1. Anasayfa
  2. Lizbon Uçak Bileti

Lizbon Uçak Bileti

Lizbon Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Lizbon Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Lizbon Havaalanı’na Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinden sık sefer düzenlenmektedir. Türk Hava Yolları, SunExpress, Laudamotion ve Corendon hava yolları Türkiye’den Lizbon’a sık uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır. İstanbul ile Lizbon arası mesafe 3241 kilometredir. İstanbul’dan Lizbon’a uçuş süresi ise 4 saat 37 dakikadır. Haftanın her günü İstanbul ile Lizbon arasında 20 sefer gerçekleşmektedir. Siz de Lizbon kentine gitmek için ucuz bilet arıyorsanız sitemi üzerinden online olarak hızlı bir şekilde biletinizi alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Lizbon’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Lizbon Hakkında
  3. Lizbon Ne Yenir?
  4. Lizbon Nerede Yenir
  5. Lizbon Gezilecek Yerler
  6. Lizbon Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Lizbon’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Lizbon'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Lizbon Otel Tavsiye

Lizbon’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Lizbon’da bir tane havaalanı bulunmaktadır. Lisbon Portela Havaalanı Lizbon ve çevresindeki beldelere hizmet vermektedir. Uçak biletinizi henüz almadıysanız ve gelecek dönemde en uygun fiyata almak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Lisbon Portela Havaalanı

Lisbon Portela Havaalanı, 15 Ekim 1942 tarihinde, 2. Dünya Savaşı’nın devam ettiği zamanlarda hizmet vermeye başlamıştır. Lisbon Portela Havaalanı, 2. Dünya Savaşı sonunda hızla gelişmeye başlamıştır ve 1954 yılında yaklaşık 100 bin yolcu sayısına ulaşmıştır. Air France ve Trans World Airlines gibi ünlü hava yolu şirketleri tarafından sıklıkla kullanılmaya başlandı. Lizbon Portela Havaalanı’nın diğer ismi Humberto Delgado Havaalanı’dır. Lizbon’un şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Lizbon Havaalanı, Avrupa için uluslararası bir ağ geçidi olma özeliğindedir. Geniş bir havaalanıdır ve bu özelliğiyle de ünlenmiş, Avrupa’nın en büyük havalimanları arasında 24. sırada yer almıştır. Yolcu trafiği oldukça yoğun olan Lisbon Portela Havaalanı’nı yılda ortalama 26, 7 milyon yolcu ziyaret etmektedir. Lufthansa, Iberia, Türk Hava Yolları ve Air France gibi ünlü hava yollarının Lisbon Portela Havaalanı’na çok sayıda seferleri mevcuttur. Lisbon Portela Havaalanı’na vardıktan sonra şehir merkezine ulaşımınızı sağlamak için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Metro ile şehir merkezine gitmek isterseniz Terminal 1’den hareket ederek şehir merkezine giden metroyu kullanacaksınız. Metro ile şehir merkezine yaklaşık 30 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Metronun oldukça uygun fiyatlı bir ulaşım yolu olduğunu da söyleyelim.

Otobüs ile şehir merkezine gitmeyi tercih ederseniz Carris otobüslerini kullanacaksınız. Carris otobüsleri, Terminal 1’in dışından hareket etmektedir. Otobüs ile yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürecektir. 

Taksi ile şehir merkezine gitmeyi tercih ederseniz, Terminal 1’in yolcu bölümlerinin dışında 24 saat hizmet veren taksiler bulabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 15 dakika sürecektir. 

Araç kiralayarak da Lizbon şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı etrafında bulunan araç kiralama ofislerinden uygun fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız bu araçla Av. Alm. Gago Coutinho yolu üzerinden giderseniz kısa sürede şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Lizbon’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Lizbon şehrinde alışveriş denilince akla önce pazarlık gelmektedir. Lizbon şehrinde alışveriş yapıyorsanız pazarlık yapmayı unutmayın. Eğer ucuza seyahat etmek istiyorsanız sitemiz üzerinden yaklaşık 40-50 gün öncesinden online olarak uçak biletinizi oldukça ucuza alabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz