1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Pekin Uçak Bileti

Pekin Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Çin Seddi
  2. Yasak Şehir
  3. Yazlık Saray
  4. Cennet Tapınağı

1. Çin Seddi

Çin Seddi; adını hikayelerde, rivayetlerde veya başka bir sayede önceden duymuş olabileceğiniz dünyaca ünlü bir yerdir. Dünyanın yed harikasından biri olan Çin Seddi’nin neden yapıldığı konusunda dünya genelinde çeşit çeşit hikayeler, efsaneler anlatılmaktadır. Birileri Çin Seddi’nin canavarlardan korunmak için yapıldığını, birileri Çinlilerin Türklerden korkusundan bu seddi yaptığını anlatır. Şu anda Çin Seddi’nin neden yapıldığına dair bildiğimiz tek şey, savunma amaçlı yapıldığı. Çin Seddi sadece Pekin’de bulunan bir set değil, kilometrelerce uzanan bir settir. Uzunluğu tam olarak bilinmemekle birlikte, ne kadar uzun olduğunu belirtmek için okyanusta başlar çölde biter denmektedir. Pekin’de sizin gideceğiniz Çin Seddi kısmı, üzerinde gezilebilecek sağlam yerdir. Burada gezerken Çin’in eşsiz doğasıyla da iç içe olacaksınız.

Çin Seddi

2. Yasak Şehir

Yasak Şehir, 15.yüzyılın başında inşa edilmiş bir komplekstir. Oldukça geniş bir alana yayılan Yasak Şehir, Çin yönetiminde bulunan hanedanlıkların konakladığı yer olmuştur. Hanedanlıkların bu alanda yaşadığı zamanlarda buraya giriş yasak olduğundan bu alan Yasak Şehir olarak adlandırılmıştır. Çin mimarisini, dünyada eşi benzeri olmayan yapıları görebileceğiniz ve zamanında saray görevi gören Yasak Şehir’i Pekin’e gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz. Bu alanın içindeki müzeler, size Pekin ve Çin kültürü hakkında birçok bilgi verecektir.

Yasak Şehir

3. Yazlık Saray

Yazlık Saray; şehrin, manzarasıyla ünlü görkemli yapısıdır. Oldukça büyük bir alanı kapsayan Yazlık Saray’da Uyumlu Zevkler Bahçesi, 17 Kemer Köprüsü, Büyük Opera Salonu ve Suzhou Yolu gibi yerler vardır. Yazlık Saray tarihte, Çin yönetiminde olanların yaz döneminde gelip kalmaları için inşa edilmiştir. Yazlık Saray’ın eşsiz manzarasını Wanshou Tepesi ve Kunming Gölü oluşturmaktadır.

Yazlık Saray

4. Cennet Tapınağı

Cennet Tapınağı, Çin mimarisinin en önemli örneklerinden olan ve Pekin halkı için manevi değeri yüksek olan bir yerdir. Tarihi ortaçağa kadar uzanan bu kompleks zamanında Çin imparatorlarının dini ritüelleri, törenleri gerçekleştirdiği yerdi. Çin inanışını, kültürünü merak ediyor ve yakından tanımak istiyorsanız Pekin’e gittiğinizde Cennet Tapınağı’na mutlaka gitmelisiniz.

Cennet Tapınağı

Daha Fazlasını Keşfet!

Pekin Nerede Yenir

Pekin Nerede Yenir

Pekin uçak biletimi en kolay ve en hızlı şekilde nasıl alabilirim diye düşünüyorsanız, size önerimiz uçak biletinizi online uçak bileti şeklinde almanız. Online Pekin uçak biletinizi alıp şehre vardığınızda uğramanızı önerdiğimiz restoranları şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pekin Otel Tavsiye

Pekin Otel Tavsiye

Pekin’de nereleri gezeceğinize, nerede yemek yiyeceğinize, ne yiyeceğinize ve bu kente ne zaman gideceğinize karar verdiyseniz; seyahatinizin hazırlık olarak iki aşaması kaldı. Bunlardan birincisi Pekin uçak bileti almak. İkincisi ise Pekin’de nerede konaklayacağınıza karar vermek. Size önerimiz olan Pekin otelleri şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pekin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Pekin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Pekin uçak biletinizi ne zaman için alacağınıza henüz karar vermediyseniz, bir dakika bekleyin. Çünkü Pekin’in yılda bir kez gerçekleşen özel günlerini kaçırmamanızı isteriz. İşte o günler:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pekin’de Alışveriş - Ne Alınır?

Pekin’de Alışveriş - Ne Alınır?

Pekin’de alışveriş yapmak isterseniz Wangfujing Alışveriş Bölgesi’ne ve İpek Caddesi’ne gidebilirsiniz. Pekin’den dönmeden bu şehirden bir hatıra olması için sevdiklerinize ipek kıyafetlerden ve bu şehrin simgeleriyle süslenmiş porselen hediyeliklerden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pekin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Pekin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Başkent Pekin’de gecenin tadını çıkarmaya ne dersiniz? Cevabınız evetse, online Pekin uçak biletinizi sitemizden alabilir ve bu şehre uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Pekin’de uğramanızı önerdiğimiz mekanları şu şekilde sıraladık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pekin Ne Yenir?

Pekin Ne Yenir?

Çin mutfağı, dünyanın keşfedilmesi gereken önemli mutfaklarından biridir. Tabi başkent Pekin de Çin mutfağını en iyi şekliyle yansıtan önemli şehirlerden biri. Çin mutfağını keşfedebileceğiniz, Çin kültürünü tanıyabileceğiniz bu başkent şehre gitmek için sadece iki dakikanızı ayırmanız gerekiyor. Sitemizden sadece iki dakika içinde online Pekin uçak biletinizi alabilirsiniz. Pekin’e gittiğinizde tatmanızı ısrarla önerdiğimiz lezzetleri şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pekin’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Pekin’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Başkent Pekin’de görülen iklim tipi, karasal muson iklimidir. Bu iklimin özellikleri gereğince de Pekin’de yaz aylarında bol yağış görülür. Kentin en sıcak olduğu zamanlar aylık ortalama 25-26 dereceyle temmuz ve ağustos aylarıdır. En soğuk aylar ise ocak ve şubat aylarıdır. Bu aylarda sıcaklık -12, -13 dereceye kadar düşebilmektedir. Pekin’e ne zaman gitmeliyim diye soracak olursanız; size önerimiz, seyahatinizi ilkbahar aylarında gerçekleştirmeniz. İlkbahar, sıcaklık ve yağış açısından Pekin seyahati için ideal mevsimdir.

İlkbahar aylarında Pekin’e gitmek için şimdiden online uçak biletinizi alabilirsiniz. Bu sayede önceden aldığınız için Pekin uçak biletinizin ucuza geleceğini söyleyebiliriz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pekin Hakkında

Pekin Hakkında

Pekin, sanayi ve teknoloji alanında dünyanın ileri geren ülkelerinden olan Çin’in başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Bu şehre, ülkedeki isimlendirme geleneğine bağlı olarak Beijing adı da verilmektedir. Beijing adının anlamı ‘’Kuzeyin Başkenti’’dir. Pekin özellikle kalabalık nüfusuyla dünya çapında dikkat çeken bir şehirdir. Dünyanın en kalabalık şehirleri arasında 12. sırada yer alan Pekin’in güncel olarak nüfusu, 21 milyon 540 bin civarındadır. Ülkenin doğusunda, Sarı Deniz’e yakın bir konumda yer alan Pekin, tarihte kesintiye uğramış olsa da yüzyıllardır başkent sıfatını taşımaktadır. İlk olarak 1272 yılında Kubilay Han Pekin’i başkent olarak kabul etmiştir. 1420 yılında ise resmi olarak başkent olmuştur. Pekin’e gitmeden önce Türk Liranızı dönüştürmeniz gereken, ülkenin resmi para birimi ise Çin yuanı yanı renminbidir.

Pekin, yaklaşık 800 yıllık başkentlik kariyerinde birçok tarihi, kültürel miras biriktirmiştir. Siz de bu tarihi, kültürel şehri gezip görmek istiyorsanız şimdi tek yapmanız gereken sitemize girip online uçak bileti almak.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Pekin Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz