1. Anasayfa
  2. Sacramento Uçak Bileti

Sacramento Uçak Bileti

Sacramento Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Sacramento Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemizden maalesef Sacramento’ya direkt uçuk nadiren bulunabilmekte. Aktarmalı uçuşlar ise haftada birçok kez düzenlenmektedir. Ülkemiz üzerinden genel olarak Antalya, İzmir, İstanbul gibi şehirlerden gidişler yapılmaktadır. En çok uçuş yapılan kentin ise İstanbul olduğunu söylemek mümkündür. Bu rotada en çok uçuş düzenleyen havayolu firmalarıysa Delta Air Lines, American Airlines, United Airlines, Türk Hava Yolları ve Lufthansa’dır. Eğer sizin hala uçak biletiniz yoksa hemen online uçak bileti al tuşuna basarak, ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Sacramento’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Sacramento Hakkında
  3. Sacramento Ne Yenir?
  4. Sacramento Nerede Yenir
  5. Sacramento Gezilecek Yerler
  6. Sacramento Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Sacramento’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Sacramento’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Sacramento Otel Tavsiye

Sacramento'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Sacramento’da toplamda 5 havalimanı bulunmaktadır. Bu arada siz hala uçak biletinizi almadınız mı? Hemen cep telefonunuzdan online uçak bileti alarak bu keyifli yolculuğa bavulunuzu hazırlamaya başlamanızı tavsiye ederiz. Eğer isterseniz şimdi sırasıyla bu havalimanlarına göz atalım.

Sacramento Uluslararası Havalimanı

Sacramento havalimanı, Sacramento şehir merkezine 16-17 kilometre kadar uzaklıkta bulunmaktadır. Diğer havalimanlarına göre en sık kullanılan ve şehir merkezine ulaşımı en kolay havalimanıdır. Sacramento Uluslararası havalimanı yılda yaklaşık 13 milyon yolcu ağırlamaktadır. Sacramento Uluslararası Havalimanı’ndan Sacramento şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Otobüs, Sacramento Uluslararası Havalimanı’ndan Sacramento şehir merkezine gitmek için en ucuz yoldur. Saatte bir kalkan 42B otobüsüne binip ardından 4 durak sonrasında 142 nolu otobüse binerek gayet uygun bir ücretle şehir merkezine varmış olursunuz. Online uçak bileti aldığınızda hem daha ucuza gelecek hem de gideceğiniz havalimanları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Taksi ile ise daha konforlu bir yolculuk yaparsınız fakat otobüse göre daha fazla bir ücret ödemek durumunda kalırsınız. Benim konforum daha önemli diyorsanız havalimanı çevresindeki duraklardan taksi çevirebilir veya havalimanı içeirisnde bekleyen taksilerden birine binebilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de ulaşımınızı konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sacramento Uluslararası Havalimanı içerisinde Enterprise ve Budget gibi uluslararası araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır. Bu ofislerin birinden kiralayacağınız araç ile I-5 S yolunu takip ederek kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Mcclellan Air Force Base Havalimanı

2001’den önce askeri havalimanı olarak kullanılan bu havalimanı şehir merkezine 19-20 kilometre uzaklıktadır. Diğer havalimanlarına göre pek sık tercih edilmemektedir. Mcclellan Air Force Base Havalimanı’ndan Sacramento şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Tramvay ve bununla devam eden çeşitli toplu taşıma araçları ile şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Toplu taşıma konusu burada biraz daha fazla olmasına rağmen yolculuk uzun sürebilmektedir. Gold adındaki tramvaya binip 3 durak sonra inerek 84 nolu otobüsle şehir merkezine gidebilirsiniz. Bir başka bir alternatif olan 38 nolu otobüse binerek 35 durak sonra inerek 26 nolu otobüs ile şehir merkezine varabilirsiniz.

Taksi ile de hiç toplu taşıma ile aktarma yapma derdi olmadan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak Mcclellan Air Force Base Havalimanı ile Sacramento şehir merkezi arası mesafe çok olduğundan taksi ücreti epey tutacaktır. Bunun için öncede taksiciyle anlaşmanızı tavsiye ederiz.

Araç kiralayarak da ulaşımınızı rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Enterprise gibi araç kiralama ofisleri bu havalimanı içerisinde mevcuttur. En kısa yoldan şehir merkezine varmak istiyorsanız I-80BUS W ve CA-160 S yolunu kullanmalısınız.

Mather Afb Havalimanı

Mather Afb Havalimanı, şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bu havalimanı da uluslararası uçuşlar için aktif olarak kullanılmamaktadır. Mather Afb Havalimanı’ndan Sacramento şehir merkezine gitmek için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz:

Tramvay ile başlayan toplu taşıma seçenekleriyle devam eden aktarmalı vasıtalarla havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak Gold tramvayına bindikten sonra 6 durak sonra inip 75 nolu otobüse binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile de Mather Afb Havalimanı’ndan Sacramento şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı çevresindeki duraklardan taksi çevirebilirsiniz.

Araç kiralayarak da 22 kilometrelik bu mesafeyi rahat bir şekilde aşabilirsiniz. Budget ve Enterprise gibi araç kiralama ofisleri bu havalimanı içerisinde bulunmaktadır. Kiraladığınız aracınız ile en kısa yoldan şehir merkezine gitmek isterseniz US-50 W yolunu kullanabilirsiniz.

Executive Havalimanı

Sacramento kentinin güneyinde kalan bu havalimanı şehir merkezine 12 kilometre yakınlıkta olmasına rağmen uluslararası havacılıkta pek kullanılmamaktadır. Olur da buraya uğrayacak olursanız diye biz sizin için şehir merkezine giden vasıtaları düzenledik. Executive Havalimanı’ndan Sacramento şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Otobüs, en ucuz ve en basit şekilde şehir merkezine ulaşmanın yoludur. Otobüs olarak ise 62 nolu otobüsü kullanmanız gerekmektedir. Executive Havalimanı’ndan toplu taşıma ile şehir merkezine ulaşmanın tek yolu da otobüstür.

Taksi ile şehir merkezine ulaşmanız mümkün olup muhtemel yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak 15-20 dakika sürecektir. Taksileri havalimanı içerisinde veya dışındaki duraklarda bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da ulaşımınızı konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı içerisindeki yerel araç kiralama ofislerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz. I-5 yolunu kullanırsanız havalimanından çıktıktan sonra hem trafiğe takılmazsınız hem de kısa sürede Sacramento şehir merkezine ulaşırsınız.

Stockton Havalimanı

Şehrin yaklaşık 80 kilometre uzağında yer alan bu havalimanı Sacramento kentine gelenler için pek tercih edilmez ancak bazen sefer bulunmaması sebebiyle buraya da uçuşlar düzenlenebilmektedir. Eğer buraya geldiyseniz öncelikle şehir merkezine gidebileceğiniz toplu taşıma aracı bulunmamakta, maalesef araç kiralama ya da taksi yolunu tercih etmeniz gerekecek. 

Taksi ile bu 80 kilometrelik mesafenin oldukça masraflı olacağını belirtmeliyiz. Bu nedenle bu tarz uzak mesafelerde önceden taksici ile anlaşmanızı tavsiye ederiz. Taksiyi ise havalimanı içinde veya çevresindeki duraklarda bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak bu uzun mesafeyi kendiniz aşabilirsiniz. Enterprise ve Hertz gibi uluslararası araç kiralama ofislerinin yanında havalimanı içerisinde yer alan yerel araç kiralama ofislerinden de aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile 80 kilometrelik yolu en az zaman harcayarak , trafiğe takılmadan gitmek istiyorsanız I-5 N yolunu kullanmalısınız.

Sacramento’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Taksiye binmeden önce mutlaka pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca etkinlikler için gidecekseniz etkinliğin tarihini gitmeden önce kendi sitesinden kontrol edin, zaman zaman iklimsel vs. olaylar neticesinde değişiklikler olabiliyor. Unutmadan, uçak biletinizi online alarak daha ucuza seyahat edebilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz