1. Anasayfa
  2. Salt Lake City Uçak Bileti

Salt Lake City Uçak Bileti

Salt Lake City Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Salt Lake City Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türkiye üzerinden Salt Lake City’e direkt uçuş bulmak oldukça zordur bu nedenle genelde aktarma yapılarak kente ulaşılmaktadır. En çok aktarma yapan havayolu firmaları sırasıyla Delta Air Lines, United Airlines, American Airlines, Lufthansa ve Alaska Airlines’dır. İstanbul ve İzmir bu rotada en çok uçak kalkan şehirlerdendir. Eğer uçak biletinizi gidiş dönüş almayı planlıyorsanız, acele edin! Salt Lake City uçak biletini en uygun fiyata almak için günler öncesinden ve sitemizden alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Salt Lake City’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Salt Lake City Hakkında
  3. Salt Lake City Ne Yenir?
  4. Salt Lake City Nerede Yenir
  5. Salt Lake City Gezilecek Yerler
  6. Salt Lake City Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Salt Lake City’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Salt Lake City'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Salt Lake City Otel Tavsiye

Salt Lake City'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Şehirde Salt Lake City Intl Havalimanı adında bir uluslararası havalimanı mevcuttur. Salt Lake City Intl Havalimanı varış nktası olan online uçak biletinizi sitemiz üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz.

Salt Lake City Intl Havalimanı

Bu havalimanı bahsettiğimiz Salt Lake Metropoliten Bölgesindeki yaklaşık 2.5 milyon insanın kullandığı ticari havalimanıdır. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 13 kilometredir. Havalimanından şehir merkezine birçok alternatif hizmet ile ulaşmanız mümkündür. Salt Lake City Intl Havalianı’ndan Salt Lake City şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Otel servisi, hem sizin için daha konforlu hem de kolay ulaşım sağlayacak vasıtadır. Eğer otel rezervasyonunuzu yapmadıysanız, otel rezervasyonu yaparken havalimanından otele kadar götürebilecek servisleri yani böyle bir hizmetlerinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Otelin böyle bir hizmeti varsa hiçbir çile çekmeden otelinize ulaşabilirsiniz. Taksi alternatifini de konforlu bir ulaşım için tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 13-14 kilometrelik kısa bir yol için taksi iyi bir tercih olacaktır. Taksiye binmeden önce taksiciyle pazarlık yaparak ücreti indirtmenizi tavsiye ederiz.

Araç kiralamayı tercih ederek ve bütçenize uygun bir araç seçerek Salt Lake City’nin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Salt Lake City Intl Havalimanı içerisinde Alamo ve Enterprise gibi araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır. Bu araç kiralama ofislerinin birinden kiralayacağınız araç ile I-80 E yolunu takip ederseniz, kısa sürede şehir merkezine varmış olursunuz.

Tramvay ise toplu taşıma açısından ilk tercihiniz olmalı çünkü Salt Lake City’de tramvay, işlek bir şekilde kullanılmaktadır. GreenLine denilen tramvay hattıyla 45-50 dakikaya şehir merkezine varmanız mümkün. Ancak bu tramvay hattı havalimanın birazcık dışında kalmaktadır. Tramvay istasyonuna gidebilmek için yaklaşık 10 dakikalık yürümek durumundasınız. 

Otobüsle gitmek isterseniz de 454 numaralı otobüse binip yaklaşık 20 dakika gittikten sonra 13. durakta inip 520 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. Bu otobüsten de yaklaşık 10 dakika yani 6 durak sonra inerseniz şehir merkezine varmış olacaksınız. Otobüs yolculuğu hemen hemen 40-50 dakika sürmektedir. Fiyatının da taksi ve araç kiralamaya göre kat ve kat uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Salt Lake City’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Eğer havaalanından şehir merkezine ulaşım için taksiyi tercih edecekseniz mutlaka taksiciyle pazarlık yapmanız önerilir. En uygun ve ucuz uçak bileti alabilmek için bileti alacağınız tarihler sonbahar ayları olmaktadır. Ayrıca kalmak istediğiniz otelde, erken rezervasyon ile daha uyguna kalabilmeniz mümkündür.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz