1. Anasayfa
 2. Moskova Uçak Bileti

Moskova Uçak Bileti

Moskova Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Moskova Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Antalya’dan, İstanbul’dan, Bodrum’dan, Ankara’dan ve Dalaman’dan direkt uçuş yaparak Moskova’ya ulaşabilirsiniz. Bu direkt uçuşlarda ortalama uçuş süresi 3 saat civarındadır. Türkiye’nin diğer illerinden uçuşunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız en az bir aktarma yapmanız gerekmektedir. Moskova uçuşunuz için Türkiye’den Moskova yönüne sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri olan Azur Air, Pegasus veya Pobeda Airlinesı tercih edebilirsiniz. 

Dünyanın önde gelen başkentlerinden biri olan Moskova’ya gitmek için ucuz online uçak bileti mi arıyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz! Sitemizden Moskova varışlı online uçak biletinizi en ucuza alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Moskova’ya Nasıl Gidilir?
 2. Moskova’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Moskova’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Moskova Hakkında
 5. Moskova Ne Yenir?
 6. Moskova Nerede Yenir
 7. Moskova Gezilecek Yerler
 8. Moskova Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Moskova’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Moskova'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Moskova’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Moskova Otel Tavsiye

Moskova’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Moskova’ya aktif olarak hizmet veren üç ayrı uluslararası havalimanı vardır. Bu havalimanlarından istediğiniz biri varışlı online uçak biletinizi sitemiz üzerinden yalnızca iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz.

Vnukovo Havalimanı

Vnukovo Havalimanı, Moskova’ya etrafındaki bölgelere uzun yıllardır aktif olarak hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Türkiye’den de aktif olarak direkt uçuşların sağlandığı Vnukovo Havalimanı, sadece 2013 yılında 11 milyon 180 bine yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Moskova şehir merkezinin güneybatı tarafında kalan Vnukovo Havalimanı, Moskova şehir merkezine yaklaşık 28 kilometre uzaklıktadır. Vnukovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine gitmek için ise şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Tren ile, aktarma gerekmeden direkt olarak Vnukovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Vnukovo Havalimanı’nın tren durağı olan Aeroport Vnukovo durağından bineceğiniz 7146 numaralı tren ile yapacağınız yaklaşık 35 dakikalık yolculuğun sonunda Moskova şehir merkezinin tren durağı olan Kiyevsky railway durağına ulaşabilirsiniz. 

Taksi ile de Vnukovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanı içerisinde bineceğiniz taksilerde ücret konusunda önceden anlaşmanız gerektiği konusunda sizi uyarmalıyız.

Araç kiralayarak da Vnukovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezi yönüne gerçekleştireceğiniz yolculuğunuzu kendiniz tamamlayabilirsiniz. Araç kiralamak için Vnukovo Havalimanı içerisinde yer alan Avis, Budget ve Sixt gibi araç kiralama ofislerinden birini tercih edebilirsiniz. Kiraladığınız araç ile Borovskoye Shosse yolunu takip ederseniz kısa sürede Moskova şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı

Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı, Moskova ve yakın çevresine hizmet veren üç büyük havalimanından biridir. 1959 yılından bu yana aktif olarak hizmet veren bu havalimanı, Moskova şehir merkezinin kuzeybatı tarafında kalmaktadır. Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı’nın Moskova şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 29 kilometredir. Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Taksi ile Şeremetyevo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine kolaylıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Şeremetyevo Havalimanı ile Moskova şehir merkezi arasında direkt ulaşım sağlayan bir toplu taşıma ağı bulunmadığından, fazla aktarma yapmak gerektiğinden ve toplu taşıma durakları arasında yürüme mesafesi fazla olduğundan en mantıklı tercih taksi olacaktır. Şeremetyevo Havalimanı içerisinde 7/24 aktif olarak hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de hem Şeremetyevo Havalimanı ile Moskova şehir merkezi arası mesafeyi kat edebilir hem de Moskova’nın istediğiniz noktasına ulaşımınızı rahatlıkla kendiniz sağlayabilirsiniz. Şeremetyevo Havalimanı’nda yer alan Sixt, Europcar ve Avis gibi araç kiralama şirketlerinin ofislerinden esnek fiyata dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Havalimanından kiraladığınız araç ile M11 yolunu takip ederseniz kısa sürede Moskova şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Domodedovo Havalimanı

Domodedovo Havalimanı, 1962 yılından bu yana hizmet vermekte olan uluslararası bir havalimanıdır. 2011 yılında bu havalimanında yaşanan bombalı bir intihar olayı nedeniyle bu havalimanının ismini daha önceden duymuş olabilirsiniz. Moskova şehir merkezinin güneyinde kalan Domodedovo Havalimanı, Moskova şehir merkezine yaklaşık 34 kilometre uzaklıktadır. Domodedovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren ile aktarma yapmaya gerek kalmadan kolaylıkla Moskova şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Domodedovo Havalimanı’ndan yarım saatte bir kalkan 7138 sayılı tren ile yaklaşık 44 dakika içerisinde şehir merkezinin tren durağı olan Moscow Paveletsky durağına ulaşabilirsiniz. 

Taksi ile rahat bir şekilde Domodedovo Havalimanı-Moskova şehir merkezi arası mesafeyi kat edebilirsiniz. Domodedovo Havalimanı içerisinde 7/24 hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek Domodedovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezi dahil istediğiniz her yer için ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Domodedovo Havalimanı içerisinde yer alan Avis, Sixt ve Budget gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Moskova şehir merkezine kısa yoldan ulaşmak istiyorsanız A- 105 otoyolunu kullanabilirsiniz.

Moskova’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Moskova’da ılıman karasal iklim tipinin özellikleri görülmektedir. Tabi bir yandan kuzeyde olması bir yandan da karalarla çevrelenmiş olması ılıman karasal iklim tipinin özelliklerin Moskova’da daha farklı yaşatmaktadır. Moskova’nın en sıcak olduğu ay temmuz ayıdır. Bu ayda sıcaklık 38 dereceye kadar çıkabilmektedir. Yağışlar ise en fazla havaların sıcak olduğu bu aylarda görülür. Moskova’nın en soğuk olduğu ay ise ocak ayıdır. Bu ayda sıcaklığın -42 dereceye kadar düştüğü dahi görülmüştür. Moskova’ya gitmek için en ideal zamanlar ise ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

Moskova’ya gitmek için en ideal zamanlar olan ilkbahar ve sonbahar ayları için en uygun fiyata online uçak bileti arıyorsanız sitemizde bulabilir ve sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz.

Moskova Hakkında

Moskova, dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip olan ülkesi Rusya’nın başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Rusya’nın politika alanında merkezi olmasının yanında Moskova, tarih, mimari, sanat ve kültür olarak da merkezidir. Moskova, Rusya’nın nüfus bakımından da en büyük şehri olma özelliğindedir. 12 milyona yaklaşmış olan nüfusu sayesinde dünyanın en kalabalık başkentleri arasına adını yazdırmıştır. Konum olarak ise Rusya topraklarının batı tarafında kalan Moskova, Avrupa ülkelerine yakındır ve Moskova Nehri, şehir topraklarını iki ayrı yaka halinde bölmektedir. Rus kültürünü yansıtan ve canlılığını daima koruyan Moskova’ya takma ad olarak Üçüncü Roma, Kahraman Şehir ve İlk Taç adları verilmektedir. Tarihte Rus topraklarında yaşanmış olan siyasi olayların merkezi olan ve bu topraklarda kurulmuş olan devletlerin başkentliğini taşımış olan Moskova, Rusya tarihini ve Rus kültürünü en iyi yaşatan şehir olma özelliğindedir.

Bu sene tatil için rotanız kuzey yönüneyse size tavsiyemiz Moskova’yı ziyaret etmeniz. Moskova uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilir ve seyahatinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Moskova Ne Yenir?

Moskova, Rus yemek kültürünü en iyi yansıtan şehirlerin başında gelmektedir. Kuzey bölgesinin yemek kültürüne merakınız varsa, sitemiz üzerinden Moskova varışlı online uçak biletinizi hemen alın! Moskova’ya gittiğinizde tatmanızı ısrarla tavsiye ettiğimiz lezzetler ise şunlardır:

1. Borç Çorbası

Borç Çorbası

Borç Çorbası, hem görünüşüyle hem de tadıyla büyüleyen bir lezzettir. Kuzey ve özellikle Rusya taraflarında oldukça ünlü olan Borç çorbasının ana malzemesi kırmızı pancardır. Eşsiz rengini de bu ana malzemesi sayesinde kazanmaktadır.

2. Pelmeni

Pelmeni

Pelmeni, Moskova’ya özgü bir tür mantıdır. Fakat bizdeki mantıdan farklı olarak pelmeni, daha büyük şekilde yapılmaktadır. İçerisine ise tavuk, et ve mantar gibi malzemeler katılır. Moskova’da doyurucu bir lezzet arıyorsanız mutlaka pelmeninin tadına bakmalısınız.

3. Medovukha

Medovukha

Medovukha, Rusya’ya ve özellikle Moskova’ya gittiğime ne içerim iye düşünüyorsanız kesinlikle ilk tercihiniz olmalı. Slav kökenli ir alkollü içecek olan medovukhanın alkol dışındaki ana malzemesi ise baldır.

Moskova Nerede Yenir

Moskova seyahat planınız hazır mı? Eğer hazırsa Moskova varışlı online uçak biletinizi sitemizden aldıktan sonra size tavsiyemiz olan şu restoranlara bir göz atmalısınız:

1. Sempre Moscow

Sempre Moscow

Sempre Moscow, tasarımıyla oldukça dikkat çeken bir restorandır. Botanik tarz şeklinde tasarlanmış olan Sempre Moscow’da her şey tahtadan oluşuyor, bu restoranda mermer veya demirden yapılmış bir eşyaya rastlaymazsınız. Tavana baktığınızda da sizi aşağıya doğru sarkmış sarmaşıklar karşılıyor. Doğanın içerisindeymiş gibi bol oksijen eşliğinde yemek yemek istiyorsanız Moskova’ya gittiğinizde Sempre Moscow’a mutlaka uğramalısınız.

2. Oblomow

Oblomow

Oblomow; Rus mutfağına özgü birçok lezzeti bulabileceğiniz, sıklıkla tercih edilen bir restorandır. Sade ve oldukça ferah iç tasarıma sahip olan bu restoranın mimarisinde de Rus esintisini doyasıya hissedeceksiniz. Rus yemeklerini kendinizi tam da Rusya’da hissedeceğiniz bir mekanda yemek istiyorsanız Oblomow’a mutlaka uğramalısınız.

3. Matryoshka Restaurant

Matryoshka Restaurant

Matryoshka Restaurant, yalnız Moskova’da değil genel olarak Rusya toprakları üzerinde görebileceğiniz en şık restoranlar arasında ilk sıradadır. Birden fazla katlar halinde ve dairesel bir merdiven eşliğinde yükselen Matryoshka Restaurant, özellikle loş ortam severlerin ilk tercihi olmaktadır. Sevdiğinizle Moskova’daysanız ve romantik bir akşam yemeği yemek istiyorsanız, Matryoshka Restaurant’ta masa rezerve ettirmenizi öneririz.

Moskova Gezilecek Yerler

Bu seneki tatilinizin tadını Moskova’da çıkarmak istiyorsanız ve seyahatiniz için tüm planları yaptıysanız, bize de sizin için en ucuz Moskova online uçak biletlerini sunmak düşer. Sitemizden Moskova varışlı online uçak biletinizi sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz. Moskova’ya kadar gitmişken mutlaka gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ise şuralardır:

Kızıl Meydan

Kızıl Meydan

Kızıl Meydan, tarihte de ve halen de Moskova’nın kalbinin attığı yer olma özelliğini taşımaktadır. Tarihte; suçluların idam edildiği, önemli mitinglerin ve törenleri yapıldığı yer Kızıl Meydan olmuş. Şimdi de 400 metre uzunlukta ve 150 metre genişlikte olan bu büyük alan, şehrin en canlı ve en ihtişamlı bölgesi olma özelliğini taşıyor. Gezilecek yerlerin hemen yanında yer alan bu ihtişamlı Kızıl Meydan’ın bir yanından Aziz Vasil Katedrali, diğer yanından ise Lenin’in Mozolesi yükseliyor.

Kremlin Sarayı veya Moskova Kremlini

Kremlin Sarayı veya Moskova Kremlini

Kremlin Sarayı veya Moskova Kremlini, şehrin mimari yüzünü en iyi şekilde gösteren bir yapıdır. 15.yüzyılın sonlarında inşası başlanan bu büyük ve ihtişamlı saray, tarihte Rusya devlet başkanının kaldığı yer olmuş, üst düzey yöneticiler de burada ağırlanmış. Sadece büyük ve gösterişli saray tasarımıyla değil, sarayın dışındaki duvarlarıyla dahi dikkat çeken ve 1990 yılında Dünya Mirası listesine girmeye hak kazanan Kremlin Sarayı’nı Moskova’ya gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz.

Aziz Vasil Katedrali

Aziz Vasil Katedrali

Aziz Vasil Katedrali, Moskova için hem mimari açıdan hem de manevi açıdan oldukça değerli olan bir yapıdır. Dışarıdan bakıldığında adeta bir masal ülkesi şatosu gibi görünen bu katedral, birçok rengi içerisinde barındıran on ayrı şapelden oluşuyor. Günümüzde ise Aziz Vasil Katedrali’nin içi müze olarak kullanılıyor. Hem müze kısmı sayesinde hem de dış tasarımının gösterişliliği sayesinde Aziz Vasil Katedrali’nin size iz bırakacağını şimdide söylemeliyiz.

Lenin’in Mozolesi

Lenin’in Mozolesi

Lenin’in Mozolesi, Rus topraklarında hayat bulmuş olan Sovyetler Birliği’nin önemli siyasetçisi Vladimir İlyiç Lenin’in naaşının korunduğu yerdir. Anlamlı bir dış tasarıma sahip olan bu mozolenin dışında kırmızı ve siyah renkleri kullanılmış. Bunlardan kırmızı renk komünizmi ve siyah renk ise yası simgeliyor. Lenin dışında Sovyet döneminin diğer önemli isimlerinin mezarları da yine bu mozole içerisinde yer alıyor.

Moskova Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Moskova; eğlence hayatı konusunda, dünyaya ün salmış önemli bir şehirdir. Siz de Moskova benim eğlenebileceğim şehir diyorsanız hiç beklemeden online uçak biletinizi sitemizden alın! Moskova’ya gittiğinizde uğramanızı önerdiğimiz mekanlar ise şuralardır:

1. Lookin Rooms

Lookin Rooms

Lookin Rooms, çok katlı ve oldukça büyük bir bina içerisinde yer alan köklü bir gece kulübüdür. Çok katlı diyoruz çünkü Lookin Rooms gece kulübü de çok katlı ve aslında çok çeşitli bir gece kulübüdür. Mekanın bir kısmı dans ve müziğin kalbinin attığı eğlence alanı, bir kısmı oturma alanı, bir kısmı dj performansları için ayrılan sahne alanı ve diğer bir kısmı da kafe tarzı açık hava bölümüdür.

2. Vermel

Vermel

Vermel, Moskova Körfezi’nin hemen yanında yer alan ve manzarasıyla ünlü bir gece kulübüdür. Özellikle canlı konserlerin adresi Vermel’dir. Siz de küçük, samimi ve bir o kadar da eğlenceli bir gece kulübünde eğlenip alkol almak istiyorsanız Moskova’ya gittiğinizde Vermel’e mutlaka uğramalısınız.

3. Mendeleev Bar

Mendeleev Bar

Mendeleev Bar, şık ve loş ortam severlerin bar olarak tercih ettiği ilk yerdir. Tarihi bir havası da olan bu köklü bar, tam bir Rus tarzı bardır. Burada Rusya’da aradığınız birçok içkiyi bulabilir ve kaliteli müzik eşliğinde keyfini çıkarabilirsiniz.

Moskova’da Alışveriş - Ne Alınır?

Moskova’da nerede alışveriş yaparım diye soruyorsanız size önerimiz Arbat Caddesi’ne gitmeniz. Buradan sevdikleriniz için Rus içkilerinden ve geleneksel kıyafetlerden almayı unutmayın.

Moskova'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Moskova varışlı online uçak biletinizi festival tarihlerine göre ve gidiş-dönüş uçak bileti şeklinde en uygun fiyata sitemizden alabilirsiniz.

Tümünü Göster

Moskova’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Moskova’ya gittiğinizde zorlanabileceğiniz ilk şeyin Rusça yazımı olacağını söyleyebiliriz. Çünkü Rusça yazımı Kiril alfabesi şeklindedir ve kısa zamanda öğrenilmesi hayli güçtür. Moskova ve Türkiye arasında bir zaman farkı olmadığını da şimdiden söylemeliyiz.

Moskova Otel Tavsiye

Bu yıl tatilinizi kuzey bölgesinin eşsiz şehirlerinden biri olan Moskova’da geçirmeye karar verdiyseniz, Moskova için gidiş dönüş online uçak biletinizi sitemizden sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz. Moskova’da nerede kalırım diye endişeniz varsa size tavsiyemiz olan şu otellere bir göz atabilirsiniz:

1. Loft Hostel

Loft Hostel

Loft Hostel, Moskova’ya gittiğinde otel için fazladan para harcamak istemeyenlerin ilk tercihi olan oteldir. Odaların temizliğine ve otel hizmetine güvenebileceğiniz Loft Hostel, iki yıldızlıdır ve şehrin en uygun fiyatlı otelleri sıralamasında ilklerdedir.

2. Azimut Moscow Olympic

Azimut Moscow Olympic

Azimut Moscow Olympic, 4 yıldızlı bir oteldir. Oldukça lüks ve ferah odaları olan bu otelde spor salonu hizmeti de bulunmaktadır. Gecelik ücreti de diğer otellere göre ortalama düzeydedir. Eğer rahat bir uykuya dalmak istiyor ve şehrin merkezi bir yerinde olmak istiyorsanız kesinlikle Azimut Moscow Olympic oteli tercih etmelisiniz.

3. Hotel Baltschug Kempinski Moscow

Hotel Baltschug Kempinski Moscow

Hotel Baltschug Kempinski Moscow, 5 yıldızlı bir oteldir ve doğal olarak şehrin en lüks otellerinden biridir. Moskova Körfezi’ne ve Moskova şehir merkezine bakan eşsiz oda manzarasının yanında; sunduğu spa, havuz ve lüks oda hizmetleri sayesinde sıklıkla tercih edilen bir oteldir. Hotel Baltschug Kempinski Moscow otel, gecelik ücretin pahalılığı konusunda Moskova otelleri sıralamasında ilk sırada yer almaktadır.

Valencia