1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. Venedik Uçak Bileti

Venedik Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
 1. San Marco Meydanı
 2. San Marco Bazilikası
 3. Dükler Sarayı
 4. Büyük Kanal

1. San Marco Meydanı

San Marco Meydanı, şehrin kalbinin attığı yerdir. Hatta yalnızca günümüzde değil geçmişte de Venedik’in kalbinin attığı yer bu meydan olmuş. Venedik’te gerçekleşmiş birçok siyasi ve dini olaylar San Marco Meydanı’nda gerçekleşmiş.

San Marco Meydanı

2. San Marco Bazilikası

San Marco Bazilikası, San Marco Meydanı üzerinde yer alan önemli bir yapıdır. Oldukça gösterişli olan San Marco Bazilikası, 828’li yıllarda inşa edilmiş fakat sonradan birçok restorasyon çalışması görmüş bir yapıdır. Mimarisi gotik tarzda olan San Marco Bazilikası, süslenmiş olduğu Bizans mozaikleriyle ziyaretçilerinin gözünü kamaştırmaya yüzyıllardır devam ediyor.

San Marco Bazilikası

3. Dükler Sarayı

Dükler Sarayı, denizin hemen kenarında yer almaktadır. Siyasetin merkezi olan bu saray, Venedik Cumhuriyeti’nin yönetim merkezi olması amacıyla 9. yüzyılda yapılmaya başlanmış. Görkemli dış görüntüsü kadar içi de önemli olan bu sarayı gezmeye başladığınızda Sala del Maggior Consiglio’yu, taç giyme merasimlerinin yapıldığı Dev Merdivenleri görebilirsiniz.

Dükler Sarayı

4. Büyük Kanal

Büyük Kanal, Venedik’in kurulduğu tarihten bu yana bir su ve kanal şehri olduğunu en iyi yansıtan bölgedir. Büyük Kanal, Venedik’in eski şehir denilebilecek tarihi bir bölgesinden geçmektedir. Bu kanala büyük kanal denilmesinin sebebi ise 3800 metre uzunluğunda ve 90 metre genişlikte olmasıdır. Büyük Kanal etrafında yer alan tarihi bölgeleri, kanal içerisinde bineceğiniz kayıklarla gezebilir ve kanalın uzunluğu sayesinde uzun soluklu bir kent gezisi yapma imkanını yakalamış olursunuz.

Büyük Kanal

Daha Fazlasını Keşfet!

Venedik Nerede Yenir

Venedik Nerede Yenir

Venedik varışlı online uçak biletinizi alıp Venedik’e vardıktan sonra nerede yemek yiyeceğinizi kararlaştıramadıysanız size tavsiyemiz olan şu restoranlara göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Venedik Otel Tavsiye

Venedik Otel Tavsiye

Venedik seyahatine çıkmak için her şey hazır mı? Eğer her şey hazırsa online uçak biletinizi de alıp kalacağınız oteli seçmeye koyulabilirsiniz. Bu seçimi yapmadan önce size tavsiyemiz olan şu otellere bir göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Venedik'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Venedik'teki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Venedik varışlı online uçak biletinizi, katılmak istediğiniz festivalin gününe göre alın ve eğlenceli festivalleri kaçırmayın! Resmi tatil ve önemli günleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Epiphany (6 Ocak)
 • Kurtuluş Günü (25 Nisan)
 • Cumhuriyet Bayramı (2 Haziran)
 • Venedik Yerel Kutlaması (29 Haziran)

Bunların yanı sıra festivallere de göz atmanızı tavsiye ederiz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Venedik'te Alışveriş - Ne Alınır?

Venedik'te Alışveriş - Ne Alınır?

Venedik’te alışveriş yapmak isterseniz San Marco Meydanı’na ve Castello Bölgesi’ne gidebilirsiniz. Venedik’ten sevdiklerinize İtalyan şarabı grappadan ve İtalyan ayakkabılarından alabilirsiniz.

Venedik benim eğlence anlayışıma en yakın olan şehir diyorsanız, Venedik uçak biletinizi sitemizden sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilir ve Venedik’te doyasıya eğlenmeye başlayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Venedik Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Venedik Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Venedik’te canlı bir gece hayatı vardır. Özellikle şehrin kalbinin attığı yer olan San Marco Meydanı ve Büyük Kanal civarı gece kulüplerinin ve barların en yoğun olduğu yerlerdir. Venedik’te doyasıya eğlenmek isterseniz size önerimiz olan şu mekanları tercih edebilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Venedik Ne Yenir?

Venedik Ne Yenir?

Venedik, hem deniz ürünleri konusunda hem de İtalyan mutfağı konusunda adından sıklıkla söz ettiren bir şehirdir. Tarihi Venedik şehrinin yöresel lezzetlerini doğduğu yerde tatmak için online uçak biletinizi hemen alın ve Venedik macerasına başlayın! Venedik’te tatmadan dönmemeniz gereken lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Venedik'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Venedik'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Akdeniz’in bir kolu olan Adriyatik Denizi kenarında yer alan Venedik’te dolayısıyla Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Bu iklim tipi gereği Kış ayları Venedik’te ılık ve yağışlı geçer. En soğuk diyebileceğimiz ay olan Ocak ayında sıcaklık ortalaması 8 derecedir. Venedik’in en sıcak olduğu aylar ise temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu aylarda kuru bir sıcak görülür ve aylık sıcaklık ortalaması 31 derecedir. Venedik’e gitmek için en ideal zamanlar ise ilkbahar ve yaz aylarıdır.

Sular şehri Venedik’e gitmek için sabırsızlanıyorsanız veya kış tatilinizi Venedik’te geçirmek istiyorsanız dilediğiniz zaman için Venedik uçak biletinizi en uygun fiyata sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Venedik Hakkında

Venedik Hakkında

Venedik İtalya’nın Veneto Bölgesi sınırları içerisinde yer alan önemli bir şehirdir. Venedik, İtalya’nın kuzeydoğusunda yer almaktadır ve Adriyatik Denizi’ne kıyısı vardır. Kara toprağı çok az olan Venedik, toplamda 118 adanın birleşimine kurulmuştur. Bu nedenle Venedik’e Adalar Üstündeki Şehir ismi de verilmektedir. Bu takma adın dışında Sular Şehri, Yüzen Şehir ve Köprülerin Şehri isimleri de Venedik’e verilmektedir. Yollarının neredeyse tamamı sudan, kanaldan oluşan yollar şeklindedir. Önemli bir doğal miras olan Venedik, tamamen bir şehir olarak Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Venedik, kalabalık bir şehir değildir. Güncel nüfus sayımına göre nüfusu 262 bine yaklaşmıştır.

Times Online Gazetesi’nin tanımlamasına göre Avrupa’nın en romantik şehri Venedik’e gitmek için uçak biletiniz hazır mı? Eğer uçak biletiniz henüz hazır değilse Venedik online uçak biletinizi sitemizden hızlıca alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Venedik Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz