1. Anasayfa
 2. Kars Uçak Bileti

Kars Uçak Bileti

Kars Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Kars Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Kars’a İstanbul, İzmir ve Ankara şehirlerinden direkt uçuş mevcuttur. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Kars’a ulaşabilirsiniz. Yurt dışından ise bir veya iki aktarma yaparak Kars’a ulaşabilirsiniz. Kars’a sık uçuş düzenleyen hava yolları Türk Hava Yolları, Pegasus ve SunExpress hava yollarıdır. İstanbul ile Kars arası uçakla ortalama 2 saat 10 dakika sürmektedir. Ankara ile Kars arası uçuş süresi ortalama 1 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir ile Kars arası ise uçakla ortalama 2 saat 15 dakika sürmektedir. Kars’a gitmek için ucuza uçak bileti arıyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Online uçak bileti alarak daha uygun fiyatlara seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Kars’a Nasıl Gidilir?
 2. Kars’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Kars’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Kars Hakkında
 5. Kars Ne Yenir?
 6. Kars Nerede Yenir
 7. Kars Gezilecek Yerler
 8. Kars Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Kars’ta Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Kars'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Kars’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Kars Otel Tavsiye

Kars’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Kars’a ve çevresindeki bölgelere Kars Harakani Havalimanı hizmet vermektedir.

Kars Harakani Havalimanı

Kars Harakani Havalimanı, sivil kategoride bir havalimanıdır. 1988 yılında inşa edilmiş, köklü bir havalimanıdır. İlk ismi Kars Havalimanı olan bu havalimanının ismi 2015 yılında değiştirilerek Kars Harakani Havalimanı yapılmıştır. Yolcu trafiği çevresindeki havalimanlarına göre oldukça yoğundur. Sadece 2017 yılında 573 bine yakın kişi bu havalimanını ziyaret etmiştir. Kars Havalimanı, Merkez ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi’nde bulunmaktadır. Kars Harakani Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 6 kilometredir ve şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur:

Belediye otobüsleri ile Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Uçak saatlerine göre kalkan bu otobüslere İç Hatlar terminalinin çıkışındaki duraktan binebilirsiniz. Bu otobüslerin bilet fiyatı ise 5 liradır.

Taksi ile şehir merkezine hızlı ve rahat bir şekilde gidebilirsiniz. İç hatlar yolcu çıkış kapısının önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz. Taksi ile şehir merkezi arası ücret ortalama 35-40 lira arası tutmaktadır.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Akbulutlar araç kiralama ofisinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz.

Kars’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kars’ta karasal iklimin özellikleri hakimdir. Karasal iklimin özelliklerini ise sert şekilde yaşayan Kars’ta dondurucu soğuklar görülmektedir. Kars’ın en soğuk olduğu ay ocak ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortamla sıcaklık-11 derecedir. Kars’ın sıcaklığının bu zamanda -39 dereceye kadar düştüğü olmuştur. Yaz ayları ise yağışlı geçmektedir. Yaz ayları ortalama sıcaklığı ise 18 derecedir. En sıcak olduğu ay ise ağustos ayıdır. Kars’ta yağışlar en fazla ilkbahar ve yaz aylarında görülmektedir. Kars’a gitmek için en ideal aylar ise ağustos ve eylül aylarıdır. Bu aylarda diğer aylara göre yağış azdır ve sıcaklık idealdir. İstediğiniz tarihte ucuza uçak bileti bulabileceğiniz sitemizden online rezervasyon yapabilirsiniz.

Kars Hakkında

Kars, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Ermenistan ile komşu konumda yer almaktadır. Doğu tarafında Ermenistan yer alan Kars, başka bir ülkeye sınırı olan nadir şehirlerimizden biridir. Şehrin ismi, MÖ 127 yıllarında buraya yerleşen Karsaklardan gelmektedir. Kars isminin anlamı ise koyunun yününden yapılmış olan elbise anlamına gelmektedir. Kars’ın merkez ilçesi de dahil olmak üzere toplamda 8 ilçesi bulunmaktadır. En kalabalık ilçeleri ise sırasıyla Merkez, Kağızman ve Sarıkamış ilçeleridir. Kars’ın toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 285 bine yaklaşmıştır. Kars, birçok doğa güzelliğine ev sahipliği yapmaktadır. Susuz Şelalesi, Kuyucuk Kuş Gölü ve Sarıkamış Ormanları bu doğa güzelliklerinin başında yer almaktadır. Doğal güzellikleriyle de şaşırtan oldukça gelişmiş Kars şehrine seyahatinizi gerçekleştirmek için uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Yontma Taş Devrine kadar ulaşan kökleriyle Kars bu yönüyle oldukça tarihi bir kenttir. Urartular, Medler, Persler ve Roma İmparatorluğu gibi tarihteki önemli uygarlıklar Kars’a egemen olmuştur. İpek Yolu’nun Anadolu ile birleşim noktasında yer alan Kars, tarihi boyunca birçok medeniyetin egemenliği altına girmiştir. 1534 yılında ise Osmanlı Devleti’nin sınırları içerisine dahil olmuştur. Mondros Ateşkes Antlaşması’ndan sonra ise Kars; önce İngilizler, daha sonra ise Ermeni, Rus ve Gürcülerin işgalleri ile mücadele etmiştir. 1914-1915 yılları arasında Sarıkamış Harekatı burada gerçekleşmiş ve çok sayıda askerimiz donarak şehit olmuştur. Kars şehri Cumhuriyet’in ilanından sonra ise vilayet olmuştur. Kars şehrine Serhat Şehri takma adı da verilmektedir. Kars Kalesi ise şehrin simgesidir. Kars’a 1992 yılında kurulmuş olan Kafkas Üniversitesi hizmet vermektedir. 

Serhat şehri Kars’a gitmek için uçak biletinizi aldınız mı? Her dönemde ucuza uçak biletlerini sitemizde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kars Ne Yenir?

Kars, Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli mutfaklarından biridir. Kars’ta tadabileceğiniz yemekler ve uğrayabileceğiniz bazı restoranlar ise şöyledir:

Hörre çorbası

Hörre çorbası

Hörre çorbası, Kars’ta başlangıç olarak tercih edebileceğiniz bir çorbadır. Hörre çorbası, su ve un ile yapılan bir çorbadır. Piştikten sonra ise üzerine tereyağı katılmaktadır.


Kars böreği

Kars böreği

Kars böreği, adını bu şehrin isminden almış ünlü bir börektir. Kars böreği özellikle şekli bakımından diğer böreklerden ayrılmaktadır. Kars böreğinin tadına Kars’a gittiğinizde mutlaka bakmalısınız.

Ekşili Et

Ekşili Et

Ekşili et, Kars’ın ünlü ana yemeklerinden biridir. Bu yemeğin diğer et yemeklerinden farkı ise piştikten sonra içerisine limon sıkılmasıdır. Kars’a gittiğinizde ana yemek olarak bu lezzetli yemeği tercih edebilirsiniz.


Umaç Helvası

Umaç Helvası

Umaç helvası, Kars’ın ünlü tatlısıdır. Un helvası olarak da bilinen bu tatlının tadına bir de Kars’ta bakmanızı öneririz.

Bunların dışında Kars’a gittiğinizde Yaprak Mantı, feselli ve haşıl lezzetlerinin de tadına bakabilirsiniz.

Kars Nerede Yenir

Kars'ın birbirinden lezzetli yemeklerini saydık. Peki bu harika yöresel yemekleri nerede yiyebiliriz diyorsanız, Kars'ta ünlü restoranları sizin için derledik:

1. Kadıneli Yöresel Yemekler

Kadıneli Yöresel Yemekler

Kadıneli Yöresel Yemekler restoranı, Kars’ın yöresel yemeklerini yiyebileceğiniz bir restorandır. Kadıneli Yöresel Yemekler restoranı, Merkez ilçesine bağlı Yusuf Paşa Mahallesi üzerinde yer almaktadır.


2. Han-ı Hanedan

Han-ı Hanedan

Han-ı Hanedan restoran, Kars’ta sıklıkla tercih edilen bir restorandır. Bu ferah ve temiz restoranı akşam yemeği için tercih edebilirsiniz. Han-ı Hanedan restoranı, Merkez ilçesine bağlı Faik Bey Caddesi üzerinde yer almaktadır.

3. Kars Kaz Evi

Kars Kaz Evi

Kars Kaz Evi, özellikle Kars’ın meşhur kaz etinden yapılan yemekleriyle ünlenmiş bir restorandır. Kars Kaz Evi, Merkez ilçesine bağlı Yusuf Paşa Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Kars’a gitmek ve ünlü Kars lezzetlerini tatmak isterseniz online Kars uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Kars Gezilecek Yerler

Kars, tarihi ve doğal güzellik olarak birçok gezilecek yere ev sahipliği yapmaktadır. Kars’a gittiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerler ise şuralardır:

Kars Kalesi

Kars Kalesi

Kars Kalesi, 13. yüzyıldan kalma tarihi bir kaledir. Hala dimdik duran tarihi Kars Kalesi’ni Kars’a gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kars Kalesi, Merkez ilçesine bağlı Kale İçi Mahallesi’nde yer almaktadır.

Kümbet Cami

Kümbet Cami

Kümbet Cami, Doğu Bölgesi’nin Ayasofya’sı olarak adlandırılan tarihi bir yapıdır. Havariler Kilisesi olarak da bilinen bu yapı, Merkez ilçesine bağlı Kale İçi Mahallesi’nde yer almaktadır.

Kars Müzesi

Kars Müzesi

Kars Müzesi, Kars’ta yapılan arkeolojik kazılarda bulunan tarihi eserlerin sergilendiği müzedir. Kars’ın en büyük müzesi olma özelliğindeki bu müze, Merkez ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi üzerinde yer almaktadır.

Ani Katedrali

Ani Katedrali

Ani Katedrali, Kars’ın tarihi yapılarından biridir. Meryem Ana Kilisesi adı da verilen bu yapının en büyük özelliği Ayasofya’nın kubbesini onarmış olan Trdat tarafından 989 yılında inşa edilmiş olmasıdır. Ani Katedrali, Merkez ilçesine bağlı Ocaklı bölgesinde yer almaktadır.

Tarihi miraslarıyla ve doğa güzellikleriyle göz kamaştıran, Doğu Anadolu’nun önemli şehirlerinden olan Kars’a seyahat etmek istiyorsanız ucuza Kars uçak biletleri sitemizde sizi bekliyor.

Kars Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kars’ın gece hayatı diğer şehirlere göre çok canı olmasa da özellikle müzik alanında birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Kars’a gittiğinizde uğrayabileceğiniz bazı mekanlar ise şunlardır:

1. Clup Freedom Cafe Bar

Clup Freedom Cafe Bar

Clup Freedom Cafe Bar, özellikle mimari yapısıyla oldukça dikkat çeken bir yerdir. Kars ilinde sıklıkla tercih edilen bu disko, Merkez ilçesine bağlı Gazi Ahmet Muhtar Paşa Caddesi üzerinde yer almaktadır.


2. Barış Türkü Bar

Barış Türkü Bar

Barış Türkü Bar, kaliteli müzik dinlemek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği türkü barlardan biridir. Merkez ilçesine bağlı Atatürk Caddesi üzerinde yer alan bu türkü barı Kars’a gittiğinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

3. Bolero Club And Bistro

Bolero Club And Bistro

Bolero Club And Bistro, Kars’ta sıklıkla tercih edilen gece kulüplerinin başında yer almaktadır. Bolero Club And Bistro, Merkez ilçesine bağlı Orta Kapı Mahallesi’nde yer almaktadır.

Kars’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Kars’ta alışveriş yapmak istiyorsanız TEM ve Tamsaş alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Kars’tan sevdikleriniz için Kars kaşarı ve Kars Balı alabilirsiniz.

Kars'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

1. Sarıkamış Kış Oyunları Festivali

Sarıkamış Kış Oyunları Festivali

2. Serhat Doğa Ve Kültür Festivali

Serhat Doğa Ve Kültür Festivali

3. Çıldır Gölü Altın At Kristal Buz

Çıldır Gölü Altın At Kristal Buz

Kars’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kars neredeyse yılın tüm aylarında soğuk ve yağışlıdır. Kars’a yazın gittiğinizde yağmurlara, kışın gittiğinizde ise dondurucu soğuklara hazırlıklı olarak gitmelisiniz. 

Kars Otel Tavsiye

Kars’ta konaklamak için birçok kaliteli otel mevcuttur. Kars’ta tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

1. Cheltikov Hotel

Cheltikov Hotel

Cheltikov Hotel, mimarisiyle ünlü 3 yıldızlı bir oteldir. Cheltikov Hotel, Merkez ilçesine bağlı Hulusi Aytekin Caddesi üzerinde yer almaktadır. Bu tarihi ve gösterişli otel, Kars Havalimanı’na sadece 5 kilometrelik mesafede yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 420 liradır.

2. Hotel Katerina Sarayı

Hotel Katerina Sarayı

Hotel Katerina Sarayı, taştan yapılmış ve çay kenarında bulunan görkemli bir oteldir. 3 yıldızlı olan bu otel, Merkez ilçesine bağlı Şehit Celal Baba Caddesi üzerinde yer almaktadır. Kars Harakani Havalimanı’na 7 kilometre uzaklıkta yer alan bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 350 liradır.

3. Hotel Kent Ani

Hotel Kent Ani

Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz Hotel Kent Ani otelini tercih edebilirsiniz. 3 yıldızlı olan bu otel Merkez ilçesine bağlı Kazım Paşa Caddesi üzerinde yer almaktadır. Kars Kalesi’ne 1 kilometre uzaklıkta olan bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 190 liradır.

Kars’ta kalacağınız otelinizi ayarladıktan sonra online uçak biletinizi sitemizden hemen alabilir ve valizinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Valencia