1. Anasayfa
 2. Tebriz Uçak Bileti

Tebriz Uçak Bileti

Tebriz Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Tebriz Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Tebriz’e direkt uçuşu bulunan tek şehrimiz İstanbul’dur. İstanbul-Tebriz arası uçuş süresi ise sadece 30 dakika sürmektedir. Diğer şehirlerden ise bir veya iki aktarma yaparak Tebriz’e gidebilirsiniz. Tebriz’e uçak ile ulaşımda Türkiye-Tebriz arası sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri Türk Hava Yolları ve Iran Air Tours’u tercih edebilirsiniz.

Tebriz’e gitmek için her şey hazırsa, uçak biletinizi de online sistem üzerinden almayı tercih ederek zaman kaybetmeden yola düşme şansını yakalayabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Tebriz'e Nasıl Gidilir?
 2. Tebriz'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Tebriz'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Tebriz Hakkında
 5. Tebriz Ne Yenir?
 6. Tebriz Nerede Yenir
 7. Tebriz Gezilecek Yerler
 8. Tebriz Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Tebriz'de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Tebriz'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Tebriz'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Tebriz Otel Tavsiye

Tebriz'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Tebriz’e ve çevresindeki beldelere uluslararası uçuş seferleri için hizmet vermekte olan bir havalimanı vardır o da Tebriz Uluslararası Havalimanı’dır. Bulunduğunuz şehrin havalimanı gidiş ve Tebriz Uluslararası Havalimanı varış noktası olan online uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Tebriz Uluslararası Havalimanı

Tebriz Uluslararası Havalimanı, hem sivil hem de askeri kategoride yer alan bir havalimanıdır. Tebriz’in ve Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin dünyaya açılan yüzü bu havalimanıdır. Tebriz Uluslararası Havalimanı, Tebriz şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu mesafeyi aşağıdaki vasıtalar aracılığıyla kat edebilirsiniz:

Taksi ile havalimanından şehir merkezine oldukça konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma imkanı Tebriz Havalimanı’nda bulunmadığından araç kiralamakla uğraşmak istemeyenlerin tek seçeneği taksi olmaktadır. Taksi ile şehir merkezine yaklaşık 9-10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Hertz gibi uluslararası araç kiralama ofislerinden veya yerel araç kiralama ofislerinden istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Tebriz Uluslararası Havalimanı’ndan Tebriz şehir merkezine giderken Azerbaijan Blvd yolunu takip ederseniz en kısa yoldan şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Tebriz'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Tebriz’de hakim olan iklim tipi yarı kurak karasal iklimdir. Bu iklimin özelliklerine göre, yaz ayları Tebriz’de oldukça sıcak geçer. En sıcak ay olan ağustos ayında sıcaklık ortalaması 33 derece civarındadır. Yağış ise yaz aylarında neredeyse hiç görülmez. Kış ayları ise karlı geçer. Tebriz’de dondurucu soğukların en fazla görüldüğü ay ise ocak ayıdır. Ocak ayında sıcaklık -14 dereceye kadar düşebilmektedir. Tebriz’e gitmek için sıcaklık ve yağış bakımından en ideal aylar mayıs-eylül ayları arasıdır.

Tebriz’e gitmek için en ideal aylarda, sizin için en ideal fiyatlı uçak biletleri sitemizde satın alacağınız zamanı bekliyor!

Tebriz Hakkında

Tebriz, İran sınırları içerisinde yer alan birçok yönden önemli bir şehirdir. Tebriz, siyasi olarak, İran’da ter alan Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin merkez şehri olma özelliğindedir. Önemli bir konumda yer alan Tebriz, İran topraklarının kuzeybatısında, Ermenistan ve Azerbaycan devletlerine yakın bir yerde bulunmaktadır. Nüfusu 2016 nüfus sayımına göre 1 milyon 560 bine yaklaşmıştır. Bu nüfusun çoğunluğunu Azeri ve Türk nüfusu oluşturmaktadır. Azerbaycan etkisi İran sınırları içerisinde yer alan bu kentte oldukça fazladır. Halkın konuştuğu resmi dil dahi yoğun olarak Azericedir. Bunun yanında Farsça da Tebriz’de yoğun olarak konuşulan diller arasındadır. Şehrin ismi ise Teb (Farsça dilinde ateş) ve rız (Farsça dilinde akıtan anlamında) kelimelerinin birleşmesi ile oluşmuştur. Tebriz kentini bu kadar önemli kılan bir özelliği, köklü ve oldukça hareketli tarihidir. Tarihte birçok önemli medeniyet Tebriz’e hakim olma mücadelesi içine girmiştir. Tebriz kentinin bir diğer önemli özelliği ise birçok alanda ilklerin şehri olmasıdır. İlk matbaa evi, ilk işitme engelliler okulu, ilk anaokulu, ilk ticaret odası ilk umumi kütüphane, ilk sinema salonu, ilk tiyatro ve ilk kadın derneği Tebriz’de kurulmuştur.

İlklerin şehri Tebriz’e gitmek için en uygun fiyata online uçak bileti arıyorsanız sitemizde bulabilir ve yine sitemizden uçak biletinizi temin edebilirsiniz.

Tebriz Ne Yenir?

Tebriz mutfağı; Azerbaycan, Türk ve İran mutfaklarının harmanlanmış halidir. Online uçak biletinizi alıp Tebriz’e vardığınızda tatmanızı ısrarla tavsiye ettiğimiz lezzetler şunlardır:

1. Haj Ali Chelo Kebabı

Haj Ali Chelo Kebabı

Haj Ali Chelo Kebabı, Tebriz’in damağınızda tat bırakacak yöresel kebabıdır. Oldukça doyurucu olan bu kebap; tavuk, dana ve sığır eti beraber kullanılarak hazırlanıyor ve pirinç pilavı ile birlikte servis ediliyor.

2. Kufteh Tabrizi

Kufteh Tabrizi

Kufteh Tabrizi, Tebriz mutfağına özgü ve adını da yine doğduğu şehrin adından alan bir köfte türüdür. Her yörenin kendine özgü bir köfte yapımı vardır, kufteh tabrizi de Tebriz’e özgü bir köfte yapımıdır. Kıymanın yanında birçok sebze katılarak da hazırlanan bu yöresel köfteyi mutlaka denemelisiniz.

3. Nougat

Nougat

Nougat, Tebriz’de tatlı olarak ne yenir sorusuna verilebilecek ilk cevaptır. Koz helvası adı da verilen bu yöresel tatlının ana malzemeleri bal, fındık ve şekerdir. Tebriz’de hemen hemen her pastane ve markette koz helvasını bulabilirsiniz.

Tebriz Nerede Yenir

Tebriz yemeklerini görünce iştahınız açıldıysa, iştahınızı hiç kaybetmeden Tebriz online uçak biletinizi sitemizden hızlıca alın ve Tebriz yemeklerini doğduğu yerde tatma zevkini yaşayın! Tebriz’e gittiğinizde tercih edebileceğiniz bazı restoranlar ise şunlardır:

1. Tabriz Modern Restaurant

Tabriz Modern Restaurant

Tabriz Modern Restaurant, adeta Tebriz şehrindeki kebap cennetidir. İran, Azeri ve Türk mutfaklarına ait birçok yöresel kebabı burada bulabilir ve en lezzetli haliyle yiyebilirsiniz. Özellikle sessiz sakin bir ortamda yemek yemek hoşuna gidiyorsa, bu restoran tam size göre olacaktır.

2. Shah Goli Restaurant

Shah Goli Restaurant

Shah Goli Restaurant, şehrin en şık, en gösterişli restoranıdır. Şah Gölü’nün hemen kıyısında yer alan bu iki katlı büyük restoranda göl manzarası eşliğinde yemek yeme fırsatını yakalarsınız. Balkon kısmı da bulunduğundan dilerseniz yemeğinizi ferah bir şekilde de yiyebilirsiniz.

3. Good Fish Restaurant

Good Fish Restaurant

Good Fish Restaurant, deniz ürünleri sevenlere yönelik bir restorandır. Çeşitli mezelerle birlikte sunulan taptaze deniz ürünlerini bu restoranda tadabilirsiniz. Özellikle arkadaşlarınızla gidip bir yerde yemek yemek istiyorsanız kalabalık gruplar için oldukça uygun olan bu restoranı tercih edebilirsiniz.

Tebriz Gezilecek Yerler

Tüm güzelliğiyle saklı cennet Tebriz sizin onu keşfetmenizi bekliyor! Tebriz’i keşfe çıkmak için ise tek yapmanız gereken sitemize girip online uçak bileti almak! Tebriz’e gittiğinizde mutlaka görmenizi istediğimiz, Tebriz’in önemli yerleri ise şuralardır:

Tebriz Çarşısı

Tebriz Çarşısı

Tebriz Çarşısı veya diğer adıyla Kapalı Çarşı, Orta Doğu bölgesinin en gösterişli ve en büyük çarşısı olma özelliğindedir. Birçok pazarın kurulduğu ve gün içerisinde insanlarla dolup taşan Kapalı Çarşı, mimarisiyle ziyaretçilerini büyülüyor. Tavanı kubbe şeklinde ve duvarları ise özel işlemelerle süslenmiş olan Tebriz Çarşısı’nı Tebriz’e gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz.

Tebriz Kalesi

Tebriz Kalesi

Tebriz Kalesi, oldukça köklü bir tarihi olan ve birçok medeniyet görmüş olan Tebriz’deki en eski yapıdır. Bu devasa büyüklükteki kale, 14. yüzyılda Rusya topraklarındaki medeniyetlere karşı korunma amacıyla inşa edilmiş; daha sonra ise Tebriz topraklarında suç işleyenlerin cezalandırıldığı, asıldığı yer haline gelmiştir. Tebriz’in köklü tarihinden kalan en eski yapı Tebriz Kalesi’ni şehre gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Azerbaycan Müzesi

Azerbaycan Müzesi

Azerbaycan Müzesi, İran’da olan ama Azerilerin yoğunlukta olduğu Tebriz’de yapılan arkeolojik kazılarda bulunan ve Azeri tarihine, kültürüne ait olan eşyaların sergilendiği müzedir. 1958 senesinde kurulmuş olan bu müze, yerel halkın tarihini ve kültürünü bilmek, tanımak isteyenlerin ziyaret etmesi gereken ilk yerdir.

Mescid-i Kabud

Mescid-i Kabud

Mescid-i Kabud veya diğer adıyla Gök Mescidi, şehrin tarihi mimarisini yansıtan önemli yapılardan biridir. 15. yüzyılda yapılmış olan Gök Mescid, zaman içerisinde çok hasar görmüş olsa da restore edilmiş ve yeniden ibadete açılmıştır. Mescidin içini ve dışını süsleyen süslü mozaikleri, çinileri gördüğünüzde siz de hayran kalacaksınız.

Tebriz Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

İran’da sıkı şeriat kuralları uygulandığından, Tebriz’de canlı ir gece hayatı yoktur. Tebriz’de yaşayan genç nüfus genellikle kafe tarzı yerlerde eğlenmektedir. Tebriz’e gittiğinizde uğrayabileceğiniz kafeler ise şuralardır:

1. Un Cafe

Un Cafe

Un Cafe, genç nüfusun sıklıkla tercih ettiği kafelerden biridir. Büyük ve ferah bir iç mekanı olan bu kafe, arkadaş grubuyla vakit geçirmek için oldukça uygun bir mekandır.

2. Yemen Kahvesi

Yemen Kahvesi

Yemen Kahvesi, özellikle kahve tiryakisi iseniz gitmenizi ısrarla önerdiğimiz kafedir. Burada birçok çeşitte özel Yemen kahvelerinin tadına bakabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Tebriz'de Alışveriş - Ne Alınır?

Tebriz’de alışveriş için ara sokaklarda yer alan hediyelik eşya dükkanlarını veya yukarıda gezilecek yerlerde bahsettiğimiz Tebriz Çarşısı'nı ziyaret edebilirsiniz. Tebriz seyahatinizi gerçekleştirmek için daha neyi bekliyorsunuz? Hemen Tebriz varışlı online uçak biletinizi sitemizden alın ve seyahatiniz için valizinizi hazırlamaya başlayın!

Tebriz'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Tebriz'in festival ve kutlamaları da diğer şehirler gibi renk renk geçmektedir. Vatandaşlar kutlamaları iple çekmekte, bu sırada da etkinlikler yapmaktadırlar. Festivaller için gidecekseniz 1-2 hafta öncesinden giderek etkinliklere de şahit olabilirsiniz.

Tümünü Göster

Tebriz'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Tebriz’de canlı bir gece hayatı yoktur ve alkol kullanımı kentte yasaktır. Tebriz’de petrol fazla olduğundan taksi ücretleri pahalı değildir. Bu nedenle şehirde pahalılığından çekinmeden taksi ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tebriz Otel Tavsiye

Tebriz seyahatiniz için her şeyi hazırladıysanız Tebriz’e ulaşımınızı uçakla yapmayı tercih edebilirsiniz. Uçakla hem daha kısa sürede hem de hiç yorulmadan Tebriz’e ulaşabilirsiniz. Uçakla Tebriz’e gitmeye karar verdiyseniz online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Tebriz’de konaklamak için fazla bir otel seçeneği olmasa da size tavsiyemiz olan şu yerlerden birini tercih edebilirsiniz:

1. Tabriz Hotel

Tabriz Hotel

Tabriz Hotel, 4 yıldızlı bir oteldir. Konforlu odaları bulunan bu otelin bahçesinde bir de havuz vardır. Fakat havuz yüzmek için değil yalnızca etrafında vakit geçirmek için kullanılmaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise diğer otellere kıyasla ortalamadır.

2. Sina Hotel

Sina Hotel

Sina Hotel, Tebriz’deki kısıtlı otel imkanlarında konaklayabileceğiniz en iyi yerlerden biridir. Lüks bir otel olmasa da burada odaların temiz olduğuna güvenerek rahatlıkla uyuyabilirsiniz. Bu otelin bir gecelik ücreti ise oldukça uygundur.

3. Shahryar International Hotel

Shahryar International Hotel

Shahryar International Hotel, Tebriz’de konaklayabileceğiniz en lüks oteldir. 5 yıldız statüsünde olan bu otelde havuz ve konforlu oda olanakları vardır. Tebriz’e gelen turistler genellikle bu oteli tercih etmekte ve otelden ayrılırken de oldukça memnun bir şekilde ayrılmaktadırlar. Shahryar International Hotel’in bir gecelik ücreti ise diğer otellere kıyasla oldukça pahalıdır.

Valencia