1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Londra Uçak Bileti

Londra Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. The Big Ben ve Westminster Sarayı
  2. London Eye
  3. Tower Bridge
  4. British Museum
  5. Trafalgar Meydanı

1. The Big Ben ve Westminster Sarayı

The Big Ben ve Westminster Sarayı, Londra’nın önemli tarihine ve mimarisinde ışık tutan oldukça önemli yapılardır. The Big Ben, dünyaya ününü salmış şehrin gözdesi olan bir saat kulesidir. Yaklaşık 96 metre uzunluğundaki bu saat kulesinin en önemli özelliği yaklaşık 12-13 kilometre uzaklıktan dahi sesini duyabiliyor olmanız. Westminster Sarayı ise yaklaşık 1000 yıldır, yaşadığı kötü yangın olaylarına rağmen ihtişamını koruyan bir yapıdır. 

The Big Ben ve Westminster Sarayı

2. London Eye

London Eye, yani Londra’nın Gözü olarak hitap edilen bir dönme dolaptır. Peki neden bir dönme dolabı gezip görmeliyim diye düşünüyor olabilirsiniz. London Eye, Londra’nın simgesi haline gelmiş 135 metre yüksekliği olan önemli bir yapıdır. Bu devasa dönme dolapta 32 adet kapsül bulunmaktadır ve bu kapsüllerin her biri Londra’nın bir ilçesini simgelemektedir. Hem şehir manzarasını görmek hem de Londra için değerli olan bir yerde bulumak istiyorsanız London Eye’a mutlaka gitmelisiniz.

London Eye

3. Tower Bridge

Tower Bridge, Thames Nehri’nin iki ayrı yakasını birbirine bağlayan önemli bir mimari eserdir. Yaklaşık 130 yıl önce inşa edilmiş bu köprü, bildiğiniz köprü tasarımlarından oldukça farklı. İhtişamlı bir mimari yapı ve bir köprü üzerinden Thames Nehri’nin eşsiz manzarasını görmek istiyorsanız Tower Bridge’e mutlaka uğramalısınız.

Tower Bridge

4. British Museum

British Museum, Londra’ya gelen tarih meraklılarının hayallerini süsleyen bir müzedir. Oldukça kapsamlı bir sergisi olan bu müze, 1753 senesinde açılmıştır. Bu müzeye gittiğinizde Londra’nın ve hatta İngiltere’nin kapsamlı tarihi hakkında, insanlık tarihi hakkında ve antik çağ dönemi hakkında oldukça değerli bilgilere sahip olabilirsiniz.

British Museum

5. Trafalgar Meydanı

Trafalgar Meydanı, şehrin adeta kalbinin attığı yerdir. Londra’da yaşayanların buluşma noktası olan, adım attığınız her yerde İngiliz kültürüne ait bir detayla karşılaşacağınız ve tarihi olarak da önemli bir yeri olan bu meydanı Londra’ya gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Trafalgar Meydanı

Londra hakkında daha fazla şey keşfet!

Londra'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Londra'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Londra Uçak Bileti