1. Anasayfa
  2. Kars Uçak Bileti

Kars Uçak Bileti

Kars Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Kars Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Kars’a İstanbul, İzmir ve Ankara şehirlerinden direkt uçuş mevcuttur. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Kars’a ulaşabilirsiniz. Yurt dışından ise bir veya iki aktarma yaparak Kars’a ulaşabilirsiniz. Kars’a sık uçuş düzenleyen hava yolları Türk Hava Yolları, Pegasus ve SunExpress hava yollarıdır. İstanbul ile Kars arası uçakla ortalama 2 saat 10 dakika sürmektedir. Ankara ile Kars arası uçuş süresi ortalama 1 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir ile Kars arası ise uçakla ortalama 2 saat 15 dakika sürmektedir. Kars’a gitmek için ucuza uçak bileti arıyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Online uçak bileti alarak daha uygun fiyatlara seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Kars’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Kars Hakkında
  3. Kars Ne Yenir?
  4. Kars Nerede Yenir
  5. Kars Gezilecek Yerler
  6. Kars Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Kars’ta Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Kars'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Kars Otel Tavsiye

Kars’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Kars’a ve çevresindeki bölgelere Kars Harakani Havalimanı hizmet vermektedir.

Kars Harakani Havalimanı

Kars Harakani Havalimanı, sivil kategoride bir havalimanıdır. 1988 yılında inşa edilmiş, köklü bir havalimanıdır. İlk ismi Kars Havalimanı olan bu havalimanının ismi 2015 yılında değiştirilerek Kars Harakani Havalimanı yapılmıştır. Yolcu trafiği çevresindeki havalimanlarına göre oldukça yoğundur. Sadece 2017 yılında 573 bine yakın kişi bu havalimanını ziyaret etmiştir. Kars Havalimanı, Merkez ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi’nde bulunmaktadır. Kars Harakani Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 6 kilometredir ve şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur:

Belediye otobüsleri ile Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Uçak saatlerine göre kalkan bu otobüslere İç Hatlar terminalinin çıkışındaki duraktan binebilirsiniz. Bu otobüslerin bilet fiyatı ise 5 liradır.

Taksi ile şehir merkezine hızlı ve rahat bir şekilde gidebilirsiniz. İç hatlar yolcu çıkış kapısının önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezi arası ücret ortalama 35-40 lira arası tutmaktadır.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Akbulutlar araç kiralama ofisinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz.

Kars’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kars neredeyse yılın tüm aylarında soğuk ve yağışlıdır. Kars’a yazın gittiğinizde yağmurlara, kışın gittiğinizde ise dondurucu soğuklara hazırlıklı olarak gitmelisiniz. 

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz