1. Anasayfa
  2. Salzburg Uçak Bileti

Salzburg Uçak Bileti

Salzburg Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Salzburg Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Salzburg’a İstanbul ve Ordu-Giresun havalimanlarından hiç aktarma yapmadan ulaşabilirsiniz. İstanbul-Salzburg arası 2 saat 40 dakika ve Ordu&Giresun-Salzburg arası 3 saat 40 dakika sürmektedir. Diğer şehirlerden ise aktarmalı uçuş yaparak Salzburg’a gidebilirsiniz. Salzburg’a sıklıkla sefer düzenleyen hava yolları ise Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır.

Avusturya’nın şirin ve samimi kenti Salzburg’a gitmek için uçak biletinizi henüz almadıysanız, sitemizden direk alabilir veya dilerseniz rezerve ettirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Salzburg’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Salzburg Hakkında
  3. Salzburg Ne Yenir?
  4. Salzburg Nerede Yenir
  5. Salzburg Gezilecek Yerler
  6. Salzburg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Salzburg'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Salzburg'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Salzburg Otel Tavsiye

Salzburg’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Salzburg Havalimanı, Salzburg şehrine uluslararası uçuşlar için hizmet veren tek havalimanıdır. Salzburg Havalimanı, Salzburg’a gitmek için alacağınız online uçak biletinizin varış noktası olarak gösterilen havalimanıdır.

Salzburg Havalimanı

Salzburg Havalimanı, 1926 yılından bu yana hizmet vermekte olan havalimanıdır. Avusturya ülkesinin ikinci en yoğun havalimanı olma özelliğindedir. Salzburg Havalimanı şehir merkezine çok yakındır, aralarında yalnızca 3 kilometre vardır. Dilerseniz yürüyerek dahi şehir merkezine varabilirsiniz. Veya şu seçeneklerden biriyle gitmeyi tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile sadece 5 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanında otobüse binmek için gideceğiniz durak ise Salzburg Airport durağıdır. Buradan O-Bus 2 otobüsüne binip 3 dakika sonra Salzburg Karolingerstrasse durağında inerek şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Taksi ile havalimanından şehir merkezine gitmek ise en mantıklısıdır. Çünkü mesafe kısa olduğundan hem fazla ücret ödemezsiniz hem de rahat bir yolculuk geçirmiş olursunuz.

Araç kiralamayı tercih ederek de şehir merkezine gidebilirsiniz. Sadece şehre gitmek için değil, geziniz boyunca da kullanmak için araç kiralayabilirsiniz. Budget gibi araç kiralama şirketlerinin Salzburg Havalimanı içerisinde ofisi vardır. Havalimanından şehre A1 yolunu kullanarak ulaşabilirsiniz.

Salzburg'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Sık sık yağış alan bir bölge olduğu için yanınızda şemsiye ve yağmurluk bulundurmanız önemlidir. Şehir içerisinde her yere yürüyerek gitmek mümkündür. Kültürel gezi yapmak isteyenler için ideal bir zenginliğe sahiptir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz