1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Washington Uçak Bileti

Washington Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:20
  1. The Pembroke Restaurant
  2. Joe's Seafood Prime Steak & Stone Crab
  3. Ambar Capitol Hill

1. The Pembroke Restaurant

Washington NW Dupont Circle Hotel'de yer alan The Pembroke Restaurant, Amerikan ve Fransız mutfakları başta olmak üzere pek çok tarzdan menüye ev sahipliği yapıyor. The Pembroke Restaurant, açık hava mekanına sahip olmasıyla da ziyaretçilerinin oldukça ilgisini çekiyor. Burası aynı zamanda bir bar olarak da hizmet vermektedir. Böylece aradığınız her şeyi tek bir mekanda, The Pembroke Restaurant'ta bulabilirsiniz.


The Pembroke Restaurant

2. Joe's Seafood Prime Steak & Stone Crab

Washington'da yer alan bu restoran, deniz ürünleri ile ünlenmiş oldukça sevilen bir yemek mekanıdır. Washington yerlileri ve turistleri arasında popüler olan bu restoranda deniz mahsullerinin en tazelerini ve lezzetlilerini tatma şansına sahip olacaksınız. 15. Cadde üzerinde konumlanan Joe's Seafood Prime Steak & Stone Crab restoranında yemek yemek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Öğle veya akşam yemeğinizi lüks bir restoranda yemek isterseniz, burası sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Joe's Seafood Prime Steak & Stone Crab

3. Ambar Capitol Hill

Washington restoranları içinde bulabileceğiniz en iyi mekanlardan olan Ambar Capitol Hill, eksiksiz bir hizmet isteyen müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Ambar Capitol Hill, 8. Cadde üzerinde yer alıyor ve Doğu Avrupa mutfağından en güzel lezzetleri sizlere sunuyor. Burada öğle veya akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz gibi, brunch yapmak için de bu restoranı tercih edebilirsiniz. Ambar Capitol Hill'de aynı zamanda gece eğlenceleri de bulunuyor.

Ambar Capitol Hill

Daha Fazlasını Keşfet!

Washington Otel Tavsiye

Washington Otel Tavsiye

Washington'da konaklayabileceğiniz yerler şu şekildedir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Washington'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Washington'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Washington'da katılabileceğiniz çok sayıda festival bulunuyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Washington'da Alışveriş - Ne Alınır?

Washington'da Alışveriş - Ne Alınır?

Washington'da alışveriş yapabileceğiniz ve şehrin nabzını tutabileceğiniz pek çok merkez bulunuyor. Bu bölgelerden birisi de Downtown'dur. Burada 10 dönümlük bir arazi üzerinde alışveriş yapabileceğiniz mağazalar haricinde birçok kafe ve restoran da yer alıyor. Burada Dior, Hermes, Burberry, BOSS gibi ünlü mağazaların kaliteli ürünlerine ulaşabilirsiniz.

U Street ise daha küçük mağazaların konumlandığı bir alışveriş bölgesidir. Burası oldukça aktif bir alışveriş bölgesi olmakla beraber, çok sayıda kafeye ve lokantaya da ev sahipliği yapmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Washington Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Washington Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Washington'da gece hayatını görebileceğiniz veya şehirde eğlenebileceğiniz pek çok mekan bulunuyor. Bunlardan favorilerimize göz atalım:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Washington Gezilecek Yerler

Washington Gezilecek Yerler

Washington'da gezebileceğiniz pek çok mekan ve heykel, anıt, park bulunmaktadır. Oldukça büyük bir kültürel birikime sahip olan bu şehre geldiyseniz, mutlaka gitmeniz gereken bazı yerler var.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Washington Ne Yenir?

Washington Ne Yenir?

Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti olan Washington'da yemek yemek için pek çok lüks ve şık mekan bulunuyor. Washington'da pek çok restoran zincirinin, en güzel şubelerinin bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Washington'a ziyarete geldiyseniz, mutlaka denemeniz gereken bazı yemekler - içecekler bulunuyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Washington'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Washington'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Washington’da hava, bölgeler arasında farklılık gösterir. Batı kesimlerinde yazları bile çok sıcak olmaz. Burada yaz mevsiminde hava nemlidir ve ılık seyreder. Şehrin en batı kesimlerinde bile sıcaklık yıl içinde 26 derecenin üstüne nadiren çıkar. Bununla beraber, batı kesiminde kış ayları soğuk geçmekle beraber aşırı soğuklar ile karşılaşılmaz. Washington’un batısında kışları hava ortalama olarak 5- 8 derece arasında seyreder. Bununla beraber doğu kesimleri ülkemizde de sıklıkla karşılaştığımız sıcak yaz ve soğuk kış şartlarına sahiptir.

Peki Washington’a ne zaman gitmek daha iyi olur?

Washington’a seyahat etmek ve şehrin tadını çıkarmak için en uygun zaman, Eylül – Kasım arası veya Mart – Mayıs arası olarak gösterilebilir. Böylelikle daha ılıman ve yorucu olmayan havalarda şehri dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Ayrıca, bu şehri daha önce gezenler sonbaharda Washington DC’nin oldukça güzel bir görüntüye sahip olduğunu söylemektedirler. Bununla beraber, ilkbahar aylarında burayı ziyaret etmeyi seçerek Ulusal Kiraz Çiçeği Festivali’ni kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Washington Hakkında

Washington Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olan Washington DC, pek çoklarının hayalini kurduğu ‘Amerikan Rüyası’ kavramından biraz uzak bir şehir. Washington DC, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olmasıyla diplomasinin geliştiği, oldukça otoriter bir yer. Devlet başkanının ABD’yi buradan yönettiği düşünülürse, Washington’un katı ve sert duruşu daha iyi anlaşılabilir. Washington’da, Amerika Birleşik Devletleri’nin askeri yönünün etkisini hemen her yerde görebilirsiniz. Buraya yapacağınız bir gezi, size ABD ve bu devletin kültürü, yönetim biçimi, ordusu hakkında engin bilgiler getirebilir.

Şu ana kadar Washington’un sadece otoriter yanından bahsettik. Fakat, Washington bundan çok daha fazlası. Burada şık restoranların en kaliteli, en iyi şubelerini bulabilirsiniz. Lüks markaların en iyi ürünlerini sundukları bu şehirde, kendinizi oldukça ayrıcalıklı hissedebilirsiniz. 

Washington, kültürel açıdan da oldukça gelişmiş bir bölge. Burada görebileceğiniz en görkemli tiyatrolar, sahneler, sanat galerileri yer alıyor. Ayrıca geniş kapasiteli stadyumlarını da unutmamak gerekiyor. Washington, tatillerinde hem yeni bir ülke görmek, hem de kültürel açıdan kendini geliştirmek isteyenler için iyi bir fırsat olarak öne çıkıyor.

Turistleri Washington’a çeken bir diğer unsur ise tabii ki Beyaz Saray. Amerika Birleşik Devletleri’nin kalbi olan Beyaz Saray, her yıl Washington’a çok sayıda turist gelmesini sağlamaktadır. Washingyon, her yıl ortalama olarak 20 milyon turisti misafir etmektedir. Böylelikle Washington, Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok ilgi çeken şehirleri arasına giriyor.

Washington’u diğer şehirlerden farklı yapan bir diğer unsur ise, burada çok sayıda anıtsal yapının bulunması. Amerikan filmlerinden görmeye alışık olduğumuz çok katlı gökdelenlerin ve görkemli cam binaların yerini, Washington’da anıtlar ve klasik tarzda inşa edilmiş yapılar alıyor. Başkent Washington, adeta Amerika Birleşik Devletleri’nin kültürünü yansıtmayı kendine görev edinmiş. Burada ziyaret edebileceğiniz çok sayıda ulusal ikon da yer alıyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Washington Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz