1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Venedik Uçak Bileti

Venedik Uçak Bileti

Venedik hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

17 Eylül 2020 Perşembe
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne yenilir, ne içilir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

Venedik Hakkında

Venedik İtalya’nın Veneto Bölgesi sınırları içerisinde yer alan önemli bir şehirdir. Venedik, İtalya’nın kuzeydoğusunda yer almaktadır ve Adriyatik Denizi’ne kıyısı vardır. Kara toprağı çok az olan Venedik, toplamda 118 adanın birleşimine kurulmuştur. Bu nedenle Venedik’e Adalar Üstündeki Şehir ismi de verilmektedir. Bu takma adın dışında Sular Şehri, Yüzen Şehir ve Köprülerin Şehri isimleri de Venedik’e verilmektedir. Yollarının neredeyse tamamı sudan, kanaldan oluşan yollar şeklindedir. Önemli bir doğal miras olan Venedik, tamamen bir şehir olarak Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Venedik, kalabalık bir şehir değildir. Güncel nüfus sayımına göre nüfusu 262 bine yaklaşmıştır.

Times Online Gazetesi’nin tanımlamasına göre Avrupa’nın en romantik şehri Venedik’e gitmek için uçak biletiniz hazır mı? Eğer uçak biletiniz henüz hazır değilse Venedik online uçak biletinizi sitemizden hızlıca alabilirsiniz.

Venedik'teki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Venedik’e uluslararası uçuşlar için hizmet veren iki havalimanı vardır: Marco Polo Havalimanı ve Treviso Sant Angelo Havalimanı. Varış noktası olarak bu iki havalimanından hangisini seçtiyseniz, o havalimanı varışlı online uçak biletinizi sitemizden alabilir veya dilerseniz rezervasyonunu yapabilirsiniz.

Tümünü Göster

Venedik'e Nasıl Gidilir?

Venedik’e yalnızca İstanbul kentinden direkt uçuş vardır. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yapılarak Venedik’e ulaşılabilmektedir. İstanbul-Venedik arası direkt uçuş ise yaklaşık 2 saat 35 dakika sürmektedir. Türkiye-Venedik arası sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır.

Venedik’e uçak biletinizi aldınız mı? Eğer henüz Venedik uçak biletinizi almadıysanız zamandan ve paradan tasarruf etmek için uçak biletinizi, online uçak bileti olarak almayı tercih edebilirsiniz.

Venedik'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Akdeniz’in bir kolu olan Adriyatik Denizi kenarında yer alan Venedik’te dolayısıyla Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Bu iklim tipi gereği Kış ayları Venedik’te ılık ve yağışlı geçer. En soğuk diyebileceğimiz ay olan Ocak ayında sıcaklık ortalaması 8 derecedir. Venedik’in en sıcak olduğu aylar ise temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu aylarda kuru bir sıcak görülür ve aylık sıcaklık ortalaması 31 derecedir. Venedik’e gitmek için en ideal zamanlar ise ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Sular şehri Venedik’e gitmek için sabırsızlanıyorsanız veya kış tatilinizi Venedik’te geçirmek istiyorsanız dilediğiniz zaman için Venedik uçak biletinizi en uygun fiyata sitemizden alabilirsiniz.

Venedik'te Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

Venedik, hem deniz ürünleri konusunda hem de İtalyan mutfağı konusunda adından sıklıkla söz ettiren bir şehirdir. Tarihi Venedik şehrinin yöresel lezzetlerini doğduğu yerde tatmak için online uçak biletinizi hemen alın ve Venedik macerasına başlayın! Venedik’te tatmadan dönmemeniz gereken lezzetler ise şunlardır:

Tümünü Göster

Venedik'teki Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Venedik varışlı online uçak biletinizi alıp Venedik’e vardıktan sonra nerede yemek yiyeceğinizi kararlaştıramadıysanız size tavsiyemiz olan şu restoranlara göz atabilirsiniz:

Tümünü Göster

Venedik'te Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

Adım attığınız yeri oldukça önemli olan Venedik’i kendiniz gezmek ve önemli yerlerini keşfetmek istemez misiniz? İsterim dediğinizi duyar gibiyim. O halde Venedik uçak biletinizi hemen alın ve maceraya başlayın! Saklı cennet Venedik’te öne çıkan, gezili görülmesi gereken yerler ise şuralardır:

Tümünü Göster

Venedik'te Gece Hayatı - Bar - Eğlence

Venedik’te canlı bir gece hayatı vardır. Özellikle şehrin kalbinin attığı yer olan San Marco Meydanı ve Büyük Kanal civarı gece kulüplerinin ve barların en yoğun olduğu yerlerdir. Venedik’te doyasıya eğlenmek isterseniz size önerimiz olan şu mekanları tercih edebilirsiniz:

Tümünü Göster

Venedik'te Alışveriş - Ne Alınır?

Venedik’te alışveriş yapmak isterseniz San Marco Meydanı’na ve Castello Bölgesi’ne gidebilirsiniz. Venedik’ten sevdiklerinize İtalyan şarabı grappadan ve İtalyan ayakkabılarından alabilirsiniz.

Venedik benim eğlence anlayışıma en yakın olan şehir diyorsanız, Venedik uçak biletinizi sitemizden sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilir ve Venedik’te doyasıya eğlenmeye başlayabilirsiniz.

Venedik'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Venedik varışlı online uçak biletinizi, katılmak istediğiniz festivalin gününe göre alın ve eğlenceli festivalleri kaçırmayın! Resmi tatil ve önemli günleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Epiphany (6 Ocak)
 • Kurtuluş Günü (25 Nisan)
 • Cumhuriyet Bayramı (2 Haziran)
 • Venedik Yerel Kutlaması (29 Haziran)

Bunların yanı sıra festivallere de göz atmanızı tavsiye ederiz:

Tümünü Göster

Venedik'te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Venedik, su şehri olduğundan ve karayolu yerine genellikle su kanalları şehirde bulunduğundan ulaşım oldukça zorlaşmaktadır. Özellikle yetişmeniz gereken bir yer varsa, su üzerinde yolculuk yapmanız yüzünden yetişemeyebilirsiniz.

Venedik'te Nerede Kalınır? - Konaklanması Tavsiye Edilen Bölgeler

Venedik seyahatine çıkmak için her şey hazır mı? Eğer her şey hazırsa online uçak biletinizi de alıp kalacağınız oteli seçmeye koyulabilirsiniz. Bu seçimi yapmadan önce size tavsiyemiz olan şu otellere bir göz atabilirsiniz:

Tümünü Göster
Valencia