1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Malaga Uçak Bileti

Malaga Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Gibralfaro
  2. Picasso Müzesi
  3. Ronda
  4. Alkazaba
  5. Málaga Katedrali

1. Gibralfaro

Gibralfaro, Tarık’ın Feneri anlamına gelen yerdir. Burası, Malaga’yı kuş bakışı olarak görmenizi, adeta şehri ayaklarınızın altına sermenizi sağlıyor. Kalede Fenikelilerden kalma kalıntılar görebilmeniz de mümkün, bulunan surlar ve kalıntılardan bazıları Picasso Müzesinde sergilenmektedir. Tarihin yaşadığı yere tanıklık etmek ve Malaga’yı ayaklarınızın altındaymış gibi hissetmek istiyorsanız Gibralfaro’ya mutlaka gidin!

Gibralfaro

2. Picasso Müzesi

Picasso Müzesi de müze hayranları için oldukça güzel bir yer. Pablo Picasso’nun Malaga’da doğduğunu söylemiştik, şehirdeki bu müzede de Picasso’nun birçok eseri sergilenmektedir. Şehirde gerçekleştirilecek olan çoğu sanat sergisi de bu önemli müze içerisinde gerçekleştirilmektedir. Sanat eserlerinin yanı sıra bazı tarihi eserler de burada sergilenmektedir.

Picasso Müzesi

3. Ronda

Ronda, Malaga tarihinde önemli bir yeri olan tarihi bir köprüdür. Şehre 100 kilometre kadar uzaklıkta yer alan Ronda’yı eğer araç kiralamışsanız görmenizi tavsiye ederiz. Fenikeliler döneminde yapılan bu köprü, gerçekten görülmeye değer. Şahane manzaralar sunmakta, fotoğraf makinanızı almayı unutmayın.

Ronda

4. Alkazaba

Alkazaba, 11. Yüzyılda Hammudi Hanedanı tarafından moro mimarisiyle yapılan bir kaledir. İçerisinde MÖ. 1. Yüzyıldan bir antik tiyatro bulundurur. Günümüzde açık hava müzesi olarak ziyarete açıktır. Ayrıca yıkılan bölümleri üzerine inşa edilmiş olan bir de katedral vardır. Malaga tarihini görmek için Alkazaba oldukça uygun bir yer!

Alkazaba

5. Málaga Katedrali

Málaga Katedrali, manevi olarak Malaga için önemli bir yerdir. Yapımı 1500’lü yıllarda başlayıp neredeyse 200 yıl süren bu katedral, mimarisiyle göz kamaştırmaktadır. Yapımı 200 yıl sürdüğünden midir, oldukça görkemli bir katedraldir. Malaga’ya gittiğinizde Malaga Katedrali’ni mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Málaga Katedrali

Malaga hakkında daha fazla şey keşfet!

Malaga’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Malaga’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Pablo Picasso'nun doğduğu kent olan Malaga'da "Picasso Ayı" ve daha birçok sanat etkinliği bulunur. Yılın hemen hemen her ayı bir festivale denk gelebileceğiniz bu hareketli şehirde özellikle sanata çok ilgi gösterilir. Malaga seyahatinizde katılmanızı tavsiye ettiğimiz festivallerin başlıcaları müzik ve dans festivalleridir. Malaga’da katılabileceğiniz bazı festivalleri ise şöyle sıraladık:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Malaga Uçak Bileti