1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Konya Uçak Bileti

Konya Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Mevlana Türbesi
  2. İnce Minareli Medrese
  3. Sille Köyü
  4. Beyşehir Gölü
  5. Karapınar Çölü
  6. Atatürk Evi Müzesi

1. Mevlana Türbesi

Mevlana Türbesi, ‘Gel, ne olursan ol yine gel’ sözünün sahibi Mevlana Celaleddin Rumi’nin mezarının yer aldığı yerdir. Konya şehrinin simgesi haline gelen Mevlana Türbesi, yıl içerisinde çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Mevlana Türbesi

2. İnce Minareli Medrese

İnce Minareli Medrese, Selçuklu Dönemi’nden kalan bir mirastır. İçerisinde Taş ve Ahşap Eserler Müzesi adında bir de müzesi bulunan bu medreseyi Konya şehrine gittiğinizde ziyaret etmenizi öneririz.

İnce Minareli Medrese

3. Sille Köyü

Sille Köyü, tarihi bir köydür. Bu köyün tarihi Selçuklu Dönemi’nden daha eskilere dayanmaktadır. Bu köye gittiğinizde içerisinde bulunan kiliseyi, çömlekçileri ve mağaralarını da gezebilirsiniz.

Sille Köyü

4. Beyşehir Gölü

Beyşehir Gölü, Konya şehrinin doğal güzelliklerinin başında gelmektedir. Konya’nın Beyşehir ilçesinde bulunan bu göl Türkiye’nin en büyük ikinci gölü olma özelliğindedir.

Beyşehir Gölü

5. Karapınar Çölü

Karapınar Çölü, Konya şehri ziyaretinizde görmeniz gereken bir diğer doğal harikadır. Türkiye’de bulunan tek çöl olma özelliğindeki Karapınar Çölü, Konya’nın Karapınar ilçesinde yer almaktadır.

Karapınar Çölü

6. Atatürk Evi Müzesi

Atatürk Evi Müzesi, Meram ilçesinin Zafer Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’ün Konya ziyaretlerinde kalmış olduğu ev olan Atatürk Evi, 1964 yılında müze olarak açılmıştır.

Atatürk Evi Müzesi

Konya hakkında daha fazla şey keşfet!

Konya Nerede Yenir

Konya Nerede Yenir

Konya'da yöresel yemeklerin yanı sıra daha da geçmişe giderek Osmanlı ve Selçuklu yemekleri yiyebileceğiniz restoranlar da bulunur. Birbirinden leziz ve farklı yemekleriyle adından söz ettiren Konya'nın meşhur tatlarını yiyebileceğiniz restoranları araştırdık ve "Konya'da hangi restoranlara gidilir?" sorusunun yanıtını listeledik. Konya'da adını duyurmuş ve lezzetleriyle nam salmış bazı mekanlar şunlar:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Konya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Konya'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Konya Ne Yenir?

Konya Ne Yenir?

Konya şehrinin en ünlü yiyeceği etli ekmektir. Etli ekmekten sonra en bilinen yemeklerinden biri Tirit Kebabıdır. Bunun yanında buğdayın en çok üretildiği yer olan Konya şehrinde buğday ürünleri ve hamur işleri sıklıkla tüketilmektedir. Konya'da çorba içmek isteyenlere tavsiyemiz kuru bamya çorbası olacaktır. Bu yemeklerin yanı sıra Konya'ya özgü bir peynir çeşidi de bulunuyor; Konya küflü peyniri. Yeşil ve aşırı küflü görüntüsüne aldanmadan bu harika lezzeti yine Konya'ya özgü bir pide olan yağ somunu ile tüketmenizi tavsiye ederiz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Konya Uçak Bileti