1. Anasayfa
  2. Moskova Uçak Bileti

Moskova Uçak Bileti

Moskova Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Moskova Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Antalya’dan, İstanbul’dan, Bodrum’dan, Ankara’dan ve Dalaman’dan direkt uçuş yaparak Moskova’ya ulaşabilirsiniz. Bu direkt uçuşlarda ortalama uçuş süresi 3 saat civarındadır. Türkiye’nin diğer illerinden uçuşunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız en az bir aktarma yapmanız gerekmektedir. Moskova uçuşunuz için Türkiye’den Moskova yönüne sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri olan Azur Air, Pegasus veya Pobeda Airlinesı tercih edebilirsiniz. 

Dünyanın önde gelen başkentlerinden biri olan Moskova’ya gitmek için ucuz online uçak bileti mi arıyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz! Sitemizden Moskova varışlı online uçak biletinizi en ucuza alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Moskova’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Moskova Hakkında
  3. Moskova Ne Yenir?
  4. Moskova Nerede Yenir
  5. Moskova Gezilecek Yerler
  6. Moskova Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Moskova’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Moskova'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Moskova Otel Tavsiye

Moskova’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Moskova’ya aktif olarak hizmet veren üç ayrı uluslararası havalimanı vardır. Bu havalimanlarından istediğiniz biri varışlı online uçak biletinizi sitemiz üzerinden yalnızca iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz.

Vnukovo Havalimanı

Vnukovo Havalimanı, Moskova’ya etrafındaki bölgelere uzun yıllardır aktif olarak hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Türkiye’den de aktif olarak direkt uçuşların sağlandığı Vnukovo Havalimanı, sadece 2013 yılında 11 milyon 180 bine yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Moskova şehir merkezinin güneybatı tarafında kalan Vnukovo Havalimanı, Moskova şehir merkezine yaklaşık 28 kilometre uzaklıktadır. Vnukovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine gitmek için ise şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Tren ile, aktarma gerekmeden direkt olarak Vnukovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Vnukovo Havalimanı’nın tren durağı olan Aeroport Vnukovo durağından bineceğiniz 7146 numaralı tren ile yapacağınız yaklaşık 35 dakikalık yolculuğun sonunda Moskova şehir merkezinin tren durağı olan Kiyevsky railway durağına ulaşabilirsiniz. 

Taksi ile de Vnukovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanı içerisinde bineceğiniz taksilerde ücret konusunda önceden anlaşmanız gerektiği konusunda sizi uyarmalıyız.

Araç kiralayarak da Vnukovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezi yönüne gerçekleştireceğiniz yolculuğunuzu kendiniz tamamlayabilirsiniz. Araç kiralamak için Vnukovo Havalimanı içerisinde yer alan Avis, Budget ve Sixt gibi araç kiralama ofislerinden birini tercih edebilirsiniz. Kiraladığınız araç ile Borovskoye Shosse yolunu takip ederseniz kısa sürede Moskova şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı

Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı, Moskova ve yakın çevresine hizmet veren üç büyük havalimanından biridir. 1959 yılından bu yana aktif olarak hizmet veren bu havalimanı, Moskova şehir merkezinin kuzeybatı tarafında kalmaktadır. Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı’nın Moskova şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 29 kilometredir. Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Taksi ile Şeremetyevo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine kolaylıkla ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Şeremetyevo Havalimanı ile Moskova şehir merkezi arasında direkt ulaşım sağlayan bir toplu taşıma ağı bulunmadığından, fazla aktarma yapmak gerektiğinden ve toplu taşıma durakları arasında yürüme mesafesi fazla olduğundan en mantıklı tercih taksi olacaktır. Şeremetyevo Havalimanı içerisinde 7/24 aktif olarak hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de hem Şeremetyevo Havalimanı ile Moskova şehir merkezi arası mesafeyi kat edebilir hem de Moskova’nın istediğiniz noktasına ulaşımınızı rahatlıkla kendiniz sağlayabilirsiniz. Şeremetyevo Havalimanı’nda yer alan Sixt, Europcar ve Avis gibi araç kiralama şirketlerinin ofislerinden esnek fiyata dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Havalimanından kiraladığınız araç ile M11 yolunu takip ederseniz kısa sürede Moskova şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Domodedovo Havalimanı

Domodedovo Havalimanı, 1962 yılından bu yana hizmet vermekte olan uluslararası bir havalimanıdır. 2011 yılında bu havalimanında yaşanan bombalı bir intihar olayı nedeniyle bu havalimanının ismini daha önceden duymuş olabilirsiniz. Moskova şehir merkezinin güneyinde kalan Domodedovo Havalimanı, Moskova şehir merkezine yaklaşık 34 kilometre uzaklıktadır. Domodedovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren ile aktarma yapmaya gerek kalmadan kolaylıkla Moskova şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Domodedovo Havalimanı’ndan yarım saatte bir kalkan 7138 sayılı tren ile yaklaşık 44 dakika içerisinde şehir merkezinin tren durağı olan Moscow Paveletsky durağına ulaşabilirsiniz. 

Taksi ile rahat bir şekilde Domodedovo Havalimanı-Moskova şehir merkezi arası mesafeyi kat edebilirsiniz. Domodedovo Havalimanı içerisinde 7/24 hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek Domodedovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezi dahil istediğiniz her yer için ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Domodedovo Havalimanı içerisinde yer alan Avis, Sixt ve Budget gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Moskova şehir merkezine kısa yoldan ulaşmak istiyorsanız A- 105 otoyolunu kullanabilirsiniz.

Moskova’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Moskova’ya gittiğinizde zorlanabileceğiniz ilk şeyin Rusça yazımı olacağını söyleyebiliriz. Çünkü Rusça yazımı Kiril alfabesi şeklindedir ve kısa zamanda öğrenilmesi hayli güçtür. Moskova ve Türkiye arasında bir zaman farkı olmadığını da şimdiden söylemeliyiz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz