1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Salt Lake City Uçak Bileti

Salt Lake City Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Great Salt Lake
  2. Antilop Adası
  3. Temple Square
  4. Utah State Capitol Building

1. Great Salt Lake

Great Salt Lake, elbette görmeniz gereken ilk yerlerden birisidir. Şehre adını veren Salt Lake, bir tuz gölüdür. Büyük tuz gölü adıyla anılan bu göl, manzarası sayesinde görenleri büyülüyor. Siz de tertemiz bir hava almak ve rahatlamak istiyorsanız Great Salt Lake’e mutlaka gitmelisiniz.

Great Salt Lake

2. Antilop Adası

Antilop Adası’na uğramadan Salt Lake City’den gitmeyin. Antilop adasına belirli bir ücret ödeyerek girebilir, parklar boyunca antilopları görebilir, kafa dinleyebilirsiniz. Great Salt Lake’e kadar gittiğinizde Antilop Adası2na ulaşımın kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Antilop Adası

3. Temple Square

Temple Square, şehrin tarihi ve kültürel yönünü görmek isteyenlerin ilk olarak gitmesi gereken yerdir. Şehir hakkında bilgi verirken mormonlardan bahsetmiştik, işte o mormonlara ait tapınak şehir merkezinde yer almakta, burası da Temple Square’dir. Görülmeye değer, ihtişamlı bir yapıdır.

Temple Square

4. Utah State Capitol Building

Utah State Capitol Building, Salt Lake’in mimari yönünü göz önüne serecek olan yerdir. Salt Lake’in başkent olduğunu söylemiştik, başkenti olduğu Utah eyaletinin merkez binası da bu nedenle Salt Lake City’de yer almaktadır. Tarihi yönü de olan bu bina, görülmeye değer yerlerden. Şehrin merkezi bir yerinde olduğundan bu binaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Utah State Capitol Building

Salt Lake City hakkında daha fazla şey keşfet!

Salt Lake City'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Salt Lake City'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Salt Lake City'de her rmevsim çeşitli festivaller düzenlenmektedir. Çok eğleneceğinizi düşündüğümüz önemli günlerin bir listesini yaptık:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Salt Lake City Uçak Bileti