1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
 4. Las Vegas Uçak Bileti

Las Vegas Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

04 Aralık 2021 18:20
 1. Klasik Araba Şovu (Eylül)
 2. Country Music Academy Ödül Töreni (Nisan)
 3. Las Vegas Caz Festivali (Nisan)
 4. Şarap Festivali (Nisan)
 5. Las Vegas Helldorado Günleri (Mayıs)
 6. Elektrik Daisy Festivali (Haziran)
 7. World Series of Poker (Haziran)
 8. Las Vegas Komedi Festivali (Kasım)
 9. Yeni Yıl (1 Ocak)
 10. Washington Doğum Günü (Şubat)
 11. Paskalya (Nisan)
 12. Noel (25 Aralık)
 13. İşçi Bayramı (1 Mayıs)
 14. Las Vegas Film Festivali ()

1. Klasik Araba Şovu (Eylül)

Las Vegas'ta yıl boyu pek çok festival ve fuar düzenleniyor. Eylül ayının iple çekilen fuarlarından olan Klasik Araba Şovu, yaklaşık 3 gün boyunca devam ediyor. Şova sadece 63 model ve öncesi klasik araçlar katılabiliyor.

Klasik Araba Şovu

2. Country Music Academy Ödül Töreni (Nisan)

Amerika Birleşik Devletleri'nin müzik kültüründe country müziği oldukça büyük bir yer kaplıyor. Las Vegas'ta da bu müzik kültürünün etkilerini yoğun bir şekilde görmek mümkün. Nisan ayında gerçekleşen Country Music Academy Ödül Töreni'nde tüm ülkeden en iyi country sanatçılarına ödülleri takdim ediliyor.

Country Music Academy Ödül Töreni

3. Las Vegas Caz Festivali (Nisan)

Las Vegas'ta popüler olan tek müzik türü tabii ki country değil. Kültürel açıdan tam anlamıyla kozmopolit bir bölge olan Las Vegas, caz müziğin de popüler olduğu noktalardan. Siz de caz müzikten hoşlanıyorsanız Nisan ayındaki Las Vegas Caz Festivali'ne katılmayı düşünebilirsiniz.

Las Vegas Caz Festivali

4. Şarap Festivali (Nisan)

Şarap severleri sevindirecek etkinliklerden birisi de Nisan'da düzenleniyor. Las Vegas Şarap Festivali kapsamında kentteki en kaliteli şarapların tadına bakma imkanı bulacaksınız. Festival, Las Vegas'ın içki kültürünü de iyi bir şekilde yansıtıyor.

Şarap Festivali

5. Las Vegas Helldorado Günleri (Mayıs)

Las Vegas Helldorada Günleri boyunca Las Vegas çeşitli rodeo etkinliklerine, yürüyüşlere ve eğlenceli bir karnavala ev sahipliği yapar. Las Vegas tatilinizi daha da renklendirmek isterseniz Las Vegas Helldorado Günleri'nde buraya gelebilirsiniz.

Las Vegas Helldorado Günleri

6. Elektrik Daisy Festivali (Haziran)

Dünyanın en ışıltılı festivallerden birine katılmak isterseniz, Haziran ayında Las Vegas'a uğramayı düşünebilirsiniz. Elektrik Daisy Festivali, akşamları gökyüzünün adeta gündüz gibi aydınlanmasını sağlıyor. Festival boyunca ışık gösterilerinin en güzellerine tanık olacaksınız.

Elektrik Daisy Festivali

7. World Series of Poker (Haziran)

Dünyanın en büyük poker turnuvasını gerçekleştirmek için Las Vegas'tan daha iyi bir yer düşünülemezdi. Haziran ayında düzenlenen World Series of Poker, dünyaca ünlü poker oyuncularının katılımı ile gerçekleşiyor. Yarışma oldukça heyecanlı geçmekte.

World Series of Poker

8. Las Vegas Komedi Festivali (Kasım)

Las Vegas'a Kasım ayında gelmeye karar verirseniz Nevade eyaletinin en eğlenceli festivaline, Las Vegas Komedi Festivali'ne katılabilirsiniz. Las Vegas Komedi Festivali tüm ABD'nin en yetenekli komedyenlerinin katılımı ile yıllardır devam ediyor.

Las Vegas Komedi Festivali

9. Yeni Yıl (1 Ocak)

Yeni yıl heyecanını Las Vegas'ta yaşamak oldukça güzel bir deneyim olabilir. Yıl boyu her yerin ışıklarla bezeli olduğu Las Vegas, yeni yıl zamanında çok daha gösterişli bir yer haline geliyor. Burada 1 Ocak'ta yapılan havai fişek gösterilerini kaçırmamanızı öneririz.

Yeni Yıl

10. Washington Doğum Günü (Şubat)

Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk başkanı olan Washington'un doğum günü tüm ABD'de kutlanır. Las Vegas'ta daki bu kutlamalar tabii atlanmıyor ve heyecanla gerçekleştiriliyor. 22 Şubat'ta kutlanan doğum günü, Las Vegas'a gelmek için iyi tarih olabilir.

Washington Doğum Günü

11. Paskalya (Nisan)

Tam tarihi her sene değişmekle beraber Paskalya, genellikle Nisan başında kutlanıyor. Hristiyanlık için en önemli günlerden birisi olan Paskalya'da Hz. İsa'nın tekrardan dirilişi kutlanır. Paskalya zamanı her yerin süslendiğini ve renkli yumurtalar hazırlandığını görebilirsiniz.

Paskalya

12. Noel (25 Aralık)

Paskalya gibi Noel de Las Vegas'ta kutlanan dini günlerden. Tüm Hristiyanlık dünyası için önemli bir gün olan Noel, her yıl 25 Nisan'da coşkuyla kutlanır. Noel'in gelişi Las Vegas'ta süslemeler ve etkinlikler ile beklenir.

Noel

13. İşçi Bayramı (1 Mayıs)

1 Mayıs İşçi Bayramı, dünyanın geri kalanında olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri'nde de kutlanıyor. 1 Mayıs günü işletmeler kapalı olabilir, bu nedenle dikkatli olmalısınız. Yine de 1 Mayıs günü düzenlenen yürüyüşlere şahit olmak isteyebilirsiniz.

İşçi Bayramı

14. Las Vegas Film Festivali ()

Las Vegas Film Festivali, Las Vegas'ın en ünlü kültür ve sanat etkinlikleri arasında bulunuyor. Mayıs ayında üç gün boyunca devam eden festival, tüm dünyadan filmlerin katılımını kabul ediyor. Festival sonunda çeşitli ödüller de dağıtılıyor.

Las Vegas Film Festivali

Daha Fazlasını Keşfet!

Las Vegas Nerede Yenir?

Las Vegas Nerede Yenir?

Seyahate başladığınızda deneyebileceğiniz yemeklerden konuştuk. Şimdi sıra bu yemekleri nerede yiyebileceğinize geldi. Las Vegas hizmet ve eğlence sektöründe gelişmiş bir yer olduğundan burada kaliteli restoran, kafe bulmakta zorlanmayacaksınız. Las Vegas, içinde pek çok yeme-içme mekanını barındırıyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Las Vegas Otel Tavsiye

Las Vegas Otel Tavsiye

Las Vegas adeta kumarhane cenneti olduğu gibi bir otel cenneti de olmasıyla biliniyor. Las Vegas'ta lüks otelleri her yerde görebilirsiniz. Lüks konaklama alternatifleri özellikle Strip bölgesinde bulunuyor. Burası dışında da kalabileceğiniz birçok bölge olduğunu söylemeliyiz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Las Vegas Alışveriş - Ne Alınır?

Las Vegas Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş için eğlencenin doruk noktada olduğu tüm şehirlerde olduğu gibi Las Vegas'ta da pek çok seçenek bulmak mümkün. Burada outlet mağazalar oldukça popüler olmakla beraber dünyaca ünlü markaların mağazaları da Las Vegas sınırları içerisinde bulunabilir. Mağazalar genellikle haftanın her günü açık kalır.

The Belz Factory Outlet, en çok tercih edilen Outlet mağazalar arasında bulunuyor. Burası yerel halkın çok tercih ettiği ve turistler için de önerebileceğimiz yerlerden.

Las Vegas Premium Outlets de yine Las Vegas’taki outlet mağaza kültürünü besleyen yapılardan biri. Burada biraz daha uygun fiyatlı ürünleri bulabilirsiniz. 

Las Vegas Strip bölgesi hem şehrin en canlı yerlerinden biri hem de alışverişin kalbinin attığı yerlerden. Her türlü yerli butiği ve dünyaca ünlü markaların mağazalarını bulabileceğiniz en önemli bölge de burası. Las Vegas Strip hediyelik almak için de ideal bir bölge.

Grand Canal AVM, Miracle Mille AVM, Forum Shops, Cyrstal City Centre gibi AVM’ler de Vegas’ta oldukça popüler bir yere sahip.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Las Vegas Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Las Vegas Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Asla uyumayan şehir olarak anılan Las Vegas’ta günün hangi saatinde dışarı çıkarsanız çıkın eğlenecek bir yerler bulmanız mümkün. Sokaklarda bile slot makineleri bulunan Vegas’ta kumarhaneler, oldukça popüler eğlence merkezlerinden. Eğer farklı tarzda eğlence mekanları arıyorsanız bunlardan da bolca bulacağınızın garantisini verebiliriz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Las Vegas Gezilecek Yerler

Las Vegas Gezilecek Yerler

Işıkların altında parıldayan Las Vegas'ta görülecek ve yapılacak çok fazla şey var. Burada sıkılmaya fırsat bulamayacak, onlarca aktivite arasında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Yine de, Las Vegas'a geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken on beş yer bulunuyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Las Vegas Ne Yenir?

Las Vegas Ne Yenir?

Las Vegas genellikle kumarhaneleri ve çok çeşitli otelleriyle anılıyor. Yine de, Las Vegas'ın tek özelliği bu değil. Yemek kültürü oldukça gelişmiş olan Las Vegas'ta birbirinden lezzetli yemekleri bir arada bulabileceksiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Las Vegas Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Las Vegas Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Mojave çölü üzerinde kurulu olan Las Vegas, ekstrem sıcaklıkların görülebildiği bir yer. Las Vegas'ta karasal iklim ve çöl iklimi beraber görülür. Özellikle yaz aylarının aşırı sıcak ve kurak geçtiğini söyleyebiliriz. Kışlar ise ülkedeki diğer bölgelere göre daha ılıman geçer. Kışın havalar 0 derecenin altına düşmezken yaz aylarında termometreler 27 derecenin altını göstermez. Nemin az olmasından dolayı Las Vegas'ta fazla yağış da görülmez.

Las Vegas’a gitmek için en uygun zamanın Mayıs- Haziran veya Eylül-Kasım ayları arasındaki dönem olduğunu söyleyebiliriz. Bu dönem hem sıcaklık, hem de yağış bakımından uygun bir zaman dilimi.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Las Vegas Hakkında

Las Vegas Hakkında

Las Vegas, Mojave Çölü üzerinde yükselir ve Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki en popüler kentlerden birisi olarak gösterilir. Nevada eyaletinin gözdesi olan Las Vegas, Günahlar Şehri adıyla da biliniyor. Bunun sebebi Las Vegas'ın tüm dünyada eğlencenin nabzını tutan bölgelerden biri olması. Burada eğlencenin en önemli kısmını ise kumar oluşturur. Çöl üzerinde kurulu olan ve coğrafi olarak pek de ilgi çekmeyen Las Vegas, bu yönüyle inanılmaz bir üne sahip olmayı başarıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni kurulmaya başladığı dönemlerde Las Vegas yalnızca bir demir yolu geçiş istasyonuydu. Burası oldukça denetimsiz bir bölgeydi, tam da bu sebeple mafya ve organize çetelerin bulunduğu bir alana dönüşmüştü. 1931 yılına gelindiğinde kumarhaneler ABD içerisinde yasal bir statü kazandı. Bu statünün kazanılmasının ardından Las Vegas değerlenmeye başladı.  Las Vegas'ın kurucusu Bugsy Siegel, bölgede ünlü bir gangsterdi. 1931 yılında kumarhanelerin serbest kalmasının ardından Las Vegas'ı kocaman bir kumarhane olarak tasarladı ve düşüncelerini hayata geçirmeyi başardı.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Las Vegas Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz