1. Anasayfa
 2. Salt Lake City Uçak Bileti

Salt Lake City Uçak Bileti

Salt Lake City Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Salt Lake City Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Türkiye üzerinden Salt Lake City’e direkt uçuş bulmak oldukça zordur bu nedenle genelde aktarma yapılarak kente ulaşılmaktadır. En çok aktarma yapan havayolu firmaları sırasıyla Delta Air Lines, United Airlines, American Airlines, Lufthansa ve Alaska Airlines’dır. İstanbul ve İzmir bu rotada en çok uçak kalkan şehirlerdendir. Eğer uçak biletinizi gidiş dönüş almayı planlıyorsanız, acele edin! Salt Lake City uçak biletini en uygun fiyata almak için günler öncesinden ve sitemizden alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Salt Lake City’e Nasıl Gidilir?
 2. Salt Lake City'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Salt Lake City’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Salt Lake City Hakkında
 5. Salt Lake City Ne Yenir?
 6. Salt Lake City Nerede Yenir
 7. Salt Lake City Gezilecek Yerler
 8. Salt Lake City Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Salt Lake City’de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Salt Lake City'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Salt Lake City’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Salt Lake City Otel Tavsiye

Salt Lake City'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Şehirde Salt Lake City Intl Havalimanı adında bir uluslararası havalimanı mevcuttur. Salt Lake City Intl Havalimanı varış nktası olan online uçak biletinizi sitemiz üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz.

Salt Lake City Intl Havalimanı

Bu havalimanı bahsettiğimiz Salt Lake Metropoliten Bölgesindeki yaklaşık 2.5 milyon insanın kullandığı ticari havalimanıdır. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 13 kilometredir. Havalimanından şehir merkezine birçok alternatif hizmet ile ulaşmanız mümkündür. Salt Lake City Intl Havalianı’ndan Salt Lake City şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Otel servisi, hem sizin için daha konforlu hem de kolay ulaşım sağlayacak vasıtadır. Eğer otel rezervasyonunuzu yapmadıysanız, otel rezervasyonu yaparken havalimanından otele kadar götürebilecek servisleri yani böyle bir hizmetlerinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Otelin böyle bir hizmeti varsa hiçbir çile çekmeden otelinize ulaşabilirsiniz. Taksi alternatifini de konforlu bir ulaşım için tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 13-14 kilometrelik kısa bir yol için taksi iyi bir tercih olacaktır. Taksiye binmeden önce taksiciyle pazarlık yaparak ücreti indirtmenizi tavsiye ederiz.

Araç kiralamayı tercih ederek ve bütçenize uygun bir araç seçerek Salt Lake City’nin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Salt Lake City Intl Havalimanı içerisinde Alamo ve Enterprise gibi araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır. Bu araç kiralama ofislerinin birinden kiralayacağınız araç ile I-80 E yolunu takip ederseniz, kısa sürede şehir merkezine varmış olursunuz.

Tramvay ise toplu taşıma açısından ilk tercihiniz olmalı çünkü Salt Lake City’de tramvay, işlek bir şekilde kullanılmaktadır. GreenLine denilen tramvay hattıyla 45-50 dakikaya şehir merkezine varmanız mümkün. Ancak bu tramvay hattı havalimanın birazcık dışında kalmaktadır. Tramvay istasyonuna gidebilmek için yaklaşık 10 dakikalık yürümek durumundasınız. 

Otobüsle gitmek isterseniz de 454 numaralı otobüse binip yaklaşık 20 dakika gittikten sonra 13. durakta inip 520 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. Bu otobüsten de yaklaşık 10 dakika yani 6 durak sonra inerseniz şehir merkezine varmış olacaksınız. Otobüs yolculuğu hemen hemen 40-50 dakika sürmektedir. Fiyatının da taksi ve araç kiralamaya göre kat ve kat uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Salt Lake City’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Utah’ın genel iklimi batısındaki dağ sistemleri sebebiyle yağışsız bir havaya sahiptir. Her ne kadar Utah’ta yaz aylarında ortalama sıcaklık 20 derecenin üstünde de olsa yer yer kışları dondurucu soğuklar olabilmektedir. Salt Lake’in ise yıllık ortalama sıcaklığı 10 derecelerdedir. Utah’ın başkenti olan Salt Lake’in de iklimi Utah’tan pek farklı sayılmaz ancak Utah eyaletinden daha ılıman olduğu söylenebilir, hiç değilse dondurucu soğuklar görülmesi pek nadirdir. Genellikle yazları sıcak ve kurak geçmektedir. Hatta temmuz aylarında sıcaklıkların 40 dereceye yaklaştığı günler bile olmaktadır. Ancak yine de her mevsim yağışın olduğunu söylemek mümkündür. Gündüz sıcaklıkları minimum 3-4 derecelere düşerken gece sıcaklıkları aralık-şubat arasında -4 dereceleri bulabilmektedir. Eğer Salt Lake’i ziyaret etmek istiyorsanız yaz ve ilkbahar aylarında gitmeniz tavsiye edilmektedir. 

Salt Lake City’e ne zaman gideceğinizi belirlediniz mi? Gideceğiniz zamana göre kıyafet seçmeden önce o zaman için en ucuza uçak biletinizi sadece iki dakikanızı ayırarak sitemizden alın!

Salt Lake City Hakkında

Salt Lake City, Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında yer alan, adı Amerika’nın yerli kabilelerinden olan “Ute” kabilesinden, ute dilinde dağların halkı anlamı taşır, gelen Utah eyaletinin başkentidir. Salt Lake’ın yüz ölçümü yaklaşık 300 kilometre karelik bir alana denk gelmektedir. Şehir 1847 yılında İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi üyeleri tarafından yani yaygın bilinen adı olan mormonlar göç ettikten sonra kurulmuştur. Mormonlar bu kentin kuraklığından dolayı birçok sulama kanalları inşa etmiştir. Kentin adına da ilk önce Salt Lake Gölü’ne itafen “Great Salt Lake City” demişlerse de Utah’ın yasama meclisi tarafından bu isim kısaltılarak günümüzdeki halini yani Salt Lake City halini almıştır. Kentin deniz seviyesinden yüksekliği de bir hayli yüksektir. Yaklaşık 1300 metreyi bulan yükseltisinden dolayı iklimi de etkilenmiştir. Salt Lake’de şehir sakinlerinin sayısı 2017 sayımlarına göre 200 bini aşkındır. Ancak Salt Lake, sadece Utah eyaletinin merkezi değil aynı zamanda “Salt Lake Metropoliten Bölgesi”nin de merkezini oluşturmaktadır. Söz konusu bölgenin nüfusu ise 1 milyon 300 bini geçmiştir. Kent 20. Yüzyılda spor aktivitelerine verdiği önemi artırmış özellikle de kayak ve kış sporlarına yönelmişlerdir. Hatta geçmişinde yani 2002 yılında 2002 Kış Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmıştır. Şehrin içinde Utah Eyaleti Kongresi Wtalet Capitol Binası, Place Heritage Park Anıtı, Mormon Tapınağı gibi görülmeye değer yerler mevcuttur.

Hristiyanlığın bir yorumu olan ve zamanla din haline gelen Mormonluk inancına sahip Mormonlar ağırlıklı olarak burada yaşadığı için, Salt Lake City muhafazakar bir bölge olarak bilinir. Ancak bu durum Salt Lake City'de yaşayanların veya seyahat edenlerin hayatına bir kısıtlama getirmemektedir. Burası oldukça gelişmiş bir şehirdir ve diğer merkezi yerlere yakınlığı nedeniyle tercih edilir.

Eğer siz de bu yerleri hemen keşfetmek isterseniz, online uçak biletinizi alıp otel rezervasyonlarınızı erkenden yaparak seyahatinizi planlayabilirsiniz.

Salt Lake City Ne Yenir?

Amerika’da birçok kültürün bir arada yaşadığını belirterek şehirde farklı mutfaklardan bulabileceğinizi söylemeliyiz. Ancak Salt Lake’in kendine has bir mutfağı olduğunu ne yazık ki söyleyemeyiz. Bu kentte daha çok Meksika ve Latin Amerika mutfağından yiyecekler tercih edilmektedir. Ayrıca bol baharatlı Hint yemekleri de burada revaçtadır. Amerika'nın geneline hakim olan hızlı yemek kültürü burada da vardır. Bu nedenle pizza ve hamburger gibi hızlı tüketilen yemekleri tercih ederler. Kendine has mutfakları olmasa da yemeklerini tatmanızı öneririz çünkü bir hamburgeri bile kendilerine has şekle getirebilirler. Salt Lake City’de karnınızı doyurmak için aşağıdaki lezzetleri deneyebilirsiniz:

1. Hamburger

Hamburger

Hamburger, hem Salt Lake City’de hem de genel olarak Amerika’da neredeyse milli yiyecek haline gelmiştir. Fast food severlerdenseniz Salt Lake’e kadar gitmişken buranın çok çeşitli ve lezzetli hamburgerlerini denemelisiniz. Siz hamburger sevmiyor olsanız bile Salt Lake’i gezerken her yerde hamburger restoranı gördüğünüzde iştahınızın açılacağını söyleyebiliriz.

2. Barbekü

Barbekü

Barbekü ise hem özel yemeklerde hem de kalabalık yemeklerde en çok tercih edilen lezzettir. Şehirde yaygın olarak barbekü restoranı görmeniz de çok doğaldır. Çünkü barbekü de tıpkı hamburger gibi Salt Lake ile özdeşleşmiştir.

3. Suşi

Suşi

Suşi ise bir tür Japon mutfağı lezzeti olmasına rağmen, Salt Lake City’de sıklıkla tüketilmektedir. Suşi yapımı konusunda Japonya’yı aratmayan bu şehirde, farklı suşi tarzlarını da görebilirsiniz.

Salt Lake City Nerede Yenir

Salt Lake City’nin kendine özgü pek yemeği olmasa da restoran konusunda oldukça ün salmış bir şehirdir. Utah eyaletindeki en fazla restoran bu kentte yer almaktadır. Meksika, Latin Amerika, Hint, İtalyan ve daha birçok başka ülkenin mutfağını bulabileceğiniz nezih ve temiz restoranlar buradadır. Gitmeye karar verdiğiniz Salt Lake City'de gidebileceğiniz restoranlardan bazılarını listeledik:

1. Grove Market & Deli

Grove Market & Deli

Grove Market & Deli, örneğin fastfood türü olsun, hızlıca yiyeyim kalkayım insanıysanız size tavsiyemiz olan ilk restorandır. Hızlı servis kesinlikle bu restoranın işidir. Burada çok güzel sandwichlerin yapıldığını, üstelik fiyatının da oldukça uygun olması nedeniyle tercih sebebi olduğunu söyleyebiliriz.

2. Red Mermaid Bistro

Red Mermaid Bistro

Red Mermaid Bistro, eğer suşi gibi Japon lezzetlerini tatmak isterseniz size tavsiyemiz olan restorandır. Üstelik burayı haftanın her günü açık bulabilirsiniz. Japon mutfağının yanında Japon tarzı bir iç tasarıma sahip olan bu restorana bayılacaksınız!

3. Sugarhouse Barbeque Company

Sugarhouse Barbeque Company

Sugarhouse Barbeque Company’i e yok mu bir Amerikan Mutfağı, diyecekler için özellikle tavsiye ediyoruz. Bu restoran, adından da anlaşılacağı üzere barbeküleriyle ünlenmiştir. Özellikle kalabalık yemekler için kesinlikle gitmeniz gereken yer burasıdır. Şimdiden afiyet olsun.

Salt Lake City'de ünlü restoranları ziyaret etmek için online uçak biletinizi Biletbak üzerinden satın alabilirsiniz.

Salt Lake City Gezilecek Yerler

Utah eyaletinde yer alan Salt Lake için gezebileceğiniz oldukça güzel yerler mevcut. Eğer Salt Lake City varışlı online uçak biletiniz hazırsa, gezi listenizi şu şekilde hazırlayabilirsiniz:

Great Salt Lake

Great Salt Lake

Great Salt Lake, elbette görmeniz gereken ilk yerlerden birisidir. Şehre adını veren Salt Lake, bir tuz gölüdür. Büyük tuz gölü adıyla anılan bu göl, manzarası sayesinde görenleri büyülüyor. Siz de tertemiz bir hava almak ve rahatlamak istiyorsanız Great Salt Lake’e mutlaka gitmelisiniz.

Antilop Adası

Antilop Adası

Antilop Adası’na uğramadan Salt Lake City’den gitmeyin. Antilop adasına belirli bir ücret ödeyerek girebilir, parklar boyunca antilopları görebilir, kafa dinleyebilirsiniz. Great Salt Lake’e kadar gittiğinizde Antilop Adası2na ulaşımın kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Temple Square

Temple Square

Temple Square, şehrin tarihi ve kültürel yönünü görmek isteyenlerin ilk olarak gitmesi gereken yerdir. Şehir hakkında bilgi verirken mormonlardan bahsetmiştik, işte o mormonlara ait tapınak şehir merkezinde yer almakta, burası da Temple Square’dir. Görülmeye değer, ihtişamlı bir yapıdır.

Utah State Capitol Building

Utah State Capitol Building

Utah State Capitol Building, Salt Lake’in mimari yönünü göz önüne serecek olan yerdir. Salt Lake’in başkent olduğunu söylemiştik, başkenti olduğu Utah eyaletinin merkez binası da bu nedenle Salt Lake City’de yer almaktadır. Tarihi yönü de olan bu bina, görülmeye değer yerlerden. Şehrin merkezi bir yerinde olduğundan bu binaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Salt Lake City’nin görünmesi gereken daha birçok yeri görülmek için sizleri bekliyor. Bu renkli geziye katılmak için daha ne duruyorsun? Hemen online uçak bileti al, seyahate katıl!

Salt Lake City Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Salt Lake gece hayatıyla adeta turistler için bir cazibe mekânı desek yeridir. Şehrin birçok ünlü lounge barları mevcut. bizlerin bu konuda verebileceği güzel mekanlar şöyle sıralayabiliriz:

1. Bongo Lounge

Bongo Lounge

Bongo Lounge, servisleri oldukça hızlı, sadece nakit geçmekte maalesef kredi kartı seçenekleri mevcut değil. Bar saat 12.00 den 02.00’ye kadar açık. Sadece pazar günleri 2 saat erken kapatmaktalar. Seyahatiniz esnasında kafa dinleyip bir şeyler içmek isterseniz gitmeniz gereken yer Bongo Lounge olmalı!

2. BTG Wine Bar

BTG Wine Bar

BTG Wine Bar, buraya talepler o kadar yoğun ki artık bar, rezervasyonla müşteri almaya başlamış. Şaraplarının tatlarının çok güzel olduğunu söyleyebiliriz. Burası cumartesi pazar gece 01.00’e kadar, diğer günler 23.00’a kadar açık.

3. Under Current

Under Current

Under Current, diğer yerlere göre daha lüks olan bu mekân oldukça nezih bir yerdir. Saat 16.00’dan 01.00’e kadar hizmet vermektedir. Sevdiğinizle baş başa bir yerde takılmak isterseniz Under Current’i tercih etmelisiniz. 

Salt Lake City varışlı online uçak biletini en ucuza nerede alırım diye endişelenme! Çünkü sitemizde en ucuz uçak biletleri seni bekliyor.

Salt Lake City’de Alışveriş - Ne Alınır?

Salt Lake City’de alışveriş yapmak isterseniz, şehrin ünlü alışveriş merkezi City Creek Center’ı tercih edebilirsiniz. Salt Lake City’den hediye olarak ise son moda kıyafetlerden ve alkollü içeceklerden satın alınabilir. Park City bölgesinde outler mağazalardan uygun fiyatlı kıyafet, çanta, ayakkabı gibi tekstil ürünlerini bulabilirsiniz.

Salt Lake City'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Salt Lake City'de her rmevsim çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Çok eğleneceğinizi düşündüğümüz önemli günlerin bir listesini yaptık:

Tümünü Göster

Salt Lake City’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Eğer havaalanından şehir merkezine ulaşım için taksiyi tercih edecekseniz mutlaka taksiciyle pazarlık yapmanız önerilir. En uygun ve ucuz uçak bileti alabilmek için bileti alacağınız tarihler sonbahar ayları olmaktadır. Ayrıca kalmak istediğiniz otelde, erken rezervasyon ile daha uyguna kalabilmeniz mümkündür.

Salt Lake City Otel Tavsiye

Salt Lake City’de birçok konaklama imkanı sunan otel ve apartlar mevcuttur. Bizlerin kalmanız için tavsiye ettiği oteller genellikle şehir merkezi ya da gezilip görülecek yerlere yakın olmaktadır. Bu bağlamda tavsiye ettiğimiz bazı oteller şu şekildedir:

1. Grand America Hotel

Grand America Hotel

Grand America Hotel, 5 yıldızlı bu lüks otelde tüm tatiliniz boyunca aradığınız her şey yanınızda! Üstelik ücretsiz birçok hizmetiyle sizi memnun edecek; evinizi aratmayacak nitelikte bir oteldir. Bu otelin bir gecelik ücretinin oldukça pahalı olduğunu da şimdiden belirtmeliyiz.

2. Quality Inn & Suites Airport West Salt Lake City

Quality Inn & Suites Airport West Salt Lake City

Quality Inn & Suites Airport West Salt Lake City havalimanına 3 kilometre uzaklıkta yer alan bu otel hem fiyatı hem de kalitesi bakımından kalmak için oldukça uygun bir yer. Üstelik konuklarınız için havaalanından ücretsiz ulaşım gibi seçenekler de sunmaktadırlar. Havalimanına indiğinizde çok yorgun olursanız ve hemen gidip bir yerde dinlenmek isterseniz bu oteli tercih edebilirsiniz.

3. Criteria Salt Lake City Downtown Business Center Gym

Criteria Salt Lake City Downtown Business Center Gym

Criteria Salt Lake City Downtown Business Center Gym şehir merkezine 5 dakikalık yürüme mesafesindeki bu 4 yıldızlı otel, oldukça konforlu, öyle ki evinizi aratmayacak cinsten.Bu otelde konaklamayı tercih ederseniz Salt Lake City’i tam kalbinin attığı yerde görme şansını yakalarsınız.

Valencia