1. Anasayfa
  2. Orlando Uçak Bileti

Orlando Uçak Bileti

Orlando Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Orlando Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Orlando’ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Ancak 2 veya 3 aktarma yaparak Orlando’ya ulaşabilirsiniz. Kaç aktarma yapacağınız ise bulunduğunuz şehrin havalimanına göre değişmektedir. Ülkemiz ile Orlando arası güzergahta sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Ukrayna Hava Yolları, Norwegian Air Shuttle ve Türk Hava Yolları’dır.

Dünyanın Tema Parkı şehri Orlando’ya gitmek için uçak biletinizi en uygun fiyata almak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Orlando'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Orlando Hakkında
  3. Orlando Ne Yenir?
  4. Orlando Nerede Yenir
  5. Orlando Gezilecek Yerler
  6. Orlando Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Orlando’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Orlando'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Orlando Otel Tavsiye

Orlando'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Orlando’da birçok havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanlarından en işleği olan Orlando Uluslararası Havalimanı ise uluslararası uçuşlar için aktif olarak hizmet veren havalimanı özelliğini taşır. Sitemizden Orlando varışlı online uçak biletinizi alıp uçuşunuzu gerçekleştirdiğinizde varacağınız havalimanı, Orlando Uluslararası Havalimanı’dır.

Orlando Uluslararası Havalimanı

Orlando Uluslararası Havalimanı, 1981 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bu havalimanının en önemli özelliği, işlekliği bakımından Amerika’nın en yoğun 10. havalimanı olmasıdır. Öyle ki sadece 2019 yılında 50 milyon 613 bin civarında yolcu Orlando Uluslararası Havalimanı’nı ziyaret etmiştir. Havalimanı, şehir merkezine ise 10 kilometre mesafede yer almaktadır. Orlando Uluslararası Havalimanı’ndan Orlando şehir merkezine ulaşım için ise şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile Orlando Uluslararası Havalimanı’ndan Orlando şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ancak belirtmeliyiz ki otobüs ile aktarma yapmadan, direkt bir şekilde şehir merkezine bir ulaşım bulunmuyor. Havalimanından kalkan 111 numaralı otobüslere binerek dilerseniz şehir içi ulaşımda kullanılan vasıtaların duraklarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi ile aktarma yapmadan, hızlı ve konforlu bir şekilde Orlando Uluslararası Havalimanı’ndan Orlando şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz ise trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 20-30 dakika arası sürecektir.

Araç kiralayarak da havalimanı-şehir merkezi arası yolculuğunuzu kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Orlando Uluslararası havalimanı içerisinde yer alan yerel araç kiralama şirketlerinden veya Budget gibi uluslararası araç kiralama şirketlerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile FL-527 N yolunu takip ederseniz şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Orlando'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Orlando, zaman farkı olarak Türkiye’den 7 saat geridedir. Örneğin Orlando’da saat şu an 14.00 ise Türkiye’de saat 21.00’dır. Orlando varışlı online uçak biletinizi, Orlando Havalimanı’ndan Orlando şehir merkezine ulaşımda toplu taşıma saatleri için buna dikkat ederek almalısınız.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz