1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Tahran Uçak Bileti

Tahran Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Gülistan Sarayı
  2. Sadabad Sarayı
  3. Darband
  4. Azadi Kulesi
  5. Çağdaş Sanat Müzesi

1. Gülistan Sarayı

Gülistan Sarayı, Tahran’daki en göz alıcı yapılardan biridir. Sarayın özellikle dış duvarında yer alan motifler, oldukça dikkat çekmektedir. Bu büyük ve gösterişli Gülistan Sarayı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de dahil edilmiştir. Gülistan Sarayı’nı gezmeye gittiğinizde içerisinde yer alan müzelere de gidebilirsiniz.

Gülistan Sarayı

2. Sadabad Sarayı

Sadabad Sarayı, Tahran’da hükümdarlık yapmış olan Pehlevi Hanedanlığı’na ait bir saraydır. Saray olarak yapılmış olan bu yapı daha sonra müzeye dönüştürülmüştür. Sadabad Sarayı’na yemyeşil ve ağaçlı bir yolu olan bahçeden geçtikten sonra ulaşabilir ve burada Pehlevi Hanedanlığı’na ait birçok eşyayı inceleyebilirsiniz.

Sadabad Sarayı

3. Darband

Darband, Tahran’ın doğasını en iyi yansıtan parktır. İran’ın kalabalığından ve gürültüsünden bunalıp bir nefes almak isterseniz Darband’a gidebilirsiniz. Darband parkı içerisindeki şelalenin sesini dinleyebilir ve yeşillikler içerisinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Darband

4. Azadi Kulesi

Azadi Kulesi, Tahran’ın sembolü haline gelmiş kuledir. Azadi Kulesi, şehrin en kalabalık olduğu, adeta kalbinin attığı meydanda yer almaktadır. Muhammed Ali Şah’ın yaptırdığı bu kule, Pers İmparatorluğu’nun 2500. yılını simgelemektedir.

Azadi Kulesi

5. Çağdaş Sanat Müzesi

Çağdaş Sanat Müzesi, Batı modern sanat eserlerinin bulunduğu müzedir. Birçok ünlü ressama ait resimleri ve birçok ünlü heykeltıraşa ait heykelleri bu müzede inceleme fırsatını yakalayabilirsiniz. Yaklaşık 4000 eserin yer aldığı bu müzede, eğer bir sanat aşığıysanız kendinizi kaybedebilirsiniz.

Çağdaş Sanat Müzesi

Tahran hakkında daha fazla şey keşfet!

Tahran’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Tahran’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Tahran Uçak Bileti