1. Anasayfa
  2. Londra Uçak Bileti

Londra Uçak Bileti

Londra Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Londra Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Londra’nın her bir havalimanı için Türkiye’den farklı tarzda uçuş seferleri vardır. İstanbul ve Dalaman’dan Heathrow Havalimanı’na direkt uçuş bulunmaktadır. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak bu havalimanına ulaşabilirsiniz. Heathrow Havalimanı’na Türkiye’den sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları ve British Airways’tir. Antalya, Dalaman, Bodrum ve İzmir’den Gatwick Havalimanı’na direkt uçuş bulunmaktadır. Bu şehirlerin havalimanları dışında kalan diğer havalimanlarından ise en az bir aktarma yaparak Gatwick Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Gatwick Havalimanı için Türkiye’den sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise easyJet, Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır. Bodrum, İstanbul, Dalaman ve Ankara’dan ise Stansted Havalimanı’na direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. Türkiye’deki diğer havalimanlarından ise bir aktarma yaparak Stansted Havalimanı’na ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Stansted Havalimanı yönüne Türkiye’den sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise easyJet, Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır. City London Havalimanı’na ise Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. En az 1 veya 2 aktarma yaparak bu havalimanına ulaşabilirsiniz. Türkiye-City London Havalimanı arası güzergahta sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Aer Lingus, Pegasus ve Ryanair hava yollarıdır. Antalya, Bodrum, İzmir, Dalaman, Gaziantep ve Ankara’dan Londra Luton Havalimanı’na direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. Luton Havalimanı’na Türkiye’den sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise SunExpress, easyJet ve Pegasus hava yollarıdır. London Southend Havalimanı’na ise Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Ancak İstanbul, Dalaman ve Bodrum havalimanlarından bir aktarma yaparak London Southend Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Bu güzergahta sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Ryanair ve Pegasus’tur.

Verilen bilgiler ışığında hangi havalimanı yönünde uçuş yapacağınızı seçtiyseniz bu yöne seyahatiniz için sitemizde sizi bekleyen online uçak biletinizi hemen alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Londra’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Londra Hakkında
  3. Londra Ne Yenir?
  4. Londra Nerede Yenir
  5. Londra Gezilecek Yerler
  6. Londra Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Londra’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Londra'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Londra Otel Tavsiye

Londra’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Yıl içerisinde dünyadan birçok insanın geldiği ve ziyaretçi sayısı her zaman fazla olan Londra’da uluslararası hizmet veren tam altı tane havalimanı vardır. Bu havalimanlarından seçtiğiniz havalimanı varışlı online uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Heathrow Havalimanı

Heathrow Havalimanı, Londra’nın ana havalimanıdır. Öyle ki bu havalimanı, dünyanın uluslararası anlamda en yoğun birinci havalimanı olma özelliğindedir. 1930 yılında hizmet vermeye başlayan Heathrow Havalimanı, Londra şehir merkezine 23 kilometre mesafede yer almaktadır. Londra Heathrow Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Tren ile trafik sıkıntısı olmadan kolaylıkla Heathrow Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bu güzergahta kullanacağınız trenler ise Heathrow Express treni ve Heathrow Connection trenidir. Bu trenler Heathrow Havalimanı’ndan 15 dakika aralıklarla kalkmaktadır. Londra şehir merkezinin durağı yani ineceğiniz durak ise Paddington İstasyonu durağıdır.

Metro toplu taşıma aracını kullanarak da Heathrow Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine olan yolculuğunuzu yaklaşık 50 dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz. Metro durağı ise Heathrow Havalimanı’nın Terminal 2& 3, Terminal 4 ve Terminal 5 terminallerinde bulunmaktadır. 

Otobüs ile de Heathrow Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine olan yolculuğunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Otobüs olarak ise iki seçeneğiniz var. Birincisi Heathrow Havalimanı’nın bizdeki havaş tarzı çalışan havalimanı otobüsleri. Terminal içerisindeki otobüs tabelalarını takip ederek bu otobüslerin peronlarına ulaşabilirsiniz. Otobüs olarak ikinci seçeneğiniz ise belediye otobüsleridir. Belediye otobüslerine binmek için ise Terminal 2& 3’de bulunan Heathrew otobüs durağına gitmeniz gerekmektedir.

Taksi ise toplu taşıma derdi olmadan kolaylıkla Heathrow Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksiye binmek için ise havalimanı içerisinde yer alan taksi duraklarına gidebilirsiniz.

Araç kiralayarak da Heathrow Havalimanı ile Londra şehir merkezi arası mesafeyi kendiniz kat edebilirsiniz. Heathrow Havalimanı içerisinde yer alan Budget ve Europcar gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile M4 ve A4 yolunu kullanırsanız kestirme yoldan Londra şehir merkezine gitmiş olursunuz.

Gatwick Havalimanı

Gatwick Havalimanı, Londra’nın uluslararası uçuşlar için en yoğun ikinci havalimanıdır. Gatwick Havalimanı, 1958 yılında açılmıştır ve yaklaşık 60 yıldır aktif olarak Londra ve çevresindeki bölgeler için hizmet vermektedir. Gatwick Havalimanı, Londra şehir merkezine yaklaşık 47 kilometre uzaklıktadır. Gatwick Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren ile trafik derdi olmadan ve rahat bir şekilde Londra şehir merkezine gidebilirsiniz. Gatwick Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine trenle gitmek için ise üç ayrı tren seçeneği bulunmaktadır: Gatwick Express Treni, Southern Railway Treni ve Thameslink Treni. Bizim size tren olarak önerimiz Gatwick Express Trenini kullanmanız. Çünkü bu trenle şehir merkezine sadece yarım saat içerisinde ulaşabiliyorsunuz.

Otobüs ile de Gatwick Havalimanı’ndan şehir merkezine oldukça ucuza ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi istikametinde kullanacağınız bu otobüs vasıtası ise belediye otobüsü değil, havalimanı otobüs servisidir. Havalimanı içerisinde yer alan ‘’bus’’ tabelalarını takip ederek bu otobüs servislerine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile oldukça rahat ve konforlu şekilde Londra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Gatwick Havalimanı içerisinde 7/24 hizmet vermekte olan taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de Gatwick Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Gatwick Havalimanı içerisinde yer alan Europcar ve Alamo gibi araç kiralama şirketlerinin ofislerinden aracınızı kiraladıktan sonra M25 yolunu kullanarak kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Stansted Havalimanı

Stansted Havalimanı, Londra’da aktif olarak kullanılan bir havalimanıdır. Bu havalimanı, sadece 2014 yılında 20 milyona yakın yolcuyu ağırlamıştır. Stansted Havalimanı, Londra şehir merkezine yaklaşık 48 kilometre uzaklıktadır. Stansted Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmek için ise şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren ile oldukça uygun fiyata ve hızlı bir şekilde havalimanından Londra şehir merkezine gidebilirsiniz. Stansted Express Treni adı verilen bu trenler Stansted Havalimanı’nın tren durağından her 15 dakikada bir kalkmaktadır. Bu trenlerle Stansted Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine yolculuğunuz ise yaklaşık 50 dakika sürecektir.

Otobüs ise toplu taşıma olarak en iyi tercihlerden biri. Çünkü oldukça uygun fiyata Stansted Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmenizi sağlıyor. Bu otobüsler ise havalimanının yolcuları için sunduğu havalimanı servisleridir.

Taksi ile trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 21,5-2 saatlik bir yolculuk süresi sonunda Stansted Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksileri iise havalimanı içerisindeki taksi durağından veya havalimanı dışındaki durakların birinden çevirebilirsiniz.

Araç kiralayarak Stansted Havalimanı’ndan Londra’nın istediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Stansted Havalimanı içerisinde Europcar, Sixt ve Enterprise gibi araç kiralama ofislerini bulabilirsiniz. Bu araç kiralama ofislerinden kiraladığınız aracınızla birlikte M11 yolunu takip ederseniz kısa sürede Londra şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

London City Havalimanı

London City Havalimanı, Londra’ya yapılan uluslararası uçuşlarda aktif olarak kullanılan bir diğer havalimanıdır. Diğerlerine göre daha yeni bir havalimanı sayılabilecek olan London City Havalimanı, 1987 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Londra şehir merkezine yakın bir konumda yer alan London City Havalimanı’nın Londra şehir merkezine tam olarak uzaklığı 11 kilometredir. London City Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmek için ise aşağıdaki vasıta seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz:

Tren ile London City Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Trene binmek için öncelikle London City Airport tren durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan DLR’a ait Stratford International yönüne giden trene binmeniz gerekmektedir. Bu trenden West Ham durağında inip yine aynı duraktan c2c’ye ait London Fenchurch Street yönüne giden trene binmeniz gerekmektedir. Bu tren ile yapacağınız 10 dakikalık yolculuğun ardından Londra şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ise Londra şehir merkezine yakın bir mesafede bulunan London City Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en iyi seçenek. Çünkü toplu taşımada aktarma yapmanız gerekiyor, araç kiralamakla da uğraşmak istemiyorsanız London City Havalimanı içerisinde 7/24 yolcularını bekleyen taksilerden biriyle şehir merkezine gidebilirsiniz.

Araç kiralayarak da London City Havalimanı’nda başlayacak olan yolculuğunuzu şehrin istediğiniz yerinde bitirebilirsiniz. London City Havalimanı içerisinde Avis ve Europcar gibi araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır. London City Havalimanı ile Londra şehir merkezi arası en kestirme yol ise A1203 yoludur.

Luton Havalimanı

Luton Havalimanı, Londra’ya ulaşımda kullanılan popüler havalimanıdır. Oldukça köklü bir havalimanı olan Luton Havalimanı, 1938 yılından bu yana Londra’ya ve Luton bölgesine aktif olarak hizmet vermektedir. Ülkenin en işlek havalimanları arasında ilk sıralarda yer alan Luton Havalimanı, yalnızca 2016 yılında 14 milyon 645 bine yakın yolcuyu ağırlamıştır. Luton Havalimanı, Londra şehir merkezinin kuzeyinde kalmaktadır ve Londra şehir merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktadır. Luton Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren ile oldukça hızlı ve rahat şekilde Londra şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Trenler Luton Havalimanı’ndan her 15 dakikada bir kalkmaktadır. Ve sizi yaklaşık 50 dakika içerisinde Londra şehir merkezinin tren durağı olan St. Pancras İstasyonu’na ulaştırmaktadır.

Otobüs ile de fazla durakta durmadan hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Fazla durakta durmadan diyoruz çünkü bu otobüsler normal yolcu otobüsleri değil Luton Havalimanı’na inen yolcular için kullanılan havalimanı otobüsleridir. Luton Havalimanı’ndan bineceğiniz bu otobüslerle yaklaşık 50-55 dakika içerisinde Londra şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile Luton Havalimanı-Londra şehir merkezi arası 50 kilometrelik mesafeyi oldukça rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Size tavsiyemiz, Luton Havalimanı’nda bineceğiniz taksinin şoförü ile binmeden pazarlık yapmanız.

Araç kiralayarak da Luton Havalimanı ile Londra şehir merkezi arası mesafeyi kendiniz aşabilirsiniz. Luton Havalimanı içerisinde Sixt ve Enterprise gibi araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. Kiraladığınız aracınız ile en kısa yoldan Londra şehir merkezine gitmek istiyorsanız M1 yolunu kullanabilirsiniz.

Londra Southend Havalimanı

Londra Southend Havalimanı, 1914 yılında hizmet vermeye başlamış oldukça köklü bir havalimanıdır. Londra’ya oldukça uzak olan bu havalimanı Londra’ya yurtdışından gelecek ziyaretçiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Londra Southend Havalimanı, Londra’nın doğu tarafında kalmaktadır ve Southend Havalimanı’nın Londra şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 68 kilometredir. Londra Southend Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tren ile Southend Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine ulaşım en rahat ve kolay seçenek! Çünkü tren ile aktarmasız bir şekilde Southend Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine olan yolculuğunuzu tamamlayabiliyorsunuz. Trene binmek için öncelikle yaklaşık 5 dakikalık yürüme mesafesi uzaklığında olan Southend Airport tren durağına gitmeniz gerekmektedir. Buradan Greateranglia’ın işlettiği ve London Liverpool Street yönüne giden trene binmeniz gerekmektedir. Bu tren ile yaklaşık 1 saat içerisinde Londra şehir merkezinin tren durağı olan Liverpool Caddesi İstasyonu durağına ulaşabilirsiniz.

Taksi ile de Southend Havalimanı’ndan Londra şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Ancak taksi ücretinin bu uzun mesafede oldukça fazla tutacağını şimdiden belirtelim. Size bu konuda tavsiyemiz ise önceden taksi şoförü ile ücret konusunda anlaşmanızı yapmanız.

Araç kiralamayı tercih ederek Southend Havalimanı ile Londra şehir merkezi arası bu uzun mesafeyi kendiniz aşabilirsiniz. Budget ve Europcar gibi Southend Havalimanı’nda olan araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile giderken Southend Havalimanı-Londra şehir merkezi arası en kestirme yol olan A13 yolunu kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

Londra'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Londra turist açısından oldukça kalabalık bir şehirdir. Londra’nın önemli yerlerini gezmeye çıktığınızda, girişte uzun bir kuyruğun sizi bekliyor olacağını şimdiden söylemeliyiz. Eğer Londra varışlı online uçak biletinizi seyahatinizi gerçekleştirmeden en az 49 gün önce ve sitemizden alırsanız uçak biletinizi oldukça ucuza almış olacağınızı da şimdiden söylemeliyiz. 

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz