1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Los Angeles Uçak Bileti

Los Angeles Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:19
  1. Grand Central Market
  2. Eggslut
  3. G&B Coffee
  4. Intelligentsia Coffee
  5. Republique
  6. N/naka
  7. Maccheroni Republic

1. Grand Central Market

Grand Central Market, birçok mutfağın bir araya gelerek oluşturduğu bu yerde aradığınız her türden yemeği bulabilirsiniz. İçeride Amerikan, Japon, Kore mutfaklarından başlayıp dünyanın hemen hemen her mutfağından gelen bir esinti mevcuttur.

Grand Central Market

2. Eggslut

Eggslut, adından da anlaşılacağı üzere yumurtadan yapılan yiyecekler söz konusu olan bir mekan. Ancak bildiğiniz yemeklerden bir hayli farklı yemekler yapıldığını söyleyelim. Özellikle de turistlerin yeni şeyler denemek amacıyla uğradığı yerlerden biri Eggslut. Los Angeles'e vardığınızda uğramayı unutmayın.

Eggslut

3. G&B Coffee

G&B Coffee, kahve tutkunları için süper bir yer. Kahveleri oldukça kaliteli olan bu mekan, Los Angeles'in en iyi ice latte'sini yapmasıyla ünlenmiştir. Ayrıca kahvaltı sonrası bir kahve gerçekten burada çok iyi gidiyor.

G&B Coffee

4. Intelligentsia Coffee

Intelligentsia Coffee, başka bir kahve dünyası daha. Los Angeles gerçekten kahve konusunda kendisini ilerletmiştir. Kahve tüketimi fazla olunca pek çok mekanın kahveleri de ortalama üstü, güzel ve kaliteli kahveler olmuştur. Burada kahve içmem ben aç karınla kahve mi içilirmiş diyen arkadaşınız falan varsa onlar için de kruvasan tipi küçük atıştırmalıklar mevcut.

Intelligentsia Coffee

5. Republique

Republique, gerçekten otel kahvaltılarından sıkıldıysanız, aslında sıkılmanıza da gerek yok bu kahvaltı deneyimi ve lezzetini tekrardan bulamayabilirsiniz. Kahvaltınızı bir gün burada yaparak Los Angeles'in gerçekten tadını çıkarabilirsiniz.

Republique

6. N/naka

N/naka, civarda en çok sevilen ve tutulan Japon restoranıdır. Niki Nakayama’nın harika suşilerinin tadına bakmak için uğrayabilirsiniz.

N/naka

7. Maccheroni Republic

Maccheroni Republic, İtalyan ve Akdeniz mutfağından yemekler sunan bu restoran Los Angeles'te pek sevilenler arasında. İsteğe bağlı glütensiz yemekler de yapan bu restoran aynı zamanda vejetaryen dostudur.

Maccheroni Republic

Daha Fazlasını Keşfet!

Los Angeles Otel Tavsiye

Los Angeles Otel Tavsiye

Los Angeles’te gerek şehir merkezinde gerek de şehir merkezinin dışında konaklamak için birçok seçenek vardır. Sizler için en kaliteli otelleri aşağıda sıraladık.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Los Angeles'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles'te Alışveriş - Ne Alınır?

Los Angeles'te Alışveriş - Ne Alınır?

Los Angeles şehrinde birçok ünlü mağaza bulunur. Bunun yanı sıra outlet ürünler de bulmak mümkündür. Kıyafet alışverişinin yanı sıra burada elektronik ürünleri çok daha uyguna alabilir ve ülkenize dönerken yanınızda götürebilirsiniz. Burada alışverişe en az 2 gün ayırmanızı öneriyoruz. Los Angeles'te alışveriş yaparken Hollywood stüdyolarında satılan filmlerle popüler hale gelmiş ürünleri hediye veya hatıra olarak alabilirsiniz. La Cienega Bulvarı’nda bulunan Loehmann’s mağazasında ünlü markaların geçmiş sezon ürünlerini de daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Los Angeles Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Los Angeles’in gece hayatı da tıpkı doğal güzellikleri gibi oldukça fazla. Her türden eğlencenin bulunabildiği bu yerde en çok sevilen yerler komedi kulüpleri olmakta. Sizler için civarda en çok sevilen mekanların şöyle sıralayabiliriz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles Gezilecek Yerler

Los Angeles Gezilecek Yerler

Los Angeles’in saymakla bitmeyecek kadar çok güzellikleri mevcuttur. Bu güzelliklerin hepsini bu sayfada yazamayacağımız için mutlaka görmelisiniz dediğimiz yerleri sizler için sıraladık. Eğer sizler de Los Angeles’e gitmeye karar verdiyseniz hemen sitemizden online uçak biletinizi en ucuz fiyatlara bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles Ne Yenir?

Los Angeles Ne Yenir?

Los Angeles'te damak tadınıza uygun çok sayıda ve farklı yemekler bulabilirsiniz. Özellikle Meksika yemeklerinin sıkça tüketildiği bu şehirde pizza, hamburger gibi hızlı tüketilen yemekler de çok yaygındır. "Los Angeles'te ne yiyebilirim" diyenler için bir liste hazırladık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Los Angeles'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Genel olarak ılıman geçen bir iklime sahiptir. İklimi insanı üşütecek kadar soğuk olmaz. Daha çok sıcak geçen iklimi bazen sıcaktan bunaltabilmektedir. Eğer yaz aylarında gidecek olursanız yanınıza şapka, güneş gözlüğü tarzı aksesuarlarınızı almayı unutmayın. Gideceğiniz her mevsim sıcak olacağından istediğiniz dönem gidebilirsiniz. Sitemizden ise istediğiniz her dönemde online uçak bileti alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles Hakkında

Los Angeles Hakkında

Amerika Birleşik Devleti’nde bulunan Kaliforniya eyaletinin en kalabalık şehri olan Los Angeles, resmi adıyla City of Los Angeles, ABD genelinde ise Newyork’tan sonra gelen en kalabalık şehirdir. Öyle ki 2020 yılı verilerine göre 4 milyona yakın nüfusa sahiptir. İçinde bulunduğu metropoliten bölgenin nüfus bakımından 18 milyon civarı olduğu bilinmektedir. 

Los Angeles aslında İspanyolcadan gelmektedir. Los Angeles, İspanyolcada Melekler Şehri anlamına gelmektedir. 

Tarihsel geçmişine baktığımızda, 1876 yılından önce nüfusu 10 bin civarlarında seyreden Los Angeles’in, 1876’dan sonra keşfedilen zengin madenleri, altın yatakları ve doğal güzellikleri sebebiyle insanların ilgisini çekmiş dolayısıyla bu durum nüfusun hızla artmasına vesile olmuştur. Şehir bu olaylardan sonra hızla büyüyüp gelişerek günümüzdeki halini almıştır. 

Hollywood filmlerinden aşina olduğunuz Los Angeles sanıldığı gibi bir suç şehri değildir. Hatta çevresine kıyasla daha güvenli diyebiliriz. Hollywood demişken, Los Angeles’e “kreatif başkent” denilmektedir. Bunun sebebi ise artistlerin, yazarların, ünlü sanatçıların çoğunlukla bu şehirde yaşamaları, işlerini buradan yürütmeleridir. Ayrıca Amerika’nın bilinen en eski film ve sinema okulunu da bünyesinde ihtiva etmektedir. Şehir sinema ve film kültürüyle gelişse de aynı zamanda sportif aktivitelere de uzak kalmamış, sportif etkinliklerle de iç içe bir yaşam sürmüştür. Siz de burada sportif faaliyetleri izlemek ya da bu faaliyetlere katılmak isterseniz hemen sitemizden online uçak biletinizi alıp bavulları hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Şehrin yerel saati Türkiye’den 10 saat geridedir. Ülkenin resmi para birimi Amerikan Doları’dır. 2020 yılının ilk yarısındaki verilere göre 1 Amerikan Doları, 6.97 Türk Lirası’na tekabül etmektedir. Los Angeles’te en çok İngilizce ve İspanyolca konuşulmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz