1. Anasayfa
 2. Kütahya Uçak Bileti

Kütahya Uçak Bileti

Kütahya Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Kütahya Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Kütahya’ya İstanbul’dan direkt uçuş ile gidebilirsiniz. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Kütahya’ya ulaşabilirsiniz. Yurt dışından ise Düsseldorf şehrinden direkt uçuş ile Kütahya’ya ulaşabilirsiniz. Kütahya’ya sık sefer düzenleyen hava yolları Türk Hava Yolları ve Pegasus’tur. İstanbul’dan Kütahya’ya direkt uçuş ise 1 saat sürmektedir. Online Kütahya uçak biletinizi bulunduğunuz her şehirden direkt veya aktarmalı şekilde alabilir ve Kütahya’ya gidebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Kütahya’ya Nasıl Gidilir?
 2. Kütahya’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Kütahya’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Kütahya Hakkında
 5. Kütahya Ne Yenir?
 6. Kütahya Nerede Yenir
 7. Kütahya Gezilecek Yerler
 8. Kütahya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Kütahya’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Kütahya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Kütahya’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Kütahya Otel Tavsiye

Kütahya’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Kütahya’ya ve çevresindeki bölgelere Zafer Havalimanı hizmet vermektedir.

Zafer Havalimanı

Zafer Havalimanı, sivil kategoride bir havalimanıdır. Açıldığı tarihte Türkiye’nin en büyük 4. havalimanı olma özelliğindeki bu havalimanı, 2012 yılında inşa edilmiştir. Aynı zamanda Türkiye’nin bölgesel nitelikteki ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı, Kütahya dışında Uşak ve Afyon şehirlerine de hizmet vermektedir. Yolcu trafiği yoğun değildir. 2017 yılında yaklaşık 103 bin kişi bu havalimanını ziyaret etmiştir. Zafer Havalimanı varışlı uçak biletlerini online olarak sitemizden ucuza alarak uygun fiyata seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Zafer Havalimanı, Kütahya’nın Altıntaş ilçesinin sınırları içerisinde yer almaktadır ve Kütahya şehir merkezine 43 kilometre uzaklıktadır. Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur:

Zafer Havalimanı servisleriyle Zafer Havalimanı’ndan Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak şehir merkezlerine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Servislerin ücretleri gideceğiniz şehir merkezine göre değişmektedir.

Taksi ile Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Taksileri terminallerin yolcu çıkış kapıları önünde bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. AutoJet ve Enterprise Kütahya Havalimanı’nda bunan bazı araç kiralama ofisleridir.

Kütahya’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kütahya’da Marmara, Ege ve İç Anadolu iklimleri arasında bir geçiş iklimi görülür. Kütahya ‘da kış aylarından en soğuk ay ocak aydır. Ocak ayında sıcaklık -27 dereceye kadar düşebilmektedir. Yaz aylarından en sıcak ay ise temmuz ayıdır. Temmuz ayında sıcaklık 39 dereceye kadar çıkabilmektedir. Her mevsimde Kütahya’da yağış görülmektedir. Kütahya’ya gitmek için ideal aylar ise Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda hem yağış azdır hem de Kütahya’nın yemyeşil doğasını bu aylarda görebilirsiniz.

Kütahya’yı gezmek için uygun zamanı bekliyor olabilirsiniz fakat uygun fiyatlı uçak biletini bulmak için beklemenize gerek yok. Her zaman uygun fiyatlı Kütahya uçak biletini sitemizde bulabilirsiniz.

Kütahya Hakkında

Kütahya, Türkiye’de Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Ege Bölgesi’nin ise merkezi bir konumunda bulunan Kütahya, Marmara Bölgesi’ne de komşudur. Kütahya’nın komşu şehirleri ise kuzey tarafından Bursa ve Bilecik, doğu tarafından Eskişehir ve Afyonkarahisar, güney tarafından Uşak ve batı tarafından ise Balıkesir ve Manisa şehirleridir. Kütahya şehrinin önemli bir özelliği de seyahatnamesi ile ünlü Evliya Çelebi’nin doğduğu, büyüdüğü şehir olmasıdır. Evliya Çelebi sizin şehrinize gelmiştir, siz Evliya Çelebi’nin şehrine gitmek istiyorsanız ucuza uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Şehrin ismini ise ilk olarak Frigler vermiştir. Frigler, şimdiki Kütahya bölgesine Katyasiyum veya Katiation ismini vermişlerdir. Şehrin ismi daha sonra halk tarafından Kütahya olarak değiştirilmiştir. Kütahya’nın toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 578 bine yaklaşmıştır. Domaniç Ormanları, Yellice Dağı ve Simav Gölü ise Kütahya’nın doğa güzelliklerinin başında yer almaktadır. Köklü bir tarihi olan Kütahya’ya ilk olarak Frigler yerleşmiştir. Daha sonra Lidyalılar, Persler, Büyük İskender ve Roma Kütahya’ya egemen olmuşlardır. 1381 yılında ise Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiştir. Milli Mücadele döneminde önemli bir şehir olan Kütahya, Kütahya-Eskişehir Savaşları’na şahitlik etmiştir. İşgalden 1922 yılında kurtulmuş olan Kütahya, 1923 tarihinde ise il olmuştur. Kütahya’nın en önemli şehir simgesi ise çinidir. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kütahya’nın üniversitelerdir. 

Göz kamaştıran çini sanatının doğduğu yer olan Kütahya’ya gitmek için uygun fiyatlı uçak bileti arıyorsanız sitemizde mevcut!

Kütahya Ne Yenir?

Kütahya, Ege ve İç Anadolu mutfaklarının harmanlandığı bir mutfağa sahiptir. Kütahya’ya gittiğinizde tadı damağınızda kalacak lezzetler ve uğrayabileceğiniz restoranlar ise şunlardır:

Kızılcık Tarhanası

Kızılcık Tarhanası

Kızılcık tarhanası, Kütahya’ya özgü bir çorbadır. Bildiğimiz tarhanadan farkı ise renginin farklı olmasıdır. Kütahya’ya gittiğinizde kızılcık tarhanasının tadına bakmanızı öneririz.

Cimcik

Cimcik

Cimcik, Kütahya’da yapılan bir tür mantıdır. Kütahya mutfaklarında sıklıkla pişirilen, bu şehre özgü cimcik mantısını mutlaka tatmalısınız.

Ispanaklı Şibit

Ispanaklı Şibit

Ispanaklı şibit, incecik hamurun arasına ıspanak konulmasıyla yapılan Kütahya’ya özgü bir börektir. Yedikçe daha çok yemek isteyeceğiniz ıspanaklı şibit böreğini Kütahya’da birçok börekçide bulabilirsiniz.

İlibada Dolması

İlibada Dolması

İlibada dolması, labada olarak da bilinen ilibada yaprağının yaprak sarması gibi doldurularak sarılmasıyla hazırlanıyor. Üzerine yoğurt döküp de yiyebileceğiniz ilibada dolmasının tadına mutlaka bakmalısınız.

Bunların dışında Kütahya’ya gittiğinizde sini mantısı, sıkıcık çorbası ve haşhaşlı gözleme lezzetlerinin de tadına bakabilirsiniz.

Kütahya Nerede Yenir

Kütahya, yöresel lezzetleriyle aklınızı başınızdan alacak. "Bu güzel yemekleri nerede yiyebilirim" diyorsanız sizin için en çok tercih edilen ve lezzetli yemekleriyle adını duyurmuş restoranları listeledik. Ne yiyeceğinize karar verdiyseniz, sıra nerede yiyeceğinizde. Kütahya'da leziz yemekleriyle ünlenmiş bazı restoranlar şunlar:

1. Tarihi Kütahya Konağı Yöresel Ev Yemekleri

Tarihi Kütahya Konağı Yöresel Ev Yemekleri

Tarihi Kütahya Konağı Yöresel Ev Yemekleri restoranı, Kütahya’ya özgü yöresel yemeklerin tadına bakabileceğiniz bir restorandır. Tarihi bir konak içerisinde olan bu restoran, Merkez ilçesine bağlı Kurşunlu Sokak üzerinde yer almaktadır.

2. Germiyan Konağı Ev Yemekleri

Germiyan Konağı Ev Yemekleri

Germiyan Konağı Ev Yemekleri, Kütahya’nın yöresel yemeklerini bulabileceğiniz bir restorandır. Oldukça şık olan bu restoran bir konak içerisinde bulunmaktadır. Germiyan Konağı Ev Yemekleri, Merkez ilçesine bağlı Germiyan Caddesi üzerinde yer almaktadır.

3. Mülayimoğulları Restoranı

Mülayimoğulları Restoranı

Mülayimoğulları Restoranı, Kütahya’nın en popüler restoranlarından biridir. Mülayimoğulları restoranı, Merkez ilçesine bağlı Eskişehir Yolu üzerinde yer almaktadır.

Ege Bölgesi’nin en lezzetli mutfaklarından biri olan Kütahya mutfağı lezzetlerini tatmak için sabırsızlanıyor olmalısınız! İştahınız geçmeden, online Kütahya uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilir ve Kütahya’ya varabilirsiniz.

Kütahya Gezilecek Yerler

Kütahya birçok tarihi ve doğal mirasa sahiptir. Kütahya gezi listenizde olması gereken gezilecek yerler ise şuralardır:

Kütahya Kalesi

Kütahya Kalesi

Kütahya Kalesi, Bizans Dönemi’nde inşa edilmiş tarihi bir kaledir. Kütahya’ya hakim olan bu kale Merkez ilçesine bağlı Maruf Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Kütahya Çinili Cami

Kütahya Çinili Cami

Kütahya Çinili Cami, Kütahya mimarisini en iyi yansıtan yapılardan biridir. Kütahya çinisi işlemeli bu camiyi Kütahya’ya gittiğinizde mutlaka görmelisiniz. Kütahya Çinili Camii, Merkez ilçesine bağlı Avganoğlu Sokak üzerinde yer almaktadır.

Çini Müzesi

Çini Müzesi

Çini Müzesi, eski adı İmaret Mescidi olan Germiyanoğullarının eseridir. Günümüzde, çini işlemesi olarak yapılan eserler bu müzede sergilenmektedir. Çini Müzesi, Merkez ilçesine bağlı Paşamsultan Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Kütahya Ulu Cami

Kütahya Ulu Cami

Kütahya Ulu Cami, Yıldırım Beyazıt zamanında yaptırılmış bir müzedir. Osmanlı mimarisi yansıtan bu cami, Kütahya’nın en büyük camisi olma özelliğindedir. Kütahya Ulu Cami, Merkez ilçesine bağlı Sultanbağı Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Çinilerin şehri Kütahya’yı gezmek için ucuza uçak biletinizi hemen sitemizden oldukça rahat bir şekilde alabilirsiniz.

Kütahya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kütahya’nın gece hayatı çevresindeki şehirlere göre çok da canlı değildir. Kütahya’da gidebileceğiniz bazı mekanlar ise şunlardır:

1. Q PUB

Q PUB

Q PUB, Kütahya’nın neredeyse tek pub’ıdır. Özellikle genç nüfus tarafından sıklıkla tercih edilen Q PUB, Merkez ilçesine bağlı Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde yer almaktadır.

2. Nora Live Cafe Bistro

Nora Live Cafe Bistro

Nora Live Cafe Bistro, Kütahya’da kaliteli müzik dinlemek isterseniz tercih edebileceğiniz bir mekan. Nora Live Cafe Bistro, Merkez ilçesine bağlı Mithat Paşa Caddesi üzerinde yer almaktadır.

3. Cafe Leptin

Cafe Leptin

Cafe Leptin, şık ve nostaljik tarzı sayesinde sıklıkla tercih edile kafelerden biridir. Cafe Leptin, Merkez ilçesine bağlı Merkez Sokak üzerinde yer almaktadır.

Kütahya’da Alışveriş - Ne Alınır?

Kütahya’da alışveriş yapmak isterseniz Sera Kütahya alışveriş merkezini ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş için Kütahya Çiniciler Çarşısı’nı da tercih edebilirsiniz. Kütahya’dan sevdikleriniz için çeşitli çini ve porselenlerden alabilirsiniz.

Kütahya’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kütahya’ya gittiğinizde her yerde rengarenk çini işlemesi görmeye alışmalısınız. Kütahya, yılın hemen hemen her ayı yağışlıdır. Kütahya’ya yağışlara hazırlıklı olarak gitmelisiniz.

Kütahya Otel Tavsiye

Kütahya’da konaklamanızı tavsiye ettiğimiz birkaç otel ise şunlardır:

1. Hilton Garden Inn Kütahya

Hilton Garden Inn Kütahya

Hilton Garden Inn Kütahya, 4 yıldızlı bir oteldir. Spor salonu ve restoran imkanı da sunan bu otel, Merkez ilçesine bağlı Atatürk Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Kütahya Kalesi’ne 4 kilometre uzaklıkta yer alan bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 280 liradır.

2. Via Kütahya Otel

Via Kütahya Otel

Via Kütahya Otel, ücretsiz kahvaltı hizmeti sunan bir oteldir. Merkez ilçesine bağlı Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan Via Kütahya Otel, Çini Müzesi’ne arabayla 9 dakikalık mesafede yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 220 liradır.

3. Şehr-i Ala Pansiyon

Şehr-i Ala Pansiyon

Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz Şehr-i Ala Pansiyon’u tercih edebilirsiniz. 3 yıldızlı bir otel olan bu pansiyon, Merkez ilçesine bağlı Kanal Sokak üzerinde yer almaktadır. Bir gecelik ücreti ise ortalama 120 liradır.  

Kütahya’ya gitmeniz için her şey hazırsa, online uçak biletinizi de alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Valencia