1. Anasayfa
 2. Nairobi Uçak Bileti

Nairobi Uçak Bileti

Nayrobi Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Nayrobi Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Nairobi’ye Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Bulunduğunuz şehre göre ancak bir, iki veya üç aktarma yaparak Nairobi’ye gidebilirsiniz. Yalnızca İstanbul’dan en az aktarma yaparak Nairobi’ye ulaşabilirsiniz. İstanbul Nairobi arası bir aktarmalı uçuş yaklaşık 19 saat sürmektedir. Türkiye’den Nairobi’ye sık sefer düzenleyen hava yolları ise Saudi Airlines, Türk Hava Yolları ve Pegasus’tur.

Nairobi varışlı uçak biletinizi sitemizden en ucuza alın ve uçak bileti için fazladan ödeyeceğiniz para cebinizde kalsın.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Nairobi’ye Nasıl Gidilir?
 2. Nairobi’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Nairobi’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Nairobi Hakkında
 5. Nayrobi Ne Yenir?
 6. Nayrobi Nerede Yenir
 7. Nayrobi Gezilecek Yerler
 8. Nayrobi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Nairobi’de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Nairobi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Nairobi’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Nayrobi Otel Tavsiye

Nairobi’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Nairobi’de iki havalimanı vardır. Bunlardan biri olan Wilson Havalimanı, daha çok iç hat uçuşları için kullanılmaktadır. Uluslararası uçuşlar için Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı kullanılmaktadır.

Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı

Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı, 1958 yılında hizmete açılmıştır. Nairobi’ye geldiğinizde sizi karşılayacak olan havalimanı Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı’dır. Bu havalimanı ismini ise Kenya’nın önemli bir siyasi ismi olan Jomo Kenyatta’dan almış. Havalimanı, Nairobi’nin kent merkezinin doğusunda kalmaktadır. Havalimanının Nairobi kent merkezine uzaklığı ise yaklaşık 17 kilometredir. 

Otobüs ile Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı’ndan Nairobi şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezi yönüne giden otobüs hattı 34J otobüs hattıdır. Havalimanı önünden her beş dakikada bir otobüsler kalkmaktadır. 34J otobüsüyle şehir merkezine yakın bir durak olan Kencom/Ambassadeur durağına kadar gidebilirsiniz. Buradan sonra ise 10 dakika yürüyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Matatu adı verilen yerel ulaşım aracı ile de şehir merkezine gidebilirsiniz. Matatular minibüs tarzında olan araçlardır. Havalimanından şehir merkezine matatu ile yaklaşık 45-50 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Taksi ile daha rahat bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksileri havalimanı gelen yolcu çıkış kapıları önünde bulabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz yaklaşık 20-30 dakika arası sürecektir.

Araç kiralayarak da ulaşımınızı toplu taşıma bekleme derdi olmadan gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanında bulunan Europcar ve Avis gibi araç kiralama şirketlerinden aracınızı kullanacağınız tarihler için kiralayabilirsiniz. Mombasa/A 104 yolunu takip ederek hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Bulunduğunuz şehrin havalimanından Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı varışlı uçak biletinizi en uygun fiyata sitemizden alabilirsiniz.

Nairobi’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Nairobi’de sıcak ılıman iklimin özellikleri görülmektedir. Nairobi’de mevsimler arasında belirgin farklılıklar yoktur. Sıcaklık ortalaması tüm aylarda birbirine yakındır. Fakat en yüksek sıcaklıklar ocak ayında yaşanmaktadır. Ocak ayı sıcaklık ortalaması 28 derecedir. Nairobi’nin sıcaklığının biraz daha düşük olduğu ay ise ağustos ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortalaması ise 24 derecedir. Nairobi’de aylar arasında belirgin bir sıcaklık farkı olmadığından dikkat edeceğiniz şey yağış olmalıdır. Nairobi’de yağışın diğer aylara göre daha az olduğu aylar Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Bu aylar içerisinde Nairobi’ye gitmeyi tercih edebilirsiniz. 

Nairobi’ye gideceğiniz uygun zamanı da belirlediyseniz sadece iki dakikanızı ayırarak online uçak biletinizi sitemizden almayı tercih edebilirsiniz.

Nairobi Hakkında

Nairobi, Doğu Afrika bölgesindeki önemli ülkelerden biri olan Kenya’nın başkentidir. Nairobi bulunduğu ülke olan Kenya’nın güney tarafında, Nairobi Nehri’nin bulunduğu alanda yer almaktadır. Kenya toprakları üzerinde küçük bir alanı kaplamaktadır. Nairobi’nin şehir olarak kuruluşuna ise yakın tarih diyebiliriz. 1899 tarihinde şehir olarak kurulmuş olan Nairobi 1963 yılında başkent statüsüne kavuşmuştur. Nairobi’nin en önemli özelliği Doğu Afrika bölgesinin en kalabalık şehri olmasıdır. 2019 nüfus sayımına göre 4 milyon 397 bine yakın kişi bu şehirde yaşamaktadır. Bu nüfus yoğunluğunun sebebi ise kentin su kaynağına yakın olmasıdır. Nairobi’nin bir diğer önemli özelliği ise Doğu Afrika bölgesinin sosyal merkezi olmasıdır. Birçok yönden Nairobi, Afrika’nın gelişmiş şehirleri arasındadır. Nairobi’de kullanılmakta olan para birimi Kenya şilinidir. Şehrin yöresel dili Svahili’dir. Fakat Svahili dilini biliyor olmanız düşük bir ihtimal olduğundan İngilizce ile de kolaylıkla anlaşabilirsiniz.

Afrika’nın önemli kentlerinden Nairobi’ye gitmek için uçak bileti arıyorsanız, sitemizde bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Nayrobi Ne Yenir?

Nairobi’ye gittiğinizde Afrika mutfağını yakından tanıma fırsatını da yakalarsınız. Afrika mutfağının meşhur yemeklerinden yedim diyebilmeniz için Nairobi’de şu lezzetlerin tadına mutlaka bakmalısınız:

1. Nyama Choma

Nyama Choma

Nyama Choma, bir tür ızgara yemeğidir. Çoğunlukla antilop etinden hazırlanmaktadır. Ama farklı restoranlarda sığır ve tavuk eti ile hazırlanmış halini de bulabilirsiniz. Eğer et yemeklerini ve özellikle ızgarada yapılan halini seviyorsanız nyama chomayı mutlaka denemelisiniz.

2. Antilop eti

Antilop eti

Antilop eti, Nairobi mutfağının vazgeçilmezidir. Etli yemeklerin hemen hemen hepsinde antilop eti kullanılmaktadır. Antilop eti bir de Kenya’nın özel baharatlarıyla buluşunca daha da lezzetli bir hal alıyor. Antilop etini bir yemeğin içerisinde değil de sade bir şekilde yemek isterseniz çoğu restoranda bulabilirsiniz.

3. Chai

Chai

Chai, Nairobi’de ne içilir sorusuna verilebilecek ilk cevaptır. Bu bölgede uzun yıllardan beri tüketilen chai, bir tür çay olarak geçmektedir. Chai’nin ana malzemesi ise süt ve şekerdir. Mide ağrılarını geçirmek ve sakinleşmek için de özel olarak bu içeceği tüketebilirsiniz.

Nairobi’ye özgü yemeklerin tadına Nairobi’de bir restoranda bakmak için online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Nayrobi Nerede Yenir

Nairobi’de nerede yemek yerim diye düşünüyorsanız şu restoranlara göz atabilirsiniz:

Sikia Fine Dining

Sikia Fine Dining

Sikia Fine Dining, Nairobi’de bulunan en lüks restoranlardan biridir. Burada hazırlanan yemekler, oldukça özenli sunumlar halinde önünüze gelecektir. Özellikle iş yemekleri, grup toplantıları gibi yemekler için uygundur. Yemekte sunuma ve restoranda şıklığa fazlasıyla özen gösteriyorsanız size tavsiyemiz olan restoran Sikia Fine Dining adlı restorandır.

Road House Grill-Dennis Pritt

Road House Grill-Dennis Pritt

Road House Grill-Dennis Pritt adlı restoran, Doğu Afrika yemeklerini ziyaretçilerine sunan restorandır. Burada Doğu Afrika yemeklerini en lezzetli haliyle yiyebilirsiniz. Özellikle farklı bir lezzet olan antilop etini merak ediyorsanız bu restoranda yemenizi tavsiye ederiz.

Chowpaty Westlands

Chowpaty Westlands

Chowpaty Westlands, vejetaryenlere yönelik bir restorandır. Tabi siz Nairobi restoranlarındaki et yemeği çokluğundan sıkıldıysanız da bu restoranı tercih edebilirsiniz. Chowpaty Westlands adlı restoranda Nairobi’de yetişen tropikal meyvelerden hazırlanan çeşitli lezzetleri tadabilirsiniz.

Mama Ashanti

Mama Ashanti

Mama Ashanti adlı restoranda, Nairobi’nin bulunduğu Doğu Afrika’nın değil, Batı Afrika yöresinin lezzetlerini tadabilirsiniz. Doğu Afrika lezzetlerini Nairobi’deki diğer restoranlarda tattıktan sonra Batı Afrika yemeklerinin farkını merak ettiyseniz bu restorana gidebilirsiniz. Bahçe kısmı da olan bu restoranda isterseniz bahçede de yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Nayrobi Gezilecek Yerler

Kenya’nın başkenti Nairobi’de yapılan safari turları meşhurdur. Siz de Nairobi’nin ormanlarında veya ulusal parklarında safari yapmak isterseniz online uçak biletinizi sitemizden hemen alarak, Nairobi’ye uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Nairobi’ye gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

Nairobi Ulusal Müzesi

Nairobi Ulusal Müzesi

Nairobi Ulusal Müzesi, Nairobi şehrinin ve genel olarak Kenya ülkesinin kültürünü, yaşam tarzını yansıtan müzedir. Kenya’yı ve özellikle Nairobi’yi tanımak istiyorsanız Nairobi Ulusal Müzesi’ni mutlaka gezmelisiniz. Nairobi Ulusal Müzesi, haftanın yedi günü 08.30-17.30 arası açıktır.

David Sheldrick Yaban Hayatı Vakfı

David Sheldrick Yaban Hayatı Vakfı

David Sheldrick Yaban Hayatı Vakfı, Nairobi’nin doğasını ve bu bölgede yaşayan canlıları inceleyebileceğiniz yerdir. David Sheldrick Yaban Hayatı Vakfı, Nairobi’deki yaban hayvanlarını korumak için 1977 yılında Daphne Sheldrick tarafından eşi David Sheldrick adına kurulmuştur.

Nairobi Ulusal Parkı

Nairobi Ulusal Parkı

Nairobi Ulusal Parkı, 1946 yılında kurulmuş bir milli parktır. Geniş bir alanı kaplayan bu parkta leopar, zürafa ve deve kuşu gibi türleri görebilirsiniz. Nairobi Ulusal Parkı’nın en önemli özelliği ise ülkede kurulmuş olan ilk park olmasıdır.

Karura Ormanı

Karura Ormanı

Karura Ormanı, Nairobi’nin önemli doğal güzelliklerinden biridir. Karura Ormanı’nın en önemli özelliği ise dünya çapında şehir içinde yer alan en büyük ormanlardan biri olmasıdır. Bu ormanda safari yapabilir, bisiklete binebilir ve orman yürüyüşüne çıkabilirsiniz.

Nayrobi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Nairobi’de Avrupa şehirlerinde olduğu gibi çeşitli ve canlı bir gece hayatı yoktur. Kendine has bir eğlence hayatı oluşturan Nairobi’de gecenin tadını çıkarmak için şu mekanları tercih edebilirsiniz:

B-Club Nairobi

B-Club Nairobi

B-Club Nairobi, şehrin en popüler ve en büyük iki gece kulübünden biridir. B-Club Nairobi, Galana Plaza oteli içerisinde yer almaktadır. Özellikle ilginç tasarımıyla dikkat çekmektedir çünkü bu gece kulübünün girişinde üç tane insan heykeli bulunmaktadır. B-Club Nairobi’nin ortamı ise oldukça rahattır, oturma ve bar bölümü dans etmek için ayrılan alandan daha büyüktür.

K1 Klub House

K1 Klub House

K1 Klub House, Nairobi’nin en büyük ve popüler iki gece kulübünden diğeridir. Birçok farklı alanın birleşiminden oluşan bu gece kulübündeki ilk alan bar oyunları için ayrılmıştır. İkinci alan ise açık hava bölümüdür. Açık hava bölümü, K1 Klub House’un girişindeki cadde kısmıdır. Burada yer alan masalarda arkadaşlarınızla veya tek başınıza oturarak K1 Klub House’un harika kokteyllerinden içebilirsiniz. Diğer alan ise bu gece kulübünün en gösterişli alanıdır. Tavanına renkli şemsiyeler konularak kapatılan bu alanda yemek yiyebilir, alkol alabilir ve müzik eşliğinde dans edebilirsiniz.

Jockey Pub

Jockey Pub

Jockey Pub, şehrin merkezi bir noktasında yer almaktadır. Nairobi gezinizde yorgun düştüyseniz ve bir şeyler içmek isterseniz bu puba uğrayabilirsiniz. Bu pub için size önereceğimiz ilk şey şaraplarını denemenizdir. Tabi şarapların yanında verilen atıştırmalıkları çok seveceğinizi de şimdiden söylemeliyiz.

The Alchemist

The Alchemist

The Alchemist, Nairobi’nin en popüler barı ve konser mekanıdır. Nairobi’de yapılacak olan çoğu konser bu barda yapılmaktadır. Tabi ünlü şarkıcılar dışında yerli grupları dinleme fırsatını da yine bu barda yakalayabilirsiniz. The Alchemist barda alkollü içeceklerin oldukça ucuz olduğunu da söylemeliyiz.

Kenya’nın olduğu gibi safarinin de başkenti olan Nairobi’ye gitmek ve safari turlarına katılmak için tek yapmanız gereken şey iki dakikanızı ayırmak! Sadece iki dakikanızı ayırarak sitemizden online uçak biletinizi alabilirsiniz.

Nairobi’de Alışveriş - Ne Alınır?

Nairobi’de alışveriş yapmak isterseniz Hub Karen Alışveriş Merkezi’ne gidebilirsiniz. Nairobi’den ne alınır sorusuna verebileceğimiz ilk cevap ise mücevher ile yapılan değerli eşyalar olacaktır.

Nairobi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Nairobi’nin tüm dünyadan ilgi gören festivali KCB Safari Rallisi’ne katılmak için online uçak biletinizi hala almadıysanız, sitemize girerek kolayca satın alabilirsiniz.

Tümünü Göster

Nairobi’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Nairobi’ye gittiğinizde dikkat etmeniz gereken ilk şey cebinizde fazla nakit taşımamanızdır. Çünkü Nairobi hırsızlık olaylarının sıklıkla yaşandığı bir şehirdir. Nairobi ile Türkiye arasında saat farkı olmadığını da belirtelim. Yani şu anda Türkiye’de saat kaçsa Nairobi’de de o saat yaşanmaktadır.

Nayrobi Otel Tavsiye

Nairobi seyahatinize başlamak için online uçak biletinizi de aldıktan sonra otel arama endişesi içerisine düştüyseniz, dert etmeyin. Size tavsiyemiz olan otellere güvenebilir ve konaklamak için tercih edebilirsiniz.

1. Hilton Nairobi

Hilton Nairobi

Hilton Nairobi, Nairobi’de bulunan en lüks otellerin başında gelmektedir. Ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi gören bu otel, 4 yıldızlıdır. Hilton Nairobi, ziyaretçilerden gördüğü bu fazla ilgiyi sunduğu olanaklar sayesinde kazanmaktadır. Havuz, mükemmel kahvaltı ve spor salonu bu otelin sunduğu olanaklardan bazılarıdır. Gecelik ücreti ise oldukça pahalıdır.

2. Park Inn By Radisson Nairobi Westlands

Park Inn By Radisson Nairobi Westlands

Park Inn By Radisson Nairobi Westlands, 4 yıldızlı bir oteldir. Bu otelin ziyaretçilerine sunduğu en iyi imkan, toplu taşıma duraklarına sadece 5 dakika mesafede olmasıdır. Bunun dışında Nairobi’nin ünlü iki ulusal parkına yakın konumda bulunması da bu otelde kalmayı tercih ederseniz sizi avantajlı kılacaktır. Bir gecelik ücretinin ise diğer otel fiyatlarına bakılarak, orta düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

3. Bermuda Gardens Hotel

Bermuda Gardens Hotel

Bermuda Gardens Hotel, Nairobi’nin en uygun fiyatlı otellerinden biridir. Otele fazla para vermek yerine paranızı gezmeye ayırmak isterseniz bu otel tam size göre olacaktır. Oda ve odanın içerisinde yer alan banyo küçük olsa da sessiz sakin bir yerde olması sayesinde rahat edebileceğiniz bir oteldir.

Valencia