1. Anasayfa
 2. Lizbon Uçak Bileti

Lizbon Uçak Bileti

Lizbon Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Lizbon Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Lizbon Havaalanı’na Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerinden sık sefer düzenlenmektedir. Türk Hava Yolları, SunExpress, Laudamotion ve Corendon hava yolları Türkiye’den Lizbon’a sık uçuş gerçekleştiren hava yollarıdır. İstanbul ile Lizbon arası mesafe 3241 kilometredir. İstanbul’dan Lizbon’a uçuş süresi ise 4 saat 37 dakikadır. Haftanın her günü İstanbul ile Lizbon arasında 20 sefer gerçekleşmektedir. Siz de Lizbon kentine gitmek için ucuz bilet arıyorsanız sitemi üzerinden online olarak hızlı bir şekilde biletinizi alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Lizbon’a Nasıl Gidilir?
 2. Lizbon’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Lizbon’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Lizbon Hakkında
 5. Lizbon Ne Yenir?
 6. Lizbon Nerede Yenir
 7. Lizbon Gezilecek Yerler
 8. Lizbon Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Lizbon’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Lizbon'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Lizbon’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Lizbon Otel Tavsiye

Lizbon’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Lizbon’da bir tane havaalanı bulunmaktadır. Lisbon Portela Havaalanı Lizbon ve çevresindeki beldelere hizmet vermektedir. Uçak biletinizi henüz almadıysanız ve gelecek dönemde en uygun fiyata almak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Lisbon Portela Havaalanı

Lisbon Portela Havaalanı, 15 Ekim 1942 tarihinde, 2. Dünya Savaşı’nın devam ettiği zamanlarda hizmet vermeye başlamıştır. Lisbon Portela Havaalanı, 2. Dünya Savaşı sonunda hızla gelişmeye başlamıştır ve 1954 yılında yaklaşık 100 bin yolcu sayısına ulaşmıştır. Air France ve Trans World Airlines gibi ünlü hava yolu şirketleri tarafından sıklıkla kullanılmaya başlandı. Lizbon Portela Havaalanı’nın diğer ismi Humberto Delgado Havaalanı’dır. Lizbon’un şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Lizbon Havaalanı, Avrupa için uluslararası bir ağ geçidi olma özeliğindedir. Geniş bir havaalanıdır ve bu özelliğiyle de ünlenmiş, Avrupa’nın en büyük havalimanları arasında 24. sırada yer almıştır. Yolcu trafiği oldukça yoğun olan Lisbon Portela Havaalanı’nı yılda ortalama 26, 7 milyon yolcu ziyaret etmektedir. Lufthansa, Iberia, Türk Hava Yolları ve Air France gibi ünlü hava yollarının Lisbon Portela Havaalanı’na çok sayıda seferleri mevcuttur. Lisbon Portela Havaalanı’na vardıktan sonra şehir merkezine ulaşımınızı sağlamak için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Metro ile şehir merkezine gitmek isterseniz Terminal 1’den hareket ederek şehir merkezine giden metroyu kullanacaksınız. Metro ile şehir merkezine yaklaşık 30 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Metronun oldukça uygun fiyatlı bir ulaşım yolu olduğunu da söyleyelim.

Otobüs ile şehir merkezine gitmeyi tercih ederseniz Carris otobüslerini kullanacaksınız. Carris otobüsleri, Terminal 1’in dışından hareket etmektedir. Otobüs ile yolculuğunuz yaklaşık 20 dakika sürecektir. 

Taksi ile şehir merkezine gitmeyi tercih ederseniz, Terminal 1’in yolcu bölümlerinin dışında 24 saat hizmet veren taksiler bulabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 15 dakika sürecektir. 

Araç kiralayarak da Lizbon şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı etrafında bulunan araç kiralama ofislerinden uygun fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız bu araçla Av. Alm. Gago Coutinho yolu üzerinden giderseniz kısa sürede şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Lizbon’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Lizbon, her daim ılık havası olan bir şehirdir. Bu nedenle Lizbon’a istenilen her mevsim gidilebilir. Her dönem gidilebilmesine rağmen Lizbon’un turizm açısından aktif olduğu aylar Haziran ve Eylül aylarıdır. Lizbon’da turist sayısının az olduğu aylar ise Ekim ile Şubat ayıdır. Haziran ve Eylül aylarında denize girilebilecek derecede sıcak olmaktadır. Lizbon’da denize girmek isterseniz Haziran ve Eylül aylarında bu şehri ziyaret edebilirsiniz. Bu vakitlerin dışında da uçak biletinizi ne zamana alırsanız alın Lizbon kentinin hava durumu gezmeniz için ideal bir hava olacaktır. Sizlere tavsiyemiz uçak biletinizi almadan yaklaşık 35-40 gün önceden almanız. Ayrıca sitemiz üzerinden online olarak biletinizi hızlıca alabilirsiniz.

Lizbon Hakkında

Portekiz’in başkenti olan Lizbon, Avrupa Birliği’nin sınırları içerisinde bulunan en kalabalık 11. ülke olma özelliği taşımaktadır. Lizbon, İstanbul gibi iki yakası olan ve yedi tepeli bir şehirdir. Lizbon, Tejo Nehri’nin oluşturduğu halicin üzerine kurulmuştur. Şehir, Atlantik Okyanusu kıyısında bulunmaktadır. Atlantik Okyanusu’nun sağladığı okyanus etkisi şehrin tüm kıyı ve köşelerinde hatta insanların üzerinde hissedilmektedir. Lizbon, Avrupa’nın en batı noktası olma özelliğindedir. Avrupa’nın bittiği nokta Lizbon’dur. Portekiz’in Ericeria, Montijo ve Torres Vedras beldelerine komşu konumdadır. Merkez şehir olan Lizbon, doğa güzellikleri ile de göz kamaştıran bir şehirdir. Şehrin doğasına şahit olunabilecek pek çok doğa parkı bulunmaktadır. Eduardo Parkı ve Sintra - Cascais Doğa Parkı bunlardan bazılarıdır. Lizbon’un köklü bir tarihi de vardır. Şehrin tarihi Roma döneminden öncesine kadar dayanmaktadır. Lizbon isminin M. Ö. 1200’lerde yaşamış olan Fenikelilerden geldiği söylenmektedir. Lizbon adı Fenike dilinde güvenli liman demektir. Lizbon; Fenike, Roma ve daha sonra Endülüs Emevi Devleti hakimiyeti altına girmiştir. Portekiz’in en kalabalık şehri olma özelliğindeki Lizbon’un nüfusu ise 2016 yılı itibari ile 505 bine yaklaşmıştır. Lizbon ve yakınındaki ilçeler ile birlikte oluşturduğu Lizbon Metropoliten Alanı’nın nüfusu 2,8 milyona yakındır. Portekiz’de yaşayanların yaklaşık onda üçü burada yaşamaktadır. Lizbon’a Avrupa’nın Okyanusa Açılan Kapısı takma adı da verilmektedir. Batı Avrupa’nın en eski şehri olan Lizbon’un sembolü kuzgundur. Bunun sebebi St Vincent’in mezarının başında bir kuzgun sürüsünün orayı koruduğunun söylenmesidir. Lizbon aynı zamanda bir öğrenci şehridir 91 bine yakın öğrenci bu şehirde öğrenim görmektedir. 30 tane üniversitesi bulunan Lizbon kentindeki en eski üniversite 1911 yılında kurulan Universidade de Lisboa’dır. Lizbon Üniversitesi, Lizbon Yeni Üniversite ve Lizbon Teknik Üniversitesi en çok tercih edilen üniversiteler arasındadır. Lizbon Portekiz ülkesinin en zengin şehirleri arasındadır. Refah düzeyi Avrupa Birliği ortalamasının üzerindedir. Hizmet sektörü Lizbon’da oldukça gelişmiş bir sektördür. Lizbon’da Portekiz’in resmi dili olan Portekizce ve bunun yanında turistik bir şehir olması nedeniyle İngilizce de konuşulmaktadır. Saat farkı olarak Türkiye Lizbon’dan 2 saat ileridir. Para birimi ise Eurodur. Güncel olarak 1 Euro 7. 22 Türk lirasına tekabül etmektedir. Bu kenti ziyaret etmek için daha fazla beklemenize gerek yok, hemen en uygun fiyatlarla sitemiz üzerinden online uçak biletinizi alarak planlarınızı hayata geçirin!

Lizbon Ne Yenir?

Lizbon mutfağı oldukla gelişmiştir ve en çok tüketilenler deniz ürünleridir. Aklınıza gelebilecek envai çeşit deniz mahsullerini Lizbon'da bulabilirsiniz. Özellikle morina balığı, sardalya ve kabuklu deniz ürünlerinden tatmanızı öneririz. Morina balığı Portekiz'le özdeşleşmiş bir balıktır ve onlarca çeşit tarifle yapılmaktadır. Her gittiğiniz restoranda farklı bir morina balığı tarifiyle karşılaşabilir ve hepsini gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Bu yemeklerin yanında meşhur Portekiz şaraplarından içebilirsiniz. 

Portekiz'de fast food kültürü baskın değildir ancak hızlı hazırlanan Francesinha sandviçleri meşhurdur. Lizbon'da da bu sandviçlerden birçok noktada bulabilirsiniz. Dev bir sandviç olan Francesinha oldukça doyurucudur. Ayrıca Lizbon'da yemek fiyatlarının çok yüksek olmadığını da söyleyelim. Lizbon’a gittiğinizde mutlaka tatmanızı tavsiye ettiğimiz lezzetler ise şunlardır:

1. Deniz ürünleri

Deniz ürünleri

Deniz ürünleri konusunda Lizbon, zengin bir mutfağa sahiptir. Özellikle deniz böcekleri ve kabuklular ünlüdür. Deniz kenarındaki bu eşsiz kente gittiğinizde farklı deniz ürünlerini restoranlarda görebilirsiniz. Sardalye konservesi bunlardan en çok dikkat çekenidir.

2. Pastel de bacalhau

Pastel de bacalhau

Pastel de bacalhau, Lizbon’da mutlaka tatmanız gereken bu şehre özgü bir yiyecektir. Bu lezzet bir tür hamur işidir. Bu hamur işinin içerisinde morina balığı ve erimiş şekilde peynir bulunmaktadır. Özellikle öğle yemeğinde pastel de bacalhaunun iyi gideceğini söyleyebiliriz.

3. Porto şarapları

Porto şarapları

Porto şarapları, Lizbon’un ve genel olarak Portekiz’in milli içkisi sayılabilecek nitelikteki içecektir. Lizbon’a kadar gitmişken Porto şarabı içmeden dönmemeniz gerektiği konusunda sizi uyarıyoruz. Hemen hemen her restoranda, barda porto şarabını bulabilirsiniz.

Lizbon varışlı ucuz uçak biletinizi erkenden alırsanız çok daha hesaplı olacaktır. Lizbon mutfağının bu enfes yemeklerini tatmak için uçak biletinizi Biletbak üzerinden alabilirsiniz.

Lizbon Nerede Yenir

Lizbon uçak biletim hazır, peki ben Lizbon’a vardığımda nerede yemek yiyeceğim diye soranlar için aşağıdaki listeyi oluşturduk. İşte, sizin için seçtiğimiz Lizbon restoranları:

1. Cervejaria Ramiro

Cervejaria Ramiro

Cervejaria Ramiro, Lizbon’daki popüler restoranlardan bir tanesidir. Lezzetli deniz mahsullerinden tatmak isterseniz bu restoranı tavsiye ederiz. Yemeklerinin lezzetinin yanında ferah bir havası olan bu restoranı çok seveceğinizi düşünüyoruz.

2. Casa Portuguesa do Pastel

Casa Portuguesa do Pastel

Casa Portuguesa do Pastel, Lizbon’un yöresel yemek restoranıdır. Özellikle lezzetli bir pastel de bacalhau tatmak istiyorsanız bu restoranı size ilk olarak söyleyebiliriz. Casa Portuguesa do Pastel, işlek Rua Agusta caddesinde bulunduğundan da oldukça kalabalık ve canlı bir restorandır.

3. Pasteis de Belem

Pasteis de Belem

Pasteis de Belem, Lizbon’a ait tüm tatlıları bulabileceğiniz, şirin bir yerdir. Daha çok pastane tarzında olan bu yerde Lizbon’a ait bir tatlı olan pasteis de nata’yı tatmanızı tavsiye ederiz. Çünkü pasteis de nata tatlısının mucidi olan mekân burasıdır. 

Lizbon Gezilecek Yerler

Lizbon gezi listenizi oluşturmadan önce, sadece iki dakikanızı ayırarak Lizbon uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Lizbon gezi listenizde mutlaka olması gereken yerler ise şuralardır:

Comercio Meydanı

Comercio Meydanı

Comercio Meydanı, Lizbon’da gezip görmeniz gereken iki ünlü meydandan biridir. Comercio Meydanı, Tajo Nehri yakınında bulunmaktadır ve bu meydanda Dam Jose heykeli bulunmaktadır. Her an kalabalık olan bu yere Lizbon’un kalbinin attığı yer diyebiliriz.

Pedro Meydanı

Pedro Meydanı

Pedro Meydanı, Lizbon’da gezip görmeniz gereken iki ünlü meydandan bir diğeridir. Pedro Meydanı ismini, Brezilya imparatoru olan 1. Pedro’dan almıştır. Pedro Meydanı’nda 1. Pedro’nun heykeli bulunmaktadır. Aynı zamanda Ulusal Tiyatro binası da bu meydandadır.

Ulusal Sanat Müzesi

Ulusal Sanat Müzesi

Ulusal Sanat Müzesi’ni Lizbon ziyaretinizde mutlaka gezmelisiniz. Portekiz’in tarihsel olarak gelişimini izleyebileceğiniz eserlerin bulunduğu Ulusal Sanat Müzesi aynı zamanda Avrupa’nın önde gelen müzeleri arasında yer almaktadır. Yalnızca eserlere değil Ulusal Sanat Müzesi’nin mimarisine de hayran kalacaksınız.

Santa Justa Asansörü

Santa Justa Asansörü

Santa Justa Asansörü, adeta Lizbon’un simgesi haline gelmiştir. Lizbon, yokuşlu bir şehirdir bu nedenle şehrin asansör ve merdivenleri ünlüdür. En ünlü asansörü ise bu asansördür. 

Lizbon Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Lizbon gece hayatı oldukça canlı ve hareketlidir. Bar ve kulüplerin en yoğun olduğu, şehrin en canlı bölgesi Bairro Alto bölgesidir. 1980 ve 1990'lı yıllarda daha çok disko ve gece kulübü tarzında mekânların ağırlıkta olduğu Lizbon'da şu an daha modern mekânlar yer almaktadır. Canlı müzik yapılan music houselar ve DJ performansları ile sabaha kadar eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Farklı konseptlerde dekore edilmiş gece kulüpleri de oldukça ilgi çekicidir. Lizbon’da eğlenebileceğiniz mekan tavsiyelerimiz ise şuralardır:

1. Fado Evi

Fado Evi

Fado Evi, şehrin birçok yerinde bulunan bir tür mekandır. Fado, Portekiz’in halk müziğidir, bu müzik tarzını sevenlere Fado Evi aracılığıyla hitap etmektedir. Portekiz müziğini siz de duymak isterseniz Fado Evi’ni ziyaret edebilirsiniz.

2. Pensao Amor

Pensao Amor

Pensao Amor, Porto şarabı içebileceğiniz ve doyasıya eğlenebileceğiniz bir mekandır. Mekan tarzı olarak da nostaljiyi ve eğlenceli karikatürleri birleştiren bir mekandır. Burada alkolün de diğer mekanlara göre bir tık ucuz olduğunu belirtelim.

3. Dock's Club

Dock's Club

Dock's Club, Tejo Nehri’nin hemen kıyısında ve işlek bir cadde üzerinde bulunan popüler bir gece kulübüdür. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence bu mekanda bitmez. Dans etmenin, şarap içmenin ve kaliteli müziğin adresi bu gece kulübüdür.

Siz de Lizbon’un canlı gece hayatı içerisinde olmak isterseniz Lizbon uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Lizbon’da Alışveriş - Ne Alınır?

Lizbon’da alışveriş yapmak isterseniz Amoreiras Shooping Center’ı ziyaret edebilirsiniz. Sevdikleriniz için hediyelik eşya almak isterseniz Bairro Arte hediyelik eşya dükkanını ziyaret edebilirsiniz. Rua de Augusta’da da hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Lizbon’da ünlü olan Portekiz seramikleri ve Lizbon mücevherlerinden sevdikleriniz için alabilirsiniz.

Lizbon'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lizbon, festivaller ve fuarlar bakımından oldukça aktif bir kenttir. Halkın yoğun katılım gösterdiği bu etkinlikler için sizin de önceden ayarlamalarınızı yapmanızı öneririz. Uçak biletinizi de Lizbon'daki festivallerin tarihlerine göre alabilirsiniz. Lizbon'un enerjisini hissetmek için katılabileceğiniz bazı festivaller şunlar:

Tümünü Göster

Lizbon’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Lizbon şehrinde alışveriş denilince akla önce pazarlık gelmektedir. Lizbon şehrinde alışveriş yapıyorsanız pazarlık yapmayı unutmayın. Eğer ucuza seyahat etmek istiyorsanız sitemiz üzerinden yaklaşık 40-50 gün öncesinden online olarak uçak biletinizi oldukça ucuza alabilirsiniz.

Lizbon Otel Tavsiye

Lizbon’da şehir merkezinde, konaklamak için birçok yer bulabilirsiniz. Alfama, Bairro Alto ve Chiado bölgeleri konaklamak için en çok tercih edilen bölgelerdendir. Size tavsiyemiz olan otellere göz atmadan önce, sadece iki dakikanızı ayırarak Lizbon uçak biletinizi sitemizden temin edebilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz Lizbon otelleri ise şu şekilde:

1. Hotel Alif Avenidas

Hotel Alif Avenidas

Hotel Alif Avenidas oteli Sao Jorge Kalesi’ne yaklaşık 2, 8 kilometre mesafede bulunmaktadır. Diğer gezilecek yerlere de toplu taşıma ile oldukça yakındır. Bu otelde konforun ve müşteri memnuniyetinin ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Gecelik ücreti ise ortalama seviyededir.

2. Hotel Borges

Hotel Borges

Hotel Borges, Chiado bölgesinde yer alan bir oteldir. Burada tüm imkanlar müşteriler için sağlanmaktadır. Oldukça rahat edebileceğiniz ve tüm bu imkanlardan faydalanabileceğiniz bu otelin bir gecelik ücretinin ise oldukça pahalı olduğunu söyleyelim.

3. Eurostars Museum

Eurostars Museum

Eurostars Museum, Tejo Nehri’nin hemen kıyısında yer alan oldukça görkemli bir manzaraya sahip oteldir. Bu otel ise 5 yıldızlıdır ve sizin için her hizmeti sunacak bir oteldir. Bir gecelik ücreti ise ortalama düzeydedir.

Valencia