1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Los Angeles Uçak Bileti

Los Angeles Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Universal Studios Hollywood
  2. Downtown
  3. Disneyland
  4. Beverly Hills
  5. Malibui

1. Universal Studios Hollywood

Universal Studios Hollywood, akla ilk gelen Hollywood sektörünün öncüsü bu coğrafyada gezilebilecek en güzel yerlerden birisi olabilir. Öyle ki film stüdyolarını gezerken bir gününüz geçebilir. Burada Harry Potter, Fast and Furious gibi dünya çapında ün yapmış filmlerin setlerini bile gezebilirsiniz.

Universal Studios Hollywood

2. Downtown

Downtown, her kentte olduğu gibi burada da bir eski şehir bulunmakta. Burada eski sokakları gezebilirsiniz. Ayrıca ABD'de bulunan en büyük 2. hükümet binası olan Civic Center'ı da görebilirsiniz. Ara sokaklarında el yapımı birçok hediyelik eşya bulabilirsiniz.

Downtown

3. Disneyland

Disneyland, gerçekten Los Angeles'e geldiğinizde buraya uğramadan dönmemelisiniz. Disney masallarını birebir yaşayacağınız, adeta içinde olacağınız bir yer Disneyland. Genç - yaşlı fark etmeksizin herkesin sevebileceği bu yeri 1955 yılında Walt Disney kurmuştur. İçeriye girişlerin ücretli olduğunu belirtelim, gittiğiniz tarihe göre değişen ücret tarifesi genellikle 60-100 dolar arasında.

Disneyland

4. Beverly Hills

Beverly Hills, o bahsettiğimiz Hollywood filmlerinin çekildiği yer olan bu lüks, lüks biraz ucuz olur galiba; bu ultra lüks yer ününün yanında kendinden pahalılığıyla da adından söz ettirmektedir. Üstü açık arabalar ve daha nicelerini görebileceğiniz sokakları sizlere “yok artık" dedirtecek cinsten.

Beverly Hills

5. Malibui

Malibui, Los Angeles’in neredeyse en temiz sahilinin adıdır. Los Angeles’ta gerçekten görmeniz gereken yerlerden birisi de burasıdır. Denize sıfır lüks daireler, malikaneler özellikle de film yıldızlarının radarına takılmaktadır. Yılın her döneminde bu sahile giderek sörf yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak belirtelim ki toplu taşıma burada maalesef yok.

Malibui

Los Angeles hakkında daha fazla şey keşfet!

Los Angeles Nerede Yenir

Los Angeles Nerede Yenir

Los Angeles’te restoranlardan tutun sokakta satış yapan kamyonlardaki yemeklere kadar her yönüyle çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bu restoranların en iyilerini hatta en sevilenlerini şöyle sıralamamız mümkündür:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Los Angeles'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Los Angeles'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Los Angeles Uçak Bileti