1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Victoria Uçak Bileti

Victoria Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Inner-Harbour Pathway
  2. British Columbia Parlemento Binası
  3. Art Gallery of Greater Victoria
  4. Royal BC Museum

1. Inner-Harbour Pathway

Inner-Harbour Pathway, Victoria Denizi’nin görkemli görüntüsüyle baş başa olabileceğiniz yerdir. Oldukça büyük bir alanı kapsayan bu yer size kordonu anımsatabilir. Dilerseniz buraya yanaşan teknelere binebilir, tekne turu yaparak şehri bir de denizden görebilirsiniz. Özellikle akşam saatlerinde buranın daha da ihtişamlı göründüğünü söyleyebiliriz.

Inner-Harbour Pathway

2. British Columbia Parlemento Binası

British Columbia Parlemento Binası, siyasetin kalbinin attığı ve Victoria mimarisinin ihtişamlı eseri olan yerdir. Bu kocaman bina, şehrin göbeğinde tüm ihtişamıyla ziyaretçileri etkilemektedir. Binanın içerisini merak ediyorsanız belirli saatleri beklemeniz gerekmektedir. Bu saatlerde de ancak turlara katılarak binayı gezebilirsiniz.

British Columbia Parlemento Binası

3. Art Gallery of Greater Victoria

4. Royal BC Museum

Royal BC Museum, kendinizi doğa tarihi ve Victoria kültürü içerisinde bulabileceğiniz müzedir. Bu müzede doğa tarihi hakkında filmler sergilenmekte ve tarihi eserler sergilenmektedir. Victoria doğa tarihinin yanında bu müzede, insanlık tarihi hakkında da birçok eser sergilenmektedir. Müzenin kendisi de tarih kokmaktadır çünkü müze binasının yaklaşık 150 yıllık bir tarihi vardır.

Royal BC Museum

Victoria hakkında daha fazla şey keşfet!

Victoria'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Victoria'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Victoria Uçak Bileti