1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Seattle Uçak Bileti

Seattle Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:20
  1. Canlis Restaurant
  2. Le Panier
  3. Conversation
  4. Pike Place Chowder

1. Canlis Restaurant

Canlis Restaurant; size Çağdaş Amerikan mutfağından kesitler sunarken aynı zamanda vejeteryan dostudur, glutensiz seçenekleri de bulunmaktadır. Fiyatları yüksek olsa da güzel yemekleri midenizi mest edecektir.

Canlis Restaurant

2. Le Panier

Le Panier; Avrupa menşeili bir kafedir. Tatlıları, börekleri çörekleri sabah kahvaltısı için oldukça uygundur. Zaten genel olarak Avrupa kahvaltılarından hoşlanan insanlar tarafından ziyaret edilmektedir. Bu küçük kafenin içerisindeki tatlar inanılmaz!

Le Panier

3. Conversation

Conversation; Akşam yemeği, kahvaltı ve brunch için gidebileceğiniz oldukça lüks bir mekandır. Ancak özellikle deniz ürünlerinin şahaneliğiyle övülmektedir. Ailenizle kaliteli bir akşam yemeği için tercih edebileceğiniz mekanlardan.

Conversation

4. Pike Place Chowder

Pike Place Chowder; Amerikan tadı ve deniz mahsullerinin bir harmanı olan bu restoran özellikle de öğle yemeğindeki becerisiyle tanınmıştır. Öğlen karnınız acıktığında gelebileceğiniz bir mekan ve aynı zamanda vejetaryen dostu seçenekleri de vardır.

Pike Place Chowder

Daha Fazlasını Keşfet!

Seattle Otel Tavsiye

Seattle Otel Tavsiye

Seattle uçak biletinizi aldıysanız, seyahat hazırlığınızın son aşaması olarak kalacak yeri seçmek kaldı. Şehrin çok büyük olduğundan bahsetmiştik. Bu sebepten dolayı fiyat bakımından kalınabilecek yerler çok çeşitlilik göstermektedir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Seattle'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle'da Alışveriş - Ne Alınır?

Seattle'da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş yapabileceğiniz çok çeşitli mekanlar da bulunmaktadır. Pike Palace Pazarı, bu konuda en çok tercih edilen yerdir. Downtown’da bulunmaktadır ve aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir mekandır. Burası dışında Westlake Center, Northgate Mall, Westfield Southcenter Mall da alışveriş yapabileceğiniz mekanlar arasındadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seattle Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gece hayatı da oldukça renkli olan Seattle’da gece gidilebilecek mekanların fiyatları bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Şehirde bar ve gece kulüpleri gece eğlencelerinin ana mekanıdır. Caption Hill bölgesi daha uygun fiyatlı eğlence merkezlerinin bulunduğu bölgedir. Daha lüks bölgeler ise Union, Brodway ve Pike bölgeleridir. Seattle güvenlik açısından oldukça gelişmiştir rahat olabilirsiniz. Gece geç saatlerde dışarıda olmak kimse için bir problem teşkil etmese de dikkatli olmakta fayda vardır. Seattle’de eğlenmeniz için size tavsiyemiz olan mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle Gezilecek Yerler

Seattle Gezilecek Yerler

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen şehirlerinden biri olan Seattle’yi henüz gezmediniz mi? O halde bu yılki tatiliniz Seattle yönünde olsun. Seattle varışlı ucuz uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz. Seattle’de mutlaka gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle Ne Yenir?

Seattle Ne Yenir?

Seattle’da yemek konusunu oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Yerel Amerikan tatları olduğu gibi dünya mutfağından da oldukça fazla tat sahibidir. Deniz ürünlerinden, toprak mahsullerine kadar her şeyi tüketmeyi sever Seattlelılar. Seattle’ye gittiğinizde mutlaka tatmanızı önerdiğimiz lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Seattle’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Seattle ılıman bir iklime sahiptir. Ocak ayı ortalama sıcaklı 5 derece iken temmuz ayı sıcaklık ortalaması 18 derecedir. Doğal konumu ise oldukça güzeldir. Puget Sound'daki körfezi; karla kaplı, arka planda yer kaplayan Olympic ve Cascade dağlarıyla eşsiz bir eyalet olan Washington ve Rainer Dağı'yla çevrelenmiştir. Pırıl pırıl ikliminden dolayı Zümrüt unvanını alan şehrin eşsiz bir güzelliği vardır ve görülmeye değerdir. Seattle’ye gitmek için en ideal aylar ise Mayıs ve Eylül aylarıdır. Bu aylar varışlı Seattle uçak biletinizi, sadece iki dakikanızı ayırarak sitemizden en uygun fiyata alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle Hakkında

Seattle Hakkında

ABD’nin Washington eyaletine bağlı bir şehir olan Seattle ülkenin en kuzeybatı ucunda, King County'de yer alır. Şehrin adı, şehrin kuruluşundan önce burada ikamet eden ve daha sonra tehcire (zorunlu göç) maruz bırakılan iki adet Kızılderili kabilesinin önderi Şef Seattle’dan gelmektedir. Zümrüt Şehir olarak da anılan Seattle, altın avcılarının Kanada’ya girmelerinin zorunlu tutulmasından sonra kalkınmıştır zira bu şehir Kanada’dan önceki son ABD şehridir ve bu nedenle geçişler Seattle üstünden sağlanmıştır. Seattle’ın metropoliten nüfusu 3.905.026 olarak kayıtlara geçmektedir. (2012 nüfus sayımına göre verilerdir.) 2000 yılında elde edilen verilere göre Seattle halkının %5.3'ü İspanyol ve Latin Amerika, %8.4'ü Afrika, %13.1'i ise Asya kökenlidir. Aynı zamanda meşhur Starbucks zincileri bu kentten doğmuştur ve yine bunun yanında Microsoft, Amazon.com gibi bilişim ağının devleri de bu şehirden çıkmıştır. Kültürel alanda ise yine oldukça önder bir şehirdir. Dünyada büyük ses getirmiş birçok grunge müzik grubu bu şehirden çıkmıştır. (Nirvana, Alice in Chains, Pearl Jam, Soundgarden) Bu gruplarının sayıca çokluğu ve kalitesinden dolayı Seattle grunge müzik ile anılmaya başlanmıştır. Seattle şehrinde sıcak ve ılıman iklim görülür. Kış aylarında yaz aylarına göre daha fazla yağış görülmektedir. Seattle’ın bir tarafı eşsiz kar manzarasıyla çevriliyken öbür tarafı yemyeşil bir cennet sunar size. Bu güzelliklerden dolayı Zümrüt Şehir olarak anılmaya hak kazanmıştır. Eğer bu güzel alanları sizde keşfetmek isterseniz, beklemeden online uçak biletinizi hemen alarak tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz