1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Seattle Uçak Bileti

Seattle Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Pike Palace Market
  2. Seattle Akvaryumu
  3. Pinoeer Meydanı
  4. Union Gölü
  5. Burke Müzesi
  6. Jimi Hendrix Heykeli

1. Pike Palace Market

Pike Palace Market, ABD’nin en eski çiftçilik ve gıda pazarı olan Pike Palace aynı zamanda Seattle’ın en turistik yeridir. Saat 11.00-17.00 arasında hizmet vermektedir. Kapalı ve açık olmak üzere pazar alanları bulunmaktadır. Aynı zamanda orijinal ve ilk Starbucks dükkanı burada bulunur. Satılan ürünler içinde el yapımı yerel ürünler, el sanat ürünleri, hediyelik eşyalar ve gıda ürünleri vardır. Sokak sanatçılarının dört bir yana serpiştirildiği bu eşsiz mekanı görmek isteyeceğinize eminiz.

Pike Palace Market

2. Seattle Akvaryumu

Seattle Akvaryumu, Pier 59 iskelesi üzerinde açılmıştır. Birçok deniz canlısını bünyesinde barındırmaktadır. Sergilenen akvaryumlar 12 kategoriye ayrılmıştır. Her akvaryum farklı bir yaşam ekosistemine sahip olup dalış gösterileri de düzenlenmektedir bu büyük akvaryumda. Özellikle çocuklu bir aileyseniz çocukların ilgisini en çok üzerine çeken mekanlardan biridir burası. Çocuklarınızla öğle vakti kaliteli zaman geçirmek için ideal bir turistlik alandır.

Seattle Akvaryumu

3. Pinoeer Meydanı

Pinoeer Meydanı, Seattle’ın en eski mahallelerinden biri olan Pinoeer Meydanı Down Town’da bulunmaktadır. Şehre ilk yerleşen yerliler tarafından yapıldığı için evlerin geneli ahşaptır ve bu mahalleye oldukça tarihi bir doku kazandırmaktadır. Ancak 1890-1900 yıllarında Seattle’da çıkan yangınlar sebebiyle beton binalar yapılmıştır. Şu anda buranın mimari yapısı 19. yy Romanesk tarzındadır. Seattle’ın en tarihi yeri olarak geçmektedir.

Pinoeer Meydanı

4. Union Gölü

Union Gölü, 12.000 yıl önce buzul erozyonu ile oyulan doğal bir oluşum olan Union Gölü bir tatlı su kaynağıdır. Tarih boyunca Kızılderililer çevresinde yerleşmişlerdir ancak şu anda su sporcularının oldukça fazla uğradığı alanlardan biridir. Alanda bir de deniz uçağı pisti vardır. Göl şehir merkezinin ortasında bulunmaktadır. Bu gölün adından söz ettirmesinin en büyük etkeni ise suyun üzerinde yüzen evlerdir. Eğer doğallığın ve beşeri yapıların beraberliğinin yarattığı güzellikleri seviyorsanız burayı mutlaka görmelisiniz.

Union Gölü

5. Burke Müzesi

Burke Müzesi, Kuzeybatı Amerika’nın en büyük doğal tarih müzesidir. Bünyesinde 16 milyondan fazla eser barındıran müze; antropoloji, biyoloji, jeoloji ve araştırma alanında eserleriyle görücüye çıkmaktadır. Bunun yanında birçok geçici sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi ve sanatı seviyorsanız bu müze tam size göre.

Burke Müzesi

6. Jimi Hendrix Heykeli

Jimi Hendrix Heykeli, 1960’ların en büyük müzik dehası olan Hendrix’in heykeli Brodway ve Pines caddelerinin kesiştiği yerde bulunmaktadır. 1997 yılında Darly Smith tarafından yapılan bir eserdir. Bu heykel sık sık ziyaret edilmektedir ve genel olarak hayranları tarafından heykelin dudakları arasına yanan bir sigara sıkıştırmak anma hareketlerinden biridir. Eğer müziği, bu dehayı seviyorsanız ziyaret etmeniz gereken bir heykeldir.

Jimi Hendrix Heykeli

Seattle hakkında daha fazla şey keşfet!

Seattle Nerede Yenir

Seattle Nerede Yenir

Seattle’da ne yerim endişenizi ortadan kaldırabildiysek Seattle varışlı online uçak biletinizi hemen almanızı tavsiye ederiz. Finansal bir merkez olduğu içinse dünya mutfağından birçok restoran mevcuttur. Eğer Seattle varışlı online uçak biletiniz hazırsa size tavsiyemiz olan restoranlara bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Seattle'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Seattle'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Seattle Uçak Bileti