1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. Venedik Uçak Bileti

Venedik Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
 1. San Marco Meydanı
 2. San Marco Bazilikası
 3. Dükler Sarayı
 4. Büyük Kanal

1. San Marco Meydanı

San Marco Meydanı, şehrin kalbinin attığı yerdir. Hatta yalnızca günümüzde değil geçmişte de Venedik’in kalbinin attığı yer bu meydan olmuş. Venedik’te gerçekleşmiş birçok siyasi ve dini olaylar San Marco Meydanı’nda gerçekleşmiş.

San Marco Meydanı

2. San Marco Bazilikası

San Marco Bazilikası, San Marco Meydanı üzerinde yer alan önemli bir yapıdır. Oldukça gösterişli olan San Marco Bazilikası, 828’li yıllarda inşa edilmiş fakat sonradan birçok restorasyon çalışması görmüş bir yapıdır. Mimarisi gotik tarzda olan San Marco Bazilikası, süslenmiş olduğu Bizans mozaikleriyle ziyaretçilerinin gözünü kamaştırmaya yüzyıllardır devam ediyor.

San Marco Bazilikası

3. Dükler Sarayı

Dükler Sarayı, denizin hemen kenarında yer almaktadır. Siyasetin merkezi olan bu saray, Venedik Cumhuriyeti’nin yönetim merkezi olması amacıyla 9. yüzyılda yapılmaya başlanmış. Görkemli dış görüntüsü kadar içi de önemli olan bu sarayı gezmeye başladığınızda Sala del Maggior Consiglio’yu, taç giyme merasimlerinin yapıldığı Dev Merdivenleri görebilirsiniz.

Dükler Sarayı

4. Büyük Kanal

Büyük Kanal, Venedik’in kurulduğu tarihten bu yana bir su ve kanal şehri olduğunu en iyi yansıtan bölgedir. Büyük Kanal, Venedik’in eski şehir denilebilecek tarihi bir bölgesinden geçmektedir. Bu kanala büyük kanal denilmesinin sebebi ise 3800 metre uzunluğunda ve 90 metre genişlikte olmasıdır. Büyük Kanal etrafında yer alan tarihi bölgeleri, kanal içerisinde bineceğiniz kayıklarla gezebilir ve kanalın uzunluğu sayesinde uzun soluklu bir kent gezisi yapma imkanını yakalamış olursunuz.

Büyük Kanal

Venedik hakkında daha fazla şey keşfet!

Venedik'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Venedik'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Venedik varışlı online uçak biletinizi, katılmak istediğiniz festivalin gününe göre alın ve eğlenceli festivalleri kaçırmayın! Resmi tatil ve önemli günleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Epiphany (6 Ocak)
 • Kurtuluş Günü (25 Nisan)
 • Cumhuriyet Bayramı (2 Haziran)
 • Venedik Yerel Kutlaması (29 Haziran)

Bunların yanı sıra festivallere de göz atmanızı tavsiye ederiz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Venedik Uçak Bileti