1. Anasayfa
  2. Venedik Uçak Bileti

Venedik Uçak Bileti

Venedik Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Venedik Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Venedik’e yalnızca İstanbul kentinden direkt uçuş vardır. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yapılarak Venedik’e ulaşılabilmektedir. İstanbul-Venedik arası direkt uçuş ise yaklaşık 2 saat 35 dakika sürmektedir. Türkiye-Venedik arası sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır.

Venedik’e uçak biletinizi aldınız mı? Eğer henüz Venedik uçak biletinizi almadıysanız zamandan ve paradan tasarruf etmek için uçak biletinizi, online uçak bileti olarak almayı tercih edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Venedik'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Venedik Hakkında
  3. Venedik Ne Yenir?
  4. Venedik Nerede Yenir
  5. Venedik Gezilecek Yerler
  6. Venedik Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Venedik'te Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Venedik'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Venedik Otel Tavsiye

Venedik'teki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Venedik’e uluslararası uçuşlar için hizmet veren iki havalimanı vardır: Marco Polo Havalimanı ve Treviso Sant Angelo Havalimanı. Varış noktası olarak bu iki havalimanından hangisini seçtiyseniz, o havalimanı varışlı online uçak biletinizi sitemizden alabilir veya dilerseniz rezervasyonunu yapabilirsiniz.

Marco Polo Havalimanı

Marco Polo Havalimanı, 1960 yılında inşa edilmiştir. İnşa edildiği tarihten bu yana Venedik’in dünyaya açılan yüzü olmuştur. Havalimanının ismi İtalyan kaşif ve tüccar Marco Polo’nun isminden gelmektedir. Havalimanı, Venedik şehir merkezinin kuzey tarafında kalmaktadır ve şehir merkezine 7 kilometre uzaklıktadır. Marco Polo Havalimanı’ndan Venedik şehir merkezine ulaşım için ise şu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile havalimanından şehir merkezine direkt ulaşabilirsiniz. Otobüse binmek için öncelikle yaklaşık 7 dakika yürüyerek Aeroporto Marco Polo durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan 5 numaralı Venezia otobüsüne binerek yaklaşık 23-25 dakika içerisinde Venedik şehir merkezinin otobüs durağı olan Liberta’ Santa Chiara durağında inebilirsiniz.

Su taksisi ile havalimanından şehir merkezine oldukça eğlenceli bir şekilde gidebilirsiniz. Kentin çoğu ulaşım yolu su olduğundan su taksisi kullanmayı tercih ederseniz şehir merkezine daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Havalimanında bulunan Europcar ve Goldar gibi araç kiralama ofislerinden istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile şehir merkezine SS14 ve Strada Regionale 11 Padana Superiore yolu üzerinden giderseniz kısa zamanda yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Treviso Havalimanı

Treviso Havalimanı, daha çok askeri ve kamuya yönelik uçuşlar için kullanılsa da ülkemizden bu havalimanı için sivil uçuşlar yapılmaktadır. Treviso Havalimanı, Venedik şehir merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için ise şu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile havalimanından şehir merkezine aktarmalı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Treviso Havalimanı’nda otobüse binmek için öncelikle biraz yürüyüp Venice Treviso Airport durağına ulaşmanız gerekmektedir. Buradan Nomago’nun Vienna Airport yazılı otobüsüne binebilirsiniz. Bu otobüs ile yolculuğunuz Venice Marco Polo Airport durağına kadar yaklaşık 35 dakika sürecektir. Burada indikten sonra biraz yürüyüp Aeroporto Marco Polo durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan ise 5 numaralı Venezia otobüsüne binerek şehir merkezinin otobüs durağı olan Liberta’ Santa Chiara durağında inebilirsiniz.

Taksi kullanmayı tercih ederek yine aktarmalı bir şekilde Venedik şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı civarında bulacağınız taksilerden biriyle Marco Polo Havalimanı’na kadar gelebilirsiniz. Buradan ise su taksileri aracılığıyla Venedik şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Treviso Havalimanı’nda araç kiralama ofisi bulunmamakta. Fakat daha önceden veya havalimanına yakın bir yerden kiralamış olduğunuz aracınızla A27 yolunu takip ederek kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Venedik'te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Venedik, su şehri olduğundan ve karayolu yerine genellikle su kanalları şehirde bulunduğundan ulaşım oldukça zorlaşmaktadır. Özellikle yetişmeniz gereken bir yer varsa, su üzerinde yolculuk yapmanız yüzünden yetişemeyebilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz