1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. New Jersey Uçak Bileti

New Jersey Uçak Bileti

New Jersey hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

10 Eylül 2020 Perşembe
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne yenilir, ne içilir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

New Jersey Hakkında

Pensilvanya ve Delaware eyaletlerine komşu olan eyalet ABD’nin en ünlü eyaletlerinden biridir. Eylaletin başkenti Trenton olmakla beraber en büyük kenti Newark’tır. Yeşil Eyalet olarak da bilinen eyalet oldukça fazla yeşil alana sahiptir. Aslında Bahçe Eyalet (Garden State) adıyla anılmaktadır. 2800 yıldır yerlilere, Kızılderililere ev sahipliği yapan eyalete Avrupalıların geliş tarihi 17. Yya dayanmaktadır. Eyaletin adı Manş denizi üzerindeki adalardan biri olan Jersey adasından gelmektedir.

Eyaletin bu kadar popüler olmasının ve gelişmesinin sebebi ise Philedelhia, Baltimore gibi büyük metropoliten yerlere yakın olmasıdır. New Jersey aynı zamanda milyonerlerin evi olarak da bilinmektedir. Amerika’nın genelinde bulunan milyonerlerin yanında en çok milyonerin yaşadığı eyalet New Jersey’dir.

2005 yılında yapılan nüfus sayımına göre 8.717.925 nüfusa sahip eyalet Amerika’nın en hızlı gelişen ve en meşhur eyaletlerinden biridir. Eyaletin kuzaydoğusunda New York, doğusunda Atlas Okyanusu, güneyinde Delaware, batısında ise Pensilvanya bulunmaktadır.

New Jersey'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

New Jersey eyaletine hizmet veren Newark havalimanı eyaletin en büyük şehri olan Newark’ta bulunmaktadır ve sivil havacılık hizmeti vermektedir.

Newark Liberty Uluslararası Havalimanı

Havalimanı New York ve New Jersey metropolitan alanına hizmet veren ABD’nin de en yoğun 15. Havalimanıdır. New Jersey’nin merkezi ile havalimanı arasında 60 millik bir mesafe vardır. Havalimanından şehir merkezine gitmek için otobüs, tren, taksi ve araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Tren: Tren hattı oldukça gelişmiş olan eyalet içerisindeki şehirlere gitmek için havaalanından çıktığınızda en yakın tren garına gitmeniz yeterli olacaktır.

Otobüs: Havaalanından eyalet şehirlerine gitmek için her terminalden kalkan otobüsler işinizi görecektir. Aktarmalı olarak gideceğiniz şehirlerde önce New Jersey eyaleti girişinde inecek daha sonra gitmek istediğiniz şehrin otobüsüne bineceksiniz. Bundan sonrasında ise sizikısa bir yolculuk beklemektedir. İstediğiniz yerin konumuna göre değişmekle birlikte tahmini iki buçuk saat yolculuktan sonra otelinize varmış olacaksınız.

Taksi: Taksi bu durumda oldukça pahalıya gelecek seçeneklerden birisidir. İstediğiniz yere gitmek için havaalanı dışından ve içinden kalkan otobüslere binmelisiniz.

Araç Kiralama: Çeşitli araç kiralama firmalarından sonsuza sayıda marka içerisinden birçok araç kiralayabilirsiniz. I-95 S rotası üzerinden gittiğiniz taktirde yaklaşık 1 saat 20 dakika içerisinde merkeze ulaşmanız mümkündür.

New Jersey'e Nasıl Gidilir?

New Jersey için ülkemizden direkt uçuş mevcut değildir. Bu demektir ki New Jersey’e gitmek için en az bir aktarma yapmalısınız. Kullanabileceğiniz uçak firmaları şu şekildedir: American Airlines, Türk Hava Yolları, Delta Air Lines, United Airlines ve Air Canada. İstanbul’dan New Jersey’e gitmek için en sık uçuş yapılan şehirler İstanbul ve İzmir’dir. Nisan, Mayıs ve Temmuz aylarında New Jersey için en pahalı biletleri bulabilecekken; Şubat, Eylül ve Aralık aylarında ise en ucuz uçak biletlerini bulmanız mümkün.

New Jersey’e varmak için Newark Liberty Uluslararası Havalimanı varışlı uçak biletinizi henüz almadıysanız sitemiz üzerinden online ucuz uçak biletleri arasından kolaylıkla satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

New Jersey'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Eyalet içerisinde karasal iklim hakimdir ancak bu iklim için nemli demek de mümkündür. Güneş kısmında biraz daha farklı bir iklimin görüldüğü New Jersey’de yaz ayları oldukça nemli geçmektedir. 15 derece ile 26 derece arasında değişen sıcaklıkları ve nemiyle yaz ayları oldukça boğucu bir havası olduğunu söylemek hiç de zor olmayacaktır. Kışın ise eyaletin güney kısmında yumuşak bir kış yaşanırken, genel olarak hakim hava oldukça soğuktur.

Nadir olsa da kasırgaların görüldüğü bir eyalet olan New Jersey’de yağış miktarı da dünyanın geneline göre yüksek sayılır. Aslında yılın her zamanı gidiş için uygun olsa da Mart ve Nisan aylarında festivallerin bolluğu nedeniyle genel olarak bu aylarda gidilmesini tavsiye ediyoruz.

New Jersey'de Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

New Jersey içerisinde en çok tüketilen yiyecek domatestir çünkü eyalet genelinde tarım ürünü olarak domates yetiştirilir. Bunu en çok değerlendirdikleri yer ise Domates Pay adı verilen bir tür yemekleridir. İtalyan kökenli nüfusu oldukça fazla olan New Jersey içerisinde genellikle İtalyan mutfağından lezzetler ön plandadır. Bunun göstergesi olarak önemli atıştırmalıklar arasında İtalyan Hot Dog gelmektedir. 

Tümünü Göster

New Jersey'de Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Yiyeceklerin yanında New Jersey içerisinde sokak yemekleri de oldukça ünlüdür. Fakat oldukça güzel restoranları da vardır.

Tümünü Göster

New Jersey'de Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

New Jersey'in gezilip görülecek yerleri epey fazladır. Tüm hepsine zamanım yok derseniz işte gezilmesi gereken en önemli yerler:

Tümünü Göster

New Jersey'de Gece Hayatı - Bar - Eğlence

Genel olarak eyalet genelinde eğlence hayatı renkli olsa da bu konuda en ünlü şehir Atlantic City’dir. Bu nedenle Atlantic City içerisindeki eğlence hayatını inceleyeceğiz. Zira bir yerde eğlenmek isterseniz buranın Atlantic City olacağına eminiz. Şehir içerisinde birçok casino ve kumar merkezi bulunmaktadır. Pasific Caddesi, Atlantic Caddesi, Broadwalk bu eğlencenin yoğunlaştığı bölgeler içerisindedir.

Tümünü Göster

New Jersey'de Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş yaparken fazlaca dikkat etmeniz gereken yerlerden biri New Jersey’dir. Aynı ürünü o kadar farklı fiyatlara bulabilirsiniz ki bu nedenle önceden küçük bir araştırma yapmanız gerekebilir. Bunu yapmak istemiyorum diyorsanız da outlet mağazalardan faydalanabilirsiniz. New Jersey açıkçası alışveriş için bir cennet sayılabilir. Doğru eller arasında çok iyi alışverişler yapabilirsiniz. Garden State bölgesi birçok alışveriş merkezini, butikleri, mağazaları bir arada bulabileceğiniz yerlerdendir. The Mills Gardens, 1999 yılında alışverişe açılmış bir outlet cennetidir. 30 dönümden daha büyük bir yeri kaplamaktadır.

Jersey Shore Premium Outlets, 110 mağazaya ev sahipliği yapan ve The Mills Gardens’e çok da uzak olmayan bir alışveriş mağazasıdır. Mağazaların orijinal satış yerlerine nazaran daha indirimli fiyatlara ürün bulabileceğiniz ve bunu yaparken orijinal ürün alabileceğiniz bir yerdir.

Gloucester Premium Outlets, sadık müşterilerine VIP kulüpler, kuponlar sunan, özellikle indirimli günlerde aşırı dolu olan alışveriş yerlerinden biridir. Çok ünlü 90 mağazaya ve bunlarından yanında küçük büyük birçok mağazaya ev sahipliği yapan bir yerdir. Philadelphia’nın hemen güneyinde yer alır.

New Jersey'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Festivaller şehri desek yeridir New Jersey için. Yılın her günü festival ve etkinlik bulmanız olasıdır. İşte bazı festival ve tatil günleri:

Tatiller:

 1. Yeni Yıl – 1 Ocak
 2. Martin Luther King Jr. Günü – 16 Ocak
 3. Lincoln’ün Doğum Günü – 12 Şubat
 4. Paskalya Yortusu
 5. Başkanlık Günü – 20 Şubat
 6. Kutsal Cuma
 7. Bağımsızlık Günü – 4 Temmuz
 8. Colombus Günü – 9 Ekim
 9. Kıdemliler Günü – 10 Kasım
 10. Şükran Günü
 11. Noel – 25 Aralık
Tümünü Göster

New Jersey'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Uçak biletinizi önceden almanız çok daha ucuza satın alacağınız anlamına gelmektedir. Bu nedenle sitemiz üzerinden online uçak biletinizi alırken biraz önce almanız sizin için iyi olacaktır.

Festival günleri yazılmıştır ancak yine de festivallerin kendine ait internet sitelerinden günlerini yeniden kontrol etmenizde fayda vardır.

New Jersey'de Nerede Kalınır? - Konaklanması Tavsiye Edilen Bölgeler

New Jersey’de konaklayabileceğiniz harikulade yerler mevcuttur. Üstelik hem cep dostu hem de konforlu yerlerden başlayan konaklama imkanları vardır. Bunun yanı sıra konforundan hiç taviz vermeyen oteller de mevcuttur.

Tümünü Göster
Valencia