1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Perth Uçak Bileti

Perth Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Batı Avustralya Müzesi
  2. Fremantle Hapishanesi
  3. Kings Park
  4. Batı Avustralya Sanat Galerisi
  5. Perth Mint

1. Batı Avustralya Müzesi

Batı Avustralya Müzesi gerçekten müze gezmekten hoşlananlar için nadide eserlerin yer aldığı bir müze. Söz konusu müzede Perth şehri hakkında birçok eseri sergilemekteler. Hem Perth hakkında hem de genel olarak Batı Avustralya hakkında kültür ve tarih gezisi yapabileceğiniz en iyi yer kesinlikle Batı Avustralya Müzesi’dir.

Batı Avustralya Müzesi

2. Fremantle Hapishanesi

Fremantle Hapishanesi ise UNESCO dünya mirası listesine alınmış bir yerdir. Geçmişi o kadar eskidir ki neredeyse şehrin ilk kurulduğu dönemlere, 1850’lere dayanmaktadır. Peki bu Fremantle Hapishanesi neden ünlü? Diye soracaklarınız olabilir. Bu hapishane, ünlü kişiliklerin kaldığı, kaçtığı ve idam edildiği bir müzedir. Tarihinde birçok isyan hareketi görmüştür bu hapishane.

Fremantle Hapishanesi

3. Kings Park

Kings Park, Eliza Dağı’nda yer alan yeşillikleriyle ön plana çıkan bir yer. İçerisinde koca bir botanik parkın yer aldığı, müthiş manzaralarıyla ziyaretçilerini hem bedenen hem de ruhen dinlendirmekte. Batı Avustralya doğasını görmek için Kings Park’a uğrayabilirsiniz. Burada temiz havanın sizi dinlendireceğini de söyleyebiliriz.

Kings Park

4. Batı Avustralya Sanat Galerisi

Batı Avustralya Sanat Galerisi ise ziyaretçilerin akın akın gittiği yerlerden. Sanatla ilgili birisi için gerçekten cennetten bir köşe gibi olan bu yer uluslararası koleksiyonlarda yer alan pek çok eseri bünyesinde barındırmaktadır. Yalnızca Batı Avustralya sanatçılarının değil dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini de görebileceğiniz Batı Avustralya Sanat Galerisi’ni Perth’e gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz.

Batı Avustralya Sanat Galerisi

5. Perth Mint

Perth Mint, Avusturalya’nın kıymetli şirketlerinden biridir. Burası, dünyada pek çok yerde adını duyurmuş pazarlara birinci kalitede ürünler sunmaktadır. Bu altın binasını ziyaret edebilir, Avusturalya’daki altın çıkarılma öyküsünü dinleyebilirsiniz.

Perth Mint

Perth hakkında daha fazla şey keşfet!

Perth'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Perth'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Perth Uçak Bileti