1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. New Jersey Uçak Bileti

New Jersey Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Six Flags Great Adventure
  2. Liberty State Park
  3. Ellis Adası
  4. Hudson Nehri
  5. Newport Bölgesi
  6. Atlantic City

1. Six Flags Great Adventure

Six Flags Great Adventure, New Jersey sınırları içerisinde bulunan bir eğlence parkıdır ve oldukça ünlüdür. Yerel halkın da turistlerin de eğlenmek için tercih ettiği yerlerden biri olan parkın içerisinde aynı zamanda bir de su parkı bulunmaktadır. Kompleks içerisinde bulunan su parkının adı Hurricane Harbor’dur. 1974 yılında inşa edilmiştir.

Six Flags Great Adventure

2. Liberty State Park

Liberty State Park, Üst New York Körfezi üzerinde bulunan park New Jersey sınırları içerisinde kalmaktadır. Park 1976 yılında inşa edilmiştir. Eyalet parkı 1.212 dönüm arazi üzerine kurulu kocaman bir yeşil alandır. Özgürlük Heykeli manzaralı park saat 22.00’a kadar açıktır.

Liberty State Park

3. Ellis Adası

Ellis Adası, Özgürlük Heykeli’ne giden teknelerin durak noktası olan ada görülmeye değer manzaralar sunuyor. Eskiden göçmenlerin geçişlerinde kullandıkları ada, Hudson nehri kıyısında bulunuyor ve New Jersey’de görülmesi gereken yerlerden biri.

Ellis Adası

4. Hudson Nehri

Hudson Nehri, Kıyısı boyunca yeşil alanlar, parklar, bahçeler bulunan nehir Manhattan manzarasının ucunda bulunur. Geniş bir arsa üzerine yayılan nehir, görülmeye değer. New Jersey’e geldiğinizde Hudson nehrine uğramadan geçmemelisiniz.

Hudson Nehri

5. Newport Bölgesi

Newport Bölgesi, Bölge içerisindeki yeşillik alanlar, alışveriş yapmak için sonsuz seçenekler en çok beğenilen özelliklerinden biri. Bölge, genellikle turistlerin dinlenmek için uğrak noktalarından biri. Aynı zamanda dediğimiz gibi alışveriş için çok fazla seçeneğin olması görülmesi gereken yerlerden biri yapıyor burayı.

Newport Bölgesi

6. Atlantic City

Atlantic City, Las Vegas’tan sonra en büyük kumar merkezlerinden biri Atlantic City’dir. ABD içerisinde Las Vegas kadar ünlüdür. Kumar merkezlerinin olması eğlence sektörünün de oldukça gelişmesini sağlamıştır. Alışveriş merkezlerinin, eğlence ve kumar sektörünün gelişmiş olması popüler olmasının sebeplerindendir.

Atlantic City

New Jersey hakkında daha fazla şey keşfet!

New Jersey Nerede Yenir

New Jersey Nerede Yenir

Yiyeceklerin yanında New Jersey içerisinde sokak yemekleri de oldukça ünlüdür. Fakat oldukça güzel restoranları da vardır. Sokak satıcılarından da yemek alabilirsiniz. Bununla birlikte New Jersey'de mutlaka bir veya birkaç restoranda oturarak, o atmosferi yaşamanızı tavsiye ederiz. Newy Jersey'e seyahatinizde gitmenizi tavsiye ettiğimiz restoranlardan bazıları şöyle:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
New Jersey Otel Tavsiye

New Jersey Otel Tavsiye

New Jersey’de konaklayabileceğiniz harikulade yerler mevcuttur. Üstelik hem cep dostu hem de konforlu yerlerden başlayan konaklama imkanları vardır. Bunun yanı sıra konforundan hiç taviz vermeyen oteller de mevcuttur.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
New Jersey'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

New Jersey'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Festivaller şehri desek yeridir New Jersey için. Yılın her günü festival ve etkinlik bulmanız olasıdır. İşte bazı festival ve tatil günleri:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
New Jersey Ne Yenir?

New Jersey Ne Yenir?

New Jersey içerisinde en çok tüketilen yiyecek domatestir çünkü eyalet genelinde tarım ürünü olarak domates yetiştirilir. Bunu en çok değerlendirdikleri yer ise Domates Pay adı verilen bir tür yemekleridir. İtalyan kökenli nüfusu oldukça fazla olan New Jersey içerisinde genellikle İtalyan mutfağından lezzetler ön plandadır. Bunun göstergesi olarak önemli atıştırmalıklar arasında İtalyan Hot Dog gelmektedir. 

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
New Jersey Uçak Bileti