1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Orlando Uçak Bileti

Orlando Uçak Bileti

Orlando hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

6 Eylül 2020 Pazar
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne yenilir, ne içilir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

Orlando Hakkında

Orlando, Amerika Birleşik Devletleri’nin önemli eyaletlerinden biri olan Florida’ya bağlı bir kenttir. Florida eyaletinin ise orta kısmında bulunmaktadır. Orlando kentinin en önemli özelliği Walt Disney World’ün burada yer almasıdır. Adeta bir göller şehri olan Orlando’da birçok tema parkı bulunması ise şehrin bir diğer önemli özelliğidir. Hatta şehre bu özelliğinden dolayı Dünyanın Tema Parkı Şehri takma adı verilmiştir. Orlando’nun nüfusu ise fazla kalabalık değildir. 2018 yılı nüfus sayımına göre şehrin nüfusu 285 bin civarındadır. Günden güne ise nüfusu artmaktadır. 

Amerika Birleşik Devletleri’nin önemli kentlerinden olan Orlando’ya gitmek için online uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla ve en uygun fiyata alabilirsiniz.

Orlando'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Orlando’da birçok havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanlarından en işleği olan Orlando Uluslararası Havalimanı ise uluslararası uçuşlar için aktif olarak hizmet veren havalimanıdır. Sitemizden Orlando varışlı online uçak biletinizi alıp uçuşunuzu gerçekleştirdiğinizde varacağınız havalimanı, Orlando Uluslararası Havalimanı’dır.

Orlando Uluslararası Havalimanı

Orlando Uluslararası Havalimanı, 1981 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bu havalimanının en önemli özelliği, işlekliği bakımından Amerika’nın en yoğun 10. havalimanı olmasıdır. Öyle ki sadece 2019 yılında 50 milyon 613 bin civarında yolcu Orlando Uluslararası Havalimanı’nı ziyaret etmiştir. Havalimanı, şehir merkezine ise 10 kilometre mesafede yer almaktadır. Orlando Uluslararası Havalimanı’ndan Orlando şehir merkezine ulaşım için ise şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile Orlando Uluslararası Havalimanı’ndan Orlando şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ancak belirtmeliyiz ki otobüs ile aktarma yapmadan, direkt bir şekilde şehir merkezine bir ulaşım bulunmuyor. Havalimanından kalkan 111 numaralı otobüslere binerek dilerseniz şehir içi ulaşımda kullanılan vasıtaların duraklarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi ile aktarma yapmadan, hızlı ve konforlu bir şekilde Orlando Uluslararası Havalimanı’ndan Orlando şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz ise trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 20-30 dakika arası sürecektir.

Araç kiralayarak da havalimanı-şehir merkezi arası yolculuğunuzu kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Orlando Uluslararası havalimanı içerisinde yer alan yerel araç kiralama şirketlerinden veya Budget gibi uluslararası araç kiralama şirketlerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile FL-527 N yolunu takip ederseniz şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Orlando'ya Nasıl Gidilir?

Orlando’ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Ancak 2 veya 3 aktarma yaparak Orlando’ya ulaşabilirsiniz. Kaç aktarma yapacağınız ise bulunduğunuz şehrin havalimanına göre değişmektedir. Ülkemiz ile Orlando arası güzergahta sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Ukrayna Hava Yolları, Norwegian Air Shuttle ve Türk Hava Yolları’dır.

Dünyanın Tema Parkı şehri Orlando’ya gitmek için uçak biletinizi en uygun fiyata almak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Orlando'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Orlando’nun çeşitli bölgelerinde farklı iklim tiplerinin özellikleri görülse de şehrin genelinde subtropikal iklimin özellikleri yaygındır. Orlando’da her mevsim oldukça sıcak geçmektedir. En sıcak olan aylar ise temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu aylarda sıcaklık ortalaması ise 33 derecedir. Daha serin diyebileceğimiz aylar ise aralık ve ocak aylarıdır. Bu aylarda sıcaklık ortalaması ise 22 derecedir. Orlando’ya ne zaman gideceğiniz konusunda sıcaklık önemli bir etken olmadığı için dikkat edeceğiniz en önemli şey yağıştır. Orlando’da her mevsim yağış görülse de en fazla yağış yaz ayları olan haziran, temmuz ve ağustos aylarında olmaktadır.

Ben sıcağı ve yağmuru severim diyorsanız Orlando sizin kentiniz! Orlando’yu keşfetmeye başlamak için tek yapmanız gereken ise tek tıkla online uçak bileti almak!

Orlando'da Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

Orlando’da yöresel bir mutfak olduğunu söyleyemeyiz. Bunun yanında çeşitli ırkların kentte yaşamasıyla ve deniz kültürüne yakın olmasıyla birlikte bazı lezzetler Orlando’da sıklıkla tüketilir hale gelmiştir. Ancak Orlando’da yöresel bir lezzet doğamamıştır. Orlando’ya gittiğinizde yiyebileceğiniz yemekler ise şunlardır:

Tümünü Göster

Orlando'daki Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Orlando uçak biletinizi alıp Orlando gezinizi gerçekleştirmek üzere kente geldiğinizde yöresel yemek konusunda hayal kırıklığına uğradıysanız hiç canınızı sıkmayın! Çünkü aynı hayal kırıklığını restoran konusunda yaşamayacaksınız. Orlando’ya geldiğinizde tercih etmenizi ısrarla tavsiye ettiğimiz restoranlar şuralardır:

Tümünü Göster

Orlando'da Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

Bu yıl tatilinizi Orlando’da geçirmek için valizinizi hazırladınız mı? Ben daha uçak biletimi bile almadım diyorsanız acele etmeniz gerek! Orlando varışlı online uçak biletinizi sitemizden hızlıca alın ve valizinizi hazırlamaya hemen başlayın. Orlando’da mutlaka gezip görmenizi istediğimiz yerler ise şuralardır:

Tümünü Göster

Orlando’da Gece Hayatı - Bar - Eğlence

Orlando’da yıllık ziyaretçi sayısının fazla olması da büyük bir etken olarak gece hayatı oldukça canlıdır. Orlando’da eğlenmek ve gece hayatının tadını doyasıya çıkarmak isterseniz size tavsiyemiz olan mekanlar ise şuralardır:

Tümünü Göster

Orlando’da Alışveriş - Ne Alınır?

Orlando’da alışveriş yapmak isterseniz The Mall at Millenia ve Orlando International Premium Outlets alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz. Orlando’dan alacağınız en iyi şey ise dünya markalarının oldukça indirimli ürünleri!

Orlando'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Orlando yerlileri festivallere bayılır bu nedenle Orlando’da her dönemde festival vardır.

Tümünü Göster

Orlando'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Orlando, zaman farkı olarak Türkiye’den 7 saat geridedir. Örneğin Orlando’da saat şu an 14.00 ise Türkiye’de saat 21.00’dır. Orlando varışlı online uçak biletinizi, Orlando Havalimanı’ndan Orlando şehir merkezine ulaşımda toplu taşıma saatleri için buna dikkat ederek almalısınız.

Orlando'da Nerede Kalınır? - Konaklanması Tavsiye Edilen Bölgeler

Orlando seyahatiniz için her şey hazır mı? Eğer her şey hazırsa ve Orlando varışlı online uçak biletinizi de sitemizden aldıysanız sıra geldi nerede konaklayacağınıza! Eğer otel seçenekleri arasında kararsız kalıyorsanız, size tavsiyemiz olan şu otellere bir göz atabilirsiniz:

Tümünü Göster
Valencia