1. Anasayfa
  2. Pittsburgh Uçak Bileti

Pittsburgh Uçak Bileti

Pittsburgh Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Pittsburgh Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Pittsburgh – Türkiye arasında her gün aktarmalı ve aktarmasız yaklaşık 30 uçuş gerçekleşmektedir. 

Türkiye’den Pittsburgh’a en çok giden havayolu şirketleri sırasıyla United Airlines, Delta Air Lines, American Airlines, Lufthansa ve Air Canada firmalarıdır. En çok kalkış İstanbul üzerinden yapılmaktadır. İstanbul üzerinden yapılan uçuşlar ortalama 14-15 saat sürerken, Ankara’dan yapılan uçuşlar 28-29 saati bulabilmektedir. United Airlines ve Delta Air Lines firmaları İstanbul rotasını en çok kullanan firmalardır. Gidiş dönüş Pittsburgh uçak bileti almak için fırsat bu fırsat! Hemen sitemize girin ve en uygun fiyata Pitssburgh uçak biletine sahip olun!

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Pittsburgh'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Pittsburgh Hakkında
  3. Pittsburgh Ne Yenir?
  4. Pittsburgh Nerede Yenir
  5. Pittsburgh Gezilecek Yerler
  6. Pittsburgh Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Pittsburgh’ta Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Pittsburgh’ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Pittsburgh Otel Tavsiye

Pittsburgh’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Pittsburgh’ta bir adet havaalanı bulunmaktadır. Pittsburgh Uluslararası Havalimanı adındaki bu havalimanına varmak için online uçak biletinizi sitemizden hemen alın!

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı

Pittsburgh Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 33-34 kilometre uzaklıkta konumlanmıştır. Bu havalimanından 2014 yılından elde edilmiş verilere göre yaklaşık 8 milyon yolcu aktarmasız uçuş yapmıştır. Pittsburgh Uluslararası Havalimanı’ndan Pittsburgh şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtaları kullanabilirsiniz:

Taksi ile şehir merkezine yaklaşık yarım saatte varılabilmektedir. Elbette ki bu durum trafiğin durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Havalimanından şehir merkezine ulaşımda taksiyi seçecek olursanız, hemen havalimanının çıkışında yer alan taksi durağı bu amaca hizmet ediyor. Ancak taksiyle şehir merkezine gitmeniz çok önerilmez çünkü kilometre başına ücret fazla olmamasına rağmen şehir merkezine varıldığında ücret epey kabarık olmaktadır.

Araç kiralayarak ve kiraladığınız araç ile I-376 E yolunu takip ederek yaklaşık yarım saat içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içerisindeki araç kiralama ofislerinden kendi bütçeniz ve zevklerinize göre bir araç kiralamanız mümkün. 

Otobüs toplu taşıma aracını kullanarak da Pittsburgh şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 28X numaralı otobüsleri kullanarak şehir merkezine varabilirsiniz. 28X otobüsleri şehir merkezine ortalama 50-60 dakikada varmaktadır. Her 30 dakikada bir 28X otobüsleri havalimanından kalkmaktadır. Üstelik ücretleri de taksiye göre daha ucuzdur.

Pittsburgh’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Havaalanından şehir merkezine ulaşımda eğer taksiyi kullanacaksanız mutlaka taksiciyle pazarlık yapın. Ayrıca kente yaz aylarından başka bir zaman gelecekseniz yanınıza kalın giysiler ve yağmurluk almayı unutmayın. Son olarak eğer uçak bileti, otel rezervasyonu gibi işlemlerinizi ne kadar erken yaparsanız o denli ucuza gelecektir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz