1. Anasayfa
  2. Kopenhag Uçak Bileti

Kopenhag Uçak Bileti

Kopenhag Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Kopenhag Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Kopenhag’a Türkiye’den direkt uçuşla veya bir aktarmalı uçuşla ulaşabilirsiniz. Türkiye’den İstanbul, Konya, İzmir ve Antalya’dan direkt uçuş yaparak gidebilirsiniz. İstanbul Kopenhag arası direkt uçuş ortalama 3 saat 25 dakika sürmektedir. Uçakla Konya ile Kopenhag arası 3 saat 45 dakika, İzmir ile Kopenhag arası üç buçuk saat ve Antalya ile Kopenhag arası yaklaşık 4 saat sürmektedir. Pegasus, SunExpress ve Türk Hava Yolları’nın Kopenhag’a sık seferi bulunmaktadır.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Kopenhag’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Kopenhag Hakkında
  3. Kopenhag Ne Yenir?
  4. Kopenhag Nerede Yenir
  5. Kopenhag Gezilecek Yerler
  6. Kopenhag Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Kopenhag’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Kopenhag'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Kopenhag Otel Tavsiye

Kopenhag’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Kopenhag’a ve çevresindeki bölgelere hizmet veren bir havalimanı bulunmaktadır.

Kopenhag Havalimanı

Kopenhag Havalimanı, açıldığı tarihte dünyanın ilk özel havalimanlarından biri olma özelliğindeki havalimanıdır. Kopenhag Havalimanı, 1925 yılında açılmış sivil kategoride bir havalimanıdır. Uluslararası hizmet veren bu havalimanı, İskandinav bölgesinin en büyük havalimanı olma özelliğindedir. Köklü bir tarihe sahip olan Kopenhag Havalimanı, Avrupa’nın ise ilk uluslararası havalimanlarındandır. Ziyaretçi bakımından oldukça yoğundur ve 30-40 milyon ziyaretçi aralığında Avrupa’nın en işlek havalimanlarından biridir. Bu havalimanının diğer ismi ise Kastrup Havalimanı’dır. Şehir merkezinin güneyinde ve şehir merkezine 8 kilometre mesafede yer alan Kopenhag Havalimanı, Malmö şehrinin merkezine ise 24 kilometre uzaklıktadır. Kopenhag Havalimanı’ndan Kopenhag şehir merkezine ulaşım için beş vasıta vardır:

Metro ile Kopenhag Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. M2 metro hattı Amager Strand, Amagerbro, Norreport, Forum, Fasanvej güzergahını takip ederek Vanlese İstasyonu’na varmaktadır. Metroya Terminal 3 binasından binebilirsiniz ve metro seferleri 7 dakikada bir geceleri 15 dakikada bir gerçekleşmektedir. Metro ile yolculuğunuz ortalama 20 dakika sürecektir. Metro bilet fiyatları ise gideceğiniz bölgeye göre değişmektedir. 

Tren ile Kopenhag Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Tren, 05.00 ile 00.30 arasında hizmet vermektedir. Bu saatler aralığında sıklıkla sefer yapan tren hatları, Copenhagen Central Station tren istasyonuna varmaktadır.

Otobüs ile de ulaşımınızı sağlamayı düşünebilirsiniz. 5A, 35 ve 36 numaralı otobüsler havaalanından Kopenhag şehir merkezine hizmet vermektedir. 

5A numaralı otobüs havaalanı, Sundbyvester Plads, Central Station, Norreport Street, Bellahoj ve Husum Torv istikametinde gitmektedir.

35 numaralı otobüs havaalanı, Dragor Stationplads, Tommerup, Sundbyvester Plads ve Dr Byen Street istikametinde gitmektedir.

36 numaralı otobüs ise havaalanı, Korsvejens Skole ve Noragersmindevej istikametinde gitmektedir.

Gün boyu hizmet veren otobüs 5A numaralı otobüstür ve 10 dakikada bir sefer gerçekleştirmektedir. 35 ve 36 numaralı otobüsler ise 06.00 ile 01.00 saatleri arasında 20 dakikada bir sefer gerçekleştirmektedir.

Taksi ile de şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Taksileri 1 ve 3 numaralı terminallerin yolcu çıkışlarında bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehrin istediğiniz herhangi bir noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Europcar ve Budget Billeje gibi Kopenhag Havalimanı’nda bulunan araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz.

Kopenhag’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kopenhag’da Türk nüfusu yoğunluktadır bu nedenle Kopenhag’ı gezerken Türk bir restoran görme ihtimaliniz yüksektir.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz