1. Anasayfa
  2. Porto Uçak Bileti

Porto Uçak Bileti

Porto Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Porto Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Porto’ya ulaşım için en hızlı ve rahat ulaşım yolu olan uçakla gitmeyi tercih ettiyseniz, uçak biletinizi de online ortamdan hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Porto’ya ülkemizden direkt uçuş bulunmamakla birlikte çoğu şehirden bir aktarma yaparak gitmek mümkün. Porto’ya en hızlı şekilde ulaşım ise Bodrum ve Antalya’dan mümkün. Bodrum’da başlayan Porto yolculuğunuz yaklaşık 8 saat 40 dakika sürecektir. Antalya’da başlayan Porto yolculuğunuz ise yaklaşık 11 saat sürecektir. Porto’ya sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Laudamotion, Corendon ve Sun Express hava yollarıdır.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Porto’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Porto Hakkında
  3. Porto Ne Yenir?
  4. Porto Nerede Yenir
  5. Porto Gezilecek Yerler
  6. Porto Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Porto’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Porto'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Porto Otel Tavsiye

Porto’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Porto’ya Francisco de Sa Carneiro Havalimanı diğer ismiyle Porto Havalimanı hizmet vermektedir.

Francisco de Sa Carneiro Havalimanı

Francisco de Sa Carneiro kısacası Porto Havalimanı, 1945 yılında kurulmuş sivil kategoride bir havalimanıdır. İç ve dış hatlara hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Porto Havalimanı Portekiz’in en işlek ve en gelişmiş üçüncü havalimanı olma özelliğindedir ve bu havalimanını yılda yaklaşık 10 milyon 800 bin kişi ziyaret etmektedir. Porto Havalimanı, Porto şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktadır. Porto Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için ise kullanabileceğiniz dört aracı vardır:

Metro ile Porto Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımı tercih ederseniz Porto’da bulunan 6 metro hattından E hattını kullanmak durumundasınız. Bu metro hattı ile yolculuğunuzda Trindade durağında inerseniz şehir merkezine ulaşmış olursunuz. Metro ile yolculuğunuz ortalama 30-35 dakika sürecektir ve tek kullanımlık metro biletinin fiyatı 2 eurodur.

Otobüs ile havalimanından şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine hizmet veren otobüs hatlarının numarası ise 3M, 601 ve 602’dir. 3M numaralı otobüs hattı geceleri çalışmakta, 601 ve 602 numaralı otobüslerin son durağı ise Cordoaria’dır. Havalimanından yarım saatte bir otobüs kalkmaktadır ve bilet fiyatı ücreti 1,80 ile 2 euro aralığındadır. Otobüs ile yolculuğunuz ise yaklaşık 1 saat sürecektir.

Taksi ile Porto Havalimanı’ndan şehir merkezine daha hızlı ve rahat şekilde gidebilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine ulaşmanız yaklaşık 20 dakika sürecektir ve ortalama fiyat ise 20-30 euro arasında olacaktır.

Araç kiralamayı tercih ederseniz Porto Havalimanı’nda bulunan Sixth, Budget ve Avis gibi ofislerden aracınızı kiralayabilirsiniz.

Porto’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Porto’nun yağmurları meşhurdur. Bu nedenle şehri gezeceğiniz gün hava durumuna bakmayı ihmal etmeyin.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz