1. Anasayfa
  2. Nairobi Uçak Bileti

Nairobi Uçak Bileti

Nayrobi Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Nayrobi Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Nairobi’ye Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Bulunduğunuz şehre göre ancak bir, iki veya üç aktarma yaparak Nairobi’ye gidebilirsiniz. Yalnızca İstanbul’dan en az aktarma yaparak Nairobi’ye ulaşabilirsiniz. İstanbul Nairobi arası bir aktarmalı uçuş yaklaşık 19 saat sürmektedir. Türkiye’den Nairobi’ye sık sefer düzenleyen hava yolları ise Saudi Airlines, Türk Hava Yolları ve Pegasus’tur.

Nairobi varışlı uçak biletinizi sitemizden en ucuza alın ve uçak bileti için fazladan ödeyeceğiniz para cebinizde kalsın.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Nairobi’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Nairobi Hakkında
  3. Nayrobi Ne Yenir?
  4. Nayrobi Nerede Yenir
  5. Nayrobi Gezilecek Yerler
  6. Nayrobi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Nairobi’de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Nairobi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Nayrobi Otel Tavsiye

Nairobi’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Nairobi’de iki havalimanı vardır. Bunlardan biri olan Wilson Havalimanı, daha çok iç hat uçuşları için kullanılmaktadır. Uluslararası uçuşlar için Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı kullanılmaktadır.

Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı

Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı, 1958 yılında hizmete açılmıştır. Nairobi’ye geldiğinizde sizi karşılayacak olan havalimanı Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı’dır. Bu havalimanı ismini ise Kenya’nın önemli bir siyasi ismi olan Jomo Kenyatta’dan almış. Havalimanı, Nairobi’nin kent merkezinin doğusunda kalmaktadır. Havalimanının Nairobi kent merkezine uzaklığı ise yaklaşık 17 kilometredir. 

Otobüs ile Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı’ndan Nairobi şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezi yönüne giden otobüs hattı 34J otobüs hattıdır. Havalimanı önünden her beş dakikada bir otobüsler kalkmaktadır. 34J otobüsüyle şehir merkezine yakın bir durak olan Kencom/Ambassadeur durağına kadar gidebilirsiniz. Buradan sonra ise 10 dakika yürüyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Matatu adı verilen yerel ulaşım aracı ile de şehir merkezine gidebilirsiniz. Matatular minibüs tarzında olan araçlardır. Havalimanından şehir merkezine matatu ile yaklaşık 45-50 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Taksi ile daha rahat bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksileri havalimanı gelen yolcu çıkış kapıları önünde bulabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz yaklaşık 20-30 dakika arası sürecektir.

Araç kiralayarak da ulaşımınızı toplu taşıma bekleme derdi olmadan gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanında bulunan Europcar ve Avis gibi araç kiralama şirketlerinden aracınızı kullanacağınız tarihler için kiralayabilirsiniz. Mombasa/A 104 yolunu takip ederek hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Bulunduğunuz şehrin havalimanından Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı varışlı uçak biletinizi en uygun fiyata sitemizden alabilirsiniz.

Nairobi’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Nairobi’ye gittiğinizde dikkat etmeniz gereken ilk şey cebinizde fazla nakit taşımamanızdır. Çünkü Nairobi hırsızlık olaylarının sıklıkla yaşandığı bir şehirdir. Nairobi ile Türkiye arasında saat farkı olmadığını da belirtelim. Yani şu anda Türkiye’de saat kaçsa Nairobi’de de o saat yaşanmaktadır.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz