1. Anasayfa
  2. Quebec City Uçak Bileti

Quebec City Uçak Bileti

Quebec Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Quebec Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemizden Quebec’e maalesef direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu nedenle aktarmalı yolculuklar ile gidilmesi gerekmektedir. Ülkemizden birçok noktaya aktarma yaparak giden havayolu firmaları mevcuttur. Bu havayolu firmalarının en çok Quebec’e gidenlerini şöyle sıralamak mümkündür; Air Canada, Lufthansa, United Airlines, Türk Hava Yolları ve Westjet. 

Eğer Quebec’e gidecekseniz uçak biletini en az 3 ay öncesinden almanız tavsiye edilmektedir. Bu dönemde en ucuz uçak biletlerini ise sitemizde bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Quebec City'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Quebec City Hakkında
  3. Quebec Ne Yenir?
  4. Quebec Nerede Yenir
  5. Quebec Gezilecek Yerler
  6. Quebec Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Quebec City'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Quebec City'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Quebec Otel Tavsiye

Quebec City'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Quebec’te bu şehre hizmet veren ana havalimanı dışında civar beldelerde hizmet veren havalimanları da vardır ancak bu şehrin uluslararası alandaki ana havalimanı, Québec City Jean Lesage Uluslararası Havaalanı’dır. Quebec’e gitmeyi yıllardır planlıyordum diyorsanız kendinize sadece beş dakika ayırın! Quebec uçak biletinizi sitemiz üzerinden sadece beş dakikada alabilirsiniz.

Québec City Jean Lesage Uluslararası Havaalanı

Quebec’e hizmet veren başlıca havalimanı Jean Lesage Uluslarası Havaalanı’dır. Bu havalimanı Kanada’nın en işlek 11. Havalimanı olma özelliğini göstermektedir. Şehrin 11 kilometre güneybatısında yer almaktadır. Québec City Jean Lesage Uluslararası Havaalanı’ndan Quebec şehir merkezine gitmek için şu vasıtaları kullanabilirsiniz:

Otobüs ile aktarmalı bir şekilde Quebec şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanının otobüs durağından 76 veya 80 numaralı otobüslere binebilirsiniz. Bu otobüslerden sonra aktarma yapacağınız otobüs durağından 279, 280 ve 290 numaralı otobüslerden birine binebilirsiniz. Yolculuğunuz yaklaşık olarak 1 saat 20 dakika sürecektir.

Taksi ile oldukça konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı etrafındaki taksi duraklarından veya taksi çağırarak taksiye binebilirsiniz. Yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık olarak 20-25 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Havalimanı çevresindeki veya içindeki araç kiralama ofislerinden esnek fiyata araç kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile giderken yolculuğunuzun kısa sürmesi için Autoroute 440 E ve Boulevard Charest O yolunu takip edebilirsiniz.

Quebec City’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Havalimanından şehir merkezine dönüşlerde eğer taksiyle gidecekseniz, hatta tüm kentte taksiyle ulaşımınızı sağlayacaksanız binmeden önce taksiciyle sıkı bir pazarlık yapmanızı öneririz. Gideceğiniz aya göre yanınıza mevsimlik kıyafetler almalısınız, ayrıca ne olur ne olmaz diyerek bir de tam aksi mevsime ait birkaç parça kıyafet almanızı tavsiye ederiz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz