1. Anasayfa
 2. Lüksemburg Uçak Bileti

Lüksemburg Uçak Bileti

Lüksemburg Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Lüksemburg Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Türkiye üzerinden Lüksemburg’a her gün 30’a yakın uçuş seferi düzenlenmektedir. En çok İstanbul, İzmir ve Antalya üzerinden sefer düzenlenmektedir. Düzenlenen bu seferler maalesef aktarmalı seferlerdir, direkt uçuşa pek rastlanmamaktadır. Bu rotalardan en çok sefer düzenleyen havayolu firmaları Lufthansa, Türk Hava Yolları, KLM Royal Dutch Airlines, Air France ve British Airways şeklinde sıralanabilir. Bunlardan en çok sefer düzenleyen ise Türk Hava Yolları ve Lutfhansa’dır. Mart, mayıs ve aralık ayları ucuza uçak bileti bulacağınız ender zamanlardan diyebiliriz. Uçuşlar genel olarak 4-6 saat arasında değişkenlik göstermektedir.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Lüksemburg’a Nasıl Gidilir?
 2. Lüksemburg’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Lüksemburg’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Lüksemburg Hakkında
 5. Lüksemburg Ne Yenir?
 6. Lüksemburg Nerede Yenir
 7. Lüksemburg Gezilecek Yerler
 8. Lüksemburg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Lüksemburg'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Lüksemburg’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Lüksemburg'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Lüksemburg Otel Tavsiye

Lüksemburg’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Lüksemburg’da, Lüksemburg Havaalanı adında bir havaalanı vardır. Siz de uzun zamandır bu şehri merak ediyor ve seyahat planları yapıyorsanız daha fazla ertelemeyin. Lüksemburg uçak biletinizi en hızlı ve kolay uçak bileti alma yöntemi olan online uçak bileti alma yöntemiyle alarak iki dakika sonra Lüksemburg’a gitmek için valizinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Lüksemburg Havaalanı

Şehir merkezinden 9 kilometre uzakta bulunan bu havaalanı, her yıl on binlerce yolcuyu ağırlamaktadır. Havaalanından şehir merkezine ulaşım ise oldukça kolaydır. Eğer Lüksemburg uçak biletinizi aldıysanız artık havaalanından şehir merkezine nasıl gideceğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz. Lüksemburg Havaalanı’ndan Lüksemburg şehir merkezine gitmek için şu vasıtaları kullanabilirsiniz:

Otobüs bu yolda giden en ucuz ve tek toplu taşıma aracıdır. 29 numaralı otobüs her 20 dakikada bir havaalanındaki durağından şehir merkezine doğru yolcu taşımaktadır. Eğer henüz uçak biletinizi almadıysanız online olarak sitemiz üzerinden oldukça ucuza Lüksemburg uçak biletinizi alabilirsiniz.

Taksi ile havaalanından şehir merkezine gitmeyi tercih ederseniz yolculuğunuzun diğer ulaşım yollarına göre oldukça konforlu geçeceğini söyleyebiliriz. Havaalanının hemen dışında bulunan taksi duraklarına giderek taksiye binebilirsiniz.

Araç kiralayarak da konforunuzdan ödün vermeden şehir merkezine gidebilirsiniz. Havaalanı içindeki Europcar ve Sixt gibi araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile Lüksemburg şehir merkezine giderken A7 yolunu kullanırsanız kısa sürede şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Lüksemburg’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Ülke olarak oldukça küçük bir ülke olan Lüksemburg’da, biraz dağlık olması sebebiyle, yazları çok sıcak olmayan, hafif esintili ve serinken; kış mevsiminde de çok soğuk olmayan, ılıman bir iklim görülmektedir. Yıl içinde en sıcak olan aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Güneşli geçen dönemler ise mayıs ayında başlayıp ağustos ayının sonlarına kadar devam etmektedir. Belirli bir dönem için seyahat etmenizdense hoşlandığınız mevsime göre seyahat etmeniz daha yerinde bir karar olacaktır. Lüksemburg’da mevsimler zorlu şartlara sahip olmadığından her mevsim ziyaret etmeyi mümkün kılmaktadır. Eğer kış sevenlerdenseniz, ekim sonu ve bahara kadar olan süreçte; eğer yaz günlerini seviyorsanız mayıstan başlayıp eylül sonlarına kadar ziyaretinizi yapabilirsiniz. Lüksemburg’a dilediğiniz zaman gidebileceğiniz gibi online uçak biletinizi de dilediğiniz zaman sitemizden alabilirsiniz.

Lüksemburg Hakkında

Resmi adı Lüksemburg Büyük Dukalığı olan Lüksemburg, sahile kıyısı olmayan küçük bir ülkedir. Komşu ülkeleri Almanya, Belçika ve Fransa olan bu küçük ülkenin başkenti de Lüksemburg adında bir kenttir. Lüksemburg’un nüfusu 120 bin civarındadır. Ülkenin nüfusu ise 600 binleri aşkındır. Lüksemburg, bağımsız olarak dünyada varlığını sürdüren ve yönetim sistemi olarak dukalığı benimseyen tek devlettir. Ülkenin en yüksek tepesi 560 metredir. Genel olarak kuzey kesimleri güney kesimine göre biraz daha engebelidir. 

Lüksemburg’da diğer ülkelerin aksine 3 farklı dil resmi dil olarak benimsenmiştir. Lüksemburgca, Fransızca, Almanca dilleri burada aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Lüksemburgca dukalığın ulusal dili olarak da benimsenmektedir, hali hazırda Lüksemburg’da yaşayan herkes Lüksemburgca diline hakimdir. Lüksemburg’un bu dillere hâkim olabilmesinin altında eğitim politikaları yatmakta. Öyle ki üniversitelerden mezun olabilmek için bu üç dilin yeterlilik testinden geçilmesi gerekmekte. İşsiz neredeyse yok denebilecek kadar az olan Lüksemburg’da ekonomik istikrar oldukça yüksektir. Hatta Lüksemburg, Avrupa’nın en iyi sigorta şirketlerinin merkezi konumundadır. Lüksemburg’un ulaşım konusunda da bir hayli önde olduğunu söylemek gerekir. Gerek karayolu gerek demiryolu gerekse havayolu gibi ulaşım seçeneklerine oldukça önem vermiş ve hızla gelişmiş olan ülke, başkenti komşu ülkelere bağlayan yollar bile yapmıştır.

Lüksemburg Ne Yenir?

Lüksemburg’da yerel yemeklere baktığınızda Fransa, Belçika, Almanya gibi ülkelerin mutfaklarından izler taşıdığını görebilirsiniz. Lüksemburg mutfağında alabalık, kerevit, turna gibi tatlı su balıkları çok fazla kullanılır. Ülkenin denize kıyısı yoktur ama nehir sayısı fazla olduğu için bu tatlı su balıklarını nehirlerden tutarlar ve yemeklerinde kullanırlar. Yemeklerde ağırlıklı olarak patates, lahana, soğan ve jambon kullanılır. Bunların yanı sıra kök bitkileri de severek tüketirler. Et yemeklerinin de yaygın olduğu Lüksemburg'un çikolataları da meşhurdur. Ayrıca Pinot Gris, Gewürztraminer gibi şaraplarının namı dünyaya yayılmıştır. Lüksemburg seyahatinizde enfes bir et yemeği yerken yanında bu şaraplardan içebilirsiniz. 

Çok uluslu bir kent olan Lüksemburg'da farklı farklı dünya yemekleri de yapılmaktadır. Etkilendiği diğer mutfak kültürlerinin aksine baharatlı olmasıyla meşhur Hint yemekleri de şehirde büyük ilgi görmektedir. 

Oldukça zengin bir mutfağı olan Lüksemburg’a gittiğinizde mutlaka tatmanızı istediğimiz lezzetler ise şunlardır:

1. Judd mat Gaardebounen

Judd mat Gaardebounen

Judd mat Gaardebounen ülkedeki en meşhur yemeklerin başında gelmektedir. Bu nedenle de gerçekten denenmesi gereken lezzetlerdendir. Domuz eti ve bakladan yapılmış olan bu yemeği, domuz etine karşı hassasiyeti olanlar pek tercih etmemektedirler. Ancak böyle bir hassasiyetiniz yoksa ve öğle yemeği için eşsiz bir lezzet arıyorsanız Judd mat Gaardebounen tam size göre!

2. Friture de la Moselle

Friture de la Moselle

Friture de la Moselle ise domuz etine hassasiyeti olanlar için özellikle tavsiye ettiğimiz bir yemek çeşididir. Bu yemek, deniz ürünlerinin en lezzetlilerinden biri olan ve özel bir balık olan nehir balığının kızartılmasıyla yapılmaktadır.

3. Pinot Gris

Pinot Gris

Pinot Gris ne içilir sorusuna yanıt vermek gerekirse, verebileceğimiz ilk cevaptır. Aslında bu bir içecek değil, Lüksemburg’ta bulunan bir tür alkollü içecek markasıdır. İster yemeğinizin yanında ister de ayrı olarak şarapları ve yumuşak içimli şampanya gibi içecekleriyle ön plana çıkan bu şehirde, bu markanın içeceklerinden içebilirsiniz.

Lüksemburg uçak biletinizi sitemizden alabilir ve bu harika yemekleri yerinde tadabilirsiniz.

Lüksemburg Nerede Yenir

Lüksemburg'da dünya mutfağından yemekler yapan birçok restoran vardır. Özellikle Hint yemekleri revaçtadır. Siz de Lüksemburg seyahatinizde farklı ülkelerin yemeklerini burada yiyebilirsiniz. Bunun dışında Lüksemburg'a özgü yemekleri yiyebileceğiniz temiz ve meşhur restoranlar da vardır. Zengin bir mutfağa sahip olan Lüksemburg'da, tatile gelenlerin en çok tercih ettiği restoranlar şöyle;

1. Alfa Brasserie

Alfa Brasserie

Alfa Brasserie, daha çok zengin ve geniş yemek seçenekleri sunması ve restoranın ambiyansı dolayısıyla tercih edilmektedir. Bu restoran, lüks olmasına rağmen o kadar pahalı değildir. Bu restoranın günün belirli zamanları -genellikle 10.30 ile 18.30 arası- hizmet vermek gibi bir prensipleri de vardır. Ancak şarap kültürü konusunda oldukça gelişmiş olan bu restoran, bar bölümünü gece 01.00 e kadar açık tutmaktadır. Üstelik şarap seçenekleri o kadar boldur ki şaraplar için oluşturulmuş özel bir menü bile vardır.

2. Restaurant Centser Roud Hous

Restaurant Centser Roud Hous

Restaurant Centser Roud Hous, ülkenin yerel mutfağını en iyi şekilde yemeklerine yansıtan bir restorandır. Yemeklerin sadece lezzetine değil görselliğine de büyük önem verirler. Üstelik yemeklerin lezzetli ve güzel olabilmesi için malzemelerinin hep taze olmasına dikkat ederler. Ayrıca tatlıları gerçekten lezzetlidir.

3. Damas Restaurant

Damas Restaurant

Damas Restaurant, menüsünde her çeşitten deniz ürününü bulabileceğiniz oldukça ünlü bir restorandır. Bu restoranın en büyük avantajı şehrin merkezi bir yerinde bulunmasıdır. Ayrıca fiyat konusunda da oldukça uygun bir restorandır. Damas Restaurant, oldukça küçük bir yer olsa da görüntüsüyle size bir Türk restoranı tarzını hatırlatabilir.

Lüksemburg yemeklerini yerinde tatmak için erken rezervasyonla ucuz uçak biletinizi Biletbak üzerinden alabilirsiniz.

Lüksemburg Gezilecek Yerler

Elbette Lüksemburg’a gittiğinizde görebileceğiniz birçok yer var. Sizin için mutlaka görülmesi gereken 5 yeri sıraladık. Eğer hala uçak biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden online ucuz uçak bileti bulabilir, Lüksemburg seyahatiniz için yer ayırtabilirsiniz. Lüksemburg’a gidenleri kendisine hayran bıraktıran yerleri sizin için derledik;

Bock Casemates

Bock Casemates

Bock Casemates, ülkenin savunma sistemini ve tarihini yansıtan önemli bir yerdir. Bock Casemates, ülkenin savunmasını daha da yükseltmek için kocaman kayalıkların üzerine inşa edilen kalelerden oluşmaktadır. Burası, kayalara oyulmuş galeri ve tüneller olması sebebiyle kente gelen ziyaretçilerden oldukça fazla ilgi görmektedir. Bu sayede de zamanla turistik yer halini almıştır.

Notre-Dame Cathedral

Notre-Dame Cathedral

Notre-Dame Cathedral, gotik tarzı dolayısıyla oldukça ihtişamlı bir yapıya sahip olan bir katedraldir. Bu katedral, 1600’lü yıllarda inşa edilmiştir. Zamanında ülkenin ileri gelenlerine de mezar görevi gören bu yer, günümüzde de Lüksemburg’u ziyaret eden turistlerin ilgi odağı olmuştur.

Grand Ducal Palace

Grand Ducal Palace

Grand Ducal Palace, hem geçmişte hem de günümüzde Lüksemburg için önemli bir yer olmuştur. Sadece rehberlerle gezmenize izin verilen bu saray, 16. yüzyılın son çeyreğiyle 18. yüzyılın son çeyreği arasında inşa edilip belediye binası olarak kullanıldı. Hala günümüzde Dük ve Düşes’in oturdukları bu yer zaman zaman resmi işlemlerin yürütüldüğü yer olarak da kullanılmaktadır.

Mudam Luxembourg Modern Art Museum

Mudam Luxembourg Modern Art Museum

Mudam Luxembourg Modern Art Museum, ülkedeki bilinen en büyük modern sanatlar müzesidir. Üstelik, Lüksemburg’un dünyada ünlenmiş sanatçılarının ortaya koyduğu eserlere de ev sahipliği yapmaktadır. Sanat meraklılarının görmeden gitmemesi gereken bir müze olduğu kesin.

Lüksemburg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Lüksemburg’un gece hayatı civarındaki komşu ülkelere göre oldukça heyecan dolu ve renkli geçmektedir. Genellikle mekanlar sabahlara kadar açık kalır, insanların kendinden geçtiği müziğin sesleri asla durmaz. Yerel müzik ve DJ performanslarını dinleyebileceğiniz birbirinden güzel eğlence mekanları Lüksemburg'u gece gündüz uyanık bir kent haline getirmiştir. Publar ve gece kulüplerinin yanı sıra striptiz kulüpleri de ilgi çekmektedir. Alkol fiyatlarının da ülkemizden bir hayli uygun olduğunu düşünecek olursanız oldukça eğlenebileceğinizden şüpheniz olmasın. Sevebileceğiniz birkaç mekânı sizler için sıraladık:

1. Brauerei- Big Beer Company

Brauerei- Big Beer Company

Brauerei- Big Beer Company, kentteki belki de en ünlü eğlence merkezinden biridir. Bu mekân, genellikle partilerin vs. düzenlendiği yerdir. Mekânın sadece alkol servisi değil, yemek servis edildiği bir başka bölümü de bulunmaktadır.

2. Byblos Club

Byblos Club

Byblos Club, kaliteli müziğin ve canlı konserlerin Lüksemburg’taki tek adresidir. Ülkedeki en ünlü DJ’leri sahnesine çıkaran bu mekân, gecenin en hareketli geçtiği mekanlardan bir diğeridir. Byblos Club’a gittiğinizde mekanın atmosferine hayran kalacağınızı da şimdiden belirtmek isteriz.

3. Liquid

Liquid

Liquid el yapımı bira bulabileceğiniz ünlü bir bardır. Bu barın Retro temasıyla iç mekân tasarımları insanları kendisine çekmektedir. Öyle ki ülkeye uğrayan turistlerden çoğu burayı tercih etmektedir. Haftada 2 kez canlı müzik gibi eğlenceler düzenlemektedirler.

Uçak biletinizi en ucuza almayı istemez misiniz? O halde size önerimiz sitemizi ziyaret etmeniz.

Lüksemburg'da Alışveriş - Ne Alınır?

Şehirde alışveriş yapabileceğiniz mekanlar elbette mevcut, bunlara örnek olarak Auchan Kirchberg, Villeroy & Boch Factory Outlet, Les Rives de Clausen gibi yerler verilebilir. Bu yerler Lüksemburg bölgesinde en çok tercih edilen alışveriş merkezleridir. Lüksemburg’tan sevdikleriniz için bu şehrin özel şaraplarından alabilirsiniz.

Lüksemburg’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lüksemburg'da her mevsim gidebilecek bir etkinlik bulabilirsiniz. Müzik ve sanat festivallerinin yanı sıra Ördek Yarışı gibi eğlenceli aktiviteler de çok ilgi görmektedir. Katılımın bir hayli yüksek olduğu bu etkinlikler için biletlerinizi önceden almanızı tavsiye ederiz. Lüksemburg uçak biletinizi almadan önce Lüksemburg’da festival ve fuar tarihlerine bakarak hareket edebilirsiniz. Sizin için araştırdığımız bazı Lüksemburg etkinlikleri şöyle:

Tümünü Göster

Lüksemburg'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Lüksemburg seyahatini eğer etkinlikler için planlıyorsanız etkinliklerin tarihlerini gitmeden önce bir kez daha kontrol etmelisiniz. Bazen elde olmayan durumlar neticesinde tarihler ertelenebilmektedir. Hala bilet almadıysanız uçak biletinizi sitemiz üzerinden online olarak hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Ucuz bilet almak için seyahatten yaklaşık 1-2 ay önce bilet alarak biletinizi daha ucuza getirmeniz mümkündür.

Lüksemburg Otel Tavsiye

Lüksemburg’da konaklayabileceğiniz yüzlerce otel vardır. Bu otellerden en konforlu ve uygun fiyatlı olanları sizler için bir araya getirdik. Bunlara göz atmadan önce Lüksemburg uçak biletinizin sitemizde en ucuz haliyle sizi beklediğini hatırlatmak isteriz. Sizin için seçtiğimiz Lüksemburg otelleri ise şunlardır:

1. Hotel Le Royal

Hotel Le Royal

Hotel Le Royal, konfordan ve kaliteden ödün vermek istemeyenler için biçilmiş kaftan. 5 yıldızlı bu otel evinizdeki rahatlığı aratmayacak cinsten. Fiyatının birazcık tuzlu olduğunu söyleyelim. Ancak burada birçok lüks hizmeti görebilir ve oldukça memnun kalarak buradan ayrılabilirsiniz.

2. Chateau d’Urspelt

Chateau d’Urspelt

Chateau d’Urspelt, 4 yıldızlı bir oteldir. Ancak bu otel 4 yıldızlı olmasına rağmen 5 yıldızlı olan otelleri aratmayacak şekilde dizayn edilmiş. Fiyatı da bu şartlara göre oldukça uygun. Ayrıca ihtiyaç duyacak olursanız odaya ekstradan yatak bile ekletmeniz mümkün.

3. Auberge Aal Veinen Beim Hunn

Auberge Aal Veinen Beim Hunn

Auberge Aal Veinen Beim Hunn, lüks ve aradığınız çoğu imkanı bulabileceğiniz bir oteldir. Bu otel, hem fiyatı hem de kalitesi bakımından oldukça ideal. Üstelik şehir merkezine de oldukça yakın bir konumda yer almakta. Ayrıca otel gayet güzel de bir kahvaltı vaat etmekte.

Valencia