1. Anasayfa
  2. Tahran Uçak Bileti

Tahran Uçak Bileti

Tahran Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Tahran Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Tahran’a Türkiye’den yalnızca İstanbul şehrinden direkt uçuş yaparak gidebilirsiniz. İstanbul ile Tahran arası uçuş süresi ise ortalama 3 saat sürmektedir. Türkiye’deki diğer havalimanlarından ise bir aktarma yaparak Tahran’a gidebilirsiniz. Türkiye’den Tahran’a sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları ve Pegasus’tur.

Tahran varışlı online uçak biletini en ucuza almak istiyorsanız, en az 80 gün öncesinden sitemizden alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Tahran’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Tahran Hakkında
  3. Tahran Ne Yenir?
  4. Tahran Nerede Yenir
  5. Tahran Gezilecek Yerler
  6. Tahran Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Tahran’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Tahran’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Tahran Otel Tavsiye

Tahran’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Tahran’da uluslararası havalimanı adıyla geçen iki havalimanı vardır. Bunlardan biri olan Mehrabad Havalimanı, yalnızca hac ve umre seyahatleri için kullanılmaktadır. Türkiye’den Tahran’a gittiğinizde ineceğiniz havalimanı, İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’dır.

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı, 8 Mayıs 2004 tarihinde açılmıştır. Bu havalimanının en önemli özelliği İran ülkesinin en büyük ve en yoğun havalimanı olmasıdır. Havalimanına bu ad ise İslam Cumhuriyeti’ni kuran Ruhullah Musavi Humeyni anısına verilmiştir. İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı, Tahran şehir merkezinin güney tarafında kalmaktadır ve şehir merkezine 40 kilometre uzaklıktadır. İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan Tahran şehir merkezine ulaşım için ise dört ayrı seçenek vardır:

Otobüs ile İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan Tahran şehir merkezine ulaşımınızı en ucuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanındaki otobüs durağı terminal çıkışındadır. Otobüs ile şehir merkezine yolculuğunuz yaklaşık 1 saat sürecektir. Tek yön otobüs bileti ise 2500 İran riyalidir.

Metro ile şehir merkezine ulaşımınızı daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Metroya binmek için Terminal 1’in ilk katında yer alan metro istasyonuna gitmeniz gerekmektedir. Şehir merkezi yönünde hareket eden metro hattı 1 numaralı kırmızı hattır. Metro, havalimanından 80 dakikada bir kalkmaktadır. Şehir merkezine yolculuğunuz yaklaşık 30-35 dakika sürecektir. Tek yön metro bilet ücreti ise 10.000 İran riyalidir.

Taksi ile İmam Humeyni Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı daha konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 7/24 hizmet veren taksileri terminallerin gelen yolcu kapıları önünde bulabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak ortalama 45-50 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak da havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde bulunan Europcar gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz. İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlı ulaşım için Persian Gulf HWY/Tehran-Qom FWY/7 yolunu kullanabilirsiniz.

Tahran’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Tahran, katı şeriat kurallarla yönetilen bir şehirdir. Bir kadınsanız Tahran’a gittiğinizde başınız açık gezmeniz yasaktır. Bununla birlikte, alkol haram kılındığından Tahran’da neredeyse hiçbir yerde alkollü içecek bulamazsınız.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz