1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Orlando Uçak Bileti

Orlando Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Walt Disney World Resort
  2. Universal Orlando
  3. Sea World Orlando
  4. Madame Tussauds Orlando

1. Walt Disney World Resort

Walt Disney World Resort, Orlando’nun simgesi haline gelmiş yerdir. 110 kilometrekarelik bir alan olan bu yerde eğlence alanı, kamp alanı, şato alanı ve golf sahası gibi alanlar bulunmaktadır. Kendinizi eğlencenin ve masal ülkesinin tam içerisinde bulmak istiyorsanız yılda 52 milyon kişinin ziyaret ettiği Walt Disney World’ü Orlando’ya gittiğinizde siz de ziyaret etmelisiniz.

Walt Disney World Resort

2. Universal Orlando

Universal Orlando, Orlando’da yer alan en önemli tema parklarından biridir. Bu parkı bu kadar önemli kılan ise sizi popüler filmlerin setindeymiş gibi hissettirecek olmasıdır. Universal Orlando parkının geniş alanı içerisinde gezerken kendinizi Harry Potter, Spiderman ve Jurassic Park gibi dünyaca ünlü filmlerin içinde bulabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Universal Orlando

3. Sea World Orlando

Sea World Orlando, 1973 yılından beri hizmet vermekte olan önemli bir tema parkıdır. 8 ayrı bölümün yer aldığı bu parkta deniz canlılarını en yakından inceleme fırsatını buluyorsunuz. Eğer deniz hayatına, farklı çeşitteki deniz canlılarına ve yunus eğitimine merakınız varsa Sea World Orlando adlı tema parkını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Sea World Orlando

4. Madame Tussauds Orlando

Madame Tussauds Orlando, Orlando’da yer alan önemli müzelerden biridir. Fakat bu müzede kültürel veya tarihi eserler sergilenmiyor, burada balmumu heykeller sergileniyor. 200’e yakın ünlü oyuncuyu adeta canlıymış gibi bu müzede balmumu heykel olarak görebilirsiniz.

Madame Tussauds Orlando

Orlando hakkında daha fazla şey keşfet!

Orlando'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Orlando'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Orlando yerlileri festivallere bayılır bu nedenle Orlando’da her dönemde festival vardır.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Orlando Uçak Bileti