1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Lizbon Uçak Bileti

Lizbon Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Comercio Meydanı
  2. Pedro Meydanı
  3. Ulusal Sanat Müzesi
  4. Santa Justa Asansörü
  5. Jeronimos Manastırı
  6. Sintra

1. Comercio Meydanı

Comercio Meydanı, Lizbon’da gezip görmeniz gereken iki ünlü meydandan biridir. Comercio Meydanı, Tajo Nehri yakınında bulunmaktadır ve bu meydanda Dam Jose heykeli bulunmaktadır. Her an kalabalık olan bu yere Lizbon’un kalbinin attığı yer diyebiliriz.

Comercio Meydanı

2. Pedro Meydanı

Pedro Meydanı, Lizbon’da gezip görmeniz gereken iki ünlü meydandan bir diğeridir. Pedro Meydanı ismini, Brezilya imparatoru olan 1. Pedro’dan almıştır. Pedro Meydanı’nda 1. Pedro’nun heykeli bulunmaktadır. Aynı zamanda Ulusal Tiyatro binası da bu meydandadır.

Pedro Meydanı

3. Ulusal Sanat Müzesi

Ulusal Sanat Müzesi’ni Lizbon ziyaretinizde mutlaka gezmelisiniz. Portekiz’in tarihsel olarak gelişimini izleyebileceğiniz eserlerin bulunduğu Ulusal Sanat Müzesi aynı zamanda Avrupa’nın önde gelen müzeleri arasında yer almaktadır. Yalnızca eserlere değil Ulusal Sanat Müzesi’nin mimarisine de hayran kalacaksınız.

Ulusal Sanat Müzesi

4. Santa Justa Asansörü

Santa Justa Asansörü, adeta Lizbon’un simgesi haline gelmiştir. Lizbon, yokuşlu bir şehirdir bu nedenle şehrin asansör ve merdivenleri ünlüdür. En ünlü asansörü ise bu asansördür. 

Santa Justa Asansörü

5. Jeronimos Manastırı

Jeronimos Manastırı ise Rönesans Dönemi mimarisini yansıtan bir yapı olması özelliği ile Lizbon’da görülmesi gereken yerlerdendir. Aynı zamanda Jeronimos Manastırı, UNESCO tarafından Dünya mirası listesine alınmış bir yapıdır.

Jeronimos Manastırı

6. Sintra

Sintra da Lizbon’un simgesel yerlerindendir. Vatikan’dan daha büyük bahçesi bulunan bu yer, Lizbon’da temiz bir hava almak isterseniz ilk tercihiniz olmalı. Sintra bölgesinin bir diğer önemli özelliği ise tek kilise olan Fatima Kilisesi ve Pena Sarayı’nın bulunduğu yer olmasıdır.

Sintra

Lizbon hakkında daha fazla şey keşfet!

Lizbon'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lizbon'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lizbon, festivaller ve fuarlar bakımından oldukça aktif bir kenttir. Halkın yoğun katılım gösterdiği bu etkinlikler için sizin de önceden ayarlamalarınızı yapmanızı öneririz. Uçak biletinizi de Lizbon'daki festivallerin tarihlerine göre alabilirsiniz. Lizbon'un enerjisini hissetmek için katılabileceğiniz bazı festivaller şunlar:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Lizbon Uçak Bileti