1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Los Angeles Uçak Bileti

Los Angeles Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Universal Studios Hollywood
  2. Downtown
  3. Disneyland
  4. Beverly Hills
  5. Malibui

1. Universal Studios Hollywood

Universal Studios Hollywood, akla ilk gelen Hollywood sektörünün öncüsü bu coğrafyada gezilebilecek en güzel yerlerden birisi olabilir. Öyle ki film stüdyolarını gezerken bir gününüz geçebilir. Burada Harry Potter, Fast and Furious gibi dünya çapında ün yapmış filmlerin setlerini bile gezebilirsiniz.

Universal Studios Hollywood

2. Downtown

Downtown, her kentte olduğu gibi burada da bir eski şehir bulunmakta. Burada eski sokakları gezebilirsiniz. Ayrıca ABD'de bulunan en büyük 2. hükümet binası olan Civic Center'ı da görebilirsiniz. Ara sokaklarında el yapımı birçok hediyelik eşya bulabilirsiniz.

Downtown

3. Disneyland

Disneyland, gerçekten Los Angeles'e geldiğinizde buraya uğramadan dönmemelisiniz. Disney masallarını birebir yaşayacağınız, adeta içinde olacağınız bir yer Disneyland. Genç - yaşlı fark etmeksizin herkesin sevebileceği bu yeri 1955 yılında Walt Disney kurmuştur. İçeriye girişlerin ücretli olduğunu belirtelim, gittiğiniz tarihe göre değişen ücret tarifesi genellikle 60-100 dolar arasında.

Disneyland

4. Beverly Hills

Beverly Hills, o bahsettiğimiz Hollywood filmlerinin çekildiği yer olan bu lüks, lüks biraz ucuz olur galiba; bu ultra lüks yer ününün yanında kendinden pahalılığıyla da adından söz ettirmektedir. Üstü açık arabalar ve daha nicelerini görebileceğiniz sokakları sizlere “yok artık" dedirtecek cinsten.

Beverly Hills

5. Malibui

Malibui, Los Angeles’in neredeyse en temiz sahilinin adıdır. Los Angeles’ta gerçekten görmeniz gereken yerlerden birisi de burasıdır. Denize sıfır lüks daireler, malikaneler özellikle de film yıldızlarının radarına takılmaktadır. Yılın her döneminde bu sahile giderek sörf yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak belirtelim ki toplu taşıma burada maalesef yok.

Malibui

Daha Fazlasını Keşfet!

Los Angeles Nerede Yenir

Los Angeles Nerede Yenir

Los Angeles’te restoranlardan tutun sokakta satış yapan kamyonlardaki yemeklere kadar her yönüyle çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bu restoranların en iyilerini hatta en sevilenlerini şöyle sıralamamız mümkündür:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles Otel Tavsiye

Los Angeles Otel Tavsiye

Los Angeles’te gerek şehir merkezinde gerek de şehir merkezinin dışında konaklamak için birçok seçenek vardır. Sizler için en kaliteli otelleri aşağıda sıraladık.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Los Angeles'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles'te Alışveriş - Ne Alınır?

Los Angeles'te Alışveriş - Ne Alınır?

Los Angeles şehrinde birçok ünlü mağaza bulunur. Bunun yanı sıra outlet ürünler de bulmak mümkündür. Kıyafet alışverişinin yanı sıra burada elektronik ürünleri çok daha uyguna alabilir ve ülkenize dönerken yanınızda götürebilirsiniz. Burada alışverişe en az 2 gün ayırmanızı öneriyoruz. Los Angeles'te alışveriş yaparken Hollywood stüdyolarında satılan filmlerle popüler hale gelmiş ürünleri hediye veya hatıra olarak alabilirsiniz. La Cienega Bulvarı’nda bulunan Loehmann’s mağazasında ünlü markaların geçmiş sezon ürünlerini de daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Los Angeles Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Los Angeles’in gece hayatı da tıpkı doğal güzellikleri gibi oldukça fazla. Her türden eğlencenin bulunabildiği bu yerde en çok sevilen yerler komedi kulüpleri olmakta. Sizler için civarda en çok sevilen mekanların şöyle sıralayabiliriz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles Ne Yenir?

Los Angeles Ne Yenir?

Los Angeles'te damak tadınıza uygun çok sayıda ve farklı yemekler bulabilirsiniz. Özellikle Meksika yemeklerinin sıkça tüketildiği bu şehirde pizza, hamburger gibi hızlı tüketilen yemekler de çok yaygındır. "Los Angeles'te ne yiyebilirim" diyenler için bir liste hazırladık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Los Angeles'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Genel olarak ılıman geçen bir iklime sahiptir. İklimi insanı üşütecek kadar soğuk olmaz. Daha çok sıcak geçen iklimi bazen sıcaktan bunaltabilmektedir. Eğer yaz aylarında gidecek olursanız yanınıza şapka, güneş gözlüğü tarzı aksesuarlarınızı almayı unutmayın. Gideceğiniz her mevsim sıcak olacağından istediğiniz dönem gidebilirsiniz. Sitemizden ise istediğiniz her dönemde online uçak bileti alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles Hakkında

Los Angeles Hakkında

Amerika Birleşik Devleti’nde bulunan Kaliforniya eyaletinin en kalabalık şehri olan Los Angeles, resmi adıyla City of Los Angeles, ABD genelinde ise Newyork’tan sonra gelen en kalabalık şehirdir. Öyle ki 2020 yılı verilerine göre 4 milyona yakın nüfusa sahiptir. İçinde bulunduğu metropoliten bölgenin nüfus bakımından 18 milyon civarı olduğu bilinmektedir. 

Los Angeles aslında İspanyolcadan gelmektedir. Los Angeles, İspanyolcada Melekler Şehri anlamına gelmektedir. 

Tarihsel geçmişine baktığımızda, 1876 yılından önce nüfusu 10 bin civarlarında seyreden Los Angeles’in, 1876’dan sonra keşfedilen zengin madenleri, altın yatakları ve doğal güzellikleri sebebiyle insanların ilgisini çekmiş dolayısıyla bu durum nüfusun hızla artmasına vesile olmuştur. Şehir bu olaylardan sonra hızla büyüyüp gelişerek günümüzdeki halini almıştır. 

Hollywood filmlerinden aşina olduğunuz Los Angeles sanıldığı gibi bir suç şehri değildir. Hatta çevresine kıyasla daha güvenli diyebiliriz. Hollywood demişken, Los Angeles’e “kreatif başkent” denilmektedir. Bunun sebebi ise artistlerin, yazarların, ünlü sanatçıların çoğunlukla bu şehirde yaşamaları, işlerini buradan yürütmeleridir. Ayrıca Amerika’nın bilinen en eski film ve sinema okulunu da bünyesinde ihtiva etmektedir. Şehir sinema ve film kültürüyle gelişse de aynı zamanda sportif aktivitelere de uzak kalmamış, sportif etkinliklerle de iç içe bir yaşam sürmüştür. Siz de burada sportif faaliyetleri izlemek ya da bu faaliyetlere katılmak isterseniz hemen sitemizden online uçak biletinizi alıp bavulları hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Şehrin yerel saati Türkiye’den 10 saat geridedir. Ülkenin resmi para birimi Amerikan Doları’dır. 2020 yılının ilk yarısındaki verilere göre 1 Amerikan Doları, 6.97 Türk Lirası’na tekabül etmektedir. Los Angeles’te en çok İngilizce ve İspanyolca konuşulmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Los Angeles Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz