1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Moskova Uçak Bileti

Moskova Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Kızıl Meydan
  2. Kremlin Sarayı veya Moskova Kremlini
  3. Aziz Vasil Katedrali
  4. Lenin’in Mozolesi
  5. Devlet Tarih Müzesi

1. Kızıl Meydan

Kızıl Meydan, tarihte de ve halen de Moskova’nın kalbinin attığı yer olma özelliğini taşımaktadır. Tarihte; suçluların idam edildiği, önemli mitinglerin ve törenleri yapıldığı yer Kızıl Meydan olmuş. Şimdi de 400 metre uzunlukta ve 150 metre genişlikte olan bu büyük alan, şehrin en canlı ve en ihtişamlı bölgesi olma özelliğini taşıyor. Gezilecek yerlerin hemen yanında yer alan bu ihtişamlı Kızıl Meydan’ın bir yanından Aziz Vasil Katedrali, diğer yanından ise Lenin’in Mozolesi yükseliyor.

Kızıl Meydan

2. Kremlin Sarayı veya Moskova Kremlini

Kremlin Sarayı veya Moskova Kremlini, şehrin mimari yüzünü en iyi şekilde gösteren bir yapıdır. 15.yüzyılın sonlarında inşası başlanan bu büyük ve ihtişamlı saray, tarihte Rusya devlet başkanının kaldığı yer olmuş, üst düzey yöneticiler de burada ağırlanmış. Sadece büyük ve gösterişli saray tasarımıyla değil, sarayın dışındaki duvarlarıyla dahi dikkat çeken ve 1990 yılında Dünya Mirası listesine girmeye hak kazanan Kremlin Sarayı’nı Moskova’ya gittiğinizde mutlaka gezip görmelisiniz.

Kremlin Sarayı veya Moskova Kremlini

3. Aziz Vasil Katedrali

Aziz Vasil Katedrali, Moskova için hem mimari açıdan hem de manevi açıdan oldukça değerli olan bir yapıdır. Dışarıdan bakıldığında adeta bir masal ülkesi şatosu gibi görünen bu katedral, birçok rengi içerisinde barındıran on ayrı şapelden oluşuyor. Günümüzde ise Aziz Vasil Katedrali’nin içi müze olarak kullanılıyor. Hem müze kısmı sayesinde hem de dış tasarımının gösterişliliği sayesinde Aziz Vasil Katedrali’nin size iz bırakacağını şimdide söylemeliyiz.

Aziz Vasil Katedrali

4. Lenin’in Mozolesi

Lenin’in Mozolesi, Rus topraklarında hayat bulmuş olan Sovyetler Birliği’nin önemli siyasetçisi Vladimir İlyiç Lenin’in naaşının korunduğu yerdir. Anlamlı bir dış tasarıma sahip olan bu mozolenin dışında kırmızı ve siyah renkleri kullanılmış. Bunlardan kırmızı renk komünizmi ve siyah renk ise yası simgeliyor. Lenin dışında Sovyet döneminin diğer önemli isimlerinin mezarları da yine bu mozole içerisinde yer alıyor.

Lenin’in Mozolesi

5. Devlet Tarih Müzesi

Devlet Tarih Müzesi, sizi hem içindeki tarihi eserlere hem de dış tasarımı ile etkileyecek olan yerdir. Kırmızı bir şatoya benzeyen dış tasarımı olan tarih müzesinin içerisinde yaklaşık 4,5 milyon tarihi eser ziyaretçilerini bekliyor. Bu eserlerin tarihi ise Rusya topraklarındaki ilk insan döneminden bugüne kadar uzanıyor.

Devlet Tarih Müzesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Moskova Nerede Yenir

Moskova Nerede Yenir

Moskova seyahat planınız hazır mı? Eğer hazırsa Moskova varışlı online uçak biletinizi sitemizden aldıktan sonra size tavsiyemiz olan şu restoranlara bir göz atmalısınız:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Moskova Otel Tavsiye

Moskova Otel Tavsiye

Bu yıl tatilinizi kuzey bölgesinin eşsiz şehirlerinden biri olan Moskova’da geçirmeye karar verdiyseniz, Moskova için gidiş dönüş online uçak biletinizi sitemizden sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz. Moskova’da nerede kalırım diye endişeniz varsa size tavsiyemiz olan şu otellere bir göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Moskova'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Moskova'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Moskova’da Alışveriş - Ne Alınır?

Moskova’da Alışveriş - Ne Alınır?

Moskova’da nerede alışveriş yaparım diye soruyorsanız size önerimiz Arbat Caddesi’ne gitmeniz. Buradan sevdikleriniz için Rus içkilerinden ve geleneksel kıyafetlerden almayı unutmayın.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Moskova Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Moskova Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Moskova; eğlence hayatı konusunda, dünyaya ün salmış önemli bir şehirdir. Siz de Moskova benim eğlenebileceğim şehir diyorsanız hiç beklemeden online uçak biletinizi sitemizden alın! Moskova’ya gittiğinizde uğramanızı önerdiğimiz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Moskova Ne Yenir?

Moskova Ne Yenir?

Moskova, Rus yemek kültürünü en iyi yansıtan şehirlerin başında gelmektedir. Kuzey bölgesinin yemek kültürüne merakınız varsa, sitemiz üzerinden Moskova varışlı online uçak biletinizi hemen alın! Moskova’ya gittiğinizde tatmanızı ısrarla tavsiye ettiğimiz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Moskova’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Moskova’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Moskova’da ılıman karasal iklim tipinin özellikleri görülmektedir. Tabi bir yandan kuzeyde olması bir yandan da karalarla çevrelenmiş olması ılıman karasal iklim tipinin özelliklerin Moskova’da daha farklı yaşatmaktadır. Moskova’nın en sıcak olduğu ay temmuz ayıdır. Bu ayda sıcaklık 38 dereceye kadar çıkabilmektedir. Yağışlar ise en fazla havaların sıcak olduğu bu aylarda görülür. Moskova’nın en soğuk olduğu ay ise ocak ayıdır. Bu ayda sıcaklığın -42 dereceye kadar düştüğü dahi görülmüştür. Moskova’ya gitmek için en ideal zamanlar ise ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

Moskova’ya gitmek için en ideal zamanlar olan ilkbahar ve sonbahar ayları için en uygun fiyata online uçak bileti arıyorsanız sitemizde bulabilir ve sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Moskova Hakkında

Moskova Hakkında

Moskova, dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip olan ülkesi Rusya’nın başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Rusya’nın politika alanında merkezi olmasının yanında Moskova, tarih, mimari, sanat ve kültür olarak da merkezidir. Moskova, Rusya’nın nüfus bakımından da en büyük şehri olma özelliğindedir. 12 milyona yaklaşmış olan nüfusu sayesinde dünyanın en kalabalık başkentleri arasına adını yazdırmıştır. Konum olarak ise Rusya topraklarının batı tarafında kalan Moskova, Avrupa ülkelerine yakındır ve Moskova Nehri, şehir topraklarını iki ayrı yaka halinde bölmektedir. Rus kültürünü yansıtan ve canlılığını daima koruyan Moskova’ya takma ad olarak Üçüncü Roma, Kahraman Şehir ve İlk Taç adları verilmektedir. Tarihte Rus topraklarında yaşanmış olan siyasi olayların merkezi olan ve bu topraklarda kurulmuş olan devletlerin başkentliğini taşımış olan Moskova, Rusya tarihini ve Rus kültürünü en iyi yaşatan şehir olma özelliğindedir.

Bu sene tatil için rotanız kuzey yönüneyse size tavsiyemiz Moskova’yı ziyaret etmeniz. Moskova uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilir ve seyahatinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Moskova Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz