1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Sidney Uçak Bileti

Sidney Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Sidney Opera Binası
  2. Sidney Limanı Köprüsü
  3. Bondi Plajı
  4. Art Gallery of New South Wales

1. Sidney Opera Binası

Sidney Opera Binası, şehrin simgesi haline gelmiş ve mimari harikası olan bir yapıdır. Sidney denilince akla gelen ilk yer olan Sidney Opera Binası, öncelikle ilginç tasarımıyla dikkat çekiyor. Öyle ki bu binanın özgün tasarımı sayesinde, binanın mimarı olan Jorn Utzon 2003 Pritzker Mimarlık ödülünü almaya hak kazanmıştır. Sidney Opera Binası’na bu kadar önem verilmesi ve oldukça ihtişamlı bir şekilde yapılması da aslında Sidney’in sanata ne kadar çok önem verdiğini gösteriyor.

Sidney Opera Binası

2. Sidney Limanı Köprüsü

Sidney Limanı Köprüsü de Sidney’in mimari açıdan ne kadar gelişmiş bir şehir olduğunu gösteren önemli yapılardan birisidir. Sidney’in şehir merkezi ile Kuzey Shore bölgesi arasındaki geçişi sağlayan bu köprünün yapımı 1923 yılında başlamıştır. Sidney Limanı Köprüsü, yaklaşık bir asırdır, Kuzey Pasifiğin şehre akan kolunun üzerinde tüm ihtişamıyla ziyaretçileri etkilemektedir.

Sidney Limanı Köprüsü

3. Bondi Plajı

Bondi Plajı, Sidney’e tatile gittiğinizde deniz, kum ve güneş üçlüsünün hakkını vereceğiniz yerdir. Tabi Bondi Plajı ziyaretçilerini deniz ile değil de okyanusla buluşturmaktadır. Bondi Plajına giderseniz altın sarısı kumun tadını, okyanusun masmavi sularının tadını ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Okyanus dalgalı olduğundan burada sörf deneyimi kazanabilirsiniz.

Bondi Plajı

4. Art Gallery of New South Wales

Sidney hakkında daha fazla şey keşfet!

Sidney'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Sidney'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Sidney Uçak Bileti