1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Lüksemburg Uçak Bileti

Lüksemburg Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Bock Casemates
  2. Notre-Dame Cathedral
  3. Grand Ducal Palace
  4. Mudam Luxembourg Modern Art Museum
  5. Luxembourg City History Museum

1. Bock Casemates

Bock Casemates, ülkenin savunma sistemini ve tarihini yansıtan önemli bir yerdir. Bock Casemates, ülkenin savunmasını daha da yükseltmek için kocaman kayalıkların üzerine inşa edilen kalelerden oluşmaktadır. Burası, kayalara oyulmuş galeri ve tüneller olması sebebiyle kente gelen ziyaretçilerden oldukça fazla ilgi görmektedir. Bu sayede de zamanla turistik yer halini almıştır.

Bock Casemates

2. Notre-Dame Cathedral

Notre-Dame Cathedral, gotik tarzı dolayısıyla oldukça ihtişamlı bir yapıya sahip olan bir katedraldir. Bu katedral, 1600’lü yıllarda inşa edilmiştir. Zamanında ülkenin ileri gelenlerine de mezar görevi gören bu yer, günümüzde de Lüksemburg’u ziyaret eden turistlerin ilgi odağı olmuştur.

Notre-Dame Cathedral

3. Grand Ducal Palace

Grand Ducal Palace, hem geçmişte hem de günümüzde Lüksemburg için önemli bir yer olmuştur. Sadece rehberlerle gezmenize izin verilen bu saray, 16. yüzyılın son çeyreğiyle 18. yüzyılın son çeyreği arasında inşa edilip belediye binası olarak kullanıldı. Hala günümüzde Dük ve Düşes’in oturdukları bu yer zaman zaman resmi işlemlerin yürütüldüğü yer olarak da kullanılmaktadır.

Grand Ducal Palace

4. Mudam Luxembourg Modern Art Museum

Mudam Luxembourg Modern Art Museum, ülkedeki bilinen en büyük modern sanatlar müzesidir. Üstelik, Lüksemburg’un dünyada ünlenmiş sanatçılarının ortaya koyduğu eserlere de ev sahipliği yapmaktadır. Sanat meraklılarının görmeden gitmemesi gereken bir müze olduğu kesin.

Mudam Luxembourg Modern Art Museum

5. Luxembourg City History Museum

Luxembourg City History Museum, eğer Lüksemburg’un tarihini merak ediyorsanız mutlaka gezip görmeniz gereken tarih müzelerindendir. 17. yüzyıllarda inşasına başlanan müze oldukça fazla tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda yaklaşık 400 yıllık bir tarihi olması nedeniyle müze binası da tarihi özellik taşımaktadır.

Luxembourg City History Museum

Daha Fazlasını Keşfet!

Lüksemburg Nerede Yenir

Lüksemburg Nerede Yenir

Lüksemburg'da dünya mutfağından yemekler yapan birçok restoran vardır. Özellikle Hint yemekleri revaçtadır. Siz de Lüksemburg seyahatinizde farklı ülkelerin yemeklerini burada yiyebilirsiniz. Bunun dışında Lüksemburg'a özgü yemekleri yiyebileceğiniz temiz ve meşhur restoranlar da vardır. Zengin bir mutfağa sahip olan Lüksemburg'da, tatile gelenlerin en çok tercih ettiği restoranlar şöyle;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lüksemburg Otel Tavsiye

Lüksemburg Otel Tavsiye

Lüksemburg’da konaklayabileceğiniz yüzlerce otel vardır. Bu otellerden en konforlu ve uygun fiyatlı olanları sizler için bir araya getirdik. Bunlara göz atmadan önce Lüksemburg uçak biletinizin sitemizde en ucuz haliyle sizi beklediğini hatırlatmak isteriz. Sizin için seçtiğimiz Lüksemburg otelleri ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lüksemburg’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lüksemburg’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lüksemburg'da her mevsim gidebilecek bir etkinlik bulabilirsiniz. Müzik ve sanat festivallerinin yanı sıra Ördek Yarışı gibi eğlenceli aktiviteler de çok ilgi görmektedir. Katılımın bir hayli yüksek olduğu bu etkinlikler için biletlerinizi önceden almanızı tavsiye ederiz. Lüksemburg uçak biletinizi almadan önce Lüksemburg’da festival ve fuar tarihlerine bakarak hareket edebilirsiniz. Sizin için araştırdığımız bazı Lüksemburg etkinlikleri şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lüksemburg'da Alışveriş - Ne Alınır?

Lüksemburg'da Alışveriş - Ne Alınır?

Şehirde alışveriş yapabileceğiniz mekanlar elbette mevcut, bunlara örnek olarak Auchan Kirchberg, Villeroy & Boch Factory Outlet, Les Rives de Clausen gibi yerler verilebilir. Bu yerler Lüksemburg bölgesinde en çok tercih edilen alışveriş merkezleridir. Lüksemburg’tan sevdikleriniz için bu şehrin özel şaraplarından alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lüksemburg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Lüksemburg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Lüksemburg’un gece hayatı civarındaki komşu ülkelere göre oldukça heyecan dolu ve renkli geçmektedir. Genellikle mekanlar sabahlara kadar açık kalır, insanların kendinden geçtiği müziğin sesleri asla durmaz. Yerel müzik ve DJ performanslarını dinleyebileceğiniz birbirinden güzel eğlence mekanları Lüksemburg'u gece gündüz uyanık bir kent haline getirmiştir. Publar ve gece kulüplerinin yanı sıra striptiz kulüpleri de ilgi çekmektedir. Alkol fiyatlarının da ülkemizden bir hayli uygun olduğunu düşünecek olursanız oldukça eğlenebileceğinizden şüpheniz olmasın. Sevebileceğiniz birkaç mekânı sizler için sıraladık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lüksemburg Ne Yenir?

Lüksemburg Ne Yenir?

Lüksemburg’da yerel yemeklere baktığınızda Fransa, Belçika, Almanya gibi ülkelerin mutfaklarından izler taşıdığını görebilirsiniz. Lüksemburg mutfağında alabalık, kerevit, turna gibi tatlı su balıkları çok fazla kullanılır. Ülkenin denize kıyısı yoktur ama nehir sayısı fazla olduğu için bu tatlı su balıklarını nehirlerden tutarlar ve yemeklerinde kullanırlar. Yemeklerde ağırlıklı olarak patates, lahana, soğan ve jambon kullanılır. Bunların yanı sıra kök bitkileri de severek tüketirler. Et yemeklerinin de yaygın olduğu Lüksemburg'un çikolataları da meşhurdur. Ayrıca Pinot Gris, Gewürztraminer gibi şaraplarının namı dünyaya yayılmıştır. Lüksemburg seyahatinizde enfes bir et yemeği yerken yanında bu şaraplardan içebilirsiniz. 

Çok uluslu bir kent olan Lüksemburg'da farklı farklı dünya yemekleri de yapılmaktadır. Etkilendiği diğer mutfak kültürlerinin aksine baharatlı olmasıyla meşhur Hint yemekleri de şehirde büyük ilgi görmektedir. 

Oldukça zengin bir mutfağı olan Lüksemburg’a gittiğinizde mutlaka tatmanızı istediğimiz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lüksemburg’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Lüksemburg’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Ülke olarak oldukça küçük bir ülke olan Lüksemburg’da, biraz dağlık olması sebebiyle, yazları çok sıcak olmayan, hafif esintili ve serinken; kış mevsiminde de çok soğuk olmayan, ılıman bir iklim görülmektedir. Yıl içinde en sıcak olan aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Güneşli geçen dönemler ise mayıs ayında başlayıp ağustos ayının sonlarına kadar devam etmektedir. Belirli bir dönem için seyahat etmenizdense hoşlandığınız mevsime göre seyahat etmeniz daha yerinde bir karar olacaktır. Lüksemburg’da mevsimler zorlu şartlara sahip olmadığından her mevsim ziyaret etmeyi mümkün kılmaktadır. Eğer kış sevenlerdenseniz, ekim sonu ve bahara kadar olan süreçte; eğer yaz günlerini seviyorsanız mayıstan başlayıp eylül sonlarına kadar ziyaretinizi yapabilirsiniz. Lüksemburg’a dilediğiniz zaman gidebileceğiniz gibi online uçak biletinizi de dilediğiniz zaman sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lüksemburg Hakkında

Lüksemburg Hakkında

Resmi adı Lüksemburg Büyük Dukalığı olan Lüksemburg, sahile kıyısı olmayan küçük bir ülkedir. Komşu ülkeleri Almanya, Belçika ve Fransa olan bu küçük ülkenin başkenti de Lüksemburg adında bir kenttir. Lüksemburg’un nüfusu 120 bin civarındadır. Ülkenin nüfusu ise 600 binleri aşkındır. Lüksemburg, bağımsız olarak dünyada varlığını sürdüren ve yönetim sistemi olarak dukalığı benimseyen tek devlettir. Ülkenin en yüksek tepesi 560 metredir. Genel olarak kuzey kesimleri güney kesimine göre biraz daha engebelidir. 

Lüksemburg’da diğer ülkelerin aksine 3 farklı dil resmi dil olarak benimsenmiştir. Lüksemburgca, Fransızca, Almanca dilleri burada aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Lüksemburgca dukalığın ulusal dili olarak da benimsenmektedir, hali hazırda Lüksemburg’da yaşayan herkes Lüksemburgca diline hakimdir. Lüksemburg’un bu dillere hâkim olabilmesinin altında eğitim politikaları yatmakta. Öyle ki üniversitelerden mezun olabilmek için bu üç dilin yeterlilik testinden geçilmesi gerekmekte. İşsiz neredeyse yok denebilecek kadar az olan Lüksemburg’da ekonomik istikrar oldukça yüksektir. Hatta Lüksemburg, Avrupa’nın en iyi sigorta şirketlerinin merkezi konumundadır. Lüksemburg’un ulaşım konusunda da bir hayli önde olduğunu söylemek gerekir. Gerek karayolu gerek demiryolu gerekse havayolu gibi ulaşım seçeneklerine oldukça önem vermiş ve hızla gelişmiş olan ülke, başkenti komşu ülkelere bağlayan yollar bile yapmıştır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lüksemburg Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz