1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Valencia Uçak Bileti

Valencia Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. City of Arts and Sciences
  2. Torres de Serranos
  3. Plaza de Toros de Valencia
  4. Valencia Katedrali
  5. Torres de Quart
  6. Bioparc Valencia

1. City of Arts and Sciences

City of Arts and Sciences, Turia Nehri’nin yatağı üzerine kurulmuş 6 yapıdan oluşmaktadır. Burası, İspanya’nın 12 hazinesi listesinde yer alan bir müze kompleksidir. Bu yapıyı ziyaret eden bireylerin çoğunluğu (özellikle de sahne sanatlarıyla ilgileniyorlarsa) zamanlarının çoğunu El Palau de les Arts Reina Sofia’ya ayırıyor. L’Hemisféric içerisinde bir IMAX sineması, planetaryum ve lazeryum bulunuyor. El Museum de les Ciències Príncipe Felipe, bir bilim müzesi ve içerisinde kocaman bir akvaryum barındırıyor. Ágora içerisinde ise kültürel etkinlikler yapılıyor.

City of Arts and Sciences

2. Torres de Serranos

Torres de Serranos, Gotik stilde inşa edilmiş olan önemli bir yapıdır. Burası, Orta Çağ’dan günümüze en az zarar görerek gelmiş yapılardan biridir. 14. yy’da inşa edilmiştir. İnşa edilme amacı şehri korumak olsa da 1500’lerle 1800’ler arası hapishane olarak kullanılmıştır. Şimdilerde ise birçok festivalin başlangıç noktası burasıdır. 12 kapıdan oluştuğu için Serranos Kapıları olarak da bilinir. 2000 yılında yapılan bir restorasyon çalışmasından sonra şimdiki görüntüsüne kavuşmayı başarmıştır. Şehrin ikonik yapılarından biri belki de en önemlisidir. (Pazar günleri ziyarete kapalıdır.)

Torres de Serranos

3. Plaza de Toros de Valencia

Plaza de Toros de Valencia, İtalya’da bulunan Kolezyum ve Fransa’da bulunan Nimes arenasından ilham alınarak yapılmıştır. Arenanın kapasitesi 12.000 kişi olup tam 48 bölümden oluşmaktadır. Yüksekliği 17 metredir. Matador kılışları ve pelerinlerinin sergilendiği bir müze de bulunur içerde. Bu etkileyici ve devasa büyüklükteki arenayı Valencia’ya gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz.

Plaza de Toros de Valencia

4. Valencia Katedrali

Valencia Katedrali, Araplar tarafından cami olarak inşa edilmeye başlanmıştır. Hristiyanlar tarafından işgalden sonra kiliseye çevrilmiştir. Bu katedral neo-klasik ve gotik-barok tarzın imzalarını taşır. Kutsal kadehlerden biri bu katedralin şapelinde korunmaktadır ve katedralin ünü buradan gelmektedir. 2006 yılında XIV. Papa Benedich tarafından katedrale hediye edilmiştir.

Valencia Katedrali

5. Torres de Quart

Torres de Quart adlı kale şehri muhafaza amaçlı 14. yyda yapılmıştır ancak kalenin kuleleri 15 yyda inşa edilmiştir. Kalenin duvarlarındaki zararlar Fransa kuşatmasından kaynaklanmaktadır ve bu da tarih aşıklarına bu olayı yakından hissetme şansı verdiği için bu kale oldukça ünlüdür. Aynı zamanda bir zamanlar kadın hapishanesi ve ordu hapishanesi olarak da kullanılmıştır. Duvarlar üzerinde görebileceğiniz şahane manzarayı bir düşünün.

Torres de Quart

6. Bioparc Valencia

Bioparc Valencia, 10 hektarlık bir alana inşa edilmiştir. Bu hayvanat bahçesinin en önemli özelliği hayvanlar etrafında bir engel olmamasıdır. 250 hayvan türü ve 4000 hayvan bu hayvanat bahçesinin sınırları içinde yaşamaktadır. Bu hayvanat bahçesinde kafes kavramı olmadığı için insanlar hayvanlarla beraber hissetmektedir. Bu özelliğiyle ön plandadır.

Bioparc Valencia

Daha Fazlasını Keşfet!

Valencia Nerede Yenir

Valencia Nerede Yenir

Valencia’ya gittiğinizde ne yiyeceğinize karar verdiniz fakat restoranlara bakmaya henüz fırsatınız olmadı mı? O halde size tavsiyemiz olan ünlü Valencia restoranlarına bir göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Valencia Otel Tavsiye

Valencia Otel Tavsiye

Valencia uçak biletinizi sitemizden en ucuza alarak temin ettiniz mi? O halde Valencia’da konaklamanız için size tavsiye ettiğimiz şu yerlere bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Valencia'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Valencia'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Valencia’da Alışveriş - Ne Alınır?

Valencia’da Alışveriş - Ne Alınır?

Şehrin merkezindeki Carmen’de orijinal el yapımı zanaat ürünleri bulup alışveriş yapabilirsiniz. Dünyaca ünlü markalardan alışveriş yapmak isterseniz de Poeta Querol-La Paz gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Valencia’da sokak pazarları vardır. Buralardan özel hediyelik eşyalar, süs eşyaları bulmak mümkündür. Sokakları oldukça canlı olduğu için istediğiniz her ürünü bulabileceğiniz alanlar da mevcuttur. Ancak en fazla tercih edilenleri bunlardır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Valencia Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Valencia Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Oldukça fazla turist çeken yerlerden biri olduğu için Valencia’nın gece yaşantısı da oldukça renklidir. Farklı konseptlerde mekanlar bulmak mümkündür yani. Aynı zamanda İspanyolların eğlenmeyi çok sevdiğini de söylemeden geçmemeliyiz. Bu da çok büyük bir artıdır bu sebeple. Eğlence yaşamı 00.00-01.00 arasında başlar bu şehirde. Gençlerden yaşlılara kadar yediden yetmişe herkes eğlendiği için de bütçenize uygun bir mekân bulmakta asla zorlanmazsınız. Size tavsiyemiz olan gece kulüplerine göz atmadan önce, ucuza uçak bileti alma fırsalarını kaçırmadan Valencia uçak iletinizi sitemizden almanızı tavsiye ederiz. Valencia’ya gittiğinizde eğlenebileceğinizi garanti ettiğimiz, size tavsiyemiz olan mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Valencia Ne Yenir?

Valencia Ne Yenir?

Akdeniz damak tadının hakim olduğu bir şehir olan Valencia mutfağının temel bileşenlerini et, sebze ve deniz ürünleri oluşturur. Valencia mutfağından çıkan eşsiz lezzetleri merak ediyorsanız online uçak biletinizi sitemizden hemen satın alabilirsiniz! Valencia’ya gittiğinizde tatmanızı ısrarla tavsiye ettiğimiz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Valencia’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Valencia’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Akdeniz iklimine sahip olan şehir aslına bakılırsa her ay turistik gezi için uygundur. Ancak yine de turistlerin Valencia’ya en çok gittiği zamanlar yaz aylarıdır. Yaz mevsimi sıcaklıkları 30-40 derecedir. Sahillerin tadını çıkarabileceğiniz yaz aylarının yanında deniz sezonu bu şehirde Ekim ayına kadar sürmektedir. Kışlarının oldukça hafif ve ılık geçmesi de çok önemli bir etkendir. Bu yılın her zamanında Valencia’yı ziyaret edebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Bu yılki tatilini Valencia’da değerlendirmek isteyenler için müjde! Ucuz uçak bileti fırsatları sitemizde sizleri bekliyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Valencia Hakkında

Valencia Hakkında

Valencia, İspanya’nın nüfus bakımından en büyük üçüncü şehridir. Romalılar tarafından kurulmuştur. (M.Ö 138) Valencia ismi “güç, kuvvet” anlamlarına gelmektedir. Daha sonra kısa bir süre Arap hakimiyetine girmiştir ve Müslümanlar tarafından yönetilmiştir. İlerleyen dönemlerde Aragon Kralı tarafından fethedilmiş ve yeniden Hristiyanlaşmıştır. Şimdi ise bu şehir, İspanya’nın önemli bir bölgesidir ve özerktir. Aynı zamanda ülkenin en önemli limanına sahiptir. 2010 yılı verilerine göre şehir nüfusu 809,267 kişidir. Metropoliten alanda ise nüfus tahmini olarak 1.807.396'dır. Valencia konum olarak, İspanya’nın doğusundadır ve Akdeniz kıyılarındadır. Valencia'nın Akdeniz sahillerine Costa del Azahar denilir. Şehir sınırları içinde Akdeniz iklimi görülmektedir. Yazlar sıcak ve kurak; kışlar ılık ve yağışlı geçer. Tarihi dokuyla modern dokunun kaynaşmasıyla yükselen bir şehir olan Valencia, Akdeniz’in incilerindendir. Uçak biletinizi hemen online alın, benzersiz erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Valencia Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz