1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Malaga Uçak Bileti

Malaga Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:20
  1. El Mesón de Cervantes
  2. Restaurante TORO - Muelle Uno
  3. Restaurante José Carlos García

1. El Mesón de Cervantes

El Mesón de Cervantes, sadece Malaga’ya özgü değil, İspanya’ya özgü yöresel lezzetleri yiyebileceğiniz en iyi restorandır. Ortam olarak küçük bir yer olsa da menüsü oldukça zengin. Buraya eğer birden fazla kişiyle gidecekseniz biraz bekleme durumunuz olabilir. Öünkü oldukça yoğun bir restoran. Masa boşalmasını bekleyebilirsiniz. Ancak tek gidecekseniz bar bölümünde oturarak yemeğinizi yiyebilirsiniz.

El Mesón de Cervantes

2. Restaurante TORO - Muelle Uno

Restaurante TORO - Muelle Uno, yemeğini manzara eşliğinde yemek iseyenler için özel tavsiyemizdir. Avrupa’nın en uç noktasına bakan ve Akdeniz’in bir kolu olan Alboran Denizi’ne sıfır olan bu restoranda dalga sesleri eşliğinde ve eşsiz maviliğin manzarasıyla yemeğinizi yiyebilirsiniz. Bu restoranda ne tarz yemekler yiyebilirim diye soracak olursanız, zengin bir Akdeniz mutfağı menüsüne sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Restaurante TORO - Muelle Uno

3. Restaurante José Carlos García

Restaurante José Carlos García adlı restoran da denizin hemen kenarında bulunan popüler bir restorandır. Eşsiz bir manzaraya sahip olmasının yanında bu restoranın en önemli artısı kendinizi evinizde gibi hissettirecek olması. Açık hava bölümü olması sayesinde de burada ferah bir şekilde yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Restaurante José Carlos García

Daha Fazlasını Keşfet!

Malaga Otel Tavsiye

Malaga Otel Tavsiye

Geçtiğimiz son 15 yılda kendini geliştiren ve turizme ağırlık veren Malaga'da konaklama seçenekleri geniştir. Malaga’da konaklamak için değişik özelliklerde ve fiyatlarda birçok otel mevcuttur. 700’den fazla otelle hizmet veren Malaga’dan sizlere tavsiye ettiğimiz oteller şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Malaga’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Malaga’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Pablo Picasso'nun doğduğu kent olan Malaga'da "Picasso Ayı" ve daha birçok sanat etkinliği bulunur. Yılın hemen hemen her ayı bir festivale denk gelebileceğiniz bu hareketli şehirde özellikle sanata çok ilgi gösterilir. Malaga seyahatinizde katılmanızı tavsiye ettiğimiz festivallerin başlıcaları müzik ve dans festivalleridir. Malaga’da katılabileceğiniz bazı festivalleri ise şöyle sıraladık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Malaga'da Alışveriş - Ne Alınır?

Malaga'da Alışveriş - Ne Alınır?

Şehirde alışveriş yapmak için ise Calle Marques de Larios Caddesi bu amaç için gayet uygun bir yer. Her türlü mağazayı bulabileceğiniz bu cadde de daha önce aklınıza hiç gelmemiş hediyelik eşyalara bile rastlayabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Malaga Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Malaga Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Tıpkı gündüzleri gibi geceleri de hiç bitmeyen bir ışığı olan Malaga, adından gece hayatıyla söz ettirmemiş olsa de oldukça renkli ve canlı bir gece hayatına sahiptir. Gece hayatı genellikle El Palo, La Malagueta, Pedregalejo, Placa de La Merced’deki pub barlar ve lounge’larda geçer. Barlar sabahlara kadar hizmet verir. Buraya gelen insanlar sadece turizm için değil ayrıca kaliteli bir dil eğitimi alabilmek için de gelmektedir. Aslında her yaş grubuna hitap eden mekanları olsa da daha çok üniversite öğrencilerine yönelmektedir. Malaga’ın bu bahsettiğimiz canlı gece hayatını görmek için tek yapmanız gereken sitemiz üzerinden Malaga uçak bileti almak! Eğer uçak biletiniz hazırsa Mlaga’ya gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz şu mekanlara bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Malaga Gezilecek Yerler

Malaga Gezilecek Yerler

Malaga’da neredeyse 15. Yüzyıllara dayanan köklü bir tarih yatmaktadır. Bu nedenle gezip görebileceğiniz oldukça fazla yer bulunur. Malaga seyahatiniz için fazla para ayırmak istiyorsanız uçak biletinizi online uçak bileti şeklinde almayı tercih ederek, Malaga uçak bileti için fazla para ödemeyin! Malaga’da görmeniz gereken yerleri şöyle sıralamak mümkündür;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Malaga Ne Yenir?

Malaga Ne Yenir?

İspanya’daki yemek kültürü Malaga’yı da oldukça etkilemiştir. Malaga mutfağında diğer yiyecek türlerinden daha çok zeytinyağı, badem, üzüm, elbette şarap, deniz ürünleri bunların yanında da mevsimine özgü sebze meyveler kullanılmakta. Malaga mutfağı çok farklı yemeklere sahiptir ve adeta bir kültür mozaiğini gösterir diyebiliriz. Lezzetli yemekleriyle meşhur bu mutfakta damak tadınıza uygun çok sayıda yemek bulabilirsiniz. Turistlerin en çok rağbet gösterdiği çorba El Palo isimli karides ve patatesten yapılan çorbadır. İçerisinde mayonez ve şarap sirkesi de vardır. Bu farklı ancak çok leziz çorbayı Malaga seyahatinizde mutlaka denemenizi öneririz. Bir diğer meşhur çorbaları da Porra Antequerana'dır. İçinde ton balığı bulunan bu çorba sıvı değildir ve ekmekle yenir. Malaga mutfağında deniz ürünleri sıklıkla tüketilir ve deniz ürünlerini mevsim sebzeleriyle birleştirmek Malaga mutfağı kültürünün bir parçasıdır. Özellikle patates, en sık tüketilen sebzelerdendir.

Denemenizi tavsiye ettiğimiz Malaga yemekleri şunlar:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Malaga’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Malaga’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Malaga subtropikal iklim kuşaklarında yer alır bu nedenden ötürü çok soğuk havalar pek görülmemektedir. Genel olarak sıcaklıklar 13-25 derece arasında olmaktadır. Yılın nerdeyse tamamı güneşlidir. Gideceğiniz zamanı etkinliklerin tarihine ya da İspanya’nın turistlerini çok ağırladığı dönemlere bakarak ayarlamalısınız. Yaz aylarında (Haziran-Ağustos) İspanya çok yoğun bir ziyaretçi akınıyla karşı karşıyadır. Bu nedenle bu aylarda Malaga’ya gitmek hem otel doluluğu gibi sorunlara hem de kalabalık ortamlara sebep olur. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda sizlerin daha çok sonbahar ayları gibi dönemleri tercih etmenizi öneririz.

Malaga’ya gitmeyi tercih ettiğiniz zaman dilimi için gidiş dönüş uçak biletinizi sitemizden en ucuza alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Malaga Hakkında

Malaga Hakkında

İspanya’da Endülüs Özerk bölgesinde bulunan ve İberik Yarımadasının doğusunda, Akdeniz’e de kıyısı olan sahillerinde, Costa del Sol yani güneş sahili anlamına gelen bu yer üzerine kurulmuş Malaga, bir liman kentidir. Ülkenin nüfusu 50 milyona doğru tırmanırken kentin sakinlerinin sayısı 600 binlere yaklaşmıştır. Ancak Malaga Metropoliten bölgesinin nüfusu 1 milyonu aşkındır. Yılın hemen hemen 300 gününü güneşli geçiren bu kent, ziyaretçilerine epey eğlenceli ve keyifli geziler sunuyor. O kadar kendinden emin ki İngiltere’ye güneşli olacağını garanti ederek bilet satışı bile yapıyor, hatta güneşsiz olursa o gün için geri ödeme bile yapmakta. Malaga’nın kullandığı para birimi Euro’dur. Pablo Picasso’yu doğuran kent olan Malaga’da kendisinin evini ziyaret edebilmeniz mümkün. Uçak biletinizi hala almadıysanız sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti bulabilir ve online uçak bileti alabilirsiniz. Malaga’ya gitmek için uygun belirlenmiş bir zaman yoktur. Yılın her mevsimi Malaga seyahat için uygundur. Güneşi bol olan bu kentin ziyaretçilerinin bol olduğu kadar Cervantes Tiyatrosu, Pablo Picasso’nun Evi gibi gezilecek yerleri de boldur.

Malaga, tüm İspanya topraklarının yüzde 3.40'ı kadardır ve Endülüs Özerk Topluluğu'nun sekiz ilinden birisidir. Bu toplulukların başkenti olan Malaga'da resmi dil İspanyolca'dır. Burası İspanya'nın da en kalabalık altıncı kentidir. Sahil şeridinde yer alan Malaga, geçtiğimiz yıllara göre turizm ekonomisine ağırlık vermiş ve her yıl binlerce turisti ağırlamaya başlamıştır. Sahil kenti olmasının avantajının yanı sıra tarihi yapıları ve araç trafiğine kapalı caddeleriyle ilgi çekici bir yerdir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Malaga Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz