1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Portland Uçak Bileti

Portland Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Oregon Hayvanat Bahçesi
  2. Washington Park
  3. International Rose Test Garden
  4. Portland Japanese Garden

1. Oregon Hayvanat Bahçesi

Oregon Hayvanat Bahçesi’nde bir sürü vahşi hayvanın doğal yaşam alanlarına şahit olabilirsiniz. İçerisinde su samurlarından, kutup ayılarına kadar birçok hayvan barındıran bu hayvanat bahçesi gerçekten görülmeye değer. Sizi farklı türlerdeki hayvan türlerinin içinde hissettirecek yer, Oregon Hayvanat Bahçesi’dir.

Oregon Hayvanat Bahçesi

2. Washington Park

Washington Park, geniş yürüyüş alanları bulunan parktır. Bu park, yılın çoğu zamanı yemyeşil bir halde bulunur. Piknik alanları, bisiklet yolları gibi birçok aktiviteye olanak tanıyan bu park dinlenmek için gerçekten ideal bir yer. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isterseniz de bu park tam size göre!

Washington Park

3. International Rose Test Garden

International Rose Test Garden, Portland’ın ünlü gül bahçesidir. Portland’ın iklimi gül yetiştirmeye çok elverişlidir. Bu bahçede de Portland’ın bu iklimi değerlendirilmiş. Bu parkın içerisinde yaklaşık 650 kadar tür gül çeşidi ve 10 bine yakın gül fidanı bulunmaktadır. Burayı ziyaret etmek için ideal zamanlar güllerin açma zamanları yani nisan ayından ekime kadar olan süreçtir. Havanın iyi gitmesine bağlı olarak kasım gibi aylarda da açılmış güller bulabilirsiniz.

International Rose Test Garden

4. Portland Japanese Garden

Portland Japanese Garden, 12 dönüm arazi üzerine kurulmuş olan geleneksel bir Japon bahçesidir. Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz bu bahçe, 1960’ların başından bu yana kâr amacı gütmeyen bir şirket tarafından işletilmektedir. Japon kültürüne ait bazı yöresel aktiviteleri ve nesneleri burada görebilirsiniz.

Portland Japanese Garden

Portland hakkında daha fazla şey keşfet!

Portland'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Portland'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Portland Uçak Bileti