1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Lüksemburg Uçak Bileti

Lüksemburg Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Bock Casemates
  2. Notre-Dame Cathedral
  3. Grand Ducal Palace
  4. Mudam Luxembourg Modern Art Museum
  5. Luxembourg City History Museum

1. Bock Casemates

Bock Casemates, ülkenin savunma sistemini ve tarihini yansıtan önemli bir yerdir. Bock Casemates, ülkenin savunmasını daha da yükseltmek için kocaman kayalıkların üzerine inşa edilen kalelerden oluşmaktadır. Burası, kayalara oyulmuş galeri ve tüneller olması sebebiyle kente gelen ziyaretçilerden oldukça fazla ilgi görmektedir. Bu sayede de zamanla turistik yer halini almıştır.

Bock Casemates

2. Notre-Dame Cathedral

Notre-Dame Cathedral, gotik tarzı dolayısıyla oldukça ihtişamlı bir yapıya sahip olan bir katedraldir. Bu katedral, 1600’lü yıllarda inşa edilmiştir. Zamanında ülkenin ileri gelenlerine de mezar görevi gören bu yer, günümüzde de Lüksemburg’u ziyaret eden turistlerin ilgi odağı olmuştur.

Notre-Dame Cathedral

3. Grand Ducal Palace

Grand Ducal Palace, hem geçmişte hem de günümüzde Lüksemburg için önemli bir yer olmuştur. Sadece rehberlerle gezmenize izin verilen bu saray, 16. yüzyılın son çeyreğiyle 18. yüzyılın son çeyreği arasında inşa edilip belediye binası olarak kullanıldı. Hala günümüzde Dük ve Düşes’in oturdukları bu yer zaman zaman resmi işlemlerin yürütüldüğü yer olarak da kullanılmaktadır.

Grand Ducal Palace

4. Mudam Luxembourg Modern Art Museum

Mudam Luxembourg Modern Art Museum, ülkedeki bilinen en büyük modern sanatlar müzesidir. Üstelik, Lüksemburg’un dünyada ünlenmiş sanatçılarının ortaya koyduğu eserlere de ev sahipliği yapmaktadır. Sanat meraklılarının görmeden gitmemesi gereken bir müze olduğu kesin.

Mudam Luxembourg Modern Art Museum

5. Luxembourg City History Museum

Luxembourg City History Museum, eğer Lüksemburg’un tarihini merak ediyorsanız mutlaka gezip görmeniz gereken tarih müzelerindendir. 17. yüzyıllarda inşasına başlanan müze oldukça fazla tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda yaklaşık 400 yıllık bir tarihi olması nedeniyle müze binası da tarihi özellik taşımaktadır.

Luxembourg City History Museum

Lüksemburg hakkında daha fazla şey keşfet!

Lüksemburg’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lüksemburg’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lüksemburg'da her mevsim gidebilecek bir etkinlik bulabilirsiniz. Müzik ve sanat festivallerinin yanı sıra Ördek Yarışı gibi eğlenceli aktiviteler de çok ilgi görmektedir. Katılımın bir hayli yüksek olduğu bu etkinlikler için biletlerinizi önceden almanızı tavsiye ederiz. Lüksemburg uçak biletinizi almadan önce Lüksemburg’da festival ve fuar tarihlerine bakarak hareket edebilirsiniz. Sizin için araştırdığımız bazı Lüksemburg etkinlikleri şöyle:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Lüksemburg Uçak Bileti