1. Anasayfa
 2. Sacramento Uçak Bileti

Sacramento Uçak Bileti

Sacramento Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Sacramento Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Ülkemizden maalesef Sacramento’ya direkt uçuk nadiren bulunabilmekte. Aktarmalı uçuşlar ise haftada birçok kez düzenlenmektedir. Ülkemiz üzerinden genel olarak Antalya, İzmir, İstanbul gibi şehirlerden gidişler yapılmaktadır. En çok uçuş yapılan kentin ise İstanbul olduğunu söylemek mümkündür. Bu rotada en çok uçuş düzenleyen havayolu firmalarıysa Delta Air Lines, American Airlines, United Airlines, Türk Hava Yolları ve Lufthansa’dır. Eğer sizin hala uçak biletiniz yoksa hemen online uçak bileti al tuşuna basarak, ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Sacramento’ya Nasıl Gidilir?
 2. Sacramento'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Sacramento’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Sacramento Hakkında
 5. Sacramento Ne Yenir?
 6. Sacramento Nerede Yenir
 7. Sacramento Gezilecek Yerler
 8. Sacramento Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Sacramento’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Sacramento’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Sacramento’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Sacramento Otel Tavsiye

Sacramento'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Sacramento’da toplamda 5 havalimanı bulunmaktadır. Bu arada siz hala uçak biletinizi almadınız mı? Hemen cep telefonunuzdan online uçak bileti alarak bu keyifli yolculuğa bavulunuzu hazırlamaya başlamanızı tavsiye ederiz. Eğer isterseniz şimdi sırasıyla bu havalimanlarına göz atalım.

Sacramento Uluslararası Havalimanı

Sacramento havalimanı, Sacramento şehir merkezine 16-17 kilometre kadar uzaklıkta bulunmaktadır. Diğer havalimanlarına göre en sık kullanılan ve şehir merkezine ulaşımı en kolay havalimanıdır. Sacramento Uluslararası havalimanı yılda yaklaşık 13 milyon yolcu ağırlamaktadır. Sacramento Uluslararası Havalimanı’ndan Sacramento şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Otobüs, Sacramento Uluslararası Havalimanı’ndan Sacramento şehir merkezine gitmek için en ucuz yoldur. Saatte bir kalkan 42B otobüsüne binip ardından 4 durak sonrasında 142 nolu otobüse binerek gayet uygun bir ücretle şehir merkezine varmış olursunuz. Online uçak bileti aldığınızda hem daha ucuza gelecek hem de gideceğiniz havalimanları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Taksi ile ise daha konforlu bir yolculuk yaparsınız fakat otobüse göre daha fazla bir ücret ödemek durumunda kalırsınız. Benim konforum daha önemli diyorsanız havalimanı çevresindeki duraklardan taksi çevirebilir veya havalimanı içeirisnde bekleyen taksilerden birine binebilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de ulaşımınızı konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sacramento Uluslararası Havalimanı içerisinde Enterprise ve Budget gibi uluslararası araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır. Bu ofislerin birinden kiralayacağınız araç ile I-5 S yolunu takip ederek kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Mcclellan Air Force Base Havalimanı

2001’den önce askeri havalimanı olarak kullanılan bu havalimanı şehir merkezine 19-20 kilometre uzaklıktadır. Diğer havalimanlarına göre pek sık tercih edilmemektedir. Mcclellan Air Force Base Havalimanı’ndan Sacramento şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Tramvay ve bununla devam eden çeşitli toplu taşıma araçları ile şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Toplu taşıma konusu burada biraz daha fazla olmasına rağmen yolculuk uzun sürebilmektedir. Gold adındaki tramvaya binip 3 durak sonra inerek 84 nolu otobüsle şehir merkezine gidebilirsiniz. Bir başka bir alternatif olan 38 nolu otobüse binerek 35 durak sonra inerek 26 nolu otobüs ile şehir merkezine varabilirsiniz.

Taksi ile de hiç toplu taşıma ile aktarma yapma derdi olmadan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak Mcclellan Air Force Base Havalimanı ile Sacramento şehir merkezi arası mesafe çok olduğundan taksi ücreti epey tutacaktır. Bunun için öncede taksiciyle anlaşmanızı tavsiye ederiz.

Araç kiralayarak da ulaşımınızı rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Enterprise gibi araç kiralama ofisleri bu havalimanı içerisinde mevcuttur. En kısa yoldan şehir merkezine varmak istiyorsanız I-80BUS W ve CA-160 S yolunu kullanmalısınız.

Mather Afb Havalimanı

Mather Afb Havalimanı, şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bu havalimanı da uluslararası uçuşlar için aktif olarak kullanılmamaktadır. Mather Afb Havalimanı’ndan Sacramento şehir merkezine gitmek için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz:

Tramvay ile başlayan toplu taşıma seçenekleriyle devam eden aktarmalı vasıtalarla havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak Gold tramvayına bindikten sonra 6 durak sonra inip 75 nolu otobüse binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile de Mather Afb Havalimanı’ndan Sacramento şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı çevresindeki duraklardan taksi çevirebilirsiniz.

Araç kiralayarak da 22 kilometrelik bu mesafeyi rahat bir şekilde aşabilirsiniz. Budget ve Enterprise gibi araç kiralama ofisleri bu havalimanı içerisinde bulunmaktadır. Kiraladığınız aracınız ile en kısa yoldan şehir merkezine gitmek isterseniz US-50 W yolunu kullanabilirsiniz.

Executive Havalimanı

Sacramento kentinin güneyinde kalan bu havalimanı şehir merkezine 12 kilometre yakınlıkta olmasına rağmen uluslararası havacılıkta pek kullanılmamaktadır. Olur da buraya uğrayacak olursanız diye biz sizin için şehir merkezine giden vasıtaları düzenledik. Executive Havalimanı’ndan Sacramento şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Otobüs, en ucuz ve en basit şekilde şehir merkezine ulaşmanın yoludur. Otobüs olarak ise 62 nolu otobüsü kullanmanız gerekmektedir. Executive Havalimanı’ndan toplu taşıma ile şehir merkezine ulaşmanın tek yolu da otobüstür.

Taksi ile şehir merkezine ulaşmanız mümkün olup muhtemel yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak 15-20 dakika sürecektir. Taksileri havalimanı içerisinde veya dışındaki duraklarda bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da ulaşımınızı konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı içerisindeki yerel araç kiralama ofislerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz. I-5 yolunu kullanırsanız havalimanından çıktıktan sonra hem trafiğe takılmazsınız hem de kısa sürede Sacramento şehir merkezine ulaşırsınız.

Stockton Havalimanı

Şehrin yaklaşık 80 kilometre uzağında yer alan bu havalimanı Sacramento kentine gelenler için pek tercih edilmez ancak bazen sefer bulunmaması sebebiyle buraya da uçuşlar düzenlenebilmektedir. Eğer buraya geldiyseniz öncelikle şehir merkezine gidebileceğiniz toplu taşıma aracı bulunmamakta, maalesef araç kiralama ya da taksi yolunu tercih etmeniz gerekecek. 

Taksi ile bu 80 kilometrelik mesafenin oldukça masraflı olacağını belirtmeliyiz. Bu nedenle bu tarz uzak mesafelerde önceden taksici ile anlaşmanızı tavsiye ederiz. Taksiyi ise havalimanı içinde veya çevresindeki duraklarda bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak bu uzun mesafeyi kendiniz aşabilirsiniz. Enterprise ve Hertz gibi uluslararası araç kiralama ofislerinin yanında havalimanı içerisinde yer alan yerel araç kiralama ofislerinden de aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile 80 kilometrelik yolu en az zaman harcayarak , trafiğe takılmadan gitmek istiyorsanız I-5 N yolunu kullanmalısınız.

Sacramento’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Sacramento kentinde Akdeniz iklimi hakimdir. Yaz ayları oldukça sıcak ve kurak olan bu kentin kışları ayları ise ılıman ve yağışlıdır. İlkbaharın sonlarına doğru pek yağmur görülmez, olsa da kısa süreli olmaktadır. Deniz seviyesinde olması nedeniyle de şehirde pek dondurucu soğukların etkisinden söz edemeyiz. Nisan gibi yağmurların sona ermesi nedeniyle gezileriniz için uygun tarihler mayıs – ağustos ayları arası olacaktır. 

Sacramento’ya gitmek için en ideal aylar olan mayıs-ağustos ayları için ucuz uçak bileti arıyorsanız, sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sacramento Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde bulunan Kaliforniya Eyaleti için başkent statüsünde olan Sacramento, 27 Şubat 1850’de İsviçre göçmeni olan John Sutter ve James W. Marshall’ın uğraşları sonucu ABD’nin Central vadisi civarına kurulmuştur. Kentin gelişmesindeki en önemli etken “California Gold Rush” dönemi yani Altına hücum dönemi olarak anılan bu dönemde Sacramento gelişme grafiklerinde adeta sıçrayan çizgilerle ilerlemiş, şehirde birçok demiryollarının açılması, posta arabalarının kurulması, telgraf merkezlerinin açılması gibi gelişmelerle bu grafik anlamlandırılmıştır. Yoksa sizin hala Sacramento uçak biletiniz yok mu? Hemen uçak bileti al tuşunu kullanarak Sacramento’ya ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Sacramento nüfus bakımından kent merkezi için hemen hemen 500 bin civarlarında da olsa civarındaki kent merkezine bağlı olan ancak merkezde bulunmayan irili ufaklı yerleşim yerlerinin nüfuslarıyla 2 milyonu aşkın bir nüfusa sahiptir. Çok gelişmiş bir kültür şehri olan Sacramento, aynı zamanda ekonominin de başkentidir desek yeridir. Hatta Sacramento Eyalet Hükümet Binasını da sınırları içerisinde bulundurur. 2002 yılında time dergisinde Sacramento için kültürel bütünleşmeyi en ideal şekilde sağlatan kenti olarak yer verilmiştir. 

Şehrin 9-10 metrelik yükseltisi nedeniyle iklimi çok sert bir iklim değil daha ılıman bir iklim yapısına sahiptir. Sacramento şehrinde genel kullanılan para birimi Amerikan dolarıdır.

Sacramento Ne Yenir?

Sacramento varışlı online uçak bileti almak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Çünkü sitemizde online uçak biletleri en uygun fiyata satışa sunuluyor! ABD’nin her yerinde olduğu gibi bu kentinde de fastfood kültürü oldukça yayılmıştır. Şehrin en çok tüketilen yiyecekleri ise şunlardır:

1. Hamburger

Hamburger

Hamburger, Sacramento’da ne yenir sorusuna verilebilecek cevapta başta yer almaktadır. Ancak bir o kadarda hamburger konusunda başarılı olduklarını söyleyelim. Daha önce yediğiniz hiçbir hamburgere benzemeyecek bir lezzet olacağının garantisini veriyorlar yerli halkları.

2. Cheeseburger

Cheeseburger

Cheeseburger yemeden Sacramento’dan dönmek olmaz. Bu da aynı hamburger gibi Sacramento’yla özdeşleşmiş, adeta milli yiyecek olmuş bir lezzettir. Burada yediğiniz cheeseburgerin de daha önce yediklerinize benzemediğini söylüyorlar.

3. Ramen Çorbası

Ramen Çorbası

Ramen Çorbası, Sacramento’da Çin ve Japon mutfağının etkilerini gösteren lezzettir. Ana maddesi erişte olan bu yemeğin içerisine kimi zaman soğan, et, yosun gibi tat eklemeleri de yapılmaktadır. Ramen çorbasının oldukça karın doyurucu olduğunu söyleyelim.

Sacramento Nerede Yenir

Sacramento’da ne yiyeceğinize karar verdiyseniz ve bu arada Sacramento’ya gittiğinizde ne yiyeceğinize de karar verdiyseniz şimdi sıra geldi nerede yemek yiyeceğinize. Sacramento’nun ünlü restoranlarından sizler için seçtiğimiz restoranlar şuralardır:

1. One Speed

One Speed

One Speed, Sacramento’ya İtalyan esintisi kazandıran restorandır. Bu restoranda güzel pizzalar ve İtalyan yemekleri yapılmaktadır. Şehrin sakinlerinin en çok beğendiği ve methettiği mekân bu konuda kendini çok geliştirmiştir.

2. Zocalo

Zocalo

Zocalo adlı mekânda da lezzetli Meksika mutfağı yaşamaktadır. Burada Meksika baharatlarıyla yapılmış yemeklere, Meksika’nın yöresel yemeklerine rastlarsınız. Her gün dolup taşan Zocalo adlı restoran oldukça uygun fiyatlı bir restoran olduğunu da belirtelim.

3. The Pilothouse Restaurant at the Delta King

The Pilothouse Restaurant at the Delta King

The Pilothouse Restaurant at the Delta King, Sacramento Nehrinde yer alan bir geminin restorana dönüştürülmesiyle yapılmıştır. İç mekanı tamamen denizcilik üzerinedir. Sacramento Nehri üzerindeki devasa büyüklükteki bir gemi içerisinde yemek yemeyi kim istemez ki? Özellikle romantik yemeklerde kesinlikle ilk tercihiniz The Pilothouse Restaurant at the Delta King olmalı.

Sacramento Gezilecek Yerler

Sacramento kentinde hiç sıkılmadan gezebileceğiniz o kadar çok yer var ki gününüzün dolu dolu geçeceğinden eminiz. Ama öncelikle, gezilecek yerlere bakmadan, Sacramento uçak biletinizi hemen alın! Eğer biletiniz hazırsa size gezmenizi ısrarla tavsiye ettiğimiz yerlere bir bakın:

Kaliforniya Eyalet Kongre Binası

Kaliforniya Eyalet Kongre Binası

Kaliforniya Eyalet Kongre Binası, Sacramento şehir merkezi içerisinde yer almaktadır. Kentin politika yönünü gözler önüne seren bu ihtişamlı binayı mutlaka görmelisiniz. Bu binayı gördüğünüzde Sacramento’nun mimarisi hakkında da az çok bilginiz olacağını tahmin ediyoruz.

Crocker Art Museum

Crocker Art Museum

Crocker Art Museum, Sacramento’daysanız ve bir sanat tutkunuysanız mutlaka gezmeniz gereken müzedir. Önemli bir sanat müzesi olan bu müzede birçok etkileyici sanat eseri sergilenmektedir. Sanat tarihi hakkında da burada çok şey öğreneceğinizi söyleyebiliriz.

California State Railroad Museum

California State Railroad Museum

California State Railroad Museum’da kentin ulaşım yönünün tarihsel süreçte nasıl geliştiğini görebilirsiniz. Sacramento’nun gelişimini görmeniz açısından önemli bir müze olan bu müze içerisinde alan birçok eski hatta 1860’lara uzanan restore edilmiş lokomotif, demiryolları ve vagonlar sergilenmektedir.

Jedediah Smith Memorial Trail

Jedediah Smith Memorial Trail

Jedediah Smith Memorial Trail, Sacramento’nun doğasıyla iç içe olacağınız, doğanın eşsiz atmosferini içinize çekebileceğiniz yerdir. Eğer şehir yaşamından sıkıldıysanız buraya gidip bir bisiklet kiralayıp göl kıyısında bisiklet turları yapabilirsiniz.

Sacramento Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Sacramento’nun gece hayatının yoğun olduğu yerler Midtown ve Downtown’dur. Genellikle kalabalık topluluklar bu civarlarda olur. Şehrin lüks gece kulüpleri J ve K sokaklarında yer alır.

Burada yer alan gece kulüplerine girişlerde bile yüksek miktarda ücretler ödenmektedir. Şehrin en çok tercih edilen pub ve barlarını şöyle sıralayabiliriz;

1. Momo Sacramento

Momo Sacramento

Momo Sacramento; tiyatroların oynandığı, etkinliklerin sergilendiği mekandır. Küçük ve samimi bir yer olan bu mekanda bir tiyatro oyununa katılmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz. Burada oyununuzu izlerken oldukça uygun fiyata alkol de alabilirsiniz.

2. Mix Downtown

Mix Downtown

Mix Downtown, şehrin en çok dolup taşan gece kulübüdür. Hem iç kısmı hem de açık hava bölümü olan bu gece kulübünde kaliteli müziğin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Aman ha dikkat Mix Downtown gece kulübünün labirent gibi mekanında kaybolmayın!

3. Coin-Op Game Room

Coin-Op Game Room

Coin-Op Game Room, Sacramento’nun en ok tercih edilen barıdır. Sizce neden bu bar bu kadar tercih ediliyor? Birçok çeşitte enfes kokteylleri misafirlere sunduğundan mı? Yoksa, canlı ve eğlenceli bir bar olduğundan mı? Bizce her ikisi de!

Sacramento’da Alışveriş - Ne Alınır?

Downtown topraktan müşteriye taze ürünler sunan restoranlar, oldukça cıvıl cıvıl renkli bar ortamı bulunan hatta içerisinde Kaliforniya Eyaleti Hükümet Binası’nı barındırmasıyla bilinen büyük alışveriş caddesidir. Sevdiklerinize hediye alacaksanız, bu caddeye uğramanızı tavsiye ederiz. Sacramento’dan sevdiklerinize kozmetik ürünlerinden ve son moda kıyafetlerden alabilirsiniz. Eğer hala uçak biletini online almadıysan, beklemeden online uçak bileti al tuşunu kullanarak ucuza uçak bileti alabilirsin.

Sacramento’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Sacramento’da birçok etkinlik yapılmaktadır. Eğer bu etkinlikleri kaçırmak istemiyorsanız Sacramento varışlı online uçak biletinizi etkinlik tarihlerine uygun olarak, sitemizden alabilirsiniz.

Tümünü Göster

Sacramento’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Taksiye binmeden önce mutlaka pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca etkinlikler için gidecekseniz etkinliğin tarihini gitmeden önce kendi sitesinden kontrol edin, zaman zaman iklimsel vs. olaylar neticesinde değişiklikler olabiliyor. Unutmadan, uçak biletinizi online alarak daha ucuza seyahat edebilirsiniz.

Sacramento Otel Tavsiye

Sacramento’da konaklayabileceğiniz 200’e yakın seçenek mevcuttur. Eğer online uçak biletiniz hazırsa ve seyahatinizin hazırlık aşaması olarak yalnızca kalacak yeri seçmek kaldıysa size tavsiyemiz olan şu otellere bir göz atmanızı isteriz:

1. Sheraton Grand Sacramento Hotel

Sheraton Grand Sacramento Hotel

Sheraton Grand Sacramento Hotel, şehir merkezinde yer alan oldukça lüks bir oteldir. Gezilecek yerlere yakın olayım, Sacramento avucumun içinde olsun diyorsanız kesinlikle bu oteli tercih etmelisiniz. Ancak bu otelin gecelik ücretinin pahalı olduğunu üzülerek belirtmeliyiz.

2. Kimpton Sawyer Hotel

Kimpton Sawyer Hotel

Kimpton Sawyer Hotel, saray yavrusu diyebileceğimiz lükste bir oteldir. 4 yıldız statüsünde olan bu otelde havuz, spa ve geniş oda imkanlarından yararlanabilirsiniz. Villa tipindeki bu otelin bir gecelik ücreti ise dudak uçuklatacak kadar fazladır.

3. Econo Lodge Sacramento Convention Center

Econo Lodge Sacramento Convention Center

Econo Lodge Sacramento Convention Center; diğer otellere göre çok fazla bir ücreti olmayan, uygun fiyatlı bir oteldir. 2 yıldız statüsündeki bu otelde oldukça rahat edebileceğinizi şimdiden söyleyebiliriz. Burada konaklamayı tercih edip bu otelden ayrılan müşteriler de çoğunlukla buradan memnun kalmışlar.

Valencia