1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  4. Nairobi Uçak Bileti

Nayrobi Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:20
  1. B-Club Nairobi
  2. K1 Klub House
  3. Jockey Pub
  4. The Alchemist

1. B-Club Nairobi

B-Club Nairobi, şehrin en popüler ve en büyük iki gece kulübünden biridir. B-Club Nairobi, Galana Plaza oteli içerisinde yer almaktadır. Özellikle ilginç tasarımıyla dikkat çekmektedir çünkü bu gece kulübünün girişinde üç tane insan heykeli bulunmaktadır. B-Club Nairobi’nin ortamı ise oldukça rahattır, oturma ve bar bölümü dans etmek için ayrılan alandan daha büyüktür.

B-Club Nairobi

2. K1 Klub House

K1 Klub House, Nairobi’nin en büyük ve popüler iki gece kulübünden diğeridir. Birçok farklı alanın birleşiminden oluşan bu gece kulübündeki ilk alan bar oyunları için ayrılmıştır. İkinci alan ise açık hava bölümüdür. Açık hava bölümü, K1 Klub House’un girişindeki cadde kısmıdır. Burada yer alan masalarda arkadaşlarınızla veya tek başınıza oturarak K1 Klub House’un harika kokteyllerinden içebilirsiniz. Diğer alan ise bu gece kulübünün en gösterişli alanıdır. Tavanına renkli şemsiyeler konularak kapatılan bu alanda yemek yiyebilir, alkol alabilir ve müzik eşliğinde dans edebilirsiniz.

K1 Klub House

3. Jockey Pub

Jockey Pub, şehrin merkezi bir noktasında yer almaktadır. Nairobi gezinizde yorgun düştüyseniz ve bir şeyler içmek isterseniz bu puba uğrayabilirsiniz. Bu pub için size önereceğimiz ilk şey şaraplarını denemenizdir. Tabi şarapların yanında verilen atıştırmalıkları çok seveceğinizi de şimdiden söylemeliyiz.

Jockey Pub

4. The Alchemist

The Alchemist, Nairobi’nin en popüler barı ve konser mekanıdır. Nairobi’de yapılacak olan çoğu konser bu barda yapılmaktadır. Tabi ünlü şarkıcılar dışında yerli grupları dinleme fırsatını da yine bu barda yakalayabilirsiniz. The Alchemist barda alkollü içeceklerin oldukça ucuz olduğunu da söylemeliyiz.

The Alchemist

Daha Fazlasını Keşfet!

Nayrobi Nerede Yenir

Nayrobi Nerede Yenir

Nairobi’de nerede yemek yerim diye düşünüyorsanız şu restoranlara göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nayrobi Otel Tavsiye

Nayrobi Otel Tavsiye

Nairobi seyahatinize başlamak için online uçak biletinizi de aldıktan sonra otel arama endişesi içerisine düştüyseniz, dert etmeyin. Size tavsiyemiz olan otellere güvenebilir ve konaklamak için tercih edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nairobi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Nairobi'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nairobi’de Alışveriş - Ne Alınır?

Nairobi’de Alışveriş - Ne Alınır?

Nairobi’de alışveriş yapmak isterseniz Hub Karen Alışveriş Merkezi’ne gidebilirsiniz. Nairobi’den ne alınır sorusuna verebileceğimiz ilk cevap ise mücevher ile yapılan değerli eşyalar olacaktır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nayrobi Gezilecek Yerler

Nayrobi Gezilecek Yerler

Kenya’nın başkenti Nairobi’de yapılan safari turları meşhurdur. Siz de Nairobi’nin ormanlarında veya ulusal parklarında safari yapmak isterseniz online uçak biletinizi sitemizden hemen alarak, Nairobi’ye uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Nairobi’ye gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nayrobi Ne Yenir?

Nayrobi Ne Yenir?

Nairobi’ye gittiğinizde Afrika mutfağını yakından tanıma fırsatını da yakalarsınız. Afrika mutfağının meşhur yemeklerinden yedim diyebilmeniz için Nairobi’de şu lezzetlerin tadına mutlaka bakmalısınız:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nairobi’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Nairobi’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Nairobi’de sıcak ılıman iklimin özellikleri görülmektedir. Nairobi’de mevsimler arasında belirgin farklılıklar yoktur. Sıcaklık ortalaması tüm aylarda birbirine yakındır. Fakat en yüksek sıcaklıklar ocak ayında yaşanmaktadır. Ocak ayı sıcaklık ortalaması 28 derecedir. Nairobi’nin sıcaklığının biraz daha düşük olduğu ay ise ağustos ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortalaması ise 24 derecedir. Nairobi’de aylar arasında belirgin bir sıcaklık farkı olmadığından dikkat edeceğiniz şey yağış olmalıdır. Nairobi’de yağışın diğer aylara göre daha az olduğu aylar Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarıdır. Bu aylar içerisinde Nairobi’ye gitmeyi tercih edebilirsiniz. 

Nairobi’ye gideceğiniz uygun zamanı da belirlediyseniz sadece iki dakikanızı ayırarak online uçak biletinizi sitemizden almayı tercih edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nairobi Hakkında

Nairobi Hakkında

Nairobi, Doğu Afrika bölgesindeki önemli ülkelerden biri olan Kenya’nın başkentidir. Nairobi bulunduğu ülke olan Kenya’nın güney tarafında, Nairobi Nehri’nin bulunduğu alanda yer almaktadır. Kenya toprakları üzerinde küçük bir alanı kaplamaktadır. Nairobi’nin şehir olarak kuruluşuna ise yakın tarih diyebiliriz. 1899 tarihinde şehir olarak kurulmuş olan Nairobi 1963 yılında başkent statüsüne kavuşmuştur. Nairobi’nin en önemli özelliği Doğu Afrika bölgesinin en kalabalık şehri olmasıdır. 2019 nüfus sayımına göre 4 milyon 397 bine yakın kişi bu şehirde yaşamaktadır. Bu nüfus yoğunluğunun sebebi ise kentin su kaynağına yakın olmasıdır. Nairobi’nin bir diğer önemli özelliği ise Doğu Afrika bölgesinin sosyal merkezi olmasıdır. Birçok yönden Nairobi, Afrika’nın gelişmiş şehirleri arasındadır. Nairobi’de kullanılmakta olan para birimi Kenya şilinidir. Şehrin yöresel dili Svahili’dir. Fakat Svahili dilini biliyor olmanız düşük bir ihtimal olduğundan İngilizce ile de kolaylıkla anlaşabilirsiniz.

Afrika’nın önemli kentlerinden Nairobi’ye gitmek için uçak bileti arıyorsanız, sitemizde bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Nairobi Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz