1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. New Jersey Uçak Bileti

New Jersey Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Six Flags Great Adventure
  2. Liberty State Park
  3. Ellis Adası
  4. Hudson Nehri
  5. Newport Bölgesi
  6. Atlantic City

1. Six Flags Great Adventure

Six Flags Great Adventure, New Jersey sınırları içerisinde bulunan bir eğlence parkıdır ve oldukça ünlüdür. Yerel halkın da turistlerin de eğlenmek için tercih ettiği yerlerden biri olan parkın içerisinde aynı zamanda bir de su parkı bulunmaktadır. Kompleks içerisinde bulunan su parkının adı Hurricane Harbor’dur. 1974 yılında inşa edilmiştir.

Six Flags Great Adventure

2. Liberty State Park

Liberty State Park, Üst New York Körfezi üzerinde bulunan park New Jersey sınırları içerisinde kalmaktadır. Park 1976 yılında inşa edilmiştir. Eyalet parkı 1.212 dönüm arazi üzerine kurulu kocaman bir yeşil alandır. Özgürlük Heykeli manzaralı park saat 22.00’a kadar açıktır.

Liberty State Park

3. Ellis Adası

Ellis Adası, Özgürlük Heykeli’ne giden teknelerin durak noktası olan ada görülmeye değer manzaralar sunuyor. Eskiden göçmenlerin geçişlerinde kullandıkları ada, Hudson nehri kıyısında bulunuyor ve New Jersey’de görülmesi gereken yerlerden biri.

Ellis Adası

4. Hudson Nehri

Hudson Nehri, Kıyısı boyunca yeşil alanlar, parklar, bahçeler bulunan nehir Manhattan manzarasının ucunda bulunur. Geniş bir arsa üzerine yayılan nehir, görülmeye değer. New Jersey’e geldiğinizde Hudson nehrine uğramadan geçmemelisiniz.

Hudson Nehri

5. Newport Bölgesi

Newport Bölgesi, Bölge içerisindeki yeşillik alanlar, alışveriş yapmak için sonsuz seçenekler en çok beğenilen özelliklerinden biri. Bölge, genellikle turistlerin dinlenmek için uğrak noktalarından biri. Aynı zamanda dediğimiz gibi alışveriş için çok fazla seçeneğin olması görülmesi gereken yerlerden biri yapıyor burayı.

Newport Bölgesi

6. Atlantic City

Atlantic City, Las Vegas’tan sonra en büyük kumar merkezlerinden biri Atlantic City’dir. ABD içerisinde Las Vegas kadar ünlüdür. Kumar merkezlerinin olması eğlence sektörünün de oldukça gelişmesini sağlamıştır. Alışveriş merkezlerinin, eğlence ve kumar sektörünün gelişmiş olması popüler olmasının sebeplerindendir.

Atlantic City

Daha Fazlasını Keşfet!

New Jersey Nerede Yenir

New Jersey Nerede Yenir

Yiyeceklerin yanında New Jersey içerisinde sokak yemekleri de oldukça ünlüdür. Fakat oldukça güzel restoranları da vardır. Sokak satıcılarından da yemek alabilirsiniz. Bununla birlikte New Jersey'de mutlaka bir veya birkaç restoranda oturarak, o atmosferi yaşamanızı tavsiye ederiz. Newy Jersey'e seyahatinizde gitmenizi tavsiye ettiğimiz restoranlardan bazıları şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New Jersey Otel Tavsiye

New Jersey Otel Tavsiye

New Jersey’de konaklayabileceğiniz harikulade yerler mevcuttur. Üstelik hem cep dostu hem de konforlu yerlerden başlayan konaklama imkanları vardır. Bunun yanı sıra konforundan hiç taviz vermeyen oteller de mevcuttur.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New Jersey'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

New Jersey'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Festivaller şehri desek yeridir New Jersey için. Yılın her günü festival ve etkinlik bulmanız olasıdır. İşte bazı festival ve tatil günleri:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New Jersey'de Alışveriş - Ne Alınır?

New Jersey'de Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş yaparken fazlaca dikkat etmeniz gereken yerlerden biri New Jersey’dir. Aynı ürünü o kadar farklı fiyatlara bulabilirsiniz ki bu nedenle önceden küçük bir araştırma yapmanız gerekebilir. Bunu yapmak istemiyorum diyorsanız da outlet mağazalardan faydalanabilirsiniz. New Jersey açıkçası alışveriş için bir cennet sayılabilir. Doğru eller arasında çok iyi alışverişler yapabilirsiniz. Garden State bölgesi birçok alışveriş merkezini, butikleri, mağazaları bir arada bulabileceğiniz yerlerdendir. The Mills Gardens, 1999 yılında alışverişe açılmış bir outlet cennetidir. 30 dönümden daha büyük bir yeri kaplamaktadır.

Jersey Shore Premium Outlets, 110 mağazaya ev sahipliği yapan ve The Mills Gardens’e çok da uzak olmayan bir alışveriş mağazasıdır. Mağazaların orijinal satış yerlerine nazaran daha indirimli fiyatlara ürün bulabileceğiniz ve bunu yaparken orijinal ürün alabileceğiniz bir yerdir.

Gloucester Premium Outlets, sadık müşterilerine VIP kulüpler, kuponlar sunan, özellikle indirimli günlerde aşırı dolu olan alışveriş yerlerinden biridir. Çok ünlü 90 mağazaya ve bunlarından yanında küçük büyük birçok mağazaya ev sahipliği yapan bir yerdir. Philadelphia’nın hemen güneyinde yer alır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New Jersey Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

New Jersey Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Genel olarak eyalet genelinde eğlence hayatı renkli olsa da bu konuda en ünlü şehir Atlantic City’dir. Bu nedenle Atlantic City içerisindeki eğlence hayatını inceleyeceğiz. Zira bir yerde eğlenmek isterseniz buranın Atlantic City olacağına eminiz. Şehir içerisinde birçok casino ve kumar merkezi bulunmaktadır. Pasific Caddesi, Atlantic Caddesi, Broadwalk bu eğlencenin yoğunlaştığı bölgeler içerisindedir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New Jersey Ne Yenir?

New Jersey Ne Yenir?

New Jersey içerisinde en çok tüketilen yiyecek domatestir çünkü eyalet genelinde tarım ürünü olarak domates yetiştirilir. Bunu en çok değerlendirdikleri yer ise Domates Pay adı verilen bir tür yemekleridir. İtalyan kökenli nüfusu oldukça fazla olan New Jersey içerisinde genellikle İtalyan mutfağından lezzetler ön plandadır. Bunun göstergesi olarak önemli atıştırmalıklar arasında İtalyan Hot Dog gelmektedir. 

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New Jersey'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

New Jersey'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Eyalet içerisinde karasal iklim hakimdir ancak bu iklim için nemli demek de mümkündür. Güneş kısmında biraz daha farklı bir iklimin görüldüğü New Jersey’de yaz ayları oldukça nemli geçmektedir. 15 derece ile 26 derece arasında değişen sıcaklıkları ve nemiyle yaz ayları oldukça boğucu bir havası olduğunu söylemek hiç de zor olmayacaktır. Kışın ise eyaletin güney kısmında yumuşak bir kış yaşanırken, genel olarak hakim hava oldukça soğuktur.

Nadir olsa da kasırgaların görüldüğü bir eyalet olan New Jersey’de yağış miktarı da dünyanın geneline göre yüksek sayılır. Aslında yılın her zamanı gidiş için uygun olsa da Mart ve Nisan aylarında festivallerin bolluğu nedeniyle genel olarak bu aylarda gidilmesini tavsiye ediyoruz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New Jersey Hakkında

New Jersey Hakkında

Pensilvanya ve Delaware eyaletlerine komşu olan eyalet ABD’nin en ünlü eyaletlerinden biridir. Eyaletin başkenti Trenton olmakla beraber en büyük kenti Newark’tır. Yeşil Eyalet olarak da bilinen eyalet oldukça fazla yeşil alana sahiptir. Aslında Bahçe Eyalet (Garden State) adıyla anılmaktadır. 2800 yıldır yerlilere, Kızılderililere ev sahipliği yapan eyalete Avrupalıların geliş tarihi 17. yüzyıla dayanmaktadır. Eyaletin adı Manş denizi üzerindeki adalardan biri olan Jersey adasından gelmektedir.

Eyaletin bu kadar popüler olmasının ve gelişmesinin sebebi ise Philedelhia, Baltimore gibi büyük metropoliten yerlere yakın olmasıdır. New Jersey aynı zamanda milyonerlerin evi olarak da bilinmektedir. Amerika’nın genelinde bulunan milyonerlerin yanında en çok milyonerin yaşadığı eyalet New Jersey’dir.

2005 yılında yapılan nüfus sayımına göre 8.717.925 nüfusa sahip eyalet Amerika’nın en hızlı gelişen ve en meşhur eyaletlerinden biridir. Eyaletin kuzaydoğusunda New York, doğusunda Atlas Okyanusu, güneyinde Delaware, batısında ise Pensilvanya bulunmaktadır.

New Jersey'de bulunan Paterson şehrinde bir Türk mahallesi bulunuyor. Bu mahallede kıraathaneden bakkala kadar Türklere özgü birçok dükkan var. Mahallede yaklaşık 30-40 bin Türk'ün yaşadığı tahmin ediliyor. New Jersey ziyaretinizde bu mahalleyi de ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
New Jersey Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz