1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Pittsburgh Uçak Bileti

Pittsburgh Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Schenley
  2. James Kelso Bible Lands Müzesi
  3. Carnegie Ulusal Tarih Müzesi
  4. Ohio Pyle

1. Schenley

Schenley, şehrin en ünlü parkıdır. Pittsburgh’taki parkların kente birçok turist çektiğini söylemiştik. Pittsburgh’da yer alan parklar olabildiğince geniş alanlar üzerine kurulmuştur. Schenley ise öyle büyüktür ki tam ortasında bir de Phipps Botanik Bahçesi vardır. Şehrin doğa yanını görmek için bu parkı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Schenley

2. James Kelso Bible Lands Müzesi

James Kelso Bible Lands Müzesi’ni eğer tarihe bir ilginiz varsa mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bu yıl bu müzenin kuruluşunun üstünden tam 103 yıl geçmiş olacak. Bu müze, tarih seven sizler için gezilip görülmesi güzel bir yer olabilir. Müzede eski ve yeni kazılardan çıkarılan birçok eser sergilenmekte.

James Kelso Bible Lands Müzesi

3. Carnegie Ulusal Tarih Müzesi

Carnegie Ulusal Tarih Müzesi’ni de Pittsburgh’a kadar gitmişken mutlaka gezip görmelisiniz. Tarihe merakınız varsa ve özellikle bu şehre gelmişken tarihini de öğrenmek isterseniz bu müzeyi gezebilirsiniz. Pittsburgh’ta gerçekleşecek olan çoğu tarih sergisi de bu müzede yapılmaktadır.

Carnegie Ulusal Tarih Müzesi

4. Ohio Pyle

Ohio Pyle, eğer kentten birazcık uzaklaşmak isterseniz gidebileceğiniz ilk yer olmalıdır. Kentin hemen bir buçuk saat uzağında yer alan Ohio Pyle, küçük şelaleleriyle rafting meraklılarını maceraya çağıran bir yerdir. Ayrıca dünyaca ünlü mimari şaheseri “Falling Water” adlı evi de burada yer almaktadır.

Ohio Pyle

Daha Fazlasını Keşfet!

Pittsburgh Nerede Yenir

Pittsburgh Nerede Yenir

Pittsburgh'ta yemek yiyebileceğiniz birçok restoran mevcuttur. İtalyan yemeklerinden Fransız yemeklerine kadar birçok kültüre ev sahipliği yapan bu kentte belli başlı mekanlar çok sevilmektedir. İşte sizler için bu mekanların bir listesi:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pittsburgh Otel Tavsiye

Pittsburgh Otel Tavsiye

Pittsburgh’a geldiğinizde elbette ki konaklama ihtiyacınız olacak. Şehir merkezinde çok uyguna oteller ve apartlar bulabilmeniz mümkün. Daha önceki müşterilerinin deneyimlerine göre sizler için en ideal otelleri şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pittsburgh’ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Pittsburgh’ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Pittsburgh’ta yılın her ayı bir etkinlik vardır. Birbirinden renkli bu etkinliklere halkın katılımı da oldukça yüksektir. Seyahat planınızı yaparken Pittsburgh’taki etkinlik tarihlerine de bakmanızı öneririz. Bu etkinliklerden en az 2 tanesine katılarak Pittsburgh seyahatinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız etkinlik listesi şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pittsburgh’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Pittsburgh’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş yapabilmeniz için Pittsburgh’ta birçok alışveriş merkezi vardır. Ancak başlıca alışveriş merkezlerini sıralamak gerekirse Century III Mall, South Hills Village Mall, Ross Park Mall, Monroeville Mall, Pittsburgh Mills Mall, Downtown gibi yerler bu sıranın başında gelen isimlerden olacaktır. Büyük alışveriş merkezlerinin yanı sıra küçük butik dükkanlar da vardır. Buralardan çeşitli tekstil ürünleri veya antika ürünler satın alabilirsiniz. Ayrıca Pittsburgh’tan dönerken yanınızda çikolata da götürebilirsiniz. Pittsburgh’tan sevdiklerinize bu şehrin simgesi olan yerleri hatırlatan küçük hediyeliklerden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pittsburgh Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Pittsburgh Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Gece hayatı oldukça renkli görüntülere sahip olan Pittsburgh’un seveceğiniz mekanlarını sizler için derledik. Hareketli bir gece hayatın sahip olan Pittsburgh’ta aradığınız her türden eğlence mekanını bulabilirsiniz. İsterseniz sakince içkinizi içebileceğiniz bir barda oturabilir, isterseniz de sabaha kadar durmaksızın dans edebileceğiniz bir gece kulübüne gidebilirsiniz. Pittsburgh’un gece hayatı konusunda sevilen mekanları ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pittsburgh Ne Yenir?

Pittsburgh Ne Yenir?

Amerika Birleşik Devletleri birçok ülkenin bir araya gelerek oluşturdukları bir devlettir. Haliyle birçok kültür de iç içe girmiştir. Buradaki kültür çeşitliliği Pittsburgh’un mutfağına da yansımıştır. Pittsburgh'ta zengin Pennsylvania mutfağının parçası olan yemekleri bulabilirsiniz. Pittsburgh halkı, Amerikan kültürünün bir parçası olan fast food tarzı yemekleri tüketmelerinin yanı sıra Almanya ve Hollanda yemeklerini de sıklıkla yaparlar. Alman esintisine bir örnek olarak pretzel verilebilir. Alman simidi olarak bilinen bu hamur işi yiyecek Pittsburgh’ta her yerde bulabileceğiniz bir lezzettir. Ayrıca hardal ile tüketilir. Hem evde yaptıkları hem de çoğu restoranda bulunabilecek en meşhur lezzetlerden biri mısırlı tavuk çorbasıdır. Pittsburgh seyahatinizde hem hafif beslenmek hem de yeni bir lezzet denemek istiyorsanız bu çorbayı öneririz. Oldukça besleyici ve doyurucudur. 

Fast foodu seven Amerikan halkı, içine istedikleri malzemeleri koyabildikleri sandviçleri de çok severler. Pennsylvania mutfağında Lübnan Bologna sandviç yapılır ve severek tüketilir. Bu sandviç genellikle krem peynir ve fıstık ezmesi ile yapılır. 

Yapımı zor olan kırmızı pancar yumurtaları da yine bu eyalete özgü bir yemek. Pittsburgh halkının da severek tükettiği bu lezzeti günün her saati yiyebilirsiniz. 

İçecek olarak ise bu eyalete özgü "birch beer" vardır. Huş ağacından elde edilen koyu bir biradır ve Pittsburgh'ta sıklıkla tüketilir. Seyahatiniz sırasında yemeklerin yanında bu birayı tercih edebilirsiniz.

Bunların dışında Pittsburgh'ta en lezzetli hamburger ve pizzaları yiyebilirsiniz. Almanya ve Hollanda mutfağının yanı sıra İtalyan mutfağının bayrak taşıyan lezzeti pizzayı birçok restoranda bulabilir ve az maliyetle günü tamamlayabilirsiniz. Pittsburgh’ta mutlaka tatmanızı tavsiye ettiğimiz lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pittsburgh'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Pittsburgh'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Pittsburgh’ta iklim, ılıman ve nemlidir. Pittsburgh’ta geçen kışlar oldukça soğuk ve bulutludur. Zaman zaman kar yağışları bile görülebilir. İlkbahar ve Sonbahar ayları ise sürekli olarak yağmurludur. Yazları ise diğer mevsimlere nazaran sıcaklıklar artmıştır. Turistler için ideal gezi zamanları genellikle temmuz ayı olmaktadır. Temmuz ayında kentin sıcaklıkları ortalama 23 dereceyi bulmaktadır. 

Temmuz ayında Pittsburgh’a gitmek için daha neyi bekliyorsunuz? Hemen ucuz uçak biletinizi sitemizden alın ve valizinizi hazırlamaya başlayın!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pittsburgh Hakkında

Pittsburgh Hakkında

Pittsburgh, Amerika Birleşik Devletleri’nin Pensilvanya eyaletinde yer alan bir şehirdir. Kent eyaletindeki en büyük 3. şehirdir. Pensilvanya eyaletindeki en büyük şehir ise Philadelphia’dır. Pittsburgh’un 2017 yılındaki nüfusu 300.000 civarındadır. Ancak etrafındaki köy gibi mezralarla kentin nüfusu 1 milyon 700 bini aşmaktadır. Şehir daha çok Pittsburgh olarak değil de “Çelik Şehri” olarak bilinir. Bu ismin verilmesinin sebebiyse kentin içinde 300’den fazla çelik üretimiyle uğraşan işletmelerin bulunmasıdır. Ayrıca kentin bir diğer adıysa “Köprüler Şehri”dir. Bu ismin nedeniyse şehrin konumunun 3 büyük nehrin tam kavşağında bir yarımada da yer almasıdır. Bu nehirlerin üzerinde 450’yi aşkın kara ve demir yolları inşa edilmiştir. Bu 450’yi aşan yapıların bir rekor olduğunu da belirtmemiz gerekir. Ayrıca şehirde öne çıkan bir diğer unsur da kentin içerisindeki gökdelen ve parklardır. Pittsburgh’daki gökdelenlerin namını duymayan yoktur. Pittsburgh’da 30’a yakın gökdelen şekline bina vardır. Eğer siz de buraya uçacaksanız hemen sitemize girerek biletinizi online alabilir, ofislerde beklemeden hızlıca işlemlerinizi halledebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pittsburgh Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz