1. Anasayfa
 2. Londra Uçak Bileti

Londra Uçak Bileti

Londra Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Londra Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Londra’nın her bir havalimanı için Türkiye’den farklı tarzda uçuş seferleri vardır. İstanbul ve Dalaman’dan Heathrow Havalimanı’na direkt uçuş bulunmaktadır. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak bu havalimanına ulaşabilirsiniz. Heathrow Havalimanı’na Türkiye’den sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları ve British Airways’tir. Antalya, Dalaman, Bodrum ve İzmir’den Gatwick Havalimanı’na direkt uçuş bulunmaktadır. Bu şehirlerin havalimanları dışında kalan diğer havalimanlarından ise en az bir aktarma yaparak Gatwick Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Gatwick Havalimanı için Türkiye’den sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise easyJet, Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır. Bodrum, İstanbul, Dalaman ve Ankara’dan ise Stansted Havalimanı’na direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. Türkiye’deki diğer havalimanlarından ise bir aktarma yaparak Stansted Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Stansted Havalimanı yönüne Türkiye’den sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise easyJet, Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır. City London Havalimanı’na ise Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. En az 1 veya 2 aktarma yaparak bu havalimanına ulaşabilirsiniz. Türkiye-City London Havalimanı arası güzergahta sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Aer Lingus, Pegasus ve Ryanair hava yollarıdır. Antalya, Bodrum, İzmir, Dalaman, Gaziantep ve Ankara’dan Londra Luton Havalimanı’na direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. Luton Havalimanı’na Türkiye’den sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise SunExpress, easyJet ve Pegasus hava yollarıdır. London Southend Havalimanı’na ise Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Ancak İstanbul, Dalaman ve Bodrum havalimanlarından bir aktarma yaparak London Southend Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Bu güzergahta sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Ryanair ve Pegasus’tur.

Verilen bilgiler ışığında hangi havalimanı yönünde uçuş yapacağınızı seçtiyseniz bu yöne seyahatiniz için sitemizde sizi bekleyen online uçak biletinizi hemen alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Londra'ya Nasıl Gidilir?
 2. Londra’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Londra’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Londra Hakkında
 5. Londra Ne Yenir?
 6. Londra Nerede Yenir
 7. Londra Gezilecek Yerler
 8. Londra Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Londra’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Londra'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Londra'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Londra Otel Tavsiye

Londra’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Yıl içerisinde dünyadan birçok insanın geldiği ve ziyaretçi sayısı her zaman fazla olan Londra’da uluslararası hizmet veren tam altı tane havalimanı vardır. Bu havalimanlarından seçtiğiniz havalimanı varışlı online uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Heathrow Havalimanı

Heathrow Havalimanı, Londra’nın ana havalimanıdır. Öyle ki bu havalimanı, dünyanın uluslararası anlamda en yoğun birinci havalimanı olma özelliğindedir. 1930 yılında hizmet vermeye başlayan Heathrow Havalimanı, Londra şehir merkezine 23 kilometre mesafede yer almaktadır. Londra Heathrow Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Tren ile trafik sıkıntısı olmadan kolaylıkla Heathrow Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bu güzergahta kullanacağınız trenler ise Heathrow Express treni ve Heathrow Connection trenidir. Bu trenler Heathrow Havalimanı’ndan 15 dakika aralıklarla kalkmaktadır. Londra şehir merkezinin durağı yani ineceğiniz durak ise Paddington İstasyonu durağıdır.

Metro toplu taşıma aracını kullanarak da Heathrow Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine olan yolculuğunuzu yaklaşık 50 dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz. Metro durağı ise Heathrow Havalimanı’nın Terminal 2& 3, Terminal 4 ve Terminal 5 terminallerinde bulunmaktadır. 

Otobüs ile de Heathrow Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine olan yolculuğunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Otobüs olarak ise iki seçeneğiniz var. Birincisi Heathrow Havalimanı’nın bizdeki havaş tarzı çalışan havalimanı otobüsleri. Terminal içerisindeki otobüs tabelalarını takip ederek bu otobüslerin peronlarına ulaşabilirsiniz. Otobüs olarak ikinci seçeneğiniz ise belediye otobüsleridir. Belediye otobüslerine binmek için ise Terminal 2& 3’de bulunan Heathrew otobüs durağına gitmeniz gerekmektedir.

Taksi ise toplu taşıma derdi olmadan kolaylıkla Heathrow Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksiye binmek için ise havalimanı içerisinde yer alan taksi duraklarına gidebilirsiniz.

Araç kiralayarak da Heathrow Havalimanı ile Londra şehir merkezi arası mesafeyi kendiniz kat edebilirsiniz. Heathrow Havalimanı içerisinde yer alan Budget ve Europcar gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile M4 ve A4 yolunu kullanırsanız kestirme yoldan Londra şehir merkezine gitmiş olursunuz.

Gatwick Havalimanı

Gatwick Havalimanı, Londra’nın uluslararası uçuşlar için en yoğun ikinci havalimanıdır. Gatwick Havalimanı, 1958 yılında açılmıştır ve yaklaşık 60 yıldır aktif olarak Londra ve çevresindeki bölgeler için hizmet vermektedir. Gatwick Havalimanı, Londra şehir merkezine yaklaşık 47 kilometre uzaklıktadır. Gatwick Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren ile trafik derdi olmadan ve rahat bir şekilde Londra şehir merkezine gidebilirsiniz. Gatwick Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine trenle gitmek için ise üç ayrı tren seçeneği bulunmaktadır: Gatwick Express Treni, Southern Railway Treni ve Thameslink Treni. Bizim size tren olarak önerimiz Gatwick Express Trenini kullanmanız. Çünkü bu trenle şehir merkezine sadece yarım saat içerisinde ulaşabiliyorsunuz.

Otobüs ile de Gatwick Havalimanı’ndan şehir merkezine oldukça ucuza ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi istikametinde kullanacağınız bu otobüs vasıtası ise belediye otobüsü değil, havalimanı otobüs servisidir. Havalimanı içerisinde yer alan ‘’bus’’ tabelalarını takip ederek bu otobüs servislerine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile oldukça rahat ve konforlu şekilde Londra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Gatwick Havalimanı içerisinde 7/24 hizmet vermekte olan taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de Gatwick Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gatwick Havalimanı içerisinde yer alan Europcar ve Alamo gibi araç kiralama şirketlerinin ofislerinden aracınızı kiraladıktan sonra M25 yolunu kullanarak kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Stansted Havalimanı

Stansted Havalimanı, Londra’da aktif olarak kullanılan bir havalimanıdır. Bu havalimanı, sadece 2014 yılında 20 milyona yakın yolcuyu ağırlamıştır. Stansted Havalimanı, Londra şehir merkezine yaklaşık 48 kilometre uzaklıktadır. Stansted Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmek için ise şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren ile oldukça uygun fiyata ve hızlı bir şekilde havalimanından Londra şehir merkezine gidebilirsiniz. Stansted Express Treni adı verilen bu trenler Stansted Havalimanı’nın tren durağından her 15 dakikada bir kalkmaktadır. Bu trenlerle Stansted Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine yolculuğunuz ise yaklaşık 50 dakika sürecektir.

Otobüs ise toplu taşıma olarak en iyi tercihlerden biri. Çünkü oldukça uygun fiyata Stansted Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmenizi sağlıyor. Bu otobüsler ise havalimanının yolcuları için sunduğu havalimanı servisleridir.

Taksi ile trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 21,5-2 saatlik bir yolculuk süresi sonunda Stansted Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksileri iise havalimanı içerisindeki taksi durağından veya havalimanı dışındaki durakların birinden çevirebilirsiniz.

Araç kiralayarak Stansted Havalimanı’ndan Londra’nın istediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Stansted Havalimanı içerisinde Europcar, Sixt ve Enterprise gibi araç kiralama ofislerini bulabilirsiniz. Bu araç kiralama ofislerinden kiraladığınız aracınızla birlikte M11 yolunu takip ederseniz kısa sürede Londra şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

London City Havalimanı

London City Havalimanı, Londra’ya yapılan uluslararası uçuşlarda aktif olarak kullanılan bir diğer havalimanıdır. Diğerlerine göre daha yeni bir havalimanı sayılabilecek olan London City Havalimanı, 1987 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Londra şehir merkezine yakın bir konumda yer alan London City Havalimanı’nın Londra şehir merkezine tam olarak uzaklığı 11 kilometredir. London City Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmek için ise aşağıdaki vasıta seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz:

Tren ile London City Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Trene binmek için öncelikle London City Airport tren durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan DLR’a ait Stratford International yönüne giden trene binmeniz gerekmektedir. Bu trenden West Ham durağında inip yine aynı duraktan c2c’ye ait London Fenchurch Street yönüne giden trene binmeniz gerekmektedir. Bu tren ile yapacağınız 10 dakikalık yolculuğun ardından Londra şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ise Londra şehir merkezine yakın bir mesafede bulunan London City Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en iyi seçenek. Çünkü toplu taşımada aktarma yapmanız gerekiyor, araç kiralamakla da uğraşmak istemiyorsanız London City Havalimanı içerisinde 7/24 yolcularını bekleyen taksilerden biriyle şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç kiralayarak da London City Havalimanı’nda başlayacak olan yolculuğunuzu şehrin istediğiniz yerinde bitirebilirsiniz. London City Havalimanı içerisinde Avis ve Europcar gibi araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır. London City Havalimanı ile Londra şehir merkezi arası en kestirme yol ise A1203 yoludur.

Luton Havalimanı

Luton Havalimanı, Londra’ya ulaşımda kullanılan popüler havalimanıdır. Oldukça köklü bir havalimanı olan Luton Havalimanı, 1938 yılından bu yana Londra’ya ve Luton bölgesine aktif olarak hizmet vermektedir. Ülkenin en işlek havalimanları arasında ilk sıralarda yer alan Luton Havalimanı, yalnızca 2016 yılında 14 milyon 645 bine yakın yolcuyu ağırlamıştır. Luton Havalimanı, Londra şehir merkezinin kuzeyinde kalmaktadır ve Londra şehir merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktadır. Luton Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren ile oldukça hızlı ve rahat şekilde Londra şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Trenler Luton Havalimanı’ndan her 15 dakikada bir kalkmaktadır. Ve sizi yaklaşık 50 dakika içerisinde Londra şehir merkezinin tren durağı olan St. Pancras İstasyonu’na ulaştırmaktadır.

Otobüs ile de fazla durakta durmadan hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Fazla durakta durmadan diyoruz çünkü bu otobüsler normal yolcu otobüsleri değil Luton Havalimanı’na inen yolcular için kullanılan havalimanı otobüsleridir. Luton Havalimanı’ndan bineceğiniz bu otobüslerle yaklaşık 50-55 dakika içerisinde Londra şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile Luton Havalimanı-Londra şehir merkezi arası 50 kilometrelik mesafeyi oldukça rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Size tavsiyemiz, Luton Havalimanı’nda bineceğiniz taksinin şoförü ile binmeden pazarlık yapmanız.

Araç kiralayarak da Luton Havalimanı ile Londra şehir merkezi arası mesafeyi kendiniz aşabilirsiniz. Luton Havalimanı içerisinde Sixt ve Enterprise gibi araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. Kiraladığınız aracınız ile en kısa yoldan Londra şehir merkezine gitmek istiyorsanız M1 yolunu kullanabilirsiniz.

Londra Southend Havalimanı

Londra Southend Havalimanı, 1914 yılında hizmet vermeye başlamış oldukça köklü bir havalimanıdır. Londra’ya oldukça uzak olan bu havalimanı Londra’ya yurtdışından gelecek ziyaretçiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Londra Southend Havalimanı, Londra’nın doğu tarafında kalmaktadır ve Southend Havalimanı’nın Londra şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 68 kilometredir. Londra Southend Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren ile Southend Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine ulaşım en rahat ve kolay seçenek! Çünkü tren ile aktarmasız bir şekilde Southend Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine olan yolculuğunuzu tamamlayabiliyorsunuz. Trene binmek için öncelikle yaklaşık 5 dakikalık yürüme mesafesi uzaklığında olan Southend Airport tren durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan Greateranglia’ın işlettiği ve London Liverpool Street yönüne giden trene binmeniz gerekmektedir. Bu tren ile yaklaşık 1 saat içerisinde Londra şehir merkezinin tren durağı olan Liverpool Caddesi İstasyonu durağına ulaşabilirsiniz.

Taksi ile de Southend Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Ancak taksi ücretinin bu uzun mesafede oldukça fazla tutacağını şimdiden belirtelim. Size bu konuda tavsiyemiz ise önceden taksi şoförü ile ücret konusunda anlaşmanızı yapmanız.

Araç kiralamayı tercih ederek Southend Havalimanı ile Londra şehir merkezi arası bu uzun mesafeyi kendiniz aşabilirsiniz. Budget ve Europcar gibi Southend Havalimanı’nda olan araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile giderken Southend Havalimanı-Londra şehir merkezi arası en kestirme yol olan A13 yolunu kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

Londra’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Londra’da özellikleri görülen iklim tipi ılıman okyanus iklim tipidir. Bu iklim tipinin Londra’daki etkilerine göre, kış ayları Londra’da oldukça soğuk geçmektedir. En soğuk ay olan ocak ayının aylık sıcaklık ortalaması 7 derecedir. Londra’nın en sıcak olduğu ay ise temmuz ayıdır. Temmuz ayı ortalama sıcaklığı 24 derecedir. Yağış ise en fazla sonbahar ve kış aylarında görülmektedir. Londra kent gezisi için en ideal zaman dilimi ise nisan-ağustos ayları arasıdır.

Londra’ya gitmek için en ideal zamanda en ideal fiyata online uçak bileti arıyorsanız sitemizde bulabilir ve sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz.

Londra Hakkında

Londra, Avrupa bölgesinin göz bebeği olan İngiltere’nin başkenti olma özelliğindeki şehridir. Londra aynı zamanda Galler, İngiltere, Kuzey İrlanda ve İskoçya’yı içine alan Birleşik Krallığın da başkentidir. Tüm dünyaya ün salmış olan Londra; tarihi, kültürü, sanatı ve gelişmişliğiyle de dünyanın önde gelen şehirleri arasındadır. Thames Nehri’nin ortasından geçtiği Londra, konum olarak Birleşik Krallık topraklarının güneydoğusunda yer almaktadır. Oldukça kalabalık bir şehir olan Londra’nın nüfusu 8 milyon 982 bin civarındadır. Nüfusu bakımından Londra İngiltere’nin en büyük şehri olma özelliğindedir. 

Yıl içerisinde birçok ziyaretçiyi ağırlayan Londra’ya siz de gitmek istemez misin? Londra’ya gitmek için tek yapmanız gereken ise sitemize girip Londra varışlı online uçak bileti almak!

Londra Ne Yenir?

Londra varışlı online uçak biletiniz hazır mı? Eğer uçak biletinizi sitemizden en uygun fiyata alıp hazır ettiyseniz Londra’ya gittiğinizde yemenizi ısrarla tavsiye ettiğimiz şu yemeklere bir göz atabilirsiniz:

1. Fish&Chips

Fish&Chips

Fish&Chips, aslında fast food tarzı bir yemek sayılsa da Londra’nın yöresel yemeğidir. Dünyaya ün salmış olan fish& chips özel yapım tekniği nedeniyle kolay veya aperatif bir yemek değildir. Londra’ya gittiğinizde akşama ne yerim diye kara kara düşünmeyin, fish& chips yemeğini deneyin!

2. Pie&Mash

Pie&Mash

Pie&Mash, yani turta ve püre yemeği oldukça tuhafınıza gidecek bir yöresel lezzettir. Çünkü turtayı daha çok tatlı olarak bilsek de, pie& mash şeklinde yapılan turtalar ana yemek tarzında! Turtanın içine et katılarak hazırlanan bu yemeği Londra’ya gittiğinizde mutlaka denemelisiniz.

3. Eton Mess

Eton Mess

Eton Mess ise Londra’da ağzınızı tatlandıracak olan lezzettir. Londra mutfağının vazgeçilmez tatlısı olan eton messin ana malzemeleri çilek, krema ve hamurdur. Londra’da hemen hemen her pastanede ve restoranda bulabileceğiniz bu tatlıyı mutlaka denemelisiniz!

Londra Nerede Yenir

Londra’da ne yerim sorusundan sonra Londra’da nerede yemek yerim sorusu kafanızı karıştırıyorsa hiç endişelenmeyin! Size tavsiyemiz olan şu restoranlara bir göz atın:

1. Lyle’s

Lyle’s

Lyle’s, sade ve şık bir restoran olması sayesinde özellikle romantik akşam yemekleri için çiftlerin sıklıkla geldiği bir restorandır. Lyle’s adlı restorana gitmeyi tercih ettiğinizde İngiliz mutfağının adını bile duymadığınız lezzetleriyle tanışmaya hazır olun. 

2. Core by Clare Smyth

Core by Clare Smyth

Core by Clare Smyth, Londra’daki kaliteli yemek restoranları sıralamasında ilk sırada yer alan bir gurme restoranıdır. Özellikle İngiliz mutfağı yemeklerini ve dünya mutfağının birçok yemeğini en özel sunumlarla yemek istiyorsanız Core by Clare Smyth adlı restoran tam size göre! Fakat bu restorana gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerektiği konusunda sizi uyarmalıyız.

3. Rick Stein

Rick Stein

Rick Stein, Barnes adlı restoran Thames Nehri’nin hemen yanında yer alan ve Londra çapında oldukça meşhur olan bir restorandır. Sizi öncelikle nehir manzarasıyla etkileyecek olan bu restoranda deniz ürünlerini en iyi ve en lezzetli yemekler halinde tadabilirsiniz. 

Londra Gezilecek Yerler

Dünyaca ünlü bir kent olan Londra’yı keşfetmeye hazır mısınız? Uzun zamandır bu teklifi bekliyordum diyorsanız hemen Londra varışlı online uçak biletinizi sitemizden alın ve Londra seyahatinize başlayın! Londra’ya gittiğinizde uğramadan dönmemeniz gereken önemli yerler ise şuralardır:

The Big Ben ve Westminster Sarayı

The Big Ben ve Westminster Sarayı

The Big Ben ve Westminster Sarayı, Londra’nın önemli tarihine ve mimarisinde ışık tutan oldukça önemli yapılardır. The Big Ben, dünyaya ününü salmış şehrin gözdesi olan bir saat kulesidir. Yaklaşık 96 metre uzunluğundaki bu saat kulesinin en önemli özelliği yaklaşık 12-13 kilometre uzaklıktan dahi sesini duyabiliyor olmanız. Westminster Sarayı ise yaklaşık 1000 yıldır, yaşadığı kötü yangın olaylarına rağmen ihtişamını koruyan bir yapıdır. 

London Eye

London Eye

London Eye, yani Londra’nın Gözü olarak hitap edilen bir dönme dolaptır. Peki neden bir dönme dolabı gezip görmeliyim diye düşünüyor olabilirsiniz. London Eye, Londra’nın simgesi haline gelmiş 135 metre yüksekliği olan önemli bir yapıdır. Bu devasa dönme dolapta 32 adet kapsül bulunmaktadır ve bu kapsüllerin her biri Londra’nın bir ilçesini simgelemektedir. Hem şehir manzarasını görmek hem de Londra için değerli olan bir yerde bulumak istiyorsanız London Eye’a mutlaka gitmelisiniz.

Tower Bridge

Tower Bridge

Tower Bridge, Thames Nehri’nin iki ayrı yakasını birbirine bağlayan önemli bir mimari eserdir. Yaklaşık 130 yıl önce inşa edilmiş bu köprü, bildiğiniz köprü tasarımlarından oldukça farklı. İhtişamlı bir mimari yapı ve bir köprü üzerinden Thames Nehri’nin eşsiz manzarasını görmek istiyorsanız Tower Bridge’e mutlaka uğramalısınız.

British Museum

British Museum

British Museum, Londra’ya gelen tarih meraklılarının hayallerini süsleyen bir müzedir. Oldukça kapsamlı bir sergisi olan bu müze, 1753 senesinde açılmıştır. Bu müzeye gittiğinizde Londra’nın ve hatta İngiltere’nin kapsamlı tarihi hakkında, insanlık tarihi hakkında ve antik çağ dönemi hakkında oldukça değerli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Londra Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Dünyanın göz bebeği olan Londra’da gece hayatı hep canlıdır. Ve gece hayatı sayesinde de Londra, dünya listesinde ilk sıralarda yer alır. Dünyanın göz bebeği olan bu önemli şehrin gece hayatının tadını çıkarmak istiyorsanız Londra uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz. Londra’ya gittiğinizde uğramanızı önerdiğimiz mekanlar ise şuralardır:

1. Fabric London

Fabric London

Fabric London, dünyaya ün salmış meşhur bir gece kulübüdür. Dnya genelinde yapılan En İyi 100 Kulüp anketinde birinci olmuş olan bu gece kulübü, sahne alanıyla, dans alanıyla ve bar alanıyla birlikte oldukça büyük bir gece kulübüdür. Hareketli mekanları seviyorsanız Fabric London’a uğramadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

2. Ministry of Sound

Ministry of Sound

Ministry of Sound, Londra’da kaliteli müziğin ve konserlerin tek adresidir. Binlerce kişiye ağırlayabilecek kapasitede olan bu gece kulübünde Londra’da gerçekleşecek olan çoğu önemli konser gerçekleşmektedir. Müziğin yanında bira ve şarabın tek adresinin de burası olduğunu söyleyebiliriz.

3. Lyaness

Lyaness

Lyaness, Londra şehir manzarası eşliğinde içkinizi yudumlamak isterseniz öncelikle uğramanız gereken bardır. Oldukça nezih ve şık bir bar olan Lyaness adlı barda manzaranın ve alkolün keyfini ister açık hava bölümünde isterseniz içeride çıkarabilirsiniz.

Londra’da Alışveriş - Ne Alınır?

Londra’da alışveriş yapmak isterseniz Carnaby ve Oxford Street bölgelerini tercih edebilirsiniz. Londra’dan sevdikleriniz için şehrin simgeleri eşliğinde tasarlanmış çeşitli hediyeliklerden alabilirsiniz.

Londra'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Londra uçak biletinizin gidiş-dönüş tarihlerini Londra festival tarihlerine göre ayarlayarak festivallerde Londra’nın eğlenceli günlerinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Tümünü Göster

Londra'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Londra turist açısından oldukça kalabalık bir şehirdir. Londra’nın önemli yerlerini gezmeye çıktığınızda, girişte uzun bir kuyruğun sizi bekliyor olacağını şimdiden söylemeliyiz. Eğer Londra varışlı online uçak biletinizi seyahatinizi gerçekleştirmeden en az 49 gün önce ve sitemizden alırsanız uçak biletinizi oldukça ucuza almış olacağınızı da şimdiden söylemeliyiz. 

Londra Otel Tavsiye

Londra uçak biletiniz hazır mı? Eğer hazırsa gelin seyahatinizin hazırlık aşamasının son kısmı olan hangi otelde kalacağınız kısmı için size önerimiz olan şu otellere bir göz atın:

1. Mandarin Oriental Hyde Park

Mandarin Oriental Hyde Park

Mandarin Oriental Hyde Park, İngiliz mimarisi tarzında yapılmış tarihi bir binanın içinde yer alan 5 yıldızlı bir oteldir. Size adeta sarayda konaklıyormuşsunuz hissini yaratacak olan bu otelde mükemmel oda hizmeti, spa ve havuz gibi imkanlarınız bulunmaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise oldukça pahalıdır.

2. Safestay London Elephant & Castle Hotel

Safestay London Elephant & Castle Hotel

Safestay London Elephant & Castle Hotel, 3 yıldızlı bir oteldir. Eğer Londra’da uzun bir süre kalmayı planlıyorsanız, bu oteli seçmeniz bütçeniz için oldukça uygun olacaktır. Çünkü bu otelin bir gecelik ücreti, Londra’daki diğer otellere kıyasla oldukça ucuzdur. Safestay London Elephant & Castle Hotel’de güvenle kalabilir ve mükemmel konumu sayesinde gitmek istediğiniz her yere bu otelden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

3. The Z Hotel Victoria

The Z Hotel Victoria

The Z Hotel Victoria, Londra’da oldukça rahat edebileceğiniz 3 yıldızlı bir oteldir. Bu otelin en büyük avantajı ise Londra’nın gezilecek yerlerine ve toplu taşıma duraklarına yürüme mesafesinde olmasıdır. The Z Hotel Victoria’nın bir gecelik ücreti ise Londra’daki diğer otellere kıyasla ortalama bir ücrettir.

Valencia