1. Anasayfa
  2. Şırnak Uçak Bileti

Şırnak Uçak Bileti

Şırnak Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Şırnak Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Şırnak’a İstanbul ve Ankara şehirlerinden direkt uçuş mevcuttur. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Şırnak’a gidebilirsiniz. Yurt dışından ise bir veya iki aktarma yaparak Şırnak’a gidebilirsiniz. Şırnak’a en çok uçuşu olan hava yolları ise Türk Hava Yolları’dır. İstanbul ile Şırnak arası direkt uçuş ortalama 2 saat 10 dakika sürmektedir. Akara ile Şırnak arası direkt uçuş ise ortalama 1 saat 40 dakika sürmektedir. Hızlı bir şekilde Şırnak’a gitmek için online uçak biletinizi alabilirsiniz, online uçak biletinizi hızlı bir şekilde almak için ise sitemizi tercih edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Şırnak’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Şırnak Hakkında
  3. Şırnak Ne Yenir?
  4. Şırnak Nerede Yenir
  5. Şırnak Gezilecek Yerler
  6. Şırnak Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Şırnak’ta Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Şırnak'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Şırnak Otel Tavsiye

Şırnak’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Şırnak’a ve çevresindeki bölgelere Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı hizmet vermektedir.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, sivil kategoride bir havalimanıdır. 2013 yılında inşa edilmiş olan bu havalimanının yolcu trafiği çevresindeki havalimanlarına göre yoğundur. Sadece 2017 yılında 341 bin kişi Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nı ziyaret etmiştir. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre ilçesinde Mardin-Şırnak Yolu üzerinde yer almaktadır. Şırnak şehir merkezine yaklaşık 59 kilometre uzaklıkta olan bu havalimanı, Cizre ilçesinin merkezine ise 10 kilometre uzaklıktadır. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için ise iki vasıta mevcuttur:

Servis minibüsleri ile Cizre ilçesine gidebilir, oradan Şırnak otobüslerine binerek şehir merkezine gidebilirsiniz. Cizre’ye giden minibüslerin fiyatı ise 12 liradır.

Taksi ile şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine ulaşımınızda ortalama 70 lira ücret ödemek durumundasınız.

Şırnak'ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Şırnak terörle mücadele eden şehirlerimizden biridir. Bu nedenle Şırnak’a gittiğinizde sık sık silah sesi duyabilirsiniz ve mahallelerde güvenlik için gezen askerleri görebilirsiniz. Şırnak’a gittiğinizde ayrıca Cudi Dağı ile ilgili birçok efsane de duyabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz