1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Pekin Uçak Bileti

Pekin Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Çin Seddi
  2. Yasak Şehir
  3. Yazlık Saray
  4. Cennet Tapınağı

1. Çin Seddi

Çin Seddi; adını hikayelerde, rivayetlerde veya başka bir sayede önceden duymuş olabileceğiniz dünyaca ünlü bir yerdir. Dünyanın yed harikasından biri olan Çin Seddi’nin neden yapıldığı konusunda dünya genelinde çeşit çeşit hikayeler, efsaneler anlatılmaktadır. Birileri Çin Seddi’nin canavarlardan korunmak için yapıldığını, birileri Çinlilerin Türklerden korkusundan bu seddi yaptığını anlatır. Şu anda Çin Seddi’nin neden yapıldığına dair bildiğimiz tek şey, savunma amaçlı yapıldığı. Çin Seddi sadece Pekin’de bulunan bir set değil, kilometrelerce uzanan bir settir. Uzunluğu tam olarak bilinmemekle birlikte, ne kadar uzun olduğunu belirtmek için okyanusta başlar çölde biter denmektedir. Pekin’de sizin gideceğiniz Çin Seddi kısmı, üzerinde gezilebilecek sağlam yerdir. Burada gezerken Çin’in eşsiz doğasıyla da iç içe olacaksınız.

Çin Seddi

2. Yasak Şehir

Yasak Şehir, 15.yüzyılın başında inşa edilmiş bir komplekstir. Oldukça geniş bir alana yayılan Yasak Şehir, Çin yönetiminde bulunan hanedanlıkların konakladığı yer olmuştur. Hanedanlıkların bu alanda yaşadığı zamanlarda buraya giriş yasak olduğundan bu alan Yasak Şehir olarak adlandırılmıştır. Çin mimarisini, dünyada eşi benzeri olmayan yapıları görebileceğiniz ve zamanında saray görevi gören Yasak Şehir’i Pekin’e gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz. Bu alanın içindeki müzeler, size Pekin ve Çin kültürü hakkında birçok bilgi verecektir.

Yasak Şehir

3. Yazlık Saray

Yazlık Saray; şehrin, manzarasıyla ünlü görkemli yapısıdır. Oldukça büyük bir alanı kapsayan Yazlık Saray’da Uyumlu Zevkler Bahçesi, 17 Kemer Köprüsü, Büyük Opera Salonu ve Suzhou Yolu gibi yerler vardır. Yazlık Saray tarihte, Çin yönetiminde olanların yaz döneminde gelip kalmaları için inşa edilmiştir. Yazlık Saray’ın eşsiz manzarasını Wanshou Tepesi ve Kunming Gölü oluşturmaktadır.

Yazlık Saray

4. Cennet Tapınağı

Cennet Tapınağı, Çin mimarisinin en önemli örneklerinden olan ve Pekin halkı için manevi değeri yüksek olan bir yerdir. Tarihi ortaçağa kadar uzanan bu kompleks zamanında Çin imparatorlarının dini ritüelleri, törenleri gerçekleştirdiği yerdi. Çin inanışını, kültürünü merak ediyor ve yakından tanımak istiyorsanız Pekin’e gittiğinizde Cennet Tapınağı’na mutlaka gitmelisiniz.

Cennet Tapınağı

Pekin hakkında daha fazla şey keşfet!

Pekin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Pekin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Pekin uçak biletinizi ne zaman için alacağınıza henüz karar vermediyseniz, bir dakika bekleyin. Çünkü Pekin’in yılda bir kez gerçekleşen özel günlerini kaçırmamanızı isteriz. İşte o günler:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Pekin Uçak Bileti