1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Seattle Uçak Bileti

Seattle Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Pike Palace Market
  2. Seattle Akvaryumu
  3. Pinoeer Meydanı
  4. Union Gölü
  5. Burke Müzesi
  6. Jimi Hendrix Heykeli

1. Pike Palace Market

Pike Palace Market, ABD’nin en eski çiftçilik ve gıda pazarı olan Pike Palace aynı zamanda Seattle’ın en turistik yeridir. Saat 11.00-17.00 arasında hizmet vermektedir. Kapalı ve açık olmak üzere pazar alanları bulunmaktadır. Aynı zamanda orijinal ve ilk Starbucks dükkanı burada bulunur. Satılan ürünler içinde el yapımı yerel ürünler, el sanat ürünleri, hediyelik eşyalar ve gıda ürünleri vardır. Sokak sanatçılarının dört bir yana serpiştirildiği bu eşsiz mekanı görmek isteyeceğinize eminiz.

Pike Palace Market

2. Seattle Akvaryumu

Seattle Akvaryumu, Pier 59 iskelesi üzerinde açılmıştır. Birçok deniz canlısını bünyesinde barındırmaktadır. Sergilenen akvaryumlar 12 kategoriye ayrılmıştır. Her akvaryum farklı bir yaşam ekosistemine sahip olup dalış gösterileri de düzenlenmektedir bu büyük akvaryumda. Özellikle çocuklu bir aileyseniz çocukların ilgisini en çok üzerine çeken mekanlardan biridir burası. Çocuklarınızla öğle vakti kaliteli zaman geçirmek için ideal bir turistlik alandır.

Seattle Akvaryumu

3. Pinoeer Meydanı

Pinoeer Meydanı, Seattle’ın en eski mahallelerinden biri olan Pinoeer Meydanı Down Town’da bulunmaktadır. Şehre ilk yerleşen yerliler tarafından yapıldığı için evlerin geneli ahşaptır ve bu mahalleye oldukça tarihi bir doku kazandırmaktadır. Ancak 1890-1900 yıllarında Seattle’da çıkan yangınlar sebebiyle beton binalar yapılmıştır. Şu anda buranın mimari yapısı 19. yy Romanesk tarzındadır. Seattle’ın en tarihi yeri olarak geçmektedir.

Pinoeer Meydanı

4. Union Gölü

Union Gölü, 12.000 yıl önce buzul erozyonu ile oyulan doğal bir oluşum olan Union Gölü bir tatlı su kaynağıdır. Tarih boyunca Kızılderililer çevresinde yerleşmişlerdir ancak şu anda su sporcularının oldukça fazla uğradığı alanlardan biridir. Alanda bir de deniz uçağı pisti vardır. Göl şehir merkezinin ortasında bulunmaktadır. Bu gölün adından söz ettirmesinin en büyük etkeni ise suyun üzerinde yüzen evlerdir. Eğer doğallığın ve beşeri yapıların beraberliğinin yarattığı güzellikleri seviyorsanız burayı mutlaka görmelisiniz.

Union Gölü

5. Burke Müzesi

Burke Müzesi, Kuzeybatı Amerika’nın en büyük doğal tarih müzesidir. Bünyesinde 16 milyondan fazla eser barındıran müze; antropoloji, biyoloji, jeoloji ve araştırma alanında eserleriyle görücüye çıkmaktadır. Bunun yanında birçok geçici sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi ve sanatı seviyorsanız bu müze tam size göre.

Burke Müzesi

6. Jimi Hendrix Heykeli

Jimi Hendrix Heykeli, 1960’ların en büyük müzik dehası olan Hendrix’in heykeli Brodway ve Pines caddelerinin kesiştiği yerde bulunmaktadır. 1997 yılında Darly Smith tarafından yapılan bir eserdir. Bu heykel sık sık ziyaret edilmektedir ve genel olarak hayranları tarafından heykelin dudakları arasına yanan bir sigara sıkıştırmak anma hareketlerinden biridir. Eğer müziği, bu dehayı seviyorsanız ziyaret etmeniz gereken bir heykeldir.

Jimi Hendrix Heykeli

Daha Fazlasını Keşfet!

Seattle Nerede Yenir

Seattle Nerede Yenir

Seattle’da ne yerim endişenizi ortadan kaldırabildiysek Seattle varışlı online uçak biletinizi hemen almanızı tavsiye ederiz. Finansal bir merkez olduğu içinse dünya mutfağından birçok restoran mevcuttur. Eğer Seattle varışlı online uçak biletiniz hazırsa size tavsiyemiz olan restoranlara bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle Otel Tavsiye

Seattle Otel Tavsiye

Seattle uçak biletinizi aldıysanız, seyahat hazırlığınızın son aşaması olarak kalacak yeri seçmek kaldı. Şehrin çok büyük olduğundan bahsetmiştik. Bu sebepten dolayı fiyat bakımından kalınabilecek yerler çok çeşitlilik göstermektedir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Seattle'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle'da Alışveriş - Ne Alınır?

Seattle'da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş yapabileceğiniz çok çeşitli mekanlar da bulunmaktadır. Pike Palace Pazarı, bu konuda en çok tercih edilen yerdir. Downtown’da bulunmaktadır ve aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir mekandır. Burası dışında Westlake Center, Northgate Mall, Westfield Southcenter Mall da alışveriş yapabileceğiniz mekanlar arasındadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Seattle Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gece hayatı da oldukça renkli olan Seattle’da gece gidilebilecek mekanların fiyatları bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Şehirde bar ve gece kulüpleri gece eğlencelerinin ana mekanıdır. Caption Hill bölgesi daha uygun fiyatlı eğlence merkezlerinin bulunduğu bölgedir. Daha lüks bölgeler ise Union, Brodway ve Pike bölgeleridir. Seattle güvenlik açısından oldukça gelişmiştir rahat olabilirsiniz. Gece geç saatlerde dışarıda olmak kimse için bir problem teşkil etmese de dikkatli olmakta fayda vardır. Seattle’de eğlenmeniz için size tavsiyemiz olan mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle Ne Yenir?

Seattle Ne Yenir?

Seattle’da yemek konusunu oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Yerel Amerikan tatları olduğu gibi dünya mutfağından da oldukça fazla tat sahibidir. Deniz ürünlerinden, toprak mahsullerine kadar her şeyi tüketmeyi sever Seattlelılar. Seattle’ye gittiğinizde mutlaka tatmanızı önerdiğimiz lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Seattle’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Seattle ılıman bir iklime sahiptir. Ocak ayı ortalama sıcaklı 5 derece iken temmuz ayı sıcaklık ortalaması 18 derecedir. Doğal konumu ise oldukça güzeldir. Puget Sound'daki körfezi; karla kaplı, arka planda yer kaplayan Olympic ve Cascade dağlarıyla eşsiz bir eyalet olan Washington ve Rainer Dağı'yla çevrelenmiştir. Pırıl pırıl ikliminden dolayı Zümrüt unvanını alan şehrin eşsiz bir güzelliği vardır ve görülmeye değerdir. Seattle’ye gitmek için en ideal aylar ise Mayıs ve Eylül aylarıdır. Bu aylar varışlı Seattle uçak biletinizi, sadece iki dakikanızı ayırarak sitemizden en uygun fiyata alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle Hakkında

Seattle Hakkında

ABD’nin Washington eyaletine bağlı bir şehir olan Seattle ülkenin en kuzeybatı ucunda, King County'de yer alır. Şehrin adı, şehrin kuruluşundan önce burada ikamet eden ve daha sonra tehcire (zorunlu göç) maruz bırakılan iki adet Kızılderili kabilesinin önderi Şef Seattle’dan gelmektedir. Zümrüt Şehir olarak da anılan Seattle, altın avcılarının Kanada’ya girmelerinin zorunlu tutulmasından sonra kalkınmıştır zira bu şehir Kanada’dan önceki son ABD şehridir ve bu nedenle geçişler Seattle üstünden sağlanmıştır. Seattle’ın metropoliten nüfusu 3.905.026 olarak kayıtlara geçmektedir. (2012 nüfus sayımına göre verilerdir.) 2000 yılında elde edilen verilere göre Seattle halkının %5.3'ü İspanyol ve Latin Amerika, %8.4'ü Afrika, %13.1'i ise Asya kökenlidir. Aynı zamanda meşhur Starbucks zincileri bu kentten doğmuştur ve yine bunun yanında Microsoft, Amazon.com gibi bilişim ağının devleri de bu şehirden çıkmıştır. Kültürel alanda ise yine oldukça önder bir şehirdir. Dünyada büyük ses getirmiş birçok grunge müzik grubu bu şehirden çıkmıştır. (Nirvana, Alice in Chains, Pearl Jam, Soundgarden) Bu gruplarının sayıca çokluğu ve kalitesinden dolayı Seattle grunge müzik ile anılmaya başlanmıştır. Seattle şehrinde sıcak ve ılıman iklim görülür. Kış aylarında yaz aylarına göre daha fazla yağış görülmektedir. Seattle’ın bir tarafı eşsiz kar manzarasıyla çevriliyken öbür tarafı yemyeşil bir cennet sunar size. Bu güzelliklerden dolayı Zümrüt Şehir olarak anılmaya hak kazanmıştır. Eğer bu güzel alanları sizde keşfetmek isterseniz, beklemeden online uçak biletinizi hemen alarak tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Seattle Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz