1. Anasayfa
  2. Pekin Uçak Bileti

Pekin Uçak Bileti

Pekin Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Pekin Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Pekin’e Türkiye’den direkt uçuş bulunmuyor. Ancak bir veya iki aktarmalı uçuş yaparak bu şehre ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Antalya ve Samsun’dan bir aktarma yapabilirsiniz. Antalya Pekin arası bir aktarmalı uçuş yaklaşık 14 saat sürecektir. Samsun Pekin arası bir aktarmalı uçuş ise yaklaşık 19 saat sürecektir. Diğer şehirlerimizdeki havalimanlarından ise iki aktarma yaparak Pekin’e ulaşabilirsiniz. Türkiye-Pekin güzergahında en sık sefer düzenleyen hava yolları ise Air Astana, Türk Hava Yolları ve Pegasus’tur.

Pekin uçak biletinizi en ucuza almak istiyorsanız; uçak biletinizi seyahatinizden en az 85 gün önce ve sitemizden almalısınız.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Pekin’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Pekin Hakkında
  3. Pekin Ne Yenir?
  4. Pekin Nerede Yenir
  5. Pekin Gezilecek Yerler
  6. Pekin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Pekin’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Pekin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Pekin Otel Tavsiye

Pekin’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Pekin’e yapılan uluslararası uçuşları karşılayan bir havalimanı vardır. Pekin Daxing Uluslararası Havalimanı 2019 yılının sonunda açılan bir havalimanıdır ve şu anda buraya kısmen uçuşlar yapılmaktadır. Şu anda aktif olarak uluslararası uçuşları karşılayan havalimanı, Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı’dır. Türkiye’den Pekin’e yapacağınız uçuşunuzu da karşılayacak olan havalimanı bu havalimanıdır.

Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı

1958 yılında açılan Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı; 2003-2008 yıllarında, şehirde düzenlenecek olan olimpiyat oyunları vesilesiyle genişletilmiş ve üç ayrı terminale sahip olmuştur. Dünyanın en yoğun, en işlek havalimanları listesinde, 2015 verilerine göre 2. sırada yer alan Pekin Başkent Havalimanı; yıllık ortalama 21-22 milyon yolcuyu ağırlamaktadır. Havaalanı, Pekin şehir merkezinin kuzeydoğu tarafında kalmaktadır ve şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı’ndan Pekin şehir merkezine gitmek için şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Taksi, araç kiralamakla uğraşmak istemeyip rahat ve kolay bir şekilde şehir merkezine gitmek isteyenlerin tercihidir. Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı’ndan Pekin şehir merkezine ulaşımda toplu taşıma bulunmuyor. O yüzden taksi en kolay seçenek haline geliyor. Havalimanı içinden veya etrafındaki duraklardan taksiye binebilir, yaklaşık 35-40 dakika içinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Araç kiralama ise hem havalimanından şehir merkezine ulaşımda hem de şehri gezerken size avantaj sağlayacak vasıtadır. Pekin Başkent Uluslararası Havalimanı’nda yer alan Avis ve Jichang Car gibi araç kiralama ofislerinden esnek fiyata araç kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araçla en kısa yoldan Pekin şehir merkezine ulaşmak isterseniz, S12 havaalanı yolunu kullanabilirsiniz.

Pekin’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Çin’le ortak bir tarihimiz olduğundan, Pekin’i gezerken Eski Türkçeye ait kelimeler dikkatinizi çekebilir. Yine aynı nedenden dolayı tarihi yerleri gezerken Türk adını çok kez görebilir, duyabilirsiniz. Pekin uçak biletinizi en kolay şekilde ve ucuza almak için, uçak biletinizi online uçak bileti şeklinde almayı tercih edebilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz