1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Pittsburgh Uçak Bileti

Pittsburgh Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Schenley
  2. James Kelso Bible Lands Müzesi
  3. Carnegie Ulusal Tarih Müzesi
  4. Ohio Pyle

1. Schenley

Schenley, şehrin en ünlü parkıdır. Pittsburgh’taki parkların kente birçok turist çektiğini söylemiştik. Pittsburgh’da yer alan parklar olabildiğince geniş alanlar üzerine kurulmuştur. Schenley ise öyle büyüktür ki tam ortasında bir de Phipps Botanik Bahçesi vardır. Şehrin doğa yanını görmek için bu parkı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Schenley

2. James Kelso Bible Lands Müzesi

James Kelso Bible Lands Müzesi’ni eğer tarihe bir ilginiz varsa mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bu yıl bu müzenin kuruluşunun üstünden tam 103 yıl geçmiş olacak. Bu müze, tarih seven sizler için gezilip görülmesi güzel bir yer olabilir. Müzede eski ve yeni kazılardan çıkarılan birçok eser sergilenmekte.

James Kelso Bible Lands Müzesi

3. Carnegie Ulusal Tarih Müzesi

Carnegie Ulusal Tarih Müzesi’ni de Pittsburgh’a kadar gitmişken mutlaka gezip görmelisiniz. Tarihe merakınız varsa ve özellikle bu şehre gelmişken tarihini de öğrenmek isterseniz bu müzeyi gezebilirsiniz. Pittsburgh’ta gerçekleşecek olan çoğu tarih sergisi de bu müzede yapılmaktadır.

Carnegie Ulusal Tarih Müzesi

4. Ohio Pyle

Ohio Pyle, eğer kentten birazcık uzaklaşmak isterseniz gidebileceğiniz ilk yer olmalıdır. Kentin hemen bir buçuk saat uzağında yer alan Ohio Pyle, küçük şelaleleriyle rafting meraklılarını maceraya çağıran bir yerdir. Ayrıca dünyaca ünlü mimari şaheseri “Falling Water” adlı evi de burada yer almaktadır.

Ohio Pyle

Pittsburgh hakkında daha fazla şey keşfet!

Pittsburgh’ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Pittsburgh’ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Pittsburgh’ta yılın her ayı bir etkinlik vardır. Birbirinden renkli bu etkinliklere halkın katılımı da oldukça yüksektir. Seyahat planınızı yaparken Pittsburgh’taki etkinlik tarihlerine de bakmanızı öneririz. Bu etkinliklerden en az 2 tanesine katılarak Pittsburgh seyahatinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız etkinlik listesi şöyle:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Pittsburgh Uçak Bileti