1. Anasayfa
  2. Melbourne Uçak Bileti

Melbourne Uçak Bileti

Melbourne Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Melbourne Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Melbourne havaalanına Türkiye’den doğrudan uçuşlar maalesef yoktur. Ancak İstanbul, Ankara, İzmir ve Belirli dönemlerde de Antalya’da bulunan uluslararası havaalanlarından aktarmalı uçuşlar ile Melbourne’a ulaşmanız mümkün olacaktır. Bu aktarmalı uçuşlarda çoğunlukla tercih edilen THY, Pegasus, Aegean Airlines, Tiger Airways, Qatar Airways gibi firmalardır. İstediğiniz firmanın web sitesinden online uçak bileti al tuşunu kullanarak bilet alabilirisiniz. Eğer Türkiye üzerinden aktarmalı uçuşlarla gitmeyi düşünüyorsanız yolculuğunuzun minimum 40 saat süreceğini belirtmek isteriz. Uçak biletleri aktarmalı olduğu için tercih ettiğiniz uçak firmasına bağlı olarak 2.000 – 3.000 TL arası bilet fiyatlarından söz edebiliriz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Melbourne’da Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Melbourne Hakkında
  3. Melbourne Ne Yenir?
  4. Melbourne Nerede Yenir
  5. Melbourne Gezilecek Yerler
  6. Melbourne Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Melbourne’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Melbourne'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Melbourne Otel Tavsiye

Melbourne’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Melbourne’da 3 adet havaalanı vardır. Tulamarina, Avalon ve Essedon Havaalanlarından oluşan bu listeden şehir merkezlerine ulaşım genellikle kolaydır. En zor ulaşım sağlanan Avalon Havaalanı olmaktadır. Avalon Havaalanı şehir merkezine 55 kilometre uzaklıktadır. Havaalanları çevresinde araç trafiği bazen yoğun olabilmektedir.

Tulamarina Havaalanı

Melbourne Tulamarina Havaalanı’na ulaştıktan sonra şehir merkezine gitmek için birçok alternatifiniz mevcuttur. Şehrin merkezi Tulamarina Havaalanı’ndan yaklaşık 20 kilometre uzaklıktadır. Söz ettiğimiz alternatiflerden bahsetmek gerekirse bir araç kiralama şirketiyle konuşarak bütçenize ve zevkinize uygun araç kiralayabilirsiniz. Havaalanın yanında şehir merkezine ulaşabileceğiniz taksiler de mevcuttur. Bunun yanında kişi başı 274 dolar ödeyerek şehir merkezine helikopter ile yolculuk da sizin için farklı bir alternatif olacaktır. Bunların yanında elbette Melbourne’un düzenli ulaşımı sayesinde havaalanından şehir merkezine her 10 dakikada bir giden otobüsler de mevcuttur.

Avalon Havaalanı

Avustralya’nın Victoria Eyaleti’nde bulunan ve küçük bir havaalanı olan Avalon Havaalanı Melbourne şehir merkezine yaklaşık olarak 55 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Buradan taksiyle gidebileceğiniz gibi Melbourne’a giden otobüsleri de tercih edebilirsiniz. Taksiler hızlı ve rahat bir ulaşım aracı olarak görünseler de otobüslerin taksiden daha konforlu ve ucuz bir ulaşım aracı olacağını söyleyebiliriz. Yine araç kiralama şirketleriyle birebir ya da online servislerinden faydalanarak bütçenize ve zevkinize uygun araç kiralayarak bu şekilde ulaşımınızı daha rahat sağlayabilirsiniz.

Essendon Havaalanı

Essendon Havaalan’ından şehir merkezine yaklaşık uzaklık 15 kilometredir. Bu nedenle ister taksiyle isterseniz de otobüsleri kullanarak rahatça şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Araç kiralama hâlâ bir alternatif, dilediğiniz araç kiralama şirketiyle görüşüp bütçenize uygun aracı kiralayabilirsiniz. Taksiyle şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız taksiye bindiğinizde gideceğiniz yeri söyleyip fiyatı sormaktan çekinmeyin ki sonrasında fiyat konusunda anlaşmazlığa düşmeyin. 

Melbourne’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Öncelikle havaalanından şehir merkezine giderken taksiyi kullanacaksanız gideceğiniz yeri söyleyip fiyatını öğrenmenizi tavsiye ederiz. Sonrasında beklenmedik ücretlerle karşılaşmanızı bu şekilde engelleyebilirsiniz. Melbourne’da Türkiye’deki priz sistemlerinden farklı bir priz kullanılmaktadır. Oraya gittiğinizde şaşırıp paniklemeyin, oradaki marketlerden kolaylıkla dönüştürücü satın alabilirsiniz. Elbette yönünüzü bulabilmeniz açısından telefonunuzun GPS özelliğinin olması sizin için faydalı olabilir. Eğer teknolojiden birazcık uzaklaşıp kendiniz keşfetmek isterseniz de şehrin küçük bir haritasını edinerek şehri keşfedebilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz