1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Gezilecek Yerler
 4. San Francisco Uçak Bileti

San Francisco Gezilecek Yerler

26 Mart 2021 22:22
 1. Golden Gate Köprüsü
 2. Walt Disney Family Museum
 3. Twin Peaks
 4. Baker Beach
 5. Alcatraz
 6. Oracle Park
 7. Golden Gate Milli Rekreasyon Alanı
 8. Exploratorium
 9. Güzel Sanatlar Sarayı
 10. Kaliforniya Bilim Akademisi
 11. Soykırım Anıtı
 12. Gandhi Heykeli
 13. Sutro Dağı Ormanı
 14. Grace Katedrali
 15. Holy Virgin Katedrali

1. Golden Gate Köprüsü

Golden Gate Köprüsü, dünyanın en uzun köprülerinden birisi. Bu köprü, adeta şehrin simgesi olarak görülüyor. Golden Gate, dünyada en çok fotoğrafı çekilen köprülerden de birisi. Golden Gate Boğazı üzerinde kurulu olduğu için bu isimle anılır. Bu boğaz ülkenin en büyük taşımacılık limanlarından biri olan San Francisco Körfezi’ne birincil ulaşım yolu olarak görülür.

Köprü, yoğun sis altında kaldığı dönemlerde hiç fark edilmediği için turuncu renge boyanmış. Rengi köprünün en popüler özelliklerinden.

Köprünün altındaki Karşılama Merkezi’ne uğramanızı tavsiye ederiz. Burada köprünün tarihini öğrenebilir ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

Golden Gate Köprüsü

2. Walt Disney Family Museum

Walt Disney Family Museum, Golden Gate Parkı’nın bir parçası olan ve Disney karakterleriyle benzersiz bir yolculuğa çıkabileceğiniz bir müze. Aynı zamanda tüm bunların yaratıcısı olarak bilinen Walt Disney’in hayatı, fotoğrafları ve belgeleriyle onun hakkında bir şeyler öğrenebilirsiniz.

Walt Disney Family Museum

3. Twin Peaks

Twin Peaks, ikiz tepeler olarak bilinen bir seyir noktası. Twin Peaks, San Francisco’nun tamamını görebileceğiniz bir nokta. Aynı zamanda burası romantik bir yürüyüş için çiftlerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden. Twin Peaks, 360 derecelik bir panoramik manzara sunuyor.

Twin Peaks

4. Baker Beach

Baker Beach, Kaliforniya denildiğinde akla gelen ilk şey plajlar oluyor. Bu plaj Golden Gate Köprüsü manzaralı ve günbatımını en rahat ve en güzel görebileceğiniz yerlerden birisi. Özellikle fotoğrafçıların çok tercih ettiği mekanlardan.

Baker Beach

5. Alcatraz

 San Francisco'nun en dikkat çekici yerlerinden olan Alcatraz, buradaki hapishaneyle oldukça ünlü. San Francisco'ya bağlı bir ada olan Alcatraz'ı mutlaka ziyaret etmeli, neden bu kadar popüler olduğunu kendi gözlerinizle görmelisiniz. 

Alcatraz

6. Oracle Park

Oracle Park, San Francisco'nun en ünlü stadyumlarından. Deniz kenarına kurulmuş olan stadyum, pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Burada çok sayıda konserin düzenlendiğini, pek çok resmi bayramın ve tatil gününün kutlandığını görebilirsiniz.

Oracle Park

7. Golden Gate Milli Rekreasyon Alanı

Yemyeşil bir alanda gezmek isterseniz Golden Gate Milli Rekreasyon Alanı'na gelebilirsiniz. Oldukça bakımlı bir park görünümünde olan Golden Gate Milli Rekreasyon Alanı, yürüyüş için ideal bir nokta. Burası çocuklar için de ideal.

Golden Gate Milli Rekreasyon Alanı

8. Exploratorium

San Francisco'nun en sevilen müzelerinden Exploratorium, Green Caddesi üzerinde yer alıyor. Modern bir müze olan Exploratorium, bilim ve sanat konularına odaklanmış bir müze. Burada çeşit çeşit deney yapabilir, oyunlara katılabilirsiniz.

Exploratorium

9. Güzel Sanatlar Sarayı

Güzel Sanatlar Sarayı, oldukça zarif ve güzel bir binaya sahip. Burası Golden Gate'e giderken görülebilecek bir gezi noktası. San Francisco'ya geldiğinizde Lyon Caddesi'nde Güzel Sanatlar Sarayı'na mutlaka uğramalı, etrafında fotoğraf çekmelisiniz.

Güzel Sanatlar Sarayı

10. Kaliforniya Bilim Akademisi

San Francisco'daki ilgi çekici bilim müzelerinden birisi de Kaliforniya Bilim Akademisi. Müze, Music Concourse Dr. Golden Gate Park içinde yer alıyor. Buraya çocuklarınızla gelebilir, onları bilimle eğlenceli bir şekilde tanıştırabilirsiniz.

Kaliforniya Bilim Akademisi

11. Soykırım Anıtı

Soykırım Anıtı, Lincoln Park içinde yer alan bir anıt. Anıt, İkinci Dünya Savaşı sırasında soykırıma uğrayan Yahudi halkı anmak için inşa edilmiş. Anıt, 1981 yılında yapılmakla beraber son halini 1984 yılında almış.

Soykırım Anıtı

12. Gandhi Heykeli

Güney Sahili'nde yer alan Gandhi Heykeli, mutlaka görülmesi gereken bir yapı. Feribot park alanına yakın bir noktada bulunan heykel, yüzünü denize dönmüş halde durur. 1988 yılında tamamlanan heykel bronzdan yapılmış.

Gandhi Heykeli

13. Sutro Dağı Ormanı

Sutro Dağı Ormanı, San Francisco'da yürüyüş yapmak için düşünebileceğiniz ormanlardan. Burada doğayla iç içe, temiz hava eşliğinde harika bir gezinti yapabilirsiniz. Sutro Dağı Ormanı, huzurlu, dinlendirici havasıyla sizi kendisine çekecek.

Sutro Dağı Ormanı

14. Grace Katedrali

San Francisco'da görebileceğiniz dini mekanlardan birisi Grace Katedrali. Grace Katedrali, güzel, göz alıcı bir görünüşe sahip. Katedral, neo-gotik tarzda inşa edilmiş. Koyu renklerle bezeli olan katedral, California Caddesi üzerinde ziyaretçilerini bekliyor.

Grace Katedrali

15. Holy Virgin Katedrali

Holy Virgin Katedrali, Geary Bulvarı üzerinde yer alan dini yapılardan. Burası özellikle iç mekanıyla dikkat çekiyor. Holy Virgin Katedrali'nin içinin oldukça renkli olduğunu fark edeceksiniz. Altın renginin çoğunlukta olduğu katedralin dışı da bir o kadar canlı bir görünüşe sahip.

Holy Virgin Katedrali

San Francisco hakkında daha fazla şey keşfet!

San Francisco Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

San Francisco Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

San Francisco, gece hayatı oldukça renkli olan ABD şehirlerinden biri. Genç nüfusun da azımsanamayacak kadar olduğu bir yer olduğu için burada eğlenceye dair pek çok şey bulacaksınız. Özellikle caz barlar ve blues barlar fazlaca popüler. Müzik, gece olduğu vakit her yerden akar ve ışıklar gerçekten görmeye değer. Castro, Mission, North Beach ve 17. Cadde bölgelerinde eğlence gerçekten doruk noktalarda.

berilaslaner
27 Mart 2021 Cumartesi
San Francisco Otel Tavsiye

San Francisco Otel Tavsiye

San Francisco, birçok konaklama alternatifine ev sahipliği yapmasına rağmen konaklama bakımından oldukça pahalı bir şehir olduğunu söylemeliyiz. Paranızın çoğunun buna gideceği konusunda sizi uyarmamız lazım.

Merkezde birçok lüks otel bulunmakla beraber normal düzeyde de oteller var. Sizi kurtarabilecek seçeneklerden birisi de hosteller. Hosteller, bütçenizi daha az zorlayacak seçeneklerden.

berilaslaner
27 Mart 2021 Cumartesi
San Francisco Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

San Francisco Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Burada düzenlenecek olan festivalleri öğrenerek gezinizi bu tarihlerde yapabilirsiniz. San Francisco, pek çok renkli festivale ev sahipliği yapıyor. Kültür ve sanat konusunda gelişmiş bir yer olan San Francisco'da seyahatinizi dolu dolu geçireceğinize emin olabilirsiniz.

berilaslaner
27 Mart 2021 Cumartesi
San Francisco Nerede Yenir?

San Francisco Nerede Yenir?

İstanbul’a çok benzediği söylenen ve cennet gibi olan San Francisco’da deneyebileceğiniz kaliteli restoranlar bulunuyor. Bu restoran veya kafelerden dilediğinize girerek San Francisco yemeklerini tadabilirsiniz. Sizin için tanıttığımız lezzetleri deneyimleyebileceğiniz restoranları şöyle sıralayalım:

berilaslaner
26 Mart 2021 Cuma
San Francisco Ne Yenir?

San Francisco Ne Yenir?

San Francisco çok güzel yemekleri bir arada bulabileceğiniz bir şehir. Burası ABD içerisindeki en az fast food zincirine sahip olan yerlerden biri. Yani hazır yemekler dışında deneyebileceğiniz birçok lezzet var. ABD’nin her köşesinde olduğu gibi San Francisco’da da çok çeşitli bir yemek kültürü bulunmakta.

berilaslaner
26 Mart 2021 Cuma
San Francisco Uçak Bileti