1. Anasayfa
  2. Portland Uçak Bileti

Portland Uçak Bileti

Portland Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Portland Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Türkiye üzerinden Portland’a her zaman uçuş bulamayabilirsiniz. Bu nedenle maalesef uçuşları kovalamak durumunda kalıyorsunuz. Türkiye ile Portland arasında direkt uçuş bulunmamaktadır; daha çok aktarmalı uçuşlar söz konusudur. En çok sefer düzenlenen yerler arasında İstanbul ve Ankara başta olmak üzere İzmir, Antalya gibi havalimanlarından yapılmaktadır. En çok sefer düzenleyen havayolu firmaları Delta Air Lines, United Airlines, American Airlines, Alaska Airlines ve Türk Hava Yolları’dır. Eğer hala Portland uçak biletiniz yoksa sitemiz üzerinden online olarak ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Online uçak bileti hem sizi zahmetten kurtarır hem de oldukça ucuza denk gelir.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Portland’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Portland Hakkında
  3. Portland Ne Yenir?
  4. Portland Nerede Yenir
  5. Portland Gezilecek Yerler
  6. Portland Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Portland’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Portland'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Portland Otel Tavsiye

Portland’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Portland’da bulunan Portland International Airport adına bir adet havaalanı mevcuttur. Portland’ın dünyaya açılan kaapısı olma niteliğindeki yer bu havalimanıdır.

Portland Uluslararası Havaalanı

Portland Uluslararası Havaalanı, Portland şehir merkezine 23 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu havaalanı, yıllık 20 milyonu aşkın yolcu ağırlamaktadır. Şehir merkezine ulaşabileceğiniz birçok alternatif seçenek bulunmaktadır. Portland Uluslararası Havaalanı’ndan Portland şehir merkezine gitmek için şu araçlardan birini kullanabilirsiniz:

Shuttle’ları havaalanından şehir merkezine uygun fiyata gitmek için kullanabilirsiniz. Ancak bu seçenek ile havaalanından ile ulaşım diğer alternatiflere göre daha uzun sürmektedir. Havaalanından her 20 dakikada bir yeni bir shuttle kalkmaktadır. Shuttle ile Mt Hood Ave MAX Station Shuttle’a geldikten sonra servisten inip MAX Red Line adındaki tramvaya binmelisiniz. Tramvayla Rose Quarter TC MAX Station’a geldikten sonra inip yeni bir servise binmeniz gerekmekte, bunun için 2 dakika yürüyerek Rose Quarter Transit Center’a ulaştıktan sonra bineceğiniz servis ile 5 durak sonra direkt şehir merkezine varmış olacaksınız.

Taksileri kullanarak da şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksiye binmek için havaalanı dışındaki taksi durağına 3-4 dakikalık yürüme mesafesi sonrası ulaşmanız gerekmektedir. Taksiyle yapacağınız yolculuk yaklaşık 30-35 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak hiçbir zahmete girmeden şehir merkezine trafik durumuna da bağlı olarak 20-30 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine kısa sürede gitmek için I-84 W yolunu kullanabilirsiniz. Havaalanında bulunan araç kiralama ofislerine uğrayarak ya da hiç ofise gitmeye gerek kalmadan, online araç kiralama servislerini kullanarak kendinize uygun bir araç kiralayabilirsiniz.

Portland’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Portland’daki restoranlarda %5 ya da %10 civarında bahşiş verilmektedir. Eğer uçak biletinizi henüz almadıysanız seyahatinizden yaklaşık 1.5 ay önce bilet almanız önerilir. Sitemiz üzerinden Portland’a online olarak ucuz biletinizi alabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz