1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Valencia Uçak Bileti

Valencia Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. City of Arts and Sciences
  2. Torres de Serranos
  3. Plaza de Toros de Valencia
  4. Valencia Katedrali
  5. Torres de Quart
  6. Bioparc Valencia

1. City of Arts and Sciences

City of Arts and Sciences, Turia Nehri’nin yatağı üzerine kurulmuş 6 yapıdan oluşmaktadır. Burası, İspanya’nın 12 hazinesi listesinde yer alan bir müze kompleksidir. Bu yapıyı ziyaret eden bireylerin çoğunluğu (özellikle de sahne sanatlarıyla ilgileniyorlarsa) zamanlarının çoğunu El Palau de les Arts Reina Sofia’ya ayırıyor. L’Hemisféric içerisinde bir IMAX sineması, planetaryum ve lazeryum bulunuyor. El Museum de les Ciències Príncipe Felipe, bir bilim müzesi ve içerisinde kocaman bir akvaryum barındırıyor. Ágora içerisinde ise kültürel etkinlikler yapılıyor.

City of Arts and Sciences

2. Torres de Serranos

Torres de Serranos, Gotik stilde inşa edilmiş olan önemli bir yapıdır. Burası, Orta Çağ’dan günümüze en az zarar görerek gelmiş yapılardan biridir. 14. yy’da inşa edilmiştir. İnşa edilme amacı şehri korumak olsa da 1500’lerle 1800’ler arası hapishane olarak kullanılmıştır. Şimdilerde ise birçok festivalin başlangıç noktası burasıdır. 12 kapıdan oluştuğu için Serranos Kapıları olarak da bilinir. 2000 yılında yapılan bir restorasyon çalışmasından sonra şimdiki görüntüsüne kavuşmayı başarmıştır. Şehrin ikonik yapılarından biri belki de en önemlisidir. (Pazar günleri ziyarete kapalıdır.)

Torres de Serranos

3. Plaza de Toros de Valencia

Plaza de Toros de Valencia, İtalya’da bulunan Kolezyum ve Fransa’da bulunan Nimes arenasından ilham alınarak yapılmıştır. Arenanın kapasitesi 12.000 kişi olup tam 48 bölümden oluşmaktadır. Yüksekliği 17 metredir. Matador kılışları ve pelerinlerinin sergilendiği bir müze de bulunur içerde. Bu etkileyici ve devasa büyüklükteki arenayı Valencia’ya gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz.

Plaza de Toros de Valencia

4. Valencia Katedrali

Valencia Katedrali, Araplar tarafından cami olarak inşa edilmeye başlanmıştır. Hristiyanlar tarafından işgalden sonra kiliseye çevrilmiştir. Bu katedral neo-klasik ve gotik-barok tarzın imzalarını taşır. Kutsal kadehlerden biri bu katedralin şapelinde korunmaktadır ve katedralin ünü buradan gelmektedir. 2006 yılında XIV. Papa Benedich tarafından katedrale hediye edilmiştir.

Valencia Katedrali

5. Torres de Quart

Torres de Quart adlı kale şehri muhafaza amaçlı 14. yyda yapılmıştır ancak kalenin kuleleri 15 yyda inşa edilmiştir. Kalenin duvarlarındaki zararlar Fransa kuşatmasından kaynaklanmaktadır ve bu da tarih aşıklarına bu olayı yakından hissetme şansı verdiği için bu kale oldukça ünlüdür. Aynı zamanda bir zamanlar kadın hapishanesi ve ordu hapishanesi olarak da kullanılmıştır. Duvarlar üzerinde görebileceğiniz şahane manzarayı bir düşünün.

Torres de Quart

6. Bioparc Valencia

Bioparc Valencia, 10 hektarlık bir alana inşa edilmiştir. Bu hayvanat bahçesinin en önemli özelliği hayvanlar etrafında bir engel olmamasıdır. 250 hayvan türü ve 4000 hayvan bu hayvanat bahçesinin sınırları içinde yaşamaktadır. Bu hayvanat bahçesinde kafes kavramı olmadığı için insanlar hayvanlarla beraber hissetmektedir. Bu özelliğiyle ön plandadır.

Bioparc Valencia

Valencia hakkında daha fazla şey keşfet!

Valencia Nerede Yenir

Valencia Nerede Yenir

Valencia’ya gittiğinizde ne yiyeceğinize karar verdiniz fakat restoranlara bakmaya henüz fırsatınız olmadı mı? O halde size tavsiyemiz olan ünlü Valencia restoranlarına bir göz atabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Valencia'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Valencia'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Valencia Uçak Bileti